Ay Tutulması

Ay Tutulması

Son dakika ay tutulması haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ay tutulması ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ay tutulması haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ay Tutulması

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ay tutulması gelişmeleri de dahil olmak üzere 659 ay tutulması haberi bulunmuştur. Tüm ay tutulması haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gökyüzünde 2021'in son şöleni
Gökyüzünde 2021'in son şöleniİki Güneş, iki Ay tutulmasıyla dört önemli gök olayının yaşandığı 2021 yılının son gökyüzü şöleni 'Geminid (İkizler) gök taşı yağmuru ile 13-14 Aralık gecelerinde yaşanacak. Bu iki günde gökyüzünde saatte 120'ye yakın meteor görülebilecek.
Geminid (İkizler) gök taşı yağmuru, 13 ve 14 Aralık geceleri görülecek
Geminid (İkizler) gök taşı yağmuru, 13 ve 14 Aralık geceleri görülecekİki Güneş, iki Ay tutulmasıyla dört önemli gök olayının yaşandığı 2021 yılının son gökyüzü şöleni 'Geminid (İkizler) gök taşı yağmuru ile 13-14 Aralık gecelerinde yaşanacak. Bu iki günde gökyüzünde saatte 120'ye yakın meteor görülebilecek.
13.12.2021Gündem
Ay tutulması başladı! Son 6 asrın en uzunu olacak
Ay tutulması başladı! Son 6 asrın en uzunu olacakNASA, bu gece ve sabahın erken saatlerine değin 581 yılın en uzun Ay tutulmasının yaşanacağını açıkladı. Kasım dolunayı 3 saat 28 dakika boyunca dünyanın gölgesinde kalacak. New York'ta ise kasım dolunayı, Queensboro Köprüsü üzerinde güzel görüntüler oluşturdu.
Ay tutulması namazı nasıl kılınır, ne zaman? Husuf namazı kaç rekattır, ay tutulması namazına nasıl niyet edilir?
Ay tutulması namazı nasıl kılınır, ne zaman? Husuf namazı kaç rekattır, ay tutulması namazına nasıl niyet edilir?Yüzyılların en uzun ay tutulması bu gece gerçekleşecek. Ay tutulması namazı kılmak isteyenler ise Husuf namazı nasıl kılınır, husuf namazı niyeti nasıl edilir, gibi sorulara yanıt arıyor. Müslümanlar tarafından merak edilen Husuf namazı Ay tutulması olduğu zaman kılınması gereken bir namazdır. Peki, ay tutulması namazı nasıl kılınır, husuf namazı kaç rekattır, ay tutulması namazına nasıl niyet edilir? İşte ay tutulması namazı Husuf…
19.11.2021Gündem
Ay tutulması saat kaçta başlayacak, Türkiye’den izlenebilecek mi? 19 Kasım parçalı ay tutulması ne zaman, etkileri?
Ay tutulması saat kaçta başlayacak, Türkiye’den izlenebilecek mi? 19 Kasım parçalı ay tutulması ne zaman, etkileri?Ay tutulması ne zaman, saat kaçta başlayacak? 19 Kasım bugün gerçekleşecek ay tutulması yüzyılların en uzun ay tutulması olacak. Parçalı ay tutulmasının 3 saatten fazla sürmesi öngörülüyor. Ay tutulmasını izlemek isteyenler Ay tutulması saat kaçta başlayacak, Türkiye’den izlenebilecek mi? 19 Kasım parçalı ay tutulması ne zaman, etkileri? Sorularına yanıt arıyor.
19.11.2021Yaşam
Ay tutulması canlı izle 2021! Ay tutulması başladı!
Ay tutulması canlı izle 2021! Ay tutulması başladı!581 yılın en uzun Ay tutulması başladı. Kuzey Amerika, tutulma sırasında ayın yüzde 97'sinin kırmızıya döndüğünü gözlemleyebilecek; fakat Ay tutulması Türkiye'de görülemeyecek. İşte Ay tutulması canlı izleme ekranı…
19.11.2021Gündem
6 asır sonra bir ilk! En uzun Ay tutulması yaşanacak, yüzde 99 seviyesine çıktı
6 asır sonra bir ilk! En uzun Ay tutulması yaşanacak, yüzde 99 seviyesine çıktıABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), yarın gece, sabahın erken saatlerine değin 581 yılın en uzun Ay tutulmasının yaşanacağını bildirdi.
18.11.2021Yaşam
19 Kasım 2021 ay tutulması saat kaçta, etkileri nelerdir? En uzun ay tutulması nerede olacak, Türkiye’den görülecek mi?
19 Kasım 2021 ay tutulması saat kaçta, etkileri nelerdir? En uzun ay tutulması nerede olacak, Türkiye’den görülecek mi?Astroloji meraklıları ay tutulması ile ilgili aramalarını yoğunlaştırdı. Gök olaylarının yaşamımızı etkilediğini düşünen vatandaşlar 19 Kasım ay tutulmasının ne zaman başlayacağını, etkilerinin neler olacağını sorguluyor. Peki ,19 Kasım ay tutulması saat kaçta? Ay tutulmasının etkileri nelerdir? Ay tutulması nerede olacak, Türkiye’den görülecek mi? 19 Kasım ay tutulması etkileri ve süresi…
18.11.2021Gündem
Ay tutulması ne zaman, cuma günü ay tutulması mı var? En uzun ay tutulması 2021!
Ay tutulması ne zaman, cuma günü ay tutulması mı var? En uzun ay tutulması 2021!Ay tutulması ne zaman, cuma günü ay tutulması mı var? NASA, Ay tutulmasının süre itibarıyla son yüzyıl tarihine geçeceğini açıkladı. Bu yıl ikinci kez meydana gelecek olan Ay tutulması, Dünya'nın Ay ile Güneş arasında bir noktada bulunması sonucu, Ay'ın Dünya'nın gölge konisinin içerisinde kalması ile gerçekleşiyor. Peki, Ay tutulması saat kaçta? Ay tutulması ne kadar sürecek? İşte en uzun ay tutulması 2021…
17.11.2021Gündem
2021 gök olayları! Ay tutulması ve Güneş tutulması ne zaman? 2021 tutulma tarihleri!
2021 gök olayları! Ay tutulması ve Güneş tutulması ne zaman? 2021 tutulma tarihleri!2021 gök olayları gökyüzü meraklılarının gündeminde. 2021 yılının son aylarını yaşadığımız bugünlerde pek çok kişi yılın son ay tutulması ve güneş tutulması tarihlerini araştırıyor. Özellikle astronomiyle ilgilenenlerin yakından takip ettiği tutulmaların burçlara etkisini merak ediyor. Peki, Ay tutulması ne zaman? 2021 Güneş tutulması ne zaman? 2021 Güneş tutulması ve ay tutulması tarihleri!
13.11.2021Gündem
İstanbul depremi ne zaman olacak, tahmin edilir mi? Olası büyük İstanbul depremi şiddetini Kandilli açıkladı!
İstanbul depremi ne zaman olacak, tahmin edilir mi? Olası büyük İstanbul depremi şiddetini Kandilli açıkladı!Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Olası Marmara Depremi'nin 7'nin üzerinde olması bekleniyor. Burada önemli olan depreme ne kadar hazır olduğumuz " dedi.
17.08.2021Gündem
Son dakika Marmara depremi açıklaması! Kandilli duyurdu
Son dakika Marmara depremi açıklaması! Kandilli duyurduBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Olası Marmara Depremi'nin 7'nin üzerinde olması bekleniyor. Burada önemli olan depreme ne kadar hazır olduğumuz " dedi.
17.08.2021Gündem
Ay tutulmasında yapılması gereken ibadetler nelerdir? Ay tutulmasında hangi dua okunur, namaz nasıl kılınır?
Ay tutulmasında yapılması gereken ibadetler nelerdir? Ay tutulmasında hangi dua okunur, namaz nasıl kılınır?Kanlı ay tutulması için saatler sayılıyor. Asya, Avustralya ve Pasifik Okyanusu kıtalarından gözlenebilecek kanlı ay Türkiye'den izlenmeyecek. Güneş, Ay ve Dünya'nın peş peşe geldiği kanlı ay hakkında yapılan araştırmalar yoğunluk kazanırken, ay tutulması sırasında okunacak dua, getirilecek zikir ve kılınacak namaz da günün araştırılan konularından biri oldu. Peygamber Efendimiz (SAV) de ‘’Ay ve güneş Allah’ın varlığını ve kudretini gösteren alametlerdir. Bunlar hiç kimsenin ölümünden veya yaşamasından/doğmasından dolayı tutulmazlar. Ay veya güneş tutulmasını gördüğünüz zaman, açılıncaya kadar namaz kılın, dua edin.” (Buhari, Küsuf, 1, 15; Müslim, Küsuf, 5).’’ hadisiyle duyurduğu ay tutulmasında yapılacak ibadetleri derledik.
26.05.2021Gündem
Kanlı ay tutulması Türkiye’den görülecek mi? Süper Çiçek Kanlı ay ne zaman, kanlı ay tutulmasının burçlara etkisi
Kanlı ay tutulması Türkiye’den görülecek mi? Süper Çiçek Kanlı ay ne zaman, kanlı ay tutulmasının burçlara etkisiKanlı Ay tutulmasına az kaldı. Güneş, Ay ve Dünya'nın peş peşe gelerek, güneş ışınlarının atmosferden geçerken dalga boylarına göre renk değiştirmesi olarak adlandıran Kanlı Ay tutulmasını merak edenler, arama motorları aracılığıyla aklındaki sorulara yanıt arıyor. Peki, Kanlı ay tutulması ne zaman, saat kaçta? Kanlı Ay tutulması nedir, burçlara etkisi nelerdir? Kanlı ay Türkiye’den izlenebilecek mi? Süper Çiçek Kanlı ay hakkında merak edilenler…
26.05.2021Gündem
Dünya 'Süper Çiçek Kanlı Ay' tutulmasına tanıklık edecek
Dünya 'Süper Çiçek Kanlı Ay' tutulmasına tanıklık edecekDünya yarın gece gökyüzünde "Süper Ay" ile tam Ay tutulmasına aynı anda tanık olacak.
Kanlı ay tutulması 2021 ne zaman? Kanlı ay tutulması nedir, hangi burçları etkileyecek? Kanlı ay tutulması ve tutulmanın burçlara etkisi!
Kanlı ay tutulması 2021 ne zaman? Kanlı ay tutulması nedir, hangi burçları etkileyecek? Kanlı ay tutulması ve tutulmanın burçlara etkisi!Kanlı Ay tutulması için geri sayım başladı. Güneş, Ay ve Dünya'nın peş peşe dizilmesiyle oluşan Kanlı Ay tutulması, güneş ışınlarının atmosferden geçerken dalga boylarına göre renk değiştirmesidir. Peki, Kanlı ay tutulması ne zaman, burçlara etkisi nedir? Kanlı Ay tutulması hakkında merak edilenler…
25.05.2021Gündem
2021'de Güneş ve Ay'da ikişer tutulma
2021'de Güneş ve Ay'da ikişer tutulmaYeni yılda Dünya'da iki Güneş tutulması, iki de Ay tutulması yaşanacak. Tutulmalar, Türkiye'den izlenemeyecek.
14 Aralık Güneş tutulması Türkiye’den görülecek mi? Güneş tutulması ne zaman, saat kaçta? 14 Aralık 2020 tam güneş tutulması…
14 Aralık Güneş tutulması Türkiye’den görülecek mi? Güneş tutulması ne zaman, saat kaçta? 14 Aralık 2020 tam güneş tutulması…Güneş tutulması ne zaman, saat kaçta? 14 Aralık 2020 güneş tutulması Türkiye’den görülecek mi? Bu gökyüzü şölenini kaçırmak istemeyenler sorulara yanıt aramaya başladı. Gökyüzü ay tutulmasının ardından şimdi de güneş tutulmasına şahit olacak. Yılın son gök olayı güneş tutulması 14 Aralık tarihinde tam tutulacak.
14.12.2020Gündem
Ay tutulmasında hangi dua okunur, namaz nasıl kılınır? İşte okunacak esmalar getirilecek zikirler ile küsuf namazının kılınışı…
Ay tutulmasında hangi dua okunur, namaz nasıl kılınır? İşte okunacak esmalar getirilecek zikirler ile küsuf namazının kılınışı…2020 yılının dördüncü Ay Tutulması için geri sayım başladı. Çıplak gözle izlenebilecek olan Parçalı Ay tutulması saati yaklaştıkça ay tutulması ile ilgili merak edilen konular da araştırılmaya başlandı. Ay tutulması kapsamında aranan konu başlıklarından biri de ay tutulması sırasında okunacak dua, getirilecek zikir ve kılınacak namaz oldu. Peygamber Efendimiz (SAV) de ‘’Ay ve güneş Allah’ın varlığını ve kudretini gösteren alametlerdir. Bunlar hiç kimsenin ölümünden veya yaşamasından/doğmasından dolayı tutulmazlar. Ay veya güneş tutulmasını gördüğünüz zaman, açılıncaya kadar namaz kılın, dua edin.” (Buhari, Küsuf, 1, 15; Müslim, Küsuf, 5).’’ hadisiyle duyurduğu ay tutulması hakkında yapılacak ibadetleri haberimizde derledik.
30.11.2020 Gündem
5 Temmuz 2020 ay tutulması kaç kaçta? Temmuz ay tutulması 2020 etkileri!
5 Temmuz 2020 ay tutulması kaç kaçta? Temmuz ay tutulması 2020 etkileri!5 Temmuz ay tutulması 2020 hakkındaki araştırmalar hızlandı. Haziran ayının başlarında da gerçekleşen ay tutulması, Astrolojiyle ilgilenenlerin en yakından takip ettiği konular arasında yer alıyor. Peki, 5 Temmuz 2020 ay tutulması kaç kaçta? Parçalı ay tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi? 5 Temmuz ay tutulması 2020 hangi burçta?
2.07.2020Gündem
Güneş tutulması canlı izle! Güneş tutulması saat kaçta?
Güneş tutulması canlı izle! Güneş tutulması saat kaçta?Ay ve Güneş'in neden olduğu gökyüzü olayı 'Ateş Çemberi' Güneş tutulması bugün gerçekleşti. 21 Haziran 2020 günü Parçalı/halkalı Güneş tutulması yerel zaman ile yaklaşık 07.46'da başladı. Güneş tutulması 09.34'te sonlandı. 'Ateş çemberi' Güneş tutulması ülkemizden de gözlendi.
21.06.2020Gündem
Dolunay ve Ay tutulması ne zaman? Ay tutulması hangi gün, saat kaçta izlenecek?
Dolunay ve Ay tutulması ne zaman? Ay tutulması hangi gün, saat kaçta izlenecek?2020 yılının ikinci Ay tutulmasına çok az bir süre kaldı. Bu yıl 2020 gök olayları takviminde 4 parçalı Ay tutulması görülüyor. Bu yılın ilk ay tutulması 10 Ocak'ta gözlendi. Gök olaylarına ilgi duyan pek çok kişi de 2020 yılının ikinci Ay tutulmasının ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor. Peki, Ay tutulması ne zaman? 2020 yılının ilk güneş tutulması ne zaman? İşte 2020 yılının gök olayları...
3.06.2020Gündem
Güneş tutulması ne zaman? 2020 yılının ilk güneş tutulması ne zaman? İşte 2020 yılının gök olayları...
Güneş tutulması ne zaman? 2020 yılının ilk güneş tutulması ne zaman? İşte 2020 yılının gök olayları...2020 yılının ilk güneş tutulmasına çok az bir süre kaldı. Bu yıl biri parçalı diğeri de tam olmak üzere iki güneş tutulması gerçekleşecek. Gök olaylarına ilgi duyan pek çok kişi de güneş tutulması ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor. Peki, Güneş tutulması ne zaman? 2020 yılının ilk güneş tutulması ne zaman? Parçalı Güneş Tutulması nedir? İşte 2020 yılının gök olayları...
18.05.2020Gündem
Bakan bir daha baktı! Tokat'ta enteresan doğa olayı...
Bakan bir daha baktı! Tokat'ta enteresan doğa olayı...Tokat’ta öğle saatlerinde güneşin etrafında oluşan dev halka şaşkınlığa neden oldu.
25.04.2020Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

ay tutulmasıay tutulması ne zamanGüneş tutulmasıay tutulması saat kaçtagöktaşı

Ay Tutulması ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ay tutulması haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.