Borç

Borç

Son dakika BORÇ haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan BORÇ ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını BORÇ haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Borç

haberleri sayfasında son dakika yaşanan borç gelişmeleri de dahil olmak üzere 11.498 borç haberi bulunmuştur. Tüm borç haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Şimşek'ten cari açık mesajı: Sorun olmaktan çıkıyor
Bakan Şimşek'ten cari açık mesajı: Sorun olmaktan çıkıyorHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "İstikrar, güven ve dayanıklılık artıyor, cari açık önemli bir sorun olmaktan çıkıyor. Dış borcun milli gelire oranı düşüyor ve rezerv birikimi hızlanıyor" açıklamasında bulundu.
12.07.2024Ekonomi
İş arkadaşının eşini öldüren katilin ifadesi ortaya çıktı: Karşı tarafın zararını karşılamak isterim
İş arkadaşının eşini öldüren katilin ifadesi ortaya çıktı: Karşı tarafın zararını karşılamak isterimEskişehir'de, eşi ve oğlunun evde ölü bulduğu Safinaz Ayten'in (72) cinayet şüphelisi olarak tutuklanan sanık Mehmet Usta (34), mahkemedeki ilk savunmasında, iş arkadaşının eşi olan kadının kolundaki bileziği zorla aldığını itiraf etti. Evden ayrılırken Ayten’in yaşadığını öne süren Usta, "Tek amacım altınları alıp borcu ödemekti, Safinaz Ayten'i öldürmedim" dedi.
11.07.2024Gündem
Mehmet Şimşek'ten yıl sonu enflasyon tahmini: Programın en önemli hedefi sürdürülebilir büyüme
Mehmet Şimşek'ten yıl sonu enflasyon tahmini: Programın en önemli hedefi sürdürülebilir büyümeHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kur korumalı mevduat, 60 milyar doların altına indi. Temmuzda KKM'den çıkış çok daha hızlanacak" dedi.
11.07.2024Ekonomi
Elektrik faturalarında yeni dönem! Aboneler artık ücret ödeyemeyecek
Elektrik faturalarında yeni dönem! Aboneler artık ücret ödeyemeyecekMilyonlarca elektrik abonesini yakından ilgilendiriyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), taslak çalışması kapsamında, fatura ödemelerini düzenli yapan mesken abonelerinden yeni yapacakları sözleşmelerde güvence bedeli alınmamasının planlandığını açıkladı.
11.07.2024Ekonomi
Kamuda tasarruf tedbirleri! Düzenlemeleri içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi
Kamuda tasarruf tedbirleri! Düzenlemeleri içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildiAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan, kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
10.07.2024Gündem
İzmir'deki 'Seçil Erzan' vakasında yeni gelişme: psikiyatri servisine yatırıldı
İzmir'deki 'Seçil Erzan' vakasında yeni gelişme: psikiyatri servisine yatırıldıİzmir'de, Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö. hakkında, yüksek kar vaadiyle farklı kişilerden 300 milyon lira para topladığı suçlamasıyla gözaltı kararı verilmesinin ardından, polis görev yaptığı banka şubesinde arama başlattı. Seçil Erzan olayına benzetilen milyonluk vurgunda ekipler, dijital materyallere el koyuyor.
28.06.2024Gündem
Bakan Yerlikaya duyurdu: 6 organize suç örgütü çökertildi
Bakan Yerlikaya duyurdu: 6 organize suç örgütü çökertildiİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, polis ve jandarma tarafından düzenlenen operasyonlarda 6 organize suç örgütünün çökertildiğini ve 3 elebaşının da içerisinde olduğu 75 şüphelinin yakalandığını duyurdu.
28.06.2024Gündem
Küçük Esnaf filmi nerede çekildi, ne zaman? Küçük Esnaf konusu ve oyuncu kadrosu
Küçük Esnaf filmi nerede çekildi, ne zaman? Küçük Esnaf konusu ve oyuncu kadrosuKüçük Esnaf filmi televizyon izleyicisiyle buluşuyor. Filmi ilk kez izleyecek olanlar filmin kadrosu ve konusunu araştırırken, nerede çekildiğine dair de aramalarını yoğunlaştırdı. Peki, Küçük Esnaf filmi nerede çekildi, oyuncu kadrosunda kimler var, konusu nedir?
25.06.2024Magazin
İnternetten alışveriş yapanlara kritik uyarı yapıldı! Cayma hakkı ve para iadesi ile ilgili flaş detay belli oldu
İnternetten alışveriş yapanlara kritik uyarı yapıldı! Cayma hakkı ve para iadesi ile ilgili flaş detay belli olduİnternetten alışveriş yapanların sayısı her geçen gün artıyor. Kolay ulaşılabilir olması, kredi kartı ile taksit yapılabilmesi ve iade imkanın bulunması web siteleri üzerinden alışveriş yapan kişi sayısının artmasına yol açtı. Peki online platformlar üzerinden kredi kartı ile ödeme yaparak ürün satın almak ne kadar güvenli? Tüketiciler cayma hakkını hangi koşullarda kullanabiliyor? Avukat Sedef Selçuk internetten alışveriş yapanları uyararak 'cayma hakkı' ile ilgili, “Tüketicinin cayma hakkını kullanması durumunda, satıcı veya sağlayıcı cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren yedi gün içinde almış olduğu bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi, tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmekle yükümlüdür. Tüketici, tahsil edemediği bedeli icra takibine konu ederek yasal faizi ile birlikte iade alabilir, uğradığı başkaca zarar var ise bunları da takibe konu edebilecektir.” diye konuştu.
17.06.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Yılın ilk dört ayında 5,8 milyar dolar net giriş oldu
Bakan Şimşek: Yılın ilk dört ayında 5,8 milyar dolar net giriş olduHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yıllık cari açığın nisanda 31,5 milyar dolara sınırlı yükseldiğini ve bu yılın ilk dört ayında ise 5,8 milyar dolar net giriş olduğunu duyurdu.
10.06.2024Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda düşüş göreceğiz, tek haneye inecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda düşüş göreceğiz, tek haneye inecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde TİM 31. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sizlere müjdeli haber vermek istiyorum. İhracatçılar için döviz bozdurma zorunluluğunu yüzde 40'tan yüzde 30'a indirdik. Bu düzenleme Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak" dedi.
8.06.2024Gündem
Adana'da aşırı sıcak tarım ürünlerine zarar verdi: Tarlada kavun, karpuz, domates ve biber kalmadı
Adana'da aşırı sıcak tarım ürünlerine zarar verdi: Tarlada kavun, karpuz, domates ve biber kalmadıAdana'da tüm zamanların en sıcak Haziran ayı yaşanmasından dolayı kavun, karpuz, biber domatesin kalmadığı ve diğer ürünlerde de zarar oluştuğu bildirildi.
9.06.2024Adana
Bakan Şimşek bir yılın muhasebesini yaptı: Daha kat edecek yolumuz var
Bakan Şimşek bir yılın muhasebesini yaptı: Daha kat edecek yolumuz varHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, başarıyla geçen bir yıllık ekonomi ve maliyenin muhasebesini X hesabından yaptı.
5.06.2024Ekonomi
Kirada yüzde 25 zam sınırı kalkacak mı? Bakan Şimşek'ten cevap geldi
Kirada yüzde 25 zam sınırı kalkacak mı? Bakan Şimşek'ten cevap geldiHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek canlı yayında ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, "Bu program kaynak çekmez dediler. Tarihte eşi benzeri görülmemiş kaynak girişi var" ifadelerini kullandı. Bakan Şimşek ayrıca 'yüzde 25 zam sınırı kalkacak mı?' sorusuna da yanıt verdi. İşte detaylar...
3.06.2024Ekonomi
Adana'da 17 yaşındaki çocuk 3 bin 500 TL için öldürüldü
Adana'da 17 yaşındaki çocuk 3 bin 500 TL için öldürüldüAdana'da 17 yaşındaki çocuk, 3 bin 500 TL alacağını istediği için öldürülüp, cesedi zeytin bahçesine atıldı. Olaya karışan 3 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
3.06.2024Adana
Kalem Suresi sınav için okunuşu > Arapça ve Türkçe Kalem Suresi meali (anlamı) kalem suresi sınav için kaç kere okunmalı, nasıl okunur?
Kalem Suresi sınav için okunuşu > Arapça ve Türkçe Kalem Suresi meali (anlamı) kalem suresi sınav için kaç kere okunmalı, nasıl okunur?Sınavda okunacak dualar ve Kalem Suresi ile ilgili araştırmalar sınav öncesinde arttı. Zihin açıklığı ve çalıştıklarını unutmamak için pek çok kişi sınava girmeden önce dua okuyor. Aileler de çocukları için sınav kapılarının önünde ellerini semaha açıyor, evlatlarına Allah katında destek vermeye çalışıyor. Peki, Kalem Suresi sınav için nasıl okunur, sınav için kalem suresi kaç kere okunmalı? İşte Kalem Suresi okunuşu, Türkçesi ve anlamı…
1.06.2024Gündem
Kredi kartı kullananlar için kritik limit uyarısı
Kredi kartı kullananlar için kritik limit uyarısıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yüksek kredi kartı limitlerinin, bireylerde gelirleriyle uyumlu olmayan harcama davranışına yol açabildiğini belirterek, gelirlerle uyumlu limit belirlenmesi uyarısında bulundu.
1.06.2024Ekonomi
Dayısını öldüren zanlı otobüsle kaçarken Osmaniye'de yakalandı
Dayısını öldüren zanlı otobüsle kaçarken Osmaniye'de yakalandıGaziantep'te borç para vermeyen dayısını öldüren zanlı, otobüsle kaçarken Osmaniye'de yakalandı. Yakalanan katil zanlısı, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.
2.06.2024Gaziantep
Bakan Yerlikaya duyurdu: 3 organize suç örgütü çökertildi
Bakan Yerlikaya duyurdu: 3 organize suç örgütü çökertildiİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aydın, Erzurum ve Karaman merkezli 5 ilde Jandarma tarafından düzenlenen 'Kuyu-2' Operasyonları'nda Aydın’da Hakan Gürel’in, Erzurum'da Erkan Yaprak ve Muhammet Tokyay'ın, Karaman’da İbrahim Öztürk’ün elebaşılığını yaptığı 3 suç örgütü çökertildi.
31.05.2024Gündem
Gaziantep'te dehşet: Para istediği dayısı olumsuz yanıt verince öldürdü
Gaziantep'te dehşet: Para istediği dayısı olumsuz yanıt verince öldürdüGaziantep'te bir şahıs, borç para istediği dayısını olumsuz yanıt sonrası tabanca ile ateş ederek öldürdü. Olay sonrası kaçan katil zanlısı yeğeni yakalamak için çalışma başlatıldı. Talihsiz adamın son anları cep telefonu kamerasınca kaydedilirken vatandaşların ambulansın çok geç geldiğini iddia etmesi ise dikkat çekti.
30.05.2024Gaziantep
Aziz Yıldırım, Mourinho'yu getireceği tarihi açıkladı
Aziz Yıldırım, Mourinho'yu getireceği tarihi açıkladıFenerbahçe Başkan adayı Aziz Yıldırım, Portekizli efsane teknik direktör Jose Mourinho'nun İstanbul'a geliş tarihini açıkladı. Yıldırım, efsane menajerin imzayı attığının bilgisini verdi. İşte detaylar...
29.05.2024Futbol
Bakan Yerlikaya: 2 organize suç örgütü çökertildi
Bakan Yerlikaya: 2 organize suç örgütü çökertildiİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Çorum ve Sinop merkezli 6 ilde jandarma tarafından düzenlenen 'Mahzen-50' operasyonlarında; Çorum’da Yunus Emre Akyıldız ve Gözde Akyıldız’ın, Sinop’ta Mustafa Demir’in elebaşılığını yaptığı 2 ayrı organize suç örgütü çökertildi" dedi.
28.05.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yılın 2. yarısından sonra dezenflasyon süreci başlayacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yılın 2. yarısından sonra dezenflasyon süreci başlayacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda DEİK Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk ekonomisi rayında ilerliyor. Asli önceliğimiz enflasyonu tek haneye indirmek. Geçici rahatlama değil, enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz. Yılın ikinci yarısından itibaren dezenflasyon dönemine gireceğiz" ifadelerini kullandı.
25.05.2024Gündem
Deprem bölgesindeki vergi borçları yeniden yapılandırıldı
Deprem bölgesindeki vergi borçları yeniden yapılandırıldı6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen 5 ilde mücbir sebep nedeniyle vergi mükelleflerin borçları yeniden yapılandırıldı. Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
25.05.2024Ekonomi
Gülsün Bor neden öldü? Kiraz Gülsün Bor Güner kimdir, kaç yaşında, nereli?
Gülsün Bor neden öldü? Kiraz Gülsün Bor Güner kimdir, kaç yaşında, nereli?Ankara'da eski Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Kiraz Gülsün Bor Güner, 12. kattaki evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. Peki, Gülsün Bor neden öldü? Kiraz Gülsün Bor Güner kimdir, kaç yaşında, nereli?
24.05.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Borç ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki borç haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.