Beyin Cerrahı

Beyin Cerrahı

Son dakika beyin cerrahı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan beyin cerrahı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını beyin cerrahı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Beyin Cerrahı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan beyin cerrahı gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.046 beyin cerrahı haberi bulunmuştur. Tüm beyin cerrahı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Beyin cerrahı profesörden sevgilisine şiddet!
Beyin cerrahı profesörden sevgilisine şiddet!Beyin Cerrahı Prof. Dr. Aşkın H. aynı hastanede asistan hekim olarak çalışan Hazel Y. ile duygusal ilişki yaşıyordu. Genç kadının iddialarına göre, çift evlenme kararı aldıktan sonra Prof. Dr. Aşkın H., tehdit ve hakaretlerde bulundu. Genç kadın da evlenme teklifi sırasında kendisine verilen yüzüğü iade etti. 4 Ocak 2019’da, iddiaya göre, bir tartışma sırasında Aşkın H. genç kadının her iki elini tutarak parmaklarını büktü. Genç kadının, sol elinin üçüncü parmağı kırıldı. Tedavisinin ardından genç kadın, Aşkın H.’den şikâyetçi oldu ve uzaklaştırma kararı aldırdı.
5.05.2022Gündem
Hastalık iddialarından sonra Rusya Devlet Başkanı Putin'den dikkat çeken hareketeler! Parkinson iddiası...
Hastalık iddialarından sonra Rusya Devlet Başkanı Putin'den dikkat çeken hareketeler! Parkinson iddiası...Ordusunu Ukraynaya sokarak savaş başlatan Putin'in son görüntüleri hastalık iddialarını güçlendirdi. Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Paskalya ayininde görüntülenen Rusya Devlet Başkanı Putin'in hareketleri hakkındaki hastalık iddialarını alevlendirdi.
25.04.2022Dünya
Akıl hastanesine gidiyordu acil doktoru kaderini değiştirdi! 7 yıl tedavi gördü ama gerçek çok başkaydı...
Akıl hastanesine gidiyordu acil doktoru kaderini değiştirdi! 7 yıl tedavi gördü ama gerçek çok başkaydı...23 yaşındaki Chloe R. Kral uzun yıllar boyunca çok ciddi sorunlar yaşadığınızı, terapiye gittiğinizi, antidepresan ilaçlar kullandığınızı ve hatta son çare bir klinikte altı ay boyunca tedavi gördüğünüzü ama hiçbir şeyin düzelmediğini, daha da kötüye gittiğini düşünün… Üstelik sorununuzu anlamak bir taramaya bakıyorsa ve gittiğiniz hiçbir doktorun aklına bunu yapmak gelmiyorsa… Chloe R. Kral’ın hikayesi hem şaşkınlık hem de üzüntü uyandırıyor
21.02.2022Dünya
Sapık doktordan hastanede skandal! Sedyedeki hastaların çıplak fotoğrafları...
Sapık doktordan hastanede skandal! Sedyedeki hastaların çıplak fotoğrafları...Sapık doktor ile ilgili yeni skandal. Telegram üzerinden kurduğu gruplarda çocukların cinsel istismara uğradığı görüntüleri paylaşan ve bunların ticaretini yapan 43 şüpheliyle birlikte gözaltına alınan daha sonra serbest bırakılan doktorun yeni skandalları ortaya çıktı. Görev yaptığı şehirden gözaltına alınarak İstanbul'a getirilen ve emniyet sorgusunda suçlamaları kabul ettiği öğrenilen cerrahın bilgisayarında ayrıca eşi ve başka kadınlarla yaşadığı cinsel birliktelikleri gösteren görüntülerin de bulunduğu öğrenildi. K.M.'nin, eşi ile iş arkadaşının kendisinden şikâyetçi olmadığı gerekçesiyle mahkemeden adli kontrol ile serbest bırakıldığı öğrenildi.
21.01.2022Yaşam
“Beyin Nedir?"den "Yaşam Nedir?"e Bir Hayat Serüveni Türker Kılıç
“Beyin Nedir?"den "Yaşam Nedir?"e Bir Hayat Serüveni Türker Kılıçİnsan beyninin sırları kitap oldu.Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı, Beyin Cerrahı Prof.Dr.Türker Kılıç’ın ilginç yaşam öyküsünün yanı sıra insan beyninin bilinmeyenlerinin anlatıldığı “Beyin Nedir?"den "Yaşam Nedir?"e Bir Hayat Serüveni Türker Kılıç” isimli kitap yayınlandı.
14.01.2022Kültür Sanat
Ölümcül tesadüf! İki kardeş böyle yaşama tutundu
Ölümcül tesadüf! İki kardeş böyle yaşama tutunduBalıkesir’de yaşayan Ayşe ve Gülizar Dağıstan isimli kardeşler, tam anlamıyla tesadüf eseri hayata tutundu. Hatice Aydemir isimli ablalarını beyin kanaması nedeniyle kaybeden kardeşlerden Ayşe Dağıstan’ın baş dönmesi ve göz ağrısı şikayeti nedeniyle yapılan tetkiklerinde beyninde patlamaya hazır bir anevrizma olduğu tespit edildi. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Evren Sandal’ın ameliyat ettiği kadın sağlığına kavuşurken, her iki ablasında da anevrizma olmasından şüphelenilen ve tetkik yaptırması istenen diğer kardeş Gülizar Dağıstan’ın da beyninde bir anevrizma olduğu anlaşıldı.
7.01.2022Gündem
Uzmanından Parkinson hastalığına karşı öneri
Uzmanından Parkinson hastalığına karşı öneriBeyinde dopamin üreten hücrelerin bozulması neticesinde ağırlıklı olarak 60 yaş üstü kişilerde görülen Parkinson hastalığında uzmanlar, ilaç tedavisinde oluşan yan etkilere karşı ‘beyin pili’ öneriyor. Beyin pili sayesinde ilaç alımına bağlı görülen kasılma gibi etkilerde düzelme görüldüğünü söyleyen Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Bekir Enes Demiryürek, "Beyin pili kullanımında hastalar daha bağımsız hareket edebildiği için günlük yaşama katılımları da artıyor” dedi.
3.01.2022Sağlık
Kadir İnanır'ın sağlık durumu ile ilgili yeni açıklama
Kadir İnanır'ın sağlık durumu ile ilgili yeni açıklamaDenizli'de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyat olan sanatçı Kadir İnanır'ın yoğun bakımdaki tedavisinin iyiye gittiği, bilincinin açık olduğu belirtildi. İnanır'ın ayrıca yemek yemeye ve konuşmaya başladığı bildirildi.
23.11.2021Magazin
Otonom kontrollü kalp masajı cihazı geliştirildi
Otonom kontrollü kalp masajı cihazı geliştirildiKarabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü akademisyenleri Aydın Sinan Apaydın ve Cevat Akıncı'nın fizyoterapist ve mekatronik mühendisinin desteğiyle tasarladığı cihaz, kalp masajını başlatıp durdurabiliyor.
THY'nin Şikago uçağında doğum
THY'nin Şikago uçağında doğumTürk Hava Yolları (THY)'nın İstanbul'dan ABD'nin Şikago şehrine gerçekleştirdiği TK185 sefer sayılı uçuşunda Faslı bir kadın yolcu doğum yaptı. Uçakta bulunan bir doktor ve kabin ekibinin yardımıyla gerçekleşen doğumda erkek çocuk dünyaya geldi. Uçuşun tam ortasında üzerinde yaşanan doğum sonrası, Almahdi adı verilen bebek ve annesinin sağlık durumunun iyi olması nedeniyle uçağın yoluna devam ettiği öğrenildi.
1.10.2021Yaşam
Adnan Oktar'ın sağ kolu Oktar Babuna! Manhattan'dan Tekirdağ Cezaevi'ne...
Adnan Oktar'ın sağ kolu Oktar Babuna! Manhattan'dan Tekirdağ Cezaevi'ne...Adnan Oktar'ın sağ kolu Oktar Babuna. Türkiye’nin en iyi okullarından mezun oldu, New York Üniversitesi’nde ihtisas yaptı, ancak parlak bir cerrah olmak yerine Adnan Oktar’ı seçti. Oktar’la birlikte hem kendi hem de onlarca genç kadının ve ailelerinin hayatını mahveden Oktar Babuna, şimdi 168 yıllık hapis cezasını çekmek üzere cezaevinde...
29.09.2021Gündem
40 yaşından sonra ortaya çıkıyor! Aşırı büyümeye neden oluyor!
40 yaşından sonra ortaya çıkıyor! Aşırı büyümeye neden oluyor!“Aşırı derecede büyüme” şeklinde de tanımlanabilen akromegali hastalığı, erişkinlerde genellikle 40-50’li yaşlarda ortaya çıkıyor. Nadir görülen bir hastalık olan akromegali, çeşitli yüz değişimlerine, yüzde kabalaşma ve kemikleşmenin belirginleşmesine neden oluyor. Hastalığın görme sinirlerini, büyük damarsal yapıları, kritik beyin bölgelerini basıya uğratarak ciddi işlevsel bozukluklarına neden olabileceğini belirten uzmanlar, yavaş seyirli olan hastalıkta erken teşhisin önemini vurguluyor.
27.09.2021Sağlık
Beyin cerrahının parmakları akıl almaz kazada koptu! Hastaneye koştu
Beyin cerrahının parmakları akıl almaz kazada koptu! Hastaneye koştuGaziosmanpaşa'da, otomobil kapısı ile kamyonet arasında sıkışan elinin parmakları kopan beyin cerrahı, parmaklarını alarak görev yaptığı hastaneye koştu. İlk müdahalenin ardından kopan parmaklarla birlikte Gebze'deki özel hastaneye götürülen doktor, 16 saat süren operasyon geçirdi. Doktorun parmaklarının yerine dikildiği öğrenildi.
25.09.2021Gündem
Acil serviste korku dolu anlar! Doktoru böyle darp etti
Acil serviste korku dolu anlar! Doktoru böyle darp ettiIsparta Şehir Hastanesi Acil Servisinde hasta yakını Oğuz Metlek tarafından darbedilen Dr. Baki Ünlü, "Bana doğru bir yumruk attı. Yumruğu görmemle kafamı çevirdim. Çünkü çok ağır yaralanabilirdim" dedi. Oğuz Metlek, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
19.09.2021Gündem
Ünlü beyin cerrahı siber saldırganların hedefi oldu! Hesabı çalındı ve...
Ünlü beyin cerrahı siber saldırganların hedefi oldu! Hesabı çalındı ve...Ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Derya Uludüz, siber saldırganların hedefi oldu. Dolandırıcılar Uludüz’ün sosyal medya hesabını çalarak, arkadaş grubunda bulunan kişileri dolandırdı. Derya Uludüz soluğu savcılıkta aldı.
3.09.2021Gündem
Yolun karşısına geçmek isterken araç çarptı! Hayati tehlikesi var
Yolun karşısına geçmek isterken araç çarptı! Hayati tehlikesi varSivas'ta, yolun karşısına geçmek isterken hafif ticari aracın çarpması sonucu ağır yaralanan Azra Nur Mübeyra Kaplan'ın (15) hastanedeki tedavisi sürüyor.
29.07.2021Gündem
Skolyoz hastası Yağmur Ela, erken ameliyatla sağlığına kavuştu
Skolyoz hastası Yağmur Ela, erken ameliyatla sağlığına kavuştuSivas'ta doğuştan omurgasında eğrilik bulunan skolyoz hastası Yağmur Ela Güleç (8), Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan ameliyatla sıkıntısından kurtuldu. Normalde 13-14 yaşından önce uygulanmayan operasyonla iyileşen Yağmur Ela'nın annesi Kudret Güleç, "Ameliyat masasında kalır diyenler oldu. Çok şükür sağ salim yavrumuzu kucağımıza aldık" dedi.
6.07.2021Sağlık
Covid-19'un 'hızlanmış Alzheimer' etkisine karşı tedavi geliştirecek
Covid-19'un 'hızlanmış Alzheimer' etkisine karşı tedavi geliştirecekDünyanın en prestijli araştırma merkezlerinden Kaliforniya'daki Scripps Enstitüsü'nde HIV'in nörolojik etkileri üzerine çalışmalar yapan beyin cerrahı Prof. Dr. Murat Digiçaylıoğlu, Covid-19'un kısa ve uzun vadeli nörolojik hasarları üzerine başlatılan araştırmayla ilgili DHA'ya önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Digiçaylıoğlu, HIV hastalarında uzun vadede "hızlanmış bir Alzheimer tipi" geliştiğini, aynı riskin Covid-19'da da bulunduğunu anlatarak, "Kovid aşılarında kullanılan mRNA teknolojisi ile elde edilecek terapilerle, bunu önlemeyi veya geriletmeyi hedefliyoruz" dedi.
'Bu hastalığın hafifi bile çok yıpratıcı'
'Bu hastalığın hafifi bile çok yıpratıcı'Erzurum'da doktor eşiyle yakalandığı yeni tip koronavirüsü yenen Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep Gökcan Çakır, hastalık ve salgın döneminde yaşadıklarını anlattı.
26.03.2021Sağlık
'Kovid-19 Kalkanı' hastanelerde denendi; göz ve cilde zararı yok
'Kovid-19 Kalkanı' hastanelerde denendi; göz ve cilde zararı yokVirüsleri 5 ila 7 dakika arasında yok ederek ortamı güvenli hale getirmeyi hedefleyen Far-UVC özellikli sistemin deneme çalışmalarında başarı elde edildi. Sistemi geliştiren ekipte yer alan Kardiyolog Prof. Dr. Ayhan Olcay, "Far-UVC'nin 10 yıldır canlılara zarar vermediği düşünülüyor. Biz bunu giyilebilir tekstil ile kombine ettik ve UVC geçirmeyen panço ile test ettik ve Far-UVC’nin güvenli bir şekilde kullanım yolunu bulduk. Anjiyografi ünitesinde 11 hasta ve 4 sağlık personelinin gözünde ve cildinde ise hasar gözlenmedi" dedi.
15.03.2021 Sağlık
Doğuştan veya sonradan oluşan sorunlara estetikle çözüm!
Doğuştan veya sonradan oluşan sorunlara estetikle çözüm!Estetik ameliyatlarının çoğu sadece güzellik amacıyla yapılmıyor. Doğuştan veya sonradan olan bazı sorunların düzeltilmesinde de tercih edilen estetik cerrahi başta nefes alma güçlükleri olmak üzere kilo problemi, sigara kullanımına bağlı cilt sorunları, doğum sonrası meydana gelen sorunlar, kafein tüketimine bağlı hastalıklar gibi acil düzeltilmesi gereken sorunlarda sıklıkla tercih ediliyor. Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara zorunlu estetik operasyonları hakkında merak edilenleri anlattı
4.02.2021Sağlık
Emniyet paylaştı! 'Artık sadece saatler kaldı'
Emniyet paylaştı! 'Artık sadece saatler kaldı'Emniyet Genel Müdürlüğü Twitter hesabından bir paylaşım yaptı ve 'Artık sadece saatler kaldı' ifadelerine yer verildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bir konuşmasının da yer aldığı paylaşımda, Soylu'nun "500 tane kadın özel harekatçıyı mezun edeceğiz. Türkiye'de ilk kez... Özel bir gösteri ortaya koyacaklar. Gölbaşı Özel Harekat'ta yapacaklar, biz de heyecanla bekliyoruz.' ifadelerine yer verildi.
14.01.2021Gündem
Profesörden önemli maske mesajı
Profesörden önemli maske mesajıAnkara'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Beyin Cerrahi Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Abdurrahman Bakır, şu ana kadar koronavirüsten kendisini korumayı başardığını belirterek maskenin önemine dikkat çekti. Prof. Dr. Bakır, "Pandeminin ilk başından bu yana kimseyle maskesiz karşılıklı konuşmadım, kimsenin maskesiz benimle konuşmasına da müsaade etmedim" dedi.
31.12.2020Sağlık
O kadar iddia asılsız çıktı! Toksikoloji testleri gerçeği gösterdi
O kadar iddia asılsız çıktı! Toksikoloji testleri gerçeği gösterdiDiego Armando Maradona'ya yapılan toksikoloji testleri sonucunda efsane ismin ölmeden önce uyuşturucu veya alkol almadığı ortaya çıktı.
23.12.2020Futbol
Çocukluk çağı kanserlerinde lösemi ilk sırada!
Çocukluk çağı kanserlerinde lösemi ilk sırada!Son yıllarda dünyada çocukluk çağı kanserlerinde büyük bir artış görülüyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre, dünyada yılda 300 bin çocuğa kanser tanısı konuluyor. Her yaşta görülebilen çocukluk çağı kanserlerinde ise ilk sırayı lösemi alıyor. Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Gül Nihal Özdemir, çocuklarda ateş ve halsizlik gibi bulguların sürekli görülmesi halinde mutlaka bir uzmana başvurmak gerektiğini belirtiyor. Peki, Çocuklarda hangi kanser türleri görülüyor? İşte çocukluk çağı kanserleri hakkında bilmeniz gerekenler...
6.12.2020Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Beyin Cerrahı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki beyin cerrahı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.