Bireysel Başvuru

Bireysel Başvuru

Son dakika bireysel başvuru haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bireysel başvuru ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bireysel başvuru haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bireysel Başvuru

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bireysel başvuru gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.531 bireysel başvuru haberi bulunmuştur. Tüm bireysel başvuru haberleri aşağıda listelenmiştir.
ÖSYM duyurdu! 2022 KPSS Lisans adayları için geç başvuru süreci başladı!
ÖSYM duyurdu! 2022 KPSS Lisans adayları için geç başvuru süreci başladı!ÖSYM’den KPSS adaylarına son uyarı! 2022 KPSS Lisans başvurusu tarihini kaçıranlar için geç başvurular başladı. ÖSYM'nin Twitter adresinden yapılan duyuruda, "2022 KPSS için 15-16 Mart 2022 geç başvuru günleridir. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru (16 Haziran 2022) saat 23.59'da sona erecektir." ifadelerine yer verildi. Peki, 2022 KPSS geç başvuru ücreti ne kadar? 2022 KPSS Lisans geç başvuru nasıl yapılır? ÖSYM AİS KPSS geç başvuru ekranı!
15.06.2022Eğitim
ÖSYM duyurdu! 2022 DGS için geç başvurular başladı! DGS geç başvuru ücreti ne kadar?
ÖSYM duyurdu! 2022 DGS için geç başvurular başladı! DGS geç başvuru ücreti ne kadar?ÖSYM’den 2022 DGS başvuru duyurusu! ÖSYM, 2022 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için geç başvuruların başladığını duyurdu. Dikey Geçiş Sınavı başvuruları ÖSYM’nin sistemine giriş yapıldıktan sonra gerçekleştirilebiliyor. Peki, DGS geç başvuru nasıl yapılır? DGS geç başvuru ücreti ne kadar? DGS geç başvuru ne zaman bitiyor? DGS geç başvuru hangi bankalara yatırılacak? İşte DGS geç başvuru süreci…
31.05.2022Eğitim
Adalet Bakanı Bozdağ: Çocuk haklarını, Anayasa maddesi haline getirdik
Adalet Bakanı Bozdağ: Çocuk haklarını, Anayasa maddesi haline getirdikAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti İnsan Hakları Başkanlığınca Ankara'da düzenlenen değerlendirme toplantısında, AK Parti hükümetleri döneminde insan hakları alanında yapılan çalışmaları anlattı. AK Parti hükümetleri döneminde insan hakları alanında büyük reformlara imza atıldığını belirten Bozdağ, “Bütün adımları büyük bir kararlılıkla, inanarak attık. İnsan haklarının, hukuk devletinin gereği diye attık, milletin buna ihtiyacı var diye attık” şeklinde konuştu.
28.05.2022Siyaset
ÖSYM’den DGS uyarısı! DGS sınavı ne zaman? DGS başvurusu son tarih ne zaman?
ÖSYM’den DGS uyarısı! DGS sınavı ne zaman? DGS başvurusu son tarih ne zaman? ÖSYM’den DGS’ye başvuru yapacak adaylar için uyarı geldi. ÖSYM, 2022 DGS başvurusu için adayların bugün 23.59’a kadar başvurularını tamamlayabileceği duyuruldu. Peki, DGS sınavı ne zaman? DGS sınav ücreti ne kadar? DGS başvuru ücreti ödeme nasıl yapılır? DGS para yatırma hangi bankalardan yapılıyor? DGS son başvuru günü ne zaman? İşte detaylar…
23.05.2022Eğitim
Bakan Bozdağ'dan flaş Canan Kaftancıoğlu açıklaması!
Bakan Bozdağ'dan flaş Canan Kaftancıoğlu açıklaması!Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bir canlı yayında Canan Kaftacıoğlu ile ilgili bir soruyu cevap vererek, "Ben, devam eden yargılamalarla ilgili hiç konuşmadım. Ancak burada bir karar çıktı. Kararlar eleştirilebilir. Kılıçdaroğlu da eleştirilebilir. Ama bunun temiz dille, saygı içinde olması lazım. Kılıçdaroğlu, 'Ben mahkemeyi tanımıyorum' diyor. Türkiye bir hukuk devletiyse, mahkemeler bir karar verdiyse, hukuk devletini dilinden düşürmeyen kişinin, 'Kararı beğenmedim. Ben karşıyım ama ortada mahkeme kararı vardır. Elbette gereği yapılacaktır' demesi icap eder. Bu kanunlara uymamaktır. Kanunlara uymamaya tahrik suçtur." dedi.
22.05.2022Siyaset
Tarihçeli ikametgah belgesi nedir, nasıl alınır? Bekçi alımında en az bir yıl ikamet şartı gerekiyor!
Tarihçeli ikametgah belgesi nedir, nasıl alınır? Bekçi alımında en az bir yıl ikamet şartı gerekiyor!Tarihçeli ikametgah belgesi nasıl alınır? e-Devlet'in bünyesinde bulunan tarihçeli ikametgah belgesi aramaları bekçilik alımı sınav tarihlerinin belli olmasıyla sorgulanmaya başlandı.
19.05.2022Uzmana Sor
ÖSYM duyurdu! 2022 EKPSS kura başvuruları sona eriyor! 2022 EKPSS kura başvuruları nasıl yapılır?
ÖSYM duyurdu! 2022 EKPSS kura başvuruları sona eriyor! 2022 EKPSS kura başvuruları nasıl yapılır? ÖSYM’den son gün uyarısı! ÖSYM, 2022 EPSS kura başvuruları için adaylara son gün uyarısında bulundu. Peki, 2022 EKPSS kura başvuruları nasıl yapılır? İşte detaylar…
Engelli olduğuna 7 yıl sonra karar verdiler! Aziz Nesin hikâyelerini aratmayan olay...
Engelli olduğuna 7 yıl sonra karar verdiler! Aziz Nesin hikâyelerini aratmayan olay...Devletin 'engel' kararsızlığı. ‘Elverişsiz’ denilerek askere alınmayan Gökhan Özdemir’e 3 hastanede 3 farklı ‘engelli’ raporu verildi. Engelli kadrosundan devlet memuru olarak işe yerleştirildi. Ancak 5 yıl sonra ‘Engelli değilsin’ denildi ve işine son verildi. Mahkeme ‘engellidir’ kararı verince de 1.5 yıl sonra görevine iade edildi.
7.05.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan anayasa mesajı: Sivil anayasa olmadan tartışmalar bitmez
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan anayasa mesajı: Sivil anayasa olmadan tartışmalar bitmezCumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Yargı Organları Temsilcileri ile İftar Programı’nda konuştu. 'Sivil bir anayasa olmadıkça tartışmalar bitmeyecektir.' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin siyaset müessesesinin, milletimizi ve yargımızı darbe anayasası kamburundan muhakkak kurtaracağına inanıyorum." dedi. Erdoğan, "Hemen herkes mevcut anayasanın ruhuyla bütünlüğünü yitirmiş bir metin olduğunu kabul ediyor." ifadelerini kullandı.
25.04.2022Siyaset
AYM Başkanı Arslan: Bireysel başvuruda ihlallerin kaynağını kurutmalıyız
AYM Başkanı Arslan: Bireysel başvuruda ihlallerin kaynağını kurutmalıyızAnayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, "Bireysel başvuruda iş yükünü radikal bir şekilde çözmenin yolu, bireysel başvurunun objektif etkisinin hayata geçirilmesidir. Daha açık bir ifadeyle ihlallerin kaynağını kurutmaktır. Bu da ancak AYM bir ihlal kararı verdikten sonra ihlale sebep olan kanun veya idari makamların kararları veya yargı kararlarının ortadan kaldırılmasıyla mümkündür" dedi.
25.04.2022Gündem
ÖSYM’den İSG adaylarına geç başvuru günü hatırlatması! 2022 İSG başvurusu ne zaman bitiyor?
ÖSYM’den İSG adaylarına geç başvuru günü hatırlatması! 2022 İSG başvurusu ne zaman bitiyor? ÖSYM’den 2022 İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı’na (2022-İSG/1) girecek olan adaylar için geç başvuru günü hatırlatması geldi. Adaylar geç başvurularını, saat 23:59’da kadar yapabilecek. Peki, 2022 İSG başvurusu ne zaman bitiyor? İSG geç başvuru ücreti ne kadar? 2022 İSG başvurusu nasıl yapılır? İşte 2022 İSG başvuru ekranı!
12.04.2022Eğitim
İşçi işveren milyonları ilgilendiren karar! Yasak yok, mesai ve ücret ödemesi...
İşçi işveren milyonları ilgilendiren karar! Yasak yok, mesai ve ücret ödemesi...Milyonlarca çalışanı çok yakından ilgilendiriyor. Fazla çalışma ücretleri ile ilgili Anayasa Mahkemesi'nden yeni bir karar geldi. Gişe görevlisi olarak çalışan bankacı, işe girerken 'Fazla çalışmalara ilişkin ücret çalışanın asıl ücretinin içindedir' yazılı sözleşmeyi imzaladı. 8 yılın ardından işten çıkarılan bankacı, fazla çalışma ücretinin ödenmesi için dava açtı. Banka fazla çalışmanın söz konusu olmadığını savunurken, dinlenen tanıklar akşamları çalışıldığını belirtti. İş mahkemesi, işçiden her yıl onay alınması gerektiğini belirtip ücretlerin ödenmesini kararlaştırdı. Ancak her yıl onay alınmasına ilişkin zorunluluk 2017 yılında kaldırıldı. Bankacı, Anasaya Mahkemesi'ne bireysel başvuru yaptı. AYM konu ile ilgili kapsamlı bir değerlendirme yaptı. İşte detaylar...
TEKNOFEST Drone Şampiyonaları için son başvuru tarihi belli oldu
TEKNOFEST Drone Şampiyonaları için son başvuru tarihi belli olduTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası ve World Drone Cup için başvurular devam ediyor. Drone yarışçılarının kıyasıya mücadele ettiği bu iki şampiyonada sizde yerinizi almak için acele edin.
Üniversitede büyük kavga! Hocalar birbirine girdi...
Üniversitede büyük kavga! Hocalar birbirine girdi...Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde öğretim görevlisi çift Dr. Meltem Erdem Küçük ve Ceyhun Küçük ile Doç. Dr. Ayşe Kaplan hakkında, laboratuvarı izinsiz kullanarak araştırma yaptıkları, kendi özel projeleri için kimyasal madde kullandıkları iddiasıyla başlatılan idari soruşturmada, 'uyarı' disiplin cezası verildi. Zonguldak İdare Mahkemesi kararı hukuksuz bularak iptal etti. Akademisyenler, kendilerini şikayet eden Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel hakkında Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'na 'iftira' ve 'hakaret' iddiasıyla yaptığı suç duyurusunda görevsizlik kararı verilince Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulundu.
17.03.2022Gündem
Avrupa Konseyi nedir? Rusya Avrupa Konseyi’nden çıkarıldı mı? Rusya ne zaman Avrupa Konseyi’ne üye oldu?
Avrupa Konseyi nedir? Rusya Avrupa Konseyi’nden çıkarıldı mı? Rusya ne zaman Avrupa Konseyi’ne üye oldu? Avrupa Konseyi olağanüstü toplandı! Avrupa Konseyi Rusya’yı üyelikten çıkardı. Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Ukrayna'ya yönelik saldırıları nedeniyle Rusya'yı bugünden itibaren üyelikten çıkarmaya karar verdi. Peki, Avrupa Konseyi nedir? Avrupa Konseyi üyeleri hangi ülkeler? Rusya Avrupa Konseyi’nden çıkarıldı mı? Rusya ne zaman Avrupa Konseyi’ne üye oldu? Rusya Avrupa Birliği’ne üye mi? İşte detaylar…
16.03.2022Dünya
2022 YKS için geç başvuru günleri başladı! İşte ÖSYM giriş ekranı ve YKS geç başvuru ücreti!
2022 YKS için geç başvuru günleri başladı! İşte ÖSYM giriş ekranı ve YKS geç başvuru ücreti!ÖSYM duyurdu! 2022 YKS geç başvuru günleri başladı. 2022 YKS’ye başvuru işlemlerini süresinde yapamayan adaylar için ÖSYM geç başvuru sürecini başlattı. Bireysel başvuruların internet aracılığıyla 17 Mart 2022 saat 23.59'da sona ereceği kaydedildi. Peki, 2022 YKS geç başvuru ücreti ne kadar? 2022 YKS geç başvuru nereden yapılır? YKS başvurusu nasıl yapılır? YKS son başvuru saati kaç? İşte ÖSYM AİS başvuru ekranı ve 2022 YKS ile ilgili tüm detaylar…
16.03.2022Eğitim
ÖSYM’den hatırlatma! 2022 EKPSS için geç başvuruların son günü! İşte ÖSYM başvuru ve EKPSS sınav ücreti ödeme ekranı!
ÖSYM’den hatırlatma! 2022 EKPSS için geç başvuruların son günü! İşte ÖSYM başvuru ve EKPSS sınav ücreti ödeme ekranı!ÖSYM’den son gün hatırlatması! EKPSS geç başvuruların bugün son günü! EKPSS başvuruların normal başvuru süresinde tamamlayamayan adaylar için ÖSYM 9-10 Mart tarihlerini geç başvuru günü olarak duyurmuştu. ÖSYM sosyal medya hesaplarından, EKPSS geç başvuruların bugün saat 23.59’da sonra ereceğini duyurdu. Adaylar başvurularını ÖSYM’nin internet adresi üzerinden tamamlayabilecek. Peki, EKPSS başvurusu nasıl yapılır? EKPSS ödeme nasıl yapılır? EKPSS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak? ÖSYM başvuru ve EKPSS sınav ücreti ödeme ekranı!
10.03.2022Eğitim
ÖSYM duyurdu! 2022 EKPSS için geç başvuru günleri başladı!
ÖSYM duyurdu! 2022 EKPSS için geç başvuru günleri başladı!ÖSYM duyurdu! Başvurular başladı! EKPSS geç başvuruları alınmaya başlandı. EKPSS başvuru ücreti de belli oldu. Adaylar 9-10 Mart 2022 tarihleri arasında başvurularını ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nden yapabilecek. Peki, EKPSS geç başvuru tarihi ne zaman? EKPSS geç başvuru ücreti ne kadar? EKPSS geç başvuru nasıl yapılır? ÖSYM aday işlemleri sistemi EKPSS başvuru ekranı!
9.03.2022Eğitim
YKS başvuruları için bugün son gün! ÖSYM adayları uyardı!
YKS başvuruları için bugün son gün! ÖSYM adayları uyardı!2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) başvuruları için bugün son gün! Başvuru işlemlerini son güne bırakanlar adaylar da 2022 YKS ücretinin son ödeme tarihini ve hangi bankalar üzerinden yapılacağını araştırıyor. Peki, YKS başvurusu saat kaçta bitiyor? YKS ücret ödeme son gün ne zaman? YKS para yatırma hangi bankalar üzerinden yapılacak? İşte detaylar…
7.03.2022Eğitim
ÖSYM uyardı! YKS için yarın son başvuru günü! YKS para yatırma son gün ne zaman?
ÖSYM uyardı! YKS için yarın son başvuru günü! YKS para yatırma son gün ne zaman?ÖSYM duyurdu! Yarın son gün! 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) için adaylara uyarılarda bulunan ÖSYM, başvuruların yarın sona ereceğini duyurdu. YKS başvurularında son güne girilirken, başvuru işlemlerini gerçekleştiren adaylar da, 2022 YKS ücretinin son ödeme tarihini ve hangi bankalar üzerinden yapılacağını araştırıyor. Peki, YKS başvuru ne zaman bitiyor? YKS ücret ödeme son gün ne zaman? YKS para yatırma hangi bankalar üzerinden yapılacak? İşte 2022 YKS ile ilgili detaylar…
6.03.2022Eğitim
ÖSYM duyurdu! Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü sınavı geç başvurusu başladı!
ÖSYM duyurdu! Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü sınavı geç başvurusu başladı!ÖSYM, 3 Nisan 2022 tarihinde uygulanacak Adalet Bakanlığı icra müdür ve icra müdür yardımcılarını seçme sınavı için geç başvuru günü uyarısı yaptı. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet üzerinden yapabilecek. Peki, Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü sınavı başvurusu nasıl yapılır? İcra Müdürlüğü geç başvuru sınav ücreti ne kadar? İcra Müdürlüğü sınav başvuru şartları ne? İşte detaylar…
Zühtü Arslan: Uzun yargılamalar AYM'den önce denetlenmeli
Zühtü Arslan: Uzun yargılamalar AYM'den önce denetlenmeliAnayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, bireysel başvurularda iş yükünün arttığını ve AYM'nin aldığı tedbirlerin bu konuda yeterli olmadığını belirterek, "Uzun yargılamaların bir şekilde AYM'den önce denetimden geçmesi gerekiyor. Uzun yargılama şikayetleri için bir etkili yol oluşturulması gerekiyor" dedi.
1.03.2022Gündem
AYM Başkanı Arslan: AYM, neredeyse AİHM'in 47 ülkeden aldığı kadar başvuru alıyor
AYM Başkanı Arslan: AYM, neredeyse AİHM'in 47 ülkeden aldığı kadar başvuru alıyorAnayasa Mahkemesi Başkanı Prof. Dr. Zühtü Arslan, "Bugün Anayasa Mahkemesi önünde 66 bine yakın bireysel başvuru bulunmaktadır. AİHM önünde şu anda 70 bine yakın derdest başvuru bulunmaktadır ve bu başvurular 47 ülkeden alınan başvurular. Anayasa mahkemesi neredeyse tek başına AİHM'in 47 ülkeden aldığı kadar başvuru alıyor" dedi.
14.02.2022Gündem
İşçi işveren milyonları ilgilendiren WhatsApp kararı...
İşçi işveren milyonları ilgilendiren WhatsApp kararı...Milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar. İşçi işveren herkesi bağlıyor. Anayasa mahkemesi emsal karara imza attı. AYM, özel şirket çalışanının, WhatsApp yazışmalarının şirket yetkilisi tarafından görülmesi üzerine haksız yere işten çıkarıldığına ilişkin yaptığı bireysel başvuruda, özel hayata saygı ve haberleşme hürriyeti haklarının ihlal edildiğine hükmetti. Çalışanı haklı buldu.
ÖSYM duyurdu! 2022 DİB MBSTS için geç başvurular başladı!
ÖSYM duyurdu! 2022 DİB MBSTS için geç başvurular başladı!ÖSYM’den 2022 DİB MBSTS geç başvuru günü hatırlatması! 2022 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2022-DİB MBSTS) için geç başvuruları başladı. ÖSYM, 2022 DİB MBSTS başvurusu yapacak adayların internet üzerinden saat 23.59’da kadar başvurularını tamamlamaları uyarısında bulundu. Peki, 2022 DİB MBSTS başvurusu nasıl yapılır? 2022 DİB MBSTS başvuru ne zaman sona erecek? 2022 DİB MBSTS sınavı ne zaman? İşte ÖSYM MBSTS başvuru ekranı!
10.02.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Bireysel Başvuru ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bireysel başvuru haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.