Büyüme Rakamları

Büyüme Rakamları

Son dakika büyüme rakamları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan büyüme rakamları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını büyüme rakamları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Büyüme Rakamları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan büyüme rakamları gelişmeleri de dahil olmak üzere 701 büyüme rakamları haberi bulunmuştur. Tüm büyüme rakamları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Büyüme rakamları belli oldu
Büyüme rakamları belli olduTürkiye ekonomisi 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 5,6 büyüme performansı gösterdi. 2022 yılında kişi başına GSYH cari fiyatlarla 176 bin 589 TL, dolar cinsinden 10 bin 655 olarak hesaplandı.
28.02.2023Ekonomi
Altın fiyatlarında geri çekilme! Uzman isim bu tarihi işaret etti, önce sert düşecek sonra rekor gelecek
Altın fiyatlarında geri çekilme! Uzman isim bu tarihi işaret etti, önce sert düşecek sonra rekor gelecekAltın fiyatlarında sürpriz gelişme. Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın, ons altın fiyatlarında geri çekilme yaşandı. Altın piyasası uzmanı İslam Memiş, dikkat çeken bir yarı yaptı. Bu tarihe dikkat daha da düşecek. Geçtiğimiz hafta rekor seviyelere yükseldikten sonra perşembe günü ABD’de açıklanan büyüme rakamları sonrası altın fiyatlarında sert kayıplar görülmüştü. Peki yeni haftada piyasada son durum ne? İşte detaylar...
30.01.2023Ekonomi
Altında sürpriz gelişme! Fiyatlar birden çakıldı, yeni rekor için tahmin geldi
Altında sürpriz gelişme! Fiyatlar birden çakıldı, yeni rekor için tahmin geldiAltın fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Altın fiyatları ABD büyüme rakamları sonrası düşüşe geçti .ABD büyüme verisinin beklentilerin üzerine gelmesiyle birlikte ons altın hızlı geri çekilme yaşadı. Ons altın 1919 dolara kadar düşerken gram altın da buna paralel olarak 1160 liraya geriledi. ABD ekonomisi dördüncü çeyrekte yüzde 2,9 oranında büyüme kaydetti. Beklenti olan yüzde 2,8'in üzerinde büyüme gerçekleştiren ABD verisiyle birlikte Altın hızla düşüş yaşadı. Öte yandan gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın yeni fiyatlar açıklandı. İşte altın fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
27.01.2023Ekonomi
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan döviz kuru hakkında açıklama
TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan döviz kuru hakkında açıklamaTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu döviz kuru ve rezervlerle ilgili açıklamalarda bulundu.
20.01.2023Ekonomi
Emekli maaşına çifte zam imkanı! Yıl sonuna kadar geçerli
Emekli maaşına çifte zam imkanı! Yıl sonuna kadar geçerliEmeklilik planı yapan herkesi yakından ilgilendiriyor. Emekli aylığının yükselmesini sağlıyor. Ocak ve temmuz zamlarını kapsıyor. Emeklilik dilekçesini yıl sonuna kadar verenler kazançlı çıkıyor. İşte emekli aylığı ve kıdem tazmınatı ile ilgili merak edilen detaylar...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğru istikamette yürüdüğümüzün en son işaretidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğru istikamette yürüdüğümüzün en son işaretidirAğrı-Patnos yolu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı bağlantı ile katıldığı törenle açıldı. Erdoğan, yaklaşık 2,5 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen bu yol sayesinde, Ağrı ile Patnos arasındaki mesafenin 1 saatten 35 dakikaya ineceğini söyledi. Erdoğan, "2022 yılı 3. çeyrek büyüme rakamları, doğru istikamette yürüdüğümüzün en son işaretidir." dedi.
1.12.2022Siyaset
Türkiye ekonomisi 3.9 büyüdü! Bakan Nebati: Bu yıl da en güçlü büyüyen ülkelerden biri olacağız
Türkiye ekonomisi 3.9 büyüdü! Bakan Nebati: Bu yıl da en güçlü büyüyen ülkelerden biri olacağızHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Ekonomimiz 2022 yılı 3'üncü çeyreğinde yıllık yüzde 3,9 büyümüştür. Böylece ilk 9 aylık dönemde büyüme yüzde 6,2 olmuştur. Orta Vadeli Program'da (2023-2025) öngördüğümüz şekilde yüzde 5 civarı büyüme ile kapatarak bu yıl da en güçlü büyüyen ülkelerden biri olacağız" dedi.
30.11.2022Ekonomi
Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli oldu
Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli olduTÜİK Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme rakamlarını açıkladı. Buna göre, GSYH 2022 yılı üçüncü çeyrek ilk tahmini; zincirlenmiş hacim endeksi olarak, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %3,9 arttı.
30.11.2022Ekonomi
Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararı ne zaman açıklanacak? ECB faiz kararı ne olur?
Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararı ne zaman açıklanacak? ECB faiz kararı ne olur? Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz kararı bekleniyor. ECB'den beklentilere paralel bir faiz artırımı gelip gelmeyeceği merak edilirken piyasalara etkisi ve Euro’nun nasıl tepki vereceği de merak ediliyor. Peki, Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararı ne zaman açıklanacak? ECB toplantısı ne zaman, saat kaçta? ECB faiz kararı ne olur? Avrupa Merkez Bankası faiz artırır mı? İşte detaylar…
8.09.2022Ekonomi
İcra borcu düzenlemesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 bin lira ve altındaki borçlarını tasfiye ediyoruz
İcra borcu düzenlemesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 bin lira ve altındaki borçlarını tasfiye ediyoruzBeştepe'deki kritik kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantıda alınan kararları açıklıyor. Erdoğan, "Vatandaşlarımızın bir kısmının icra takibine uğramasına yol açan 2 bin lira ve altındaki borçlarını tasfiye ediyoruz. 15 Ağustos 2022'den önce icra takibi başlatılmış 2 bin lira ve altındaki alacakların gider gösterilerek vergiden düşürülebilmesini ve tasfiyesini sağlıyoruz" dedi.
5.09.2022Gündem
Bakan Bilgin: Türkiye büyümesini devam ettirecek
Bakan Bilgin: Türkiye büyümesini devam ettirecekÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye'nin 2'nci çeyrekte 7,5 büyüdüğünü hatırlatarak, "Yüzde 5’in üzerinde bir büyüme yaklaşık 700 bin yeni istihdam yaratıyor. Yüzde 7'lik bir büyüme ise 1 milyonun üzerinde yeni istihdam yaratıyor. Yıl tamamlanmadı. Temmuz verilerine göre Türkiye bu yıl yaklaşık 900 bin yeni istihdam yaratmıştır, bu önemlidir. Türkiye yıl sonu itibarı ile ümit ederiz bu büyümesini devam ettirecek" dedi.
2.09.2022Ekonomi
Büyüme rakamları açıklandı! Bakan Nebati'den ilk açıklama geldi
Büyüme rakamları açıklandı! Bakan Nebati'den ilk açıklama geldiTürkiye İstatistik Kurumu, yılın ikinci çeyreğine ilişkin büyüme rakamlarını açıkladı. Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 oranında büyüme kaydetti. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati büyüme verilerini değerlendirdi. Nebati: "Ekonomimiz yılın ikinci çeyreğinde yıllık bazda reel olarak ilk çeyrekteki kuvvetli büyüme performansımızın da üzerinde yüzde 7,6 büyümüştür. Böylece Türkiye, verisi açıklanan OECD ve G20 ülkeleri içerisinde yılın ikinci çeyreğinde en yüksek büyüme kaydeden ikinci ülke olmuştur." diye konuştu.
31.08.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den büyüme mesajı!
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den büyüme mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati,13. Büyükelçiler Konferansı'nda büyüme rakamları ve KKM hesaplarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
11.08.2022Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika! Rüzgar tersine döndü! Benzin, motorin, LPG...
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika! Rüzgar tersine döndü! Benzin, motorin, LPG...Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Akaryakıt fiyatlarına zam geliyor. Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş sonrası enerji ve gıdada krize neden olurken Brent petrol fiyatlarını son dönemin en yüksek seviyelerine çıkardı. Ancak politik çabalar ve tahıl koridoru gibi diplomatik girişimlerle birlikte Brent petrolün varil fiyatı 28 Temmuz'da uluslararası piyasalarda son dört ayın en düşük seviyelerini gördü. ABD'nin ticari ham petrol stoklarındaki azalış ile Fed'in açıkladığı faiz kararı ve büyüme rakamları Brent petrol fiyatının yeniden yükselmesine neden olurken şimdi de Çin ile Tayvan arasında yaşanan gerilim bu yükselişe destek verebilir. Asya borsasında henüz açılışı yapılmayan emtia fiyatlarında sabit duran Brent petrolün, akşam saatlerinde şu anki fiyatından yaklaşık 1,5-2 dolar daha fazla bir artışla başlayacağı belirtiliyor. Yaşanan bu gelişmeler, geçtiğimiz haftalarda peş peşe indirimlerin geldiği akaryakıt fiyatlarında rüzgar tersine döndü. Art arda indirimlerin ardından Brent petrolde yaşanan bu gelişmeler karşısında uluslararası piyasada petrol fiyatlarındaki son durumu takip ediliyor. Vatandaşlar ise "Brent petrol kaç dolar?", "Brent petrol fiyatı en son ne kadar oldu?" "Akaryakıta zam var mı?", "Akaryakıta fiyatları ne kadar?", "Güncel benzin fiyatları ne kadar?", "Benzine zam mı geldi?", "Morotin kaç TL?", "LPG'ye zam mı geldi?" gibi arama yapıyor. İşte Brent petrolde son durum ve 31 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir güncel benzin, motorin, LPG güncel akaryakıt fiyatları…
31.07.2022Ekonomi
Yunanistan ilk Avrupa ülkesi oldu! Veliaht Prens Selman Atina'da...
Yunanistan ilk Avrupa ülkesi oldu! Veliaht Prens Selman Atina'da...Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Yunanistan ziyareti Avrupa'da geniş yankı buldu. Dört yıllık tecritin ardından ilk kez bir AB üyesine ayak basan Muhammed bin Selman, atılan imzaları 'tarihi bir fırsat' olarak niteleyip tüm bölgede oyunun kurallarını değiştirmekten söz etti. Yunan medyası 'Suudi Prens'in büyük planı', 'Yunanistan enerji merkezi' gibi başlıklar atarken, Alman gazetesi Atina'nın adımlarını Türkiye'nin belirlediğini yazdı.
27.07.2022Dünya
Euro Bölgesi ekonomisinin büyüme rakamları açıklanacak! Resesyon beklentisi büyüyor...
Euro Bölgesi ekonomisinin büyüme rakamları açıklanacak! Resesyon beklentisi büyüyor...Euro Bölgesi, ilk çeyrekteki geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 5,4 oranında gelen büyümenin ardından bu Cuma ikinci çeyrek verilerini açıklanacak.
27.07.2022Ekonomi
Enflasyon ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurdu
Enflasyon ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurduEnflasyonla ilgili son dakika açıklaması geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati enflasyon rakamlarıyla ilgili konuşarak, "Her ay ihracatta istisnasız rekorlar kırarak ilerliyoruz. 2023 yılında 300 milyar dolar ihracatı geçmiş olacağız. Enflasyonla mücadele için bu yıl 241 milyar TL vergi gelirinden vazgeçiyoruz. Önümüzdeki dönemde de enflasyonla mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
1.07.2022Ekonomi
Dolar ve euro ile ilgili çok çarpıcı analiz! Dev banka 'Euro 1 doların altına düşebilir' diyerek açıkladı...
Dolar ve euro ile ilgili çok çarpıcı analiz! Dev banka 'Euro 1 doların altına düşebilir' diyerek açıkladı...Dolar ve euro ile ilgili dikkat çeken analiz! Dev ekonomiler enflasyonla mücadele etmeye devam ediyor. Enflasyonla mücadele için faizi kullanan ABD ekonomisinde resesyon riskleri ortaya çıkmaya başladı. Goldman Sachs, ABD ekonomisinin önümüzdeki yıl resesyona girme olasılığının arttığını açıkladı. Danske Bank ise euronun 1 doların altına inebileceğini raporladı. ABD vatandaşları ise en son yaşanan 2008 krizinden sonra tasarruflarını en düşük seviyelere indirdi.
21.06.2022Ekonomi
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Bakan açıkladı: Olağan dışı tedbirler gerekiyor
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Bakan açıkladı: Olağan dışı tedbirler gerekiyorDoğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama geldi. Milyonlarca aboneyi yakından ilgilendiriyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez enerji sektöründeki fiyat artışlarının olağan dışı olduğunu söyleyerek bu dönemin atlatılması için olağan dışı tedbirler alınması gerektiğini vurguladı. Sektördeki fiyat dalgalanmalarının, karşılarına zorluk çıkardığını belirten Bakan Dönmez olası tedbirlerin alınması durumunda geçici olarak uygulanacağını belirtti. Nisan ayında zamlanan doğal gaz fiyatları Mayıs'ta sabit kalırken Haziran'da da yüzde 30 artmıştı. İşte son dakika haberinin detayları...
14.06.2022Ekonomi
Emeklilik ile ilgili flaş açıklama! Yüksek emekli maaşı fırsatı
Emeklilik ile ilgili flaş açıklama! Yüksek emekli maaşı fırsatıEmekli olmak isteyen milyonları ilgilendiriyor. Yüksek emekli maaşı için büyük fırsat. Emekli maaşını yükseltmek mümkün mü? Yüksek emekli maaşı nasıl alınır? soruları cevabını buldu. Sosyal Güvenlik Kurumu’na ne kadar yüksek ücret bildirilip, ne kadar yüksek prim ödenirse emekli aylığı da o oranda yüksek oluyor. Bugün asgari ücret ve asgari ücretin biraz üzerinde maaşla çalışanlar emekli olmayıp, yüksek maaş alabilmek için daha fazla çalıştıklarında aylık bağlama oranları düştükçe emekli aylığı da düşer. Ancak asgari ücretin iki-üç katından fazla maaş alanlar emekli olmayıp, ne kadar uzun süre çalışırlarsa emekli maaşları da artar. İşte emekli aylığı ile ilgili son dakika tüm detaylar...
2.06.2022Emekli
Bakan Varank: 'Üretim cahili' dediğimizde alınıyor, el insaf
Bakan Varank: 'Üretim cahili' dediğimizde alınıyor, el insafSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2002 yılında 192 olan organize sanayi bölgesi sayısını 366'ya çıkardıklarını belirterek, "Hala, AK Parti döneminde Türkiye'de fabrika açılmadı, diyebiliyor. Biz kendilerine üretim cahili, dediğimizde alınıyor ama bunlar gerçekten sanayiden de üretimden de anlamıyor. Kendisine defalarca birlikte OSB'leri ziyaret etme çağrısında bulunmama rağmen ana muhalefetin başındaki zat, buna yanaşmadı. Dün yine aynı mesnetsiz iddialarına devam etti. Gerçekten el insaf, diyorum" dedi.
1.06.2022Ekonomi
Türkiye'nin 2022 ilk çeyrek büyüme rakamı açıklandı
Türkiye'nin 2022 ilk çeyrek büyüme rakamı açıklandıEkonomide birinci çeyrek büyüme performansı belli oldu. TÜİK verilerine göre, ilk üç aylık dönemde büyüme yüzde 7,3 olarak gerçekleşti.
31.05.2022Ekonomi
Enflasyon ve büyüme ile ilgili kritik açıklama! Bakan Nebati duyurdu
Enflasyon ve büyüme ile ilgili kritik açıklama! Bakan Nebati duyurduHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati önemli açıklamalarda bulunuyor. Bakan Nebati, "Son 5 yılda çiftçilerimize yaklaşık 90 milyar TL tarımsal destekleme gerçekleştirdik. Stratejik ürünlere ilave destekle çiftçimizin yanındayız. Çiftçiyi desteklemek için vergileri düşürdük." dedi.
13.05.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Dedikodu siyasetiyle oyalanacak vaktimiz yok
Bakan Karaismailoğlu: Dedikodu siyasetiyle oyalanacak vaktimiz yokUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “20 yıllık birikimle dünyaya yön veren bir Türkiye olarak yolumuza devam edeceğiz. Onun için basit dedikodu siyasetiyle oyalanacak vaktimiz yok. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.
4.05.2022Siyaset
Emekli olacaklara güzel haber haber! Flaş detay belli oldu, maaşlar yükseliyor
Emekli olacaklara güzel haber haber! Flaş detay belli oldu, maaşlar yükseliyorEmekli olacak herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Yüksek emekli maaşı almanın yollarını arayanlar için önemli bir detay ortaya çıktı. Emekli aylıkları yükseliyor. Emekli maaşının belirlenmesinde çalışırken ödenen primler büyük önem taşıyor. Yüksek maaş alanlar ve dolayısı ile SGK primi yüksek ödenenlerin emekli maaşları da yüksek oluyor. Ancak bazı iş verenler yüksek maaş alanların primlerimi asgari ücret üzerinden ödüyor. Bu durum emeklilik maaşına olumsuz etki ediyor. O nedenle çalışma dönemimde ödenen primlerin kontrol edilmesi çalışanın ilerde mağduriyet yaşamamasını sağlıyor. Öte yandan emeklilik dilekçesinin ne zaman verildiği de emekli maaşının bir diğer belirleyicisi. Pek çok kişi emeklilik başvurusunu ne zaman yapmasının daha avantajlı olacağını merak ediyor. 2022'de emeklilik başvurusu yapanlar karlı mı olacak? İşte çalışanların en çok merak ettiği konunun ayrıntıları...
31.03.2022Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Büyüme Rakamları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki büyüme rakamları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.