Çalışma Bakanlığı

Çalışma Bakanlığı

Son dakika çalışma bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan çalışma bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını çalışma bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çalışma Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çalışma bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 14.072 çalışma bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm çalışma bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Erdoğan’dan emeklilerin beklediği mesaj: Fazla uzamaz, en kısa zamanda!
Erdoğan’dan emeklilerin beklediği mesaj: Fazla uzamaz, en kısa zamanda!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta düzenlenen 78'inci Birleşmiş Milletler Genel Kurulu sonrası Türkevi'nde gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin ücretlerinde ne zaman artış olacağıyla ilgili olarak, "Fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. Uyguladığımız Orta Vadeli Programın başarıya ulaşmasıyla birlikte oluşacak refah artışında toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır" ifadelerini kullandı.
21.09.2023Gündem
Beştepe'de ekonomi zirvesi! Yeni eylem planı geliyor
Beştepe'de ekonomi zirvesi! Yeni eylem planı geliyorCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yatırım Ortamını İyileştirme Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, eylül ayını işaret ederek 'Yeni eylem planı ortaya koyacağız' dedi. Yılmaz, ayrıca enflasyon, büyüme ile yeni ekonomik adımlarla ilgili bilgi verdi.
15.08.2023Ekonomi
ABD tarım dışı istihdam verisi ne zaman açıklanacak, ABD istihdam raporu saat kaçta açıklanacak? ABD tarım dışı istihdam verisi Ağustos 2023 açıklandı mı?
ABD tarım dışı istihdam verisi ne zaman açıklanacak, ABD istihdam raporu saat kaçta açıklanacak? ABD tarım dışı istihdam verisi Ağustos 2023 açıklandı mı?ABD istihdam verileri açıklandı mı, ABD tarım dışı istihdam verisi saat kaçta açıklanacak? Ekonomi piyasasının gözü kulağı bugün açıklanacak ABD’de tarım dışı istihdam verilerine çevrildi. ABD’nin 10 yıllık tahvil faizi dün 4,2010 ile son 15 yılın zirvesine yaklaştı. Tarım dışı istihdam verisi altın ve gümüş için de kritik öneme sahip. Peki, ABD tarım dışı istihdam verisi ne zaman açıklanacak, ABD istihdam raporu saat kaçta açıklanacak?
4.08.2023Ekonomi
Seyyanen zam farkı yatacak mı, memur maaş zam farkı ne zaman ödenecek? Seyyanen maaş ne zaman yatacak?
Seyyanen zam farkı yatacak mı, memur maaş zam farkı ne zaman ödenecek? Seyyanen maaş ne zaman yatacak?Memur ve emekli maaşı zam farkı ödeme tarihi için gözler Çalışma Bakanlığı’na çevrildi. TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamları sonrası emeklilerin zam oranı yüzde 25 olarak belirlenirken, en düşük memur maaşı da 22 bin TL’ye çıktı. Memurlara da yüzde 17,55 oranında enflasyon farkı zammı üstüne 8077 lira seyyanen zam verilecek. TBMM'de kabul edilen teklife eklenen bir başka maddeyle SSK ve Bağ-Kur ile emekli sandığı emeklilerine 6 aylık dilim için enflasyon farkı ile birlikte yüzde 25 zam yapılması öngörülüyor. Bu kapsamda enflasyon oranına refah payı ekleniyor.
11.07.2023Memur
Asgari ücrette kritik gün yarın! İşte masadaki zam oranları
Asgari ücrette kritik gün yarın! İşte masadaki zam oranlarıYeni asgari ücretin belirlenmesi için ilk toplantı 13 Haziran’da gerçekleştirildi. Çalışma Bakanlığı bünyesinde taraflar bir araya geldi. İkinci görüşme için ise kritik gün yarın. Peki masadaki zam oranları neler? İşte detaylar...
18.06.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan CNN TÜRK'te enflasyon ve asgari ücret açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan CNN TÜRK'te enflasyon ve asgari ücret açıklamasıCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, CNN TÜRK ekranlarında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz Asgari ücrette ara zam konusuna değinerek "Enflasyona çalışanları ezdirmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.
15.06.2023Ekonomi
Asgari ücrette en düşük ve en yüksek zam oranı ortaya çıktı! 12 bin 334 lira...
Asgari ücrette en düşük ve en yüksek zam oranı ortaya çıktı! 12 bin 334 lira...Asgari ücret zammı ile ilgili flaş açıklama geldi. Mayıs ayı enflasyon oranının ortaya çıkmasıyla birlikte asgari ücrete gelebilecek zam oranları netleşme başladı. Sosyal Güvenlik Müşaviri Emin Yılmaz, asgari ücrete gelebilecek taban ve tavan zam oranlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte asgari ücret ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
7.06.2023Ekonomi
Çalışma Bakanlığı'nda devir teslim töreni! Vedat Bilgin görevi Vedat Işıkhan'a devretti
Çalışma Bakanlığı'nda devir teslim töreni! Vedat Bilgin görevi Vedat Işıkhan'a devrettiÇalışma Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleşti. Vedat Bilgin, görevi Vedat Işıkhan’a teslim etti. Vedat Işıkhan törende yaptığı konuşmada çalışma hayatına ilişkin önemli bilgiler verdi. Bakan Vedat Işıkhan "Çalışanlarımızın haklarını korumaya devam edeceğiz" dedi.
5.06.2023Gündem
Almanya'da milyonların beklediği adım atıldı! Hükümet yabancı işçiler kararını verdi: Puan sistemi ve fırsat kartı...
Almanya'da milyonların beklediği adım atıldı! Hükümet yabancı işçiler kararını verdi: Puan sistemi ve fırsat kartı...Yabancı işçiler için beklenen kararlar Alman hükümeti tarafından açıklandı. Hükümet, ülkeyi nitelikli iş gücü için daha cazip hale getirmeyi hedefleyen yasa tasarısını onayladı. Puanlama sistemine dayalı Fırsat Kartı’yla Almanya’ya geldikten sonra da iş aranabilecek.
30.03.2023Dünya
Çalışma Bakanlığı yeni tedbirleri açıkladı
Çalışma Bakanlığı yeni tedbirleri açıkladıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı deprem bölgesine ilişkin alınan yeni tedbirleri açıkladı.
8.02.2023Gündem
İngiltere'de akılalmaz sahtekarlık! Bakanlığı Google haritalar uygulaması ile dolandırdılar
İngiltere'de akılalmaz sahtekarlık! Bakanlığı Google haritalar uygulaması ile dolandırdılarDünyanın konuştuğu dolandırıcılık olayı İngiltere'de yaşandı. İngiltere Çalışma Bakanlığı'nı 8.5 milyar sterlin dolandıranların akılalmaz yöntemi bir uzmanın dikkati sayesinde ortaya çıktı.
31.01.2023Dünya
EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı? EYT Meclis'e geldi mi, ne zaman yasalaşacak?? İşte EYT'de 4 madde!
EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı? EYT Meclis'e geldi mi, ne zaman yasalaşacak?? İşte EYT'de 4 madde!EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı, EYT meclise geldi mi sorularının yanıtı merak ediliyor. Milyonlarca kişinin beklediği haber geldi ve EYT şartlarındaki detaylar belli oldu. AK Parti'den yapılan açıklamada EYT kanun teklifindeki detaylar belli oldu. Peki EYT prim şartı ne oldu? EYT 3600 günü kapsıyor mu? İşte EYT yasa teklifindeki 4 madde...
31.01.2023Emekli
EYT'de son dakika gelişmesi! EYT Meclis'e geldi: 'Tarihi gün' dedi ve detayları açıkladı
EYT'de son dakika gelişmesi! EYT Meclis'e geldi: 'Tarihi gün' dedi ve detayları açıkladıMilyonların beklediği EYT düzenlemesi bugün Meclis Başkanlığı’na sunuldu. EYT şartlarındaki detaylarla ilgili açıklama AK Parti’den geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT'ye ilişkin kanun teklifindeki detayları aktardı. İşte 4 maddelik EYT teklifinin ayrıntıları...
30.01.2023Emekli
AK Parti'li Akbaşoğlu: Şubatta EYT'nin yasalaşacağına tanık olacağız
AK Parti'li Akbaşoğlu: Şubatta EYT'nin yasalaşacağına tanık olacağızAK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin "Milletvekillerimizle EYT'nin yasa teklifine dönüştürülmesi çalışmalarını başlattık. Şubat ayında EYT'nin yasalaşacağına tanık olacağız. Martta da EYT'li kardeşlerimizin emekli maaşlarını almalarına hep beraber şahit olacağız" dedi.
EYT ne zaman yasalaşır, ilk maaşlar ne zaman alınır? Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz açıkladı
EYT ne zaman yasalaşır, ilk maaşlar ne zaman alınır? Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz açıkladıMilyonlarca kişi EYT'nin ne zaman yasalaşacağı ve ilk maaşların ne zaman alınacağını merak ediyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz gün Çalışma Bakanı Vedat Bilgin önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bugün ise Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz sürece ilişkin önemli bilgiler verdi. İşte detaylar...
15.01.2023Emekli
EYT emekli maaşı hesaplama | Emeklilik maaşı nasıl hesaplanır, EYT emekli aylığı ne kadar olacak, ne zaman yatacak?
EYT emekli maaşı hesaplama | Emeklilik maaşı nasıl hesaplanır, EYT emekli aylığı ne kadar olacak, ne zaman yatacak?EYT için beklenen haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Erdoğan EYT’de yaş sınırının olmadığını açıklayarak müjdeli haberi verdi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 milyon 250 bin kişinin emekli olabileceğini söyledi. Cumhurbaşkanınım yaş şartı olmadan emekliliğe imkan sağlayan düzenlemeyi, eski sistemdeki SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı ayrımı olmaksızın mevcut yapıdaki herkes için geçerli kılıyoruz” sözleri 20 yıllık hasreti bitirdi. Açıklanan müjdenin ardından EYT'liler emekli maaşının ne kadar olacağını, emekli maaş hesabının nasıl yapılacağını sorgulamaya başladı. Peki, EYT emekli aylığı ne kadar olacak? EYT'liler ne zaman emekli maaşlarını alacak? İşte EYT emekli maaşı hesaplama
29.12.2022Emekli
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklaması! Tarih verdi
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklaması! Tarih verdiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı bir programda gündeme dair merak edilenleri yanıtladı. Bakan Bilgin "Belirlediğimiz asgari ücret rakamı, Cumhuriyet tarihinin rekoru. Peşin muhalefet yapmak isteyenler kendilerine gerekçe üretmekte zorlanabilir. Biz doğru yaptığımızı biliyoruz" dedi. Bakan Bilgin ayrıca EYT'ye dair yaptığı açıklamada "Bir yaş aralığı olması ihtimal dahilindedir. Henüz netleşmedi. İmkanlar nispetinde en kapsayıcısı olacak. Kamu çalışanlarımız için yaptığımız çok önemli bir şey var. Talep edilirken çok konuşuluyordu ama çözülünce pek konuşulmuyor. O da şu, sözleşmeli personellerimizi kadroya geçirdik. Yarın Meclis'e gidiyor." ifadelerini kullandı.
25.12.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den flaş EYT ve ÖTV açıklaması
Bakan Nebati'den flaş EYT ve ÖTV açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gündemdeki gelişmelere yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, EYT'den ÖTV indirimine, memur ve emekli zamlarına ilişkin detayları duyurdu.
22.12.2022Ekonomi
Asgari ücrette flaş gelişme! Kritik viraja 2 gün kaldı
Asgari ücrette flaş gelişme! Kritik viraja 2 gün kaldıAsgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 14 Aralık'taki ikinci toplantısında, ekonomik veri ve raporların komisyonla paylaşılması ve bu kapsamda zam pazarlığının çerçevesinin belirlenmesi bekleniyor.
11.12.2022Ekonomi
Meclis TV canlı yayın ekranı ve frekans bilgisi! Bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek, TBMM bütçe görüşmeleri canlı nasıl izlenir? TBMM TV canlı yayın
Meclis TV canlı yayın ekranı ve frekans bilgisi! Bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek, TBMM bütçe görüşmeleri canlı nasıl izlenir? TBMM TV canlı yayınTBMM bütçe görüşmeleri devam ediyor. 9 Aralık günü Kültür Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri Genel Kurul'da yapıldı. Peki, Bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek, TBMM bütçe görüşmeleri canlı nasıl izlenir? İşte Meclis TV canlı yayın ekranı ve TBMM TV canlı yayın frekans bilgileri…
9.12.2022Gündem
EYT'de yaş sınırıyla ilgili Bakan Bilgin'den açıklama
EYT'de yaş sınırıyla ilgili Bakan Bilgin'den açıklamaÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT'de yaş sınırıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bilgin, EYT'de yaş sınırıyla ilgili soruya, "TBMM Genel Kurul'daki bütçe görüşmelerinde açıklayacağım" dedi. Öte yandan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan ise asgari ücretle ilgili yeni bir açıklama geldi. İşte detaylar...
8.12.2022Emekli
Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? Sözleşmeliye kadro yasası ne zaman çıkacak?
Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? Sözleşmeliye kadro yasası ne zaman çıkacak?Sözleşmeliye kadro düzenlemesine ilişkin açıklama Kabine Toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılmıştı. Sözleşmeliye kadro yasa taslağı da Çalışma Bakanlığı tarafından yayınlanmıştı. Peki, sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? Sözleşmeliye kadro ne zaman yasalaşacak?
6.12.2022Memur
Sözleşmeli personele kadro müjdesi! Bakanlık tüm ayrıntıları açıkladı
Sözleşmeli personele kadro müjdesi! Bakanlık tüm ayrıntıları açıkladı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasına ilişkin açıklama yapıldı. Düzenlemeyle ilgili uygulama esaslarını açıkladı.
29.11.2022Ekonomi
Bakan Bilgin açıkladı! Sözleşmeliye kadro düzenlemesi Kabine'nin gündeminde
Bakan Bilgin açıkladı! Sözleşmeliye kadro düzenlemesi Kabine'nin gündemindeÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sözleşmelilere kadro düzenlemesinin pazartesi günkü Kabine toplantısının gündeminde olacağını açıkladı.
24.11.2022Ekonomi
Çalışanlar için flaş tazminat kararı! İşveren en az 1 yıllık para ödeyecek
Çalışanlar için flaş tazminat kararı! İşveren en az 1 yıllık para ödeyecekEmsal niteliğinde tazminat kararı verildi. İş güvenliği uzmanı, çalıştığı yerdeki ölüm tehlikesini işverene iletti, ancak gerekli önlemler alınmadı. Bunun üzerine uzman, tespit ettiği hayati eksikleri Çalışma Bakanlığı'na bildirdi. Bunu duyan işveren ise, uzmanı işten attı. Ardından iş mahkemesinin yolunu tutarak tazminat alacağının tahsilini isteyen çalışan için Yargıtay'dan emsal karar çıktı.

Benzer Haber Etiketleri

Çalışma Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çalışma bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.