Bakan Kirişci

Bakan Kirişci

Son dakika Bakan Kirişci haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Bakan Kirişci ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Bakan Kirişci haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bakan Kirişci

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bakan kirişci gelişmeleri de dahil olmak üzere 245 bakan kirişci haberi bulunmuştur. Tüm bakan kirişci haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Kirişci: Yerel yönetimlere arazi vererek barınak sorununu çözeceğiz
Bakan Kirişci: Yerel yönetimlere arazi vererek barınak sorununu çözeceğizTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, başıboş hayvanlar için barınak sorununun çözüleceğini söyledi. "Yerel yönetimlere ormanlık alanlardan yer vereceğiz" dedi. Bakan Kirişci, uygulamada İstanbul'un pilot şehir olacağını belirtti.
29.11.2022Gündem
Bakan Kirişci: 11.9 milyon ton tahıl, tahıl koridorundan taşındı
Bakan Kirişci: 11.9 milyon ton tahıl, tahıl koridorundan taşındıTürkiye Tarım Politikaları Toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin katılımıyla Çamlıca DSİ’de gerçekleştirildi. Tahıl koridoruna ilişkin verileri aktaran Bakan Kirişci, “Bugüne kadar 491 gemi tahıl koridorundan geçmiş, 11.9 milyon ton tahıl ve diğer ürünler bu koridordan taşınmış” dedi.
27.11.2022Siyaset
Dünyanın en yüksek 5'inci barajı! Bakan Kirişci: 750 bin Togg'un elektrik ihtiyacını karşılayacak
Dünyanın en yüksek 5'inci barajı! Bakan Kirişci: 750 bin Togg'un elektrik ihtiyacını karşılayacakTürkiye'nin en büyük dünyanın 5'inci en yüksek barajı Yusufeli Barajı yarın su tutma töreniyle açılıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Yusufeli Barajı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Kirişci, Türkiye'nin en yüksek barajının 750 bin Togg'un elektrik ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde olduğunu söyledi.
21.11.2022Ekonomi
Dünyanın beşinci en yüksek barajı açılıyor! 22 Kasım’da su tutmaya başlayacak
Dünyanın beşinci en yüksek barajı açılıyor! 22 Kasım’da su tutmaya başlayacakArtvin'in Yusufeli ilçesinde Çoruh nehri üzerinde yapımı tamamlandığında kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye'nin birinci, dünyanın beşinci en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı 22 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle su tutmaya başlayacak. Dev barajda çalışmalar sona gelinirken, elektrik üretmeye başladığında ülke ekonomisine yıllık 4,1 Milyar TL katkı sağlamış olacak.
18.11.2022Ekonomi
Tüm çiftçileri ilgilendiriyor! Bakan Kirişci açıkladı
Tüm çiftçileri ilgilendiriyor! Bakan Kirişci açıkladıTarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, un, yağ ve şeker üretimine çok önem verildiğini belirterek, tarlası olanların istediğini ekme devrinin kapandığını söyledi. Sözleşmeli üretim modelinin hayata geçeceğini duyuran Kirişçi, “Bu sene patates ve soğan para etti, hepimiz patatese ve soğana yüklenelim. Böyle bir uygulamaya artık geçit vermeyeceğiz.” dedi.
13.11.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: “Bu yıl 12 bin 384 hektar alan yandı”
Bakan Kirişci: “Bu yıl 12 bin 384 hektar alan yandı”Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Gerek insan kaynağı gerek teknoloji diğer etki ve katkılarımız ile geçen yıl 140 bin hektara ulaşan yanan alanları bu yıl 12 bin 384 hektar alanda tutmuş olduk. Bir ağacımızın bile yanmasına tahammülümüz yok” dedi.
11.11.2022Siyaset
Bakan Kirişci: Kimyasal tespit edildi, yargıya intikal etti
Bakan Kirişci: Kimyasal tespit edildi, yargıya intikal ettiTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kirişci bir markanın Singapur'a ihraç ettiği baharatlarda kanserojen madde olduğuna ilişkin soruya yanıt olarak "Bizim ülkemizden bu ürünün ihracatı yapılmadı" dedi. Su rezervlerine ilişkin olarak Kirişci "İstanbul için hiçbir yağış olmasa 4 aylık suyumuz var. Ankara için 8 aylık rezervlerimiz var. Yeraltı depolarıyla ilgili olarak şu ana kadar 102 adet yeraltı depolamaları sayesinde 70 milyon metreküp suyu tutabilir hale geldik. 22 milyon metreküplük de içme suyu rezervimiz oluşuyor" değerlendirmesinde bulundu.
9.11.2022Ekonomi
Giresun’daki sel sonrası kentsel dönüşüm tamamlandı! Ev ve işyerleri sahiplerine teslim ediliyor
Giresun’daki sel sonrası kentsel dönüşüm tamamlandı! Ev ve işyerleri sahiplerine teslim ediliyorGiresun’da 2 yıl önce yaşanan sel afetinde Dereli ilçesinden sonra en çok zarar gören Doğankent ilçesindeki afet evleri ve kentsel dönüşüm projesiyle yapılan 156 konut ve 40 işyeri sahiplerine teslim edilmeye başlandı.
9.11.2022Ekonomi
Ayakkabı fiyatlarına zam geldi vatandaş çareyi tamirde buldu: 'A’dan Z’ye onarım 150 TL'
Ayakkabı fiyatlarına zam geldi vatandaş çareyi tamirde buldu: 'A’dan Z’ye onarım 150 TL'Bitlis’in Tatvan ilçesinde havaların soğumasıyla birlikte kışlık ayakkabılar tamircilerin elinde yeniden şekil almaya başladı.
9.11.2022Ekonomi
Bakan Kirişci'den 'tahıl koridoru' açıklaması: 'Cumhurbaşkanımızın arzusu bedava vermek'
Bakan Kirişci'den 'tahıl koridoru' açıklaması: 'Cumhurbaşkanımızın arzusu bedava vermek'Tahıl anlaşması ile ilgili Türkiye’nin aktif faaliyetleri devam ederken flaş bir açıklama geldi. Tahıl Koridoru kapsamında Rusya’da alınacak buğdayın işlenerek az gelişmiş ülkelere gönderileceğini belirten Bakan Kirişci, “Bedelsiz buğdayı kendi fabrikalarımızda işledikten sonra biz en az gelişmiş ülkelere göndereceğiz. Cumhurbaşkanımızın arzusu bedava aldığımız buğdayı, bulgur, un olarak bedava vermek” dedi.
9.11.2022Ekonomi
Bakan Kirişçi'den ekmek fiyatlarıyla ilgili açıklama geldi
Bakan Kirişçi'den ekmek fiyatlarıyla ilgili açıklama geldiTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Biz biliyorsunuz 7 bin 450 liradan buğdayı üreticiden aldık. Şimdi onlara 4 bin 500 liradan veriyoruz. Yani 2 bin 950 lira biz ekmek yapan fırıncının kullanacağı unu Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) olarak sübvanse ediyoruz. 2 bin 950 lira ton başına. Dolayısıyla bizim üreticilere ödediğimiz paranın 2 bin 950 lira altında bir fiyatla bunu un sanayicisine verip, 'sen de un yap, bundan bunu da fırınlara ver' dediğimizde biz görevimizi bakanlık olarak yapmış oluyoruz” dedi.
8.11.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Tahıl koridorundan 10 milyon ton üzerinde tahıl taşındı
Bakan Kirişci: Tahıl koridorundan 10 milyon ton üzerinde tahıl taşındıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Tahıl koridorundan 10 milyon tonun üzerinde tahıl taşınmıştır. Bu tahılın 6 milyon tonu yani yüzde 60'ı Avrupa ülkelerine gitmiştir; Asya ülkelerine yüzde 27'si, Afrika ülkelerine ise yüzde 13'ü ulaşmıştır" dedi.
7.11.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Üreticilerimize yaklaşık 25 milyon TL tutarında hibe desteğimiz söz konusu
Bakan Kirişci: Üreticilerimize yaklaşık 25 milyon TL tutarında hibe desteğimiz söz konusuTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, üreticilere 25 milyon TL hibe desteği verilmekte olduğunu belirterek, ”Yazan için kalem esas ise üreticimiz için de alet ve ekipman çok önemlidir. Bu hibelerimiz bu manada değerlendirilmelidir” dedi.
6.11.2022Ekonomi
Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Tarımsal destek ödemeleri sorgulama ekranı
Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Tarımsal destek ödemeleri sorgulama ekranıTarım ve Orman Bakanı Kirişci, 513,4 milyon liralık tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını belirtti.
4.11.2022Ekonomi
Bakan Kirişci'den 'tahıl koridoru' açıklaması: Cumhurbaşkanımızın moderatörlüğünde bu engel aşılacak
Bakan Kirişci'den 'tahıl koridoru' açıklaması: Cumhurbaşkanımızın moderatörlüğünde bu engel aşılacakTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Rusya’nın tahıl koridorundan çekildiğine dair açıklamasıyla ilgili "Bir saldırıyı gerekçe gösterip Rusya’nın ‘ben bu işte yokum’ demesiyle beraber yeniden şok geçirdik. Ama eminim ki Cumhurbaşkanımızın moderatörlüğünde bu engel aşılacak" dedi.
1.11.2022Siyaset
Banka kartlarına yüklenecek, nakit olarak verilmeyecek! Başvurular bugün başladı
Banka kartlarına yüklenecek, nakit olarak verilmeyecek! Başvurular bugün başladıÇiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı ve hububat üreten çiftçilere, 2022 yılı üretim dönemine ait mazot ve gübre destekleri 2023 mart ayı yerine bu yıl içinde ödenecek. Bundan böyle söz konusu destekler çiftçilere nakit olarak verilmeyecek. Banka kartlarına yüklenecek. Başvurular bugün itibarıyla başladı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci konuya ilişkin açıklamada bulundu. İşte detaylar...
31.10.2022Ekonomi
Bakan Kirişci’den, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Bakan Kirişci’den, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Bu kutlu günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyet’i bizlere miras bırakan ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
29.10.2022Siyaset
Bakan Kirişci: Tahıl koridorunun açılması dünyayı rahatlattı
Bakan Kirişci: Tahıl koridorunun açılması dünyayı rahatlattıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Biz tarımda başından beri aldığımız tedbirlerle, eli öpülesi üreticilerimizle 85 milyon insanımızı doyurmakla kalmıyoruz, ülkemizi ziyaret eden 50 milyon turisti de doyuruyoruz. Onları doyurmak için dışarıdan yeme siparişi vermiyoruz. Evde pişen yemeklerimizi, ürettiklerimizi ikram ediyoruz" dedi.
27.10.2022Ekonomi
Mazot ve gübre desteği hesaplara yatıyor! Bakan Kirişci açıkladı
Mazot ve gübre desteği hesaplara yatıyor! Bakan Kirişci açıkladıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, mazot ve gübre desteği ödemelerinin hafta sonuna doğru yapılacağını açıkladı.
26.10.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: 2023 gibi önemli bir dönemece yaklaşıyoruz
Bakan Kirişci: 2023 gibi önemli bir dönemece yaklaşıyoruz Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığını ziyaret etti. Teşkilat üyelerine seslenen Kirişci, "2023 gibi önemli bir dönemece yaklaşıyoruz. Bu sadece bir seçim değil, yeni bir yüzyılın başlangıcı olacak. Türkiye’nin yüzyılı olacak" dedi.
25.10.2022Ekonomi
Faizsiz kredi imkanı! Bakan duyurdu
Faizsiz kredi imkanı! Bakan duyurduTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, enflasyonla mücadele döneminde çiftçinin üretmesi için desteklendiğini ve Ziraat Bankası kanalı ile faizsiz kredi imkanı tanındığını belirterek, “25,8 milyar dolar olan 2022 yılı tarımsal desteklerini 2023 yılında 54 milyar dolara çıkarttık" dedi.
25.10.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Tarımsal destekleme bütçemizi 54 milyar liraya çıkarttık
Bakan Kirişci: Tarımsal destekleme bütçemizi 54 milyar liraya çıkarttıkTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “Tarımsal destek toplamını güncelledik. Toplam tarımsal destekleme bütçemizi 54 milyar liraya çıkarttık. Karadeniz doğal gazının 2023 yılı başında ana hattımıza bağlanması ile birlikte nefes almış olacağız” dedi.
24.10.2022Siyaset
Bakan Kirişci: Sözleşmeli besi işletmeciliği ile üreticimize hem fiyat hem de alım garantisi vereceğiz
Bakan Kirişci: Sözleşmeli besi işletmeciliği ile üreticimize hem fiyat hem de alım garantisi vereceğizTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Erzurum’da besi işletmeciliği olan kardeşlerimizin sözleşmeli besicilik yapmalarını sağlayacağız. Üreticimizin asgari 5 yıllık kendi önünü görmesini sağlayacağız. Burada hem fiyat hem de alım garantisi vereceğiz” dedi.
21.10.2022Ekonomi
Son dakika destek kararı! Ödemeler bu yıl yapılacak, süre öne çekildi
Son dakika destek kararı! Ödemeler bu yıl yapılacak, süre öne çekildiDestek ödemeleri ile ilgili son dakika kararı verildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi duyurdu. Çiftçilere sağlanan destek ödemelerinin öne çekildiği ve 2023 yerine bu yıl yapılmaya başlanacağı açıklandı. İşte kararın detayları ve Bakan Kirişçi'nin duyurusu...
20.10.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı açıklanacak! Tüm gözler toplantıya çevrildi
Merkez Bankası faiz kararı açıklanacak! Tüm gözler toplantıya çevrildiEkonomiyi yakından takip edenlerin gözü ekim ayı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararında. Eylül ayı içerisinde 100 baz puan indirilen ve yüzde 13'ten 12'ye düşürülen politika faizinin bu ayki toplantıda 100 baz puan daha düşürülmesi bekleniyor.
19.10.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Kirişci ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bakan kirişci haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.