Avans

Avans

Son dakika avans haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan avans ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını avans haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Avans

haberleri sayfasında son dakika yaşanan avans gelişmeleri de dahil olmak üzere 729 avans haberi bulunmuştur. Tüm avans haberleri aşağıda listelenmiştir.
EYT’liler ilk maaşı ne zaman alacak? Uzman isim açıkladı: 5 farklı ödeme birden ve avans maaş
EYT’liler ilk maaşı ne zaman alacak? Uzman isim açıkladı: 5 farklı ödeme birden ve avans maaşMilyonlarca EYT'liyi ilk maaş heyecanı sardı. Emekli maaşı alabilmek için başvurular devam ediyor. Peki EYT’liler ne kadar maaş alacak? İlk maaş ödemesi ne zaman yapılacak? Merak edilenleri Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz CNN Türk'te açıkladı.
23.03.2023Emekli
EYT’liler ilk maaşı ne zaman alacak? Uzman isim açıkladı: 5 farklı ödeme birden ve avans maaş
EYT’liler ilk maaşı ne zaman alacak? Uzman isim açıkladı: 5 farklı ödeme birden ve avans maaşMilyonlarca EYT'liyi ilk maaş heyecanı sardı. Emekli maaşı alabilmek için başvurular devam ediyor. Peki EYT’liler ne kadar maaş alacak? İlk maaş ödemesi ne zaman yapılacak? Merak edilenleri Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz CNN Türk'te açıkladı.
23.03.2023Vatan TV
Emekli vatandaşa hacker şoku! Kullanmadığı hesabından 93 bin lira çekildi
Emekli vatandaşa hacker şoku! Kullanmadığı hesabından 93 bin lira çekildiKocaeli’de yaşayan 59 yaşındaki Mehmet Özen, kredi hesabından 93 bin 400 TL çekildiğini öğrenince dünyası başına yıkıldı. Emekli olan ve aylık 3 bin 500 maaş alan Özen, şimdi borcu nasıl kapatacağını düşünüyor.
11.03.2023Yaşam
EYT'liye toplu ödeme, ikramiye ve avans fırsatı!
EYT'liye toplu ödeme, ikramiye ve avans fırsatı!EYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin Resmi Gazete’de yayınlandığı gecenin sabahında ilk emekliler, aylık bağlama belgelerini aldı. Emeklilikte yaşa takılanlardan emekli olanların büyük bölümü çalışmaya devam edecek. EYT yasasıyla birlikte emekli olup çalışmaya devam edecekler için sosyal sigorta prim teşviki de devreye alındı. Ayrıca 1 Nisan itibarıyla aylığa hak kazanırken ödemeleri yetişmeyenlere topluca ödeme yapılabileceği gibi avans seçeneği de sunulabilecek.
7.03.2023Emekli
Depremde zarar gören araçların bilançosu netleşmeye başladı
Depremde zarar gören araçların bilançosu netleşmeye başladıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, sigortalılık oranları üzerinden yapılan tahminlere göre deprem bölgesinde 1 milyar dolar civarında hasar oluşacağını söyledi.
27.02.2023Gündem
'Kıdem tazminatı' ilgili kritik karar! Dikkat çeken avans detayı
'Kıdem tazminatı' ilgili kritik karar! Dikkat çeken avans detayıEYT ile emekli olmak için gün sayan milyonlarca çalışanı ilgilendiren son dakika gelişmesi! Yargıtay, işçinin iş sözleşmesi feshedilmediği halde çeşitli sebeplerle kıdem tazminatı adı altında yapılan ödemelerle ilgili emsal bir kararın altına imza attı. Karar sonrası yıllardır çalıştıkları işyerlerinden kıdem tazminatı alma hayali kuran EYT'lilerin tazminat planı riske girebilir. İşte detaylar...
15.02.2023Emekli
Merkez Bankası, deprem bölgesindeki firmaların kredi ödeme vadelerini uzattı
Merkez Bankası, deprem bölgesindeki firmaların kredi ödeme vadelerini uzattıMerkez Bankası, deprem bölgesindeki firmaların reeskont kredileri ile Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi (YTAK) geri ödemelerinin vadelerinin uzatıldığını duyurdu.
6.02.2023Ekonomi
Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem; 5 bölge sallandı, çok sayıda il etkilendi
Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem; 5 bölge sallandı, çok sayıda il etkilendiKahramanmaraş'ta sabah saat 04.17'de 7,7; saat 13.24'te 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan son açıklamaya göre depremler; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 2 bin 921'e yükseldi.
7.02.2023Gündem
Aidatlara yüzde 100 zam! En yüksek artış Şişli'de
Aidatlara yüzde 100 zam! En yüksek artış Şişli'deaidat ödemeleri kiralarla yarışır hale geldi. Özellikle sitelerde masrafların artması nedeniyle aidatlara yapılan zam miktarı da arttı. Yeni yıl ile birlikte bazı sitelerde aidatlar 2-3 katına kadar çıktı. Bu artışların özellikle kiracıları farklı semtlere taşınmaya, sitelerden apartman dairelerine geçmeye yönlendiriyor.
31.01.2023Ekonomi
Aidatlara fahiş zam! Aylık ödeme 20 bin TL'ye kadar çıkıyor, siteler boşalıyor
Aidatlara fahiş zam! Aylık ödeme 20 bin TL'ye kadar çıkıyor, siteler boşalıyorSon yıllarda aidat ödemeleri kiralarla yarışır hale geldi. Özellikle sitelerde masrafların artması nedeniyle aidatlara yapılan zam miktarı da arttı. Yeni yıl ile birlikte bazı sitelerde aidatlar 2-3 katına kadar çıktı. Bu artışların özellikle kiracıları farklı semtlere taşınmaya, sitelerden apartman dairelerine geçmeye yönlendirdiği görülüyor. Ayrıca sitede yaşanan ev sahipleri buradaki evini kıraya verip aidatı daha düşük olan apartmanlara geçmeyi tercih ediyor.
26.01.2023Ekonomi
Maaş kesintisi ile ilgili flaş 'belge şartı' detayı
Maaş kesintisi ile ilgili flaş 'belge şartı' detayıTüm çalışanları çok yakından ilgilendiriyor. Pek çok çalışan, 'İşveren ücret kesintisi yapabilir mi?' sorusuna yanıt arıyor. Maaş kesintisi ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Kesinti için 'belge şartı' aranıyor. İşte milyonlarca kişinin merak ettiği konun detayları...
Harçlık avans nedir, nasıl çekilir? KYK harçlık avans nasıl kullanılır?
Harçlık avans nedir, nasıl çekilir? KYK harçlık avans nasıl kullanılır?KYK burs ve kredi alan üniversite öğrencileri, harçlık avansı nasıl kullanacaklarını nasıl para çekeceklerini araştırıyor. Peki, Harçlık avans nedir, nasıl çekilir ve harçlık avans ne kadar?
12.01.2023Ekonomi
Merkez Bankası'ndan reeskont ve avans faizi kararı
Merkez Bankası'ndan reeskont ve avans faizi kararıVadesine en çok 3 ay kalan senetler karşılığında yapılacak reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto faiz oranı yıllık yüzde 9,75, avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranı ise yıllık yüzde 10,75 olarak belirlendi.
31.12.2022Ekonomi
Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Paraların tamamı iade ediliyor
Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Paraların tamamı iade ediliyorKredi ve kredi kartı kullanan milyonlarca vatandaş, bankaların işlemler sırasında kendilerine sunduğu pek çok şartı kabul ediyor. Fakat bazı detaylar var ki; tamamının iadesi mümkün. TÜKONFED Bankacılık Komisyonu Başkanı Ölmez, Yargıtay’ın verdiği kararları hatırlatarak, bankalardan geri alınabilecek kesintileri tek tek belirtti.
24.12.2022Ekonomi
2023 yılı bilirkişilik asgari ücret tarifesi belli oldu! Bilirkişi ücretleri Resmi Gazete’de yayımlandı!
2023 yılı bilirkişilik asgari ücret tarifesi belli oldu! Bilirkişi ücretleri Resmi Gazete’de yayımlandı!Adalet Bakanlığı duyurdu! 2023 yılı bilirkişilik asgari ücret tarifesi belli oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Bilirkişilik Yönetmeliği gereğince bilirkişilere ödenecek ücret ve giderlerin miktarı ile bunların ödenmesine ilişkin usul ve esasları belli oldu. Peki, Bilirkişi ücretleri ne kadar? İşte 2023 yılı bilirkişilik asgari ücret tarifesine göre bilirkişi ücretleri!
14.12.2022Ekonomi
Yıllık izin ile ilgili flaş açıklama! Tüm çalışanları kapsıyor, bilinmeyen avans detayı
Yıllık izin ile ilgili flaş açıklama! Tüm çalışanları kapsıyor, bilinmeyen avans detayıYıllık izin ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Yıllık izin ile ilgili tüm çalışanları kapsayan detaylar açıklandı. Okullarda 14-18 Kasım arası ilk ara tatil başlayacak. Çalışanlar yıllık izinlerini çocuklarının ara tatiline göre planlamak istiyor. Öte yandan yıllık izne çıkacak işçilerin izin öncesi işverenden avans alma hakkı da var. Pek çok işçi böyle bir hakkı olduğundan haberdar değil. İşverenler de izne çıkacak işçilerine avans ödemiyor. İşte Yıllık izin ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
Türkiye’de ilk kez denendi! İşçi maliyetleri yüzde 90 düştü
Türkiye’de ilk kez denendi! İşçi maliyetleri yüzde 90 düştüTürkiye’de ilk kez Bursa’da makine ile biber hasadına başlandı. Makine ile günde 100 ton hasat yapılırken, bu sayede işçilik maliyetinin yüzde 90 azaldığı kaydedildi. Makine bin işçinin bir günde yaptığı hasadı 10 saatte toplamayı başardı.
26.10.2022Ekonomi
Kredi kartı borcu olan ve kart kullanan herkesi kapsıyor! Büyük avantaj sağlıyor
Kredi kartı borcu olan ve kart kullanan herkesi kapsıyor! Büyük avantaj sağlıyorKredi kartı borcu olan, kredi kartı kullanan ya da kart kullanmayı düşünen herkesi yakından ilgilendiriyor. Zorda kalındığında ya da gelirlerin yeterli olmadığı durumda çoğu kişinin imdadına kredi kartı yetişiyor. Kartlar çoğu zaman kişilere büyük ölçüde kolaylık sağlasa da, yönetme kısmında problem yaşandığı takdirde, ileride taksitler adeta bir borç dağına dönebiliyor. Vatandaşlar kara kara borcunu kapatmanın yollarını arıyor. Peki kredi kartı borcunu kapatmak için kredi çekmek doğru mu? Karttaki borcu kapatmak için, başka bir karttan nakit avans çekmek mantıklı mı? Kredi kartı borcunun devamlı olarak asgari tutarını ödeyerek borcun tamamından kurtulmak mümkün olur mu? Uzman isim kart borçlarına ilişkin çok kritik detaylara yer verdi...
25.10.2022Ekonomi
Milyonlarca liralık karavan dolandırıcılığı iddiası
Milyonlarca liralık karavan dolandırıcılığı iddiasıMersin'de bulunan bir karavan firmasından ön ödeme yaparak karavan satın alan bazı kişilerin iddiasına göre, sözleşmede belirtilen tarihlerde karavanlar teslim edilmedi. Firmanın Çekmeköy'de bulunan ve 3 ay önce kapatıldığı öğrenilen bayisi önünde toplanan mağdurlar, firmanın İstanbul'daki bir fuarda toplamda 50 milyon lira ön ödeme aldığını öne sürdü. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu ise "Bize başvuran yüzlerce kişi var, sosyal medyada bin 200 kişinin kapora yatırdıklarını söylüyorlar. Söylenen rakam yaklaşık 50 milyon liranın üzerinde" diye konuştu.
21.10.2022Yaşam
BES'te son dakika gelişmesi! Yeni teşvikler geliyor
BES'te son dakika gelişmesi! Yeni teşvikler geliyorBireysel Emeklilik Sistemi ile son dakika gelişmeleri toplumun büyük kesimi tarafından yakından takip ediliyor. Hükümet BES ile ilgili önemli adımlar atıyor. Bireysel Emeklilik Sistemi'nde devlet katkısı yüzde 30'a çıkarılırken yapılan düzenleme ile BES'ten avans çekme imkanı getirildi. Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yeni düzenleme ve teşvikleri hayata geçireceklerini söyledi.
20.10.2022Ekonomi
BES'te yeni dönem! Flaş açıklama geldi, Enflasyonun üzerinde getiri sağlıyor
BES'te yeni dönem! Flaş açıklama geldi, Enflasyonun üzerinde getiri sağlıyorBireysel Emeklilik Sistemi ile son dakika gelişmeleri toplumun büyük kesimi tarafından yakından takip ediliyor. Hükümet BES ile ilgili önemli adımlar atıyor. Bireysel Emeklilik Sistemi'nde devlet katkısı yüzde 30'a çıkarılırken yapılan düzenleme ile BES'ten avans çekme imkanı getirildi, 18 yaş altı da sisteme dahil edildi. BES'te en çok merak edilen konu ise BES fonlarının getirisi. Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli yaptığı açıklamada BES'in uzun vadeli bir tasarruf aracı olduğnun altını çizerek, fonların enflasyonun üstünde getiri sağladığını vurguladı.
19.09.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı ile ilgili son dakika kararı! 12 bin lira avans ödenecek
Ayçiçek yağı ile ilgili son dakika kararı! 12 bin lira avans ödenecekAyçiçek yağı fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Trakya Birlik, yüzde 40 yağ oranlı ayçiçeği için tonuna 12 bin lira avans ödemesi yapılacağını duyurdu.
8.09.2022Ekonomi
Burs ve konaklama dolandırıcılığı! Öğrencileri avlıyorlar
Burs ve konaklama dolandırıcılığı! Öğrencileri avlıyorlarYeni eğitim öğretim yılı öncesinde tercih dönemlerinin ardından burs ve konaklama gibi başvurular yapılmaya başlanıyor. Ancak öğrencilerin bu başvuruları yaparken siber suçlulara dikkat etmesi gerekiyor.
8.09.2022Gündem
Güzellik salonları ile ilgili son dakika kararı! Bakanlık duyurdu, artık değişti
Güzellik salonları ile ilgili son dakika kararı! Bakanlık duyurdu, artık değiştiİş yeri olan ve iş yeri açmayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Tamamen değişti, yeni kararlar tek tek açıklandı. Resmî Gazete’de yayımlandı, İşyeri açma ve çalışma ruhsatlarında değişiklik yapıldı. Buna göre geçici faaliyet belgesinin; başvuru, açılma ruhsatı, yer seçimi ve tesis kurma izni uygulamalarında çevre izin ve lisans belgesi yerine geçmesi sağlandı. Meslekî yeterlilik belgesine sahip kişilerin güzellik salonlarında da sorumlu müdür olarak görev alabilmesi sağlandı ve hizmet alanları genişletildi. İşte bakanlığın duyurduğu değişikliğin detayları...
25.08.2022Ekonomi
Paralar bugün hesaplara aktarılıyor! 468 milyon lira avans ödemesi yapılacak
Paralar bugün hesaplara aktarılıyor! 468 milyon lira avans ödemesi yapılacakBinlerce kişi bekliyordu. Ödemeler bugün başlıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına aktarılıyor. Bakan Kirişci duyurdu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 468 milyon liralık pancar sulama avansı ödemelerinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu.
25.08.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Avans ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki avans haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.