Canan Karatay

Canan Karatay

Son dakika canan karatay haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan canan karatay ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını canan karatay haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Canan Karatay

haberleri sayfasında son dakika yaşanan canan karatay gelişmeleri de dahil olmak üzere 309 canan karatay haberi bulunmuştur. Tüm canan karatay haberleri aşağıda listelenmiştir.
Canan Karatay bombaladı! Beyni çalıştırmıyor, kansızlar büyük yalan...
Canan Karatay bombaladı! Beyni çalıştırmıyor, kansızlar büyük yalan...Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay, yeni kitabı ‘Karatay Sözü’nü okuyucusuyla buluşturdu. Karatay, "Biz 30 yaşında düz duvara tırmanırdık, şimdi 25-30 yaşında çocuklar menopoza giriyor, spermleri az. İnsan ömrü uzamıyor, aksine kısalıyor." ifadelerini kullandı. Vegan beslenmeyle ilgili konuşan Karatay, "büyük bir plan olduğunu düşünüyorum. İnsanları kontrol altına almanın başka bir metodu. Zürafalar en az bir ton ağırlığında. Yalnızca ağaç yaprağıyla beslenirler. Pandalar bambu yaprağı yer. Ama onların vücudu öyle programlanmıştır. O vücut yağ, protein ve vitamin üretir ancak insanlarda böyle bir mekanizma yok! Yalnızca tahıl ya da yaprak yiyerek yaşayamaz insanlar. Zaten yaşayamıyorlar, kısa ömürlüler, hastalıklılar, kansızlar, dirençleri kırık. Bu bir kandırmacadır. Vejetaryenlik bir felsefe, ona bir şey diyemem çünkü onlar hayvansal gıda yiyor. 1950’lerde “Veganlık beyni çalıştırır” sloganıyla başladı bu, halbuki tam tersi. Böyle büyük bir yalan olamaz!" dedi.
17.07.2022Sağlık
Canan Karatay'dan olay et açıklaması: Yalandır, tamamen aldatmaca...
Canan Karatay'dan olay et açıklaması: Yalandır, tamamen aldatmaca...Prof. Dr. Canan Karatay Kurban Bayramı’nı yaşadığımız günlerde ciddi bir tartışma konusu olan ‘Et yemek sağlıksız’ iddialarına yanıt verdi. Karatay, açıklamalarının devamında yapay et konusuna da değindi. Asırlardan bu yana insanların et ile yaşadığını belirten Karatay, "Et sağlıksız olur mu? 30 milyon yıldan beri insanlar et ve topraktaki köklerle yaşıyor. Tamamen aldatmaca, tamamen düzmece." açıklamasında bulundu. İşte o açıklamalar...
11.07.2022Sağlık
Şeker, tansiyon, kanser için şifa! Mide bulantısını ve hazımsızlığı anında bitiriyor! Cinsel gücü arttırıyor
Şeker, tansiyon, kanser için şifa! Mide bulantısını ve hazımsızlığı anında bitiriyor! Cinsel gücü arttırıyorCinsel gücü arttırıyor. Grip, nezle, yüksek ateş olmak üzere birçok hastalığa karşı savaşıyor, aynı zamanda lösemi tedavisinde etkili olduğu biliniyor. Çiğ ya da pişirerek tüketiliyor, bağırsak, mide ve sindirimi problemini yaşayan kişilerde gaz söktürücü özelliğe sahip. A, B1, B2, C, E ve K vitaminleri yönünden çok zengin, iştah açıcı bir etkiye de sahip bu besin, Türkiye'de özellikle Elazığ'ın yanı sıra, Hakkari, Bingöl, Tunceli, Erzurum, Muş ve Bitlis başta olmak üzere yüksek kesimlerde doğal olarak yetişiyor. Kilo almaya yardımcı oluyor, şeker ve tansiyon hastalıklarına deva oluyor. Afrodizyak özelliğine de sahip, astım, nefes darlığı, soğuk algınlığı, ishal, hemoroit, ülser gibi vakalara da iyi geliyor. Prof. Dr. Canan Karatay’ın ısrarla tüketin dediği bu bitki, tam bir C vitamini deposu ve kalp hastalıklarına da iyi geliyor...
9.07.2022Sağlık
Kan şekerini dengeliyor, yaşlanmayı geciktiriyor, sigarayı bıraktırıyor! Demir, magnezyum, kalsiyum...
Kan şekerini dengeliyor, yaşlanmayı geciktiriyor, sigarayı bıraktırıyor! Demir, magnezyum, kalsiyum...Demir, magnezyum, kalsiyum açısından çok zengin, sigarayı bıraktırıyor. Sindirim sistemini rahatlatıyor, iştah artırıyor, kan dolaşımını hızlandırıyor. Kan basıncını dengeliyor, romatizma, kas ağrıları ve kemik ağrılarına yarar sağlıyor. Böbrek ve mesane taşlarına karşı da kullanılıyor, strese karşı iyi geliyor, damar sağlığını koruyor, kan şekerini dengeliyor, yaşlanma etkilerini azaltıyor, uykusuzluğa iyi gelerek uyku düzeni sağlıyor. İşte Prof. Dr. Canan Karatay’ın şiddetle tavsiye ettiği besinin faydaları...
2.05.2022Sağlık
Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kemik erimesini önlüyor! 'İlaç alacağınıza onu yiyin' deyip faydalarını bir bir açıkladı...
Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kemik erimesini önlüyor! 'İlaç alacağınıza onu yiyin' deyip faydalarını bir bir açıkladı...Protein, yağ ve kalsiyum kaynağı, kemik erimesini önlüyor. Şişkinliği geçiriyor, bağışıklık sistemini ve hazmı güçlendiriyor. İç Hastalıkları ve Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, “Türkiye'de 'Sende osteoporoz var' diye senelerce hanımlara hormonlar, ilaçlar verildi. İşte efendim bu peynir (Ezine peyniri) hepsinin yerine geçer. Hanımlara da Beylere de kemik erimesini önlemek için bol bol yiyin diyorum” dedi.
16.04.2022Sağlık
Lösemi tedavisinde kullanılıyor, şeker ve tansiyona deva! Afrodizyak etkisi var, astım, nefes darlığı, soğuk algınlığı...
Lösemi tedavisinde kullanılıyor, şeker ve tansiyona deva! Afrodizyak etkisi var, astım, nefes darlığı, soğuk algınlığı...Grip, nezle, yüksek ateş olmak üzere birçok hastalığa karşı savaşıyor, aynı zamanda lösemi tedavisinde etkili olduğu biliniyor. Çiğ ya da pişirerek tüketiliyor, bağırsak, mide ve sindirimi problemini yaşayan kişilerde gaz söktürücü özelliğe sahip. A, B1, B2, C, E ve K vitaminleri yönünden çok zengin, iştah açıcı bir etkiye de sahip bu besin, Türkiye'de özellikle Elazığ'ın yanı sıra, Hakkari, Bingöl, Tunceli, Erzurum, Muş ve Bitlis başta olmak üzere yüksek kesimlerde doğal olarak yetişiyor. Kilo almaya yardımcı oluyor, şeker ve tansiyon hastalıklarına deva oluyor. Afrodizyak özelliğine de sahip, astım, nefes darlığı, soğuk algınlığı, ishal, hemoroit, ülser gibi vakalara da iyi geliyor. Prof. Dr. Canan Karatay’ın ısrarla tüketin dediği bu bitki, tam bir C vitamini deposu ve kalp hastalıklarına da iyi geliyor...
29.03.2022Sağlık
Oruç tutacaklar için uyarılar! 'Yemeklerde fazla yağ tüketmeyin'
Oruç tutacaklar için uyarılar! 'Yemeklerde fazla yağ tüketmeyin'Müslümanların dört gözle beklediği Ramazan ayına sayılı günler kaldı. Oruç tutmayı planlayanlar sağlık sorunları nedeniyle endişe duyanlar için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu önerilerde bulundu. Brokoli ve karnabahar tüketimini öneren Saraçoğlu, mercimek ve ıspanak gibi yemeklerde fazla yağ tüketilmemesi gerektiğini, çayın ise belirli miktarda tüketilmesi gerektiğini belirtti.
28.03.2022Sağlık
Telefon dolandırıcılığına günde 60 kurban! Tele çakallara özel savcılık...
Telefon dolandırıcılığına günde 60 kurban! Tele çakallara özel savcılık...Dolandırıcılar internet üzerinden, çoğunlukla bilinmedik internet sitelerinden alışveriş yapan ya da kendilerine gönderilen sözde ödülleri almak için banka bilgilerini girenleri dolandırıyor. Tele dolandırıcıların hedefinde ise çoğunlukla yaşlılar var. Günde 60’tan fazla kişi dolandırıldığını söyleyerek savcılıklara, polise başvuruyor. Son zamanlarda dolandırılanların sayısı o kadar arttı ki, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu şikayetler için özel bir büro kurma kararı aldı.
19.02.2022Gündem
Şarkılar Bizi Söyler’de arabesk gecesi!
Şarkılar Bizi Söyler’de arabesk gecesi!Şarkılar Bizi Söyler’e bu hafta Ayhan Aşan, Tuğçe Tayfur, Ümit Yaşar, Cevher ve Sefa Doğanay konuk oldu.
6.02.2022Televizyon
Karatay diyeti nedir, nasıl yapılır? İşte Karatay diyet listesi!
Karatay diyeti nedir, nasıl yapılır? İşte Karatay diyet listesi!Prof. Doktor Canan Karatay tarafından oluşturulan bir diyet olarak bilinen Karatay diyeti özellikle günde 2 kez beslenmek gerektiği şeklinde ortaya konulan beslenme yöntemlerini konu edinmektedir. Peki, Karatay diyeti nedir ve nasıl yapılır? Karatay diyet listesinde neler bulunur? Karatay diyet listesi nasıl yapılır? Karatay diyeti hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
17.01.2022Sağlık
Canan Karatay kararı! Kabul edilmedi
Canan Karatay kararı! Kabul edilmediAnayasa Mahkemesi, 2014'te bir televizyon programında hamilelere yapılan şeker yükleme testiyle ilgili kullandığı ifadeler üzerine idari para cezasına çarptırılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'ın bireysel başvurusunu kabul edilemez buldu. Yüksek Mahkeme, hamilelere yapılan şeker yükleme testiyle ilgili kullandığı ifadeler üzerine 720 lira idari para cezasına çarptırılan Prof. Dr. Canan Karatay'ın bireysel başvurusunun, açıkça dayanaktan yoksun olduğuna hükmetti. Kararda, Karatay'ın, ileri sürdüğü ihlal iddialarını temellendiremediği vurgulandı. Karatay'ın “Gebelikte şeker yüklemesi testi bebeği zehirliyor” şeklindeki sözleri çok tartışılmıştı.
20.05.2021Gündem
Prof. Dr. Ceyhan: Karbonatlı gargara önerisi, halkta yalancı güven oluşturur
Prof. Dr. Ceyhan: Karbonatlı gargara önerisi, halkta yalancı güven oluştururHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüse karşı karbonatlı suyla gargara yapılması önerilerine ilişkin, "Artık bu konuyla en ilgisiz bir vatandaş bile, bu virüsün karbonatla, tuzlu suyla, çorbayla, limonla ölmeyeceğini biliyor. Halkta yalancı güven duygusu oluşturup, gerekli diğer tedbirleri uygulamamasına neden olacak bu gibi söylemler son derece tehlikeli, insan sağlığına zarar verici" dedi.
7.10.2020Gündem
Canan Hoca'dan corona tavsiyesi
Canan Hoca'dan corona tavsiyesiŞeker ve doymamış yağlara karşı açtığı savaşla tanınan, 'Çaya tereyağ atın' gibi sıra dışı önerilerde bulunan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, salgının başında 'kelle paça' tavsiye etmiş hemen ardından da sessizliğe bürünmüştü.
4.10.2020Sağlık
Canan Karatay'a  şok! 'Bunu yemeyin' diyemeyecek
Canan Karatay'a şok! 'Bunu yemeyin' diyemeyecekTavukçular, katıldığı TV programlarında ürünlerinin kanser yaptığını söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay’la aralarındaki ezeli kavgayı kazandı. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’ndan geçen düzenlemeye göre gıdalarla ilgili bilimsel dayanağı olmadan yanıltıcı yayın yapan veya korku ve güvensizlik ile tüketim alışkanlıklarını olumsuz etkileyenlere 50 bin TL’ye kadar ceza verilecek.
8.07.2020Gündem
Taklit ve tağşiş yapana 5 yıl hapis cezası!
Taklit ve tağşiş yapana 5 yıl hapis cezası!Tarım ve Orman Bakanlığı’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı gıdada taklit ve tağşişe para cezasının yanı sıra hapis cezası da getirecek düzenleme AK Parti’nin torba yasa teklifi ile hayata geçirilecek.
19.05.2020Ekonomi
Corona aşısı bulundu mu, corona virüsü ilacı hazırlıkları ne durumda? Corona virüsü için bitkisel tedavi var mı?
Corona aşısı bulundu mu, corona virüsü ilacı hazırlıkları ne durumda? Corona virüsü için bitkisel tedavi var mı?Çin’in Hubey eyaletinde ortaya çıkan ve dünya genelinde 134 bini kişiye bulaşan corona virüsü tüm dünyanın en önemi gündemi oldu. Corona virüsü ile mücadele eden tüm dünya merak ediyor. Corona aşısı bulundu mu, corona virüsü ilacı hazırlıkları ne durumda? Corona virüsü için bitkisel tedavi var mı?
13.03.2020Gündem
Canan Karatay'ın kelle paçasına karşı Osman hocanın tarhanası...
Canan Karatay'ın kelle paçasına karşı Osman hocanın tarhanası...Prof. Dr. Canan Karatay, koronavirüse karşı ‘kelle paça’ önerisiyle gündeme geldi. Karatay’ın kardiyoloji uzmanı olmasına rağmen beslenme konusunda görüş belirtmesi ‘Tarhana Osman’ı akıllara getirdi. Karatay’dan farklı olarak Doç. Dr. Osman Nuri Koçtürk, 1950’li yıllarda süt tozu ve margarinin sağlığa zararlı olduğunu söylemiş ve iddialarını tek tek ispatlamıştı. "Sağlıklı yaşam için tarhana için” demişti.
26.02.2020Yaşam
Canan Karatay'dan olay korona virüs açıklaması!
Canan Karatay'dan olay korona virüs açıklaması!Koronavirüs salgını tüm dünyayı tedirgin etmeye devam ediyor. Aralık ayında ortaya çıkan ve 2 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs ile ilgili Prof. Dr. Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama geldi. Canan Karatay yaptığı açıklamada koronavirüsün yeni bir şey olmadığını senelerdir birlikte yaşadığımızı söyledi.
22.02.2020Gündem
Lösemiyi önlemek için 'doğru beslenme' uyarısı
Lösemiyi önlemek için 'doğru beslenme' uyarısıProf. Dr. Namık Yaşar Özbek, "Gebelik döneminde tütsülenmiş, kızarmış ve işlenmiş yiyeceklerin kullanımı, salam, sucuk gibi yiyecekler, kızartma sırasında oluşan toksik maddeler çocuklarda kanser gelişimini artırabiliyor." dedi.
16.02.2020 Sağlık
Canan Karatay'dan ezber bozan koronavirüs açıklaması!
Canan Karatay'dan ezber bozan koronavirüs açıklaması!Canan Karatay katıldığı etkinlikte koronavirüsten kurtulmanını "Tek yolu" var deyip, "Koronavirüse karşı aşı yapamazsınız. Sağlık bir hücrede kapılar kale kapısı gibi sağlam, açılmaz ve hastalanmayız. Ben onu söylüyorum onun için doğal besleneceğiz. Virüs ve griplerin her sene yenisi çıkar bunun aşısı olmaz. Bunun tek aşısı, tek yolu kendi hücrelerimizi güçlü ve sağlıklı kılmaktır." dedi.
16.02.2020Sağlık
Sebze atışması Meclis'te
Sebze atışması Meclis'teProf. Dr. Canan Karatay ile gastronomi yazarı Vedat Milor arasındaki “sebze” atışmasına Meclis Obeziteyle Mücadele Komisyonu Başkanı Mihrimah Belma Satır da katıldı.
13.02.2020Yaşam
Canan Karataya ve Vedat Milor birbirine girdi! 'Hıyar yemeyi bırakıyoruz'
Canan Karataya ve Vedat Milor birbirine girdi! 'Hıyar yemeyi bırakıyoruz'Prof. Dr. Canan Karatay’ın koronavirüsten nasıl korunulması gerektiğini anlatırken kullandığı, “Turp yerseniz turp gibi, fıstık yerseniz fıstık gibi olursunuz” sözleri sosyal medyada sebze polemiği yarattı. Karatay’ın sözlerine Vedat Milor’un Twitter’da verdiği ‘hıyarlı’ yanıt esprili bir atışmaya dönüştü.
12.02.2020Yaşam
Canan Karatay'ın 'koronavirüs' önlemi ortalığı karıştırdı
Canan Karatay'ın 'koronavirüs' önlemi ortalığı karıştırdıProf. Dr. Canan Karatay önceki gün katıldığı bir programda “Koronavirüsü önlemek için sabah akşam kelle paça için” sözleri ortalığı karıştırdı. Uzmanlar gereğinden fazla tüketilmesi halinde kelle paçanın çeşitli hastalıklara neden olacağını belirtti.
7.02.2020Yaşam
Canan Karatay'dan 'koronavirüs' açıklaması: Gripten farkı yok
Canan Karatay'dan 'koronavirüs' açıklaması: Gripten farkı yokİç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, viral bir enfeksiyon olan yeni tip koronavirüsün korkulacak bir şey olmadığını öne sürerek "Vücudumuzun direncini kırmazsak hastalanma olmaz. Bütün mesele budur. Korona ve enfeksiyonlardan korunmak için ev sirkesi, ev yoğurdu, ev turşusu, turşu suyu tüketin. Korona diye çıkardılar ama merak etmeyin gripten farkı yok." görüşünü savundu.
5.02.2020Sağlık
Canan Karatay'dan tartışma yaratacak sözler!
Canan Karatay'dan tartışma yaratacak sözler!Bursa Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı kapsamında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Sağlıklı Hayat" konulu söyleşi öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Karatay, pakete girmiş ürünler konusunda tüketicilerin dikkatli olması gerektiğini vurguladı.
21.12.2019Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Canan Karatay ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki canan karatay haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.