Bağımsızlık

Bağımsızlık

Son dakika bağımsızlık haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bağımsızlık ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bağımsızlık haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bağımsızlık

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bağımsızlık gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.059 bağımsızlık haberi bulunmuştur. Tüm bağımsızlık haberleri aşağıda listelenmiştir.
Trabzon Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi açıldı
Trabzon Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi açıldıÖzdemir Bayraktar Bilim Merkezi’nin 21 Kasım Salı günü gerçekleşen açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ile çocuklar ve çok sayıda davetliler katıldı.
Spor camiasından 10 Kasım mesajları!
Spor camiasından 10 Kasım mesajları!Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85'inci yıldönümü nedeniyle spor camiasından anma mesajları yayımlandı.
10.11.2023Şampiy10
MHP lideri Bahçeli: Gerçekleri anlatmaya başlarsak Diyarbakır'da dahi gezemezler
MHP lideri Bahçeli: Gerçekleri anlatmaya başlarsak Diyarbakır'da dahi gezemezlerMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti'nin sahibi Türk milletidir. Adı, kuruluş ahlakı ve milli kimliği değişmeden sonsuza kadar yaşatılacaktır. Türkiye'nin içinden geçtiği bu hassas tutum, MHP'nin siyasi duruşunun özüdür. Gerçekleri anlatmaya başlarsak Meclis'te değil Ankara'da değil Diyarbakır'da dahi gezemezler. " dedi.
31.10.2023Gündem
Ata Koleji’nden Cumhuriyet kutlaması
Ata Koleji’nden Cumhuriyet kutlamasıAta Koleji, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını büyük bir coşku ve gururla Kemer Country Club’da kutladı. Törende resim yarışması ve Cumhuriyet Koşusu’nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
30.10.2023Eğitim
Bakan Kacır KAAN'ın ilk uçuşu için tarih verdi
Bakan Kacır KAAN'ın ilk uçuşu için tarih verdiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, CNN TÜRK'te Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Cumhuriyetin hepimizin hayatında önemli bir etken olduğunu vurgulayan Bakan Kacır milli teknoloji hamlelerinin önemine dikkat çekerken, 'KAAN 2028-2029’da Türk Silahlı Kuvvetlerine 20 adet teslim edilecek. KAAN’ın ayaklarının yerden kesilmesi için gün sayıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nın ilk aylarında ümit ediyoruz ki gökyüzünde KAAN’ı göreceğiz.' dedi.
29.10.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajı: Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünün gururunu yaşıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajı: Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünün gururunu yaşıyoruzTürkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü ülke genelinde özel etkinliklerle kutlanacak. Başkent Ankara ve İstanbul, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda görkemli programlara ev sahipliği yapacak.
29.10.2023Gündem
Dünyanın en zor coğrafyasında 100 yıl
Dünyanın en zor coğrafyasında 100 yılÇözülüp dağılan, tüm kurumlarıyla iflas eden bir imparatorluğun son döneminde yetişen evlatları kurdu cumhuriyeti.
29.10.2023Gündem
Ekonomide asırlık başarının sırrı bağımsızlıkta yatıyor! Milli gelir 10 bin doların üzerinde
Ekonomide asırlık başarının sırrı bağımsızlıkta yatıyor! Milli gelir 10 bin doların üzerinde29 Ekim 1923’te ekonomik anlamda da bağımsızlığın temelleri atıldı. Türk iş dünyasının motivasyonu ve azmi bu bağımsızlık anlayışı üzerine inşa edildi. Yerli üretim, milli kalkınma hamleleri tam 100 yıllık maratonun temel taşlarını oluşturdu. Hiç kuşku yok ki Cumhuriyet’in 100’üncü yılında ekonomik olarak ulaşılan büyüklük azımsanacak bir büyüklük değil.
29.10.2023Ekonomi
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 100. yıl tebriği
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 100. yıl tebriğiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, “Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü” dolayısıyla gönderdiği tebrik mektubunda, "Türkiye, dünyada söz sahibi olan, her bakımdan güçlü ve kudretli bir devlettir” dedi.
28.10.2023Gündem
Cumhuriyetin 100. yılı resimleri | 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamak için görseller
Cumhuriyetin 100. yılı resimleri | 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamak için görsellerTürkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun coşkusunu yaşadığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda, Ulu Önder Atatürk'ün önderliğindeki bu büyük devrimi kutluyoruz. Cumhuriyet, ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlüğünü taçlandıran tarihi bir dönüm noktasıdır. Ulu Önder'in ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak, Cumhuriyetimizi daha da ileriye taşıma kararlılığımızı yineleyerek, bu özel günde gurur ve sevinçle Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun mesajları göndermek isteyenlere Cumhuriyetin 100. yılı resimlerini bir araya getirdik. İşte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamak için görseller…
28.10.2023Gündem
Efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz konuşması (hikayesi) || Efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz sözü kime aittir, ne zaman söylendi?
Efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz konuşması (hikayesi) || Efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz sözü kime aittir, ne zaman söylendi?28 Ekim 1923 günü Atatürk, arkadaşlarını ağırladığı bir akşam yemeğinde, o tarihi sözü söylüyor. Türkiye'nin bağımsızlık savaşı artık yeni bir rejim ve hükûmet ile tüm dünya karşısında bu sözle tescillendi. Peki, Efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz sözü kime aittir, ne zaman söylendi?
28.10.2023Gündem
Fener alayı nedir, fener alayı ne zaman yapılır?
Fener alayı nedir, fener alayı ne zaman yapılır? Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Türkiye'nin farklı noktalarında fener alayı düzenleniyor. Vatandaşlar ise fener alayının ne olduğunu sorguluyor. Peki, Fener alayı nedir, fener alayı ne zaman yapılır?
25.10.2023Gündem
29 Ekim 100. yıl şiirleri: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri ilkokul, ortaokul lise düzeyince 2,4,6 kıtalık şiirler
29 Ekim 100. yıl şiirleri: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri ilkokul, ortaokul lise düzeyince 2,4,6 kıtalık şiirlerCumhuriyet'in 100. yılına özel 29 Ekim şiirleri hazırlandı. Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin taçlandırldığı 29 Ekim tarihi her bir yurttaş için önemlidir. Geri sayımın devam ettiği bu önemli gün için öğrencilerin 29 Ekim 2,4,6 kıtalık şiirler de araştırılmaya başlandı. İlkokul, ortaokul, lise düzeyinde yazılan ve hafızalarda yer edinecek kısa, uzun 29 Ekim şiirlerine haberimizde yer verdik. Ulusumuzun bağımsızlığına kavuştuğu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda okunacak seçme şiirler...
24.10.2023Gündem
Bakan Uraloğlu: İsrail'in insanlık dışı saldırısını unutturmayacağız
Bakan Uraloğlu: İsrail'in insanlık dışı saldırısını unutturmayacağızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “2013 yılında basılan ve üzerinde Mescid-İ Aksa ile Sultan Ahmet Cami’nin bulunduğu Türkiye-Filistin ortak pulu, halklarımız arasındaki kardeşliği adeta ölümsüzleştirmiş ve tarihe kayıt düşmüştür. Ve şimdi El Ehli Baptist Hastanesinde yaşanan bu elim hadiseyi tarihe kayıt düşmek adına yeni bir pul daha tasarlıyoruz. İsrail’in bu insanlık dışı saldırısını unutturmayacağız” dedi.
20.10.2023Ekonomi
Erdoğan, Azerbaycan'ın bağımsızlık yıl dönümünü kutladı
Erdoğan, Azerbaycan'ın bağımsızlık yıl dönümünü kutladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından Azerbaycan'ın bağımsızlık yıl dönümünü tebrik etti.
18.10.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan'ın Bağımsızlık Günü mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan'ın Bağımsızlık Günü mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın 18 Ekim Bağımsızlık Günü'nü tebrik etti. Erdoğan, 'Cumhurbaşkanı İlham Aliyev gardaşıma ve tüm Azerbaycan halkına bu gurur günü vesilesiyle Türkiye'nin selamını iletiyorum.' ifadelerini kullandı.
18.10.2023Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş, P20 Zirvesi'nde konuştu
TBMM Başkanı Kurtulmuş, P20 Zirvesi'nde konuştuTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş P20 Zirvesi’nde konuşma yaparak uluslararası sorunlara çözüm bulacak yeni bir uluslararası küresel mimariye ihtiyaç olduğunu vurguladı.
13.10.2023Gündem
Cuma mesajları ile İstanbul'un Kurtuluşu mesajları bir arada! İşte Anlamlı, hadisli, kısa ve öz İstanbul'un Kurtuluşu sözleri
Cuma mesajları ile İstanbul'un Kurtuluşu mesajları bir arada! İşte Anlamlı, hadisli, kısa ve öz İstanbul'un Kurtuluşu sözleriİstanbul, 1. Dünya Savaşı sırasında düşmanların işgali altına girdi ve zorlu günler yaşadı. Ancak Türk milletinin milli mücadele ruhu, İstanbul'u özgürlüğüne kavuşturmak için büyük bir kararlılıkla harekete geçti. 6 Ekim 1923 tarihinde, İstanbul düşman işgalinden arındırıldı ve bu tarihi gün, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin önemli bir zaferini simgeliyor. İstanbul'un kurtuluşu, tüm Türkiye için bir umut ışığı oldu ve bu güzel şehir, tarih ve kültürle dolu zengin mirasıyla aydınlandı. 6 Ekim İstanbul'un Kurtuluşu'nun 100. yılını coşkuyla kutluyoruz! Biz de güne özel olarak Cuma mesajları ile 6 Ekim İstanbul'un Kurtuluşu mesajları bir arada derledik.
6.10.2023Gündem
Selçuk Bayraktar'dan TEKNOFEST açıklaması: Yarışmalara 1 milyon öğrenci başvurdu
Selçuk Bayraktar'dan TEKNOFEST açıklaması: Yarışmalara 1 milyon öğrenci başvurduBAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, İzmir'deki TEKNOFEST alanından katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bayraktar "Burası dünyanın en büyük etkinliği. 1 milyon öğrencinin başvurması ve bu kadar geniş yarışma alanlarının olması anlamında dünyanın en büyük etkinliği. TEKNOFEST, kendi rekorlarını kırıyor." ifadelerini kullandı.
27.09.2023Gündem
TEKNOFEST İzmir'de başladı! Selçuk Bayraktar: Türkiye Yüzyılı'na sizler ve eserleriniz damga vuracak
TEKNOFEST İzmir'de başladı! Selçuk Bayraktar: Türkiye Yüzyılı'na sizler ve eserleriniz damga vuracakHavacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, İzmir Çiğli Havalimanı'nda kapılarını ziyaretçilerine açtı. Milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda gençlerin ilgisinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olan TEKNOFEST'e sabahın erken saatlerinden itibaren ziyaretçiler gelmeye başladı. Açılışta konuşan T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Türkiye Yüzyılı'na sizler ve eserleriniz damga vuracak" ifadelerini kullandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ise konuşmasında "Bu yıl 337 bin takım 1 milyon yarışmacıyla dünyada eşi benzeri olmayan bir rekora imza attık. TEKNOFEST kuşağını her daim himaye eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, tüm paydaşlarımıza, özellikle TSK'ya huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum." dedi.
27.09.2023Gündem
Yunanistan Bayrağı Anlamı Nedir? Yunanistan Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?
Yunanistan Bayrağı Anlamı Nedir? Yunanistan Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?Yunanistan aynı zamanda hala resmi olarak öne çıkan Helen Cumhuriyeti olarak ifade edilmektedir. Özellikle de antik dönemden günümüze ulaşmış ve pek çok efsaneye sahip önemli ülkeler arasında yer alır. Bununla beraber Türkiye Cumhuriyeti ile komşu ülkeler içerisinde yer aldığını söylemek mümkündür.
17.09.2023Eğitim
Uşi Antlaşması Özeti Ve Önemi... Uşi Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Uşi Antlaşması Özeti Ve Önemi... Uşi Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Osmanlı İmparatorluğunun gerileme dönemine rastlayan Uşi Antlaşması Osmanlı'nın kritik bölgelerinin kaybedilmesine tanıklık eden antlaşmalardan birisi olarak ifade edilmektedir. Bu bağlamda Osmanlı İmparatorluğunun 600 yıllık hayatında elinde bulunduran Trablusgarp bölgesini bu antlaşmayla kaybetmiştir.
15.09.2023Eğitim
Tayland Bayrağı Anlamı Nedir? Tayland Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?
Tayland Bayrağı Anlamı Nedir? Tayland Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?Tayland, Asya kıtasında ve Hindiçin yarım adasında bulunur. Resmi adı Tayland krallığı olan ülkenin bayrağı kırmızı, beyaz ve mavi renklerinden meydana gelir.
15.09.2023Eğitim
Suriye Bayrağı Anlamı Nedir? Suriye Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?
Suriye Bayrağı Anlamı Nedir? Suriye Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?Suriye, Akdeniz'in doğusundadır ve resmi ismi Suriye Arap Cumhuriyetidir. Orta doğu ülkesi olan Suriye'nin kuzey doğusunda Türkiye yer alır.
15.09.2023 Eğitim
Sırbistan Bayrağı Anlamı Nedir? Sırbistan Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?
Sırbistan Bayrağı Anlamı Nedir? Sırbistan Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?Resmi ismiyle Sırbistan Cumhuriyeti olan ülke Güneydoğu Avrupa'da yer almaktadır. 7 milyonluk nüfusa sahip olan ülke Avrupa'nın her yerinden turist almaktadır.
14.09.2023Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Bağımsızlık ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bağımsızlık haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.