Asgari Ücretli

Asgari Ücretli

Son dakika asgari ücretli haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan asgari ücretli ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını asgari ücretli haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Asgari Ücretli

haberleri sayfasında son dakika yaşanan asgari ücretli gelişmeleri de dahil olmak üzere 917 asgari ücretli haberi bulunmuştur. Tüm asgari ücretli haberleri aşağıda listelenmiştir.
Asgari ücret zammı ile ilgili yeni gelişme! Yarın başlıyor
Asgari ücret zammı ile ilgili yeni gelişme! Yarın başlıyorMilyonlarca asgari ücretli 2023 zammını beklemeye başladı. Zam pazarlığı yarın başlıyor. Uzman isimler ise; asgari ücret zam tahminlerini açıkladı.
Yeni asgari ücret net ve brüt ne kadar olacak? 2023 Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak, hangi ay alınacak?
Yeni asgari ücret net ve brüt ne kadar olacak? 2023 Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak, hangi ay alınacak?Asgari ücret 2023 zam oranı merak ediliyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışma takviminin belirlenmesi için taraflar bir araya geliyor. 1 Aralık'taki toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ ve TİSK başkanlarıyla görüşecek. Yaklaşık 7 milyon asgari ücretli merak içinde arama motorlarına yönelerek “Asgari ücret 2023 zammı ne kadar olacak, Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak?” sorularına yanıt arıyor.
29.11.2022Ekonomi
Sözleşmeliye kadro müjdesi! Yeni sistem geliyor: 3+1 yıl şartı
Sözleşmeliye kadro müjdesi! Yeni sistem geliyor: 3+1 yıl şartıYüz binlerce kişinin merakla beklediğini haber geldi. Sözleşmeliye kadro geliyor. Şartlar belli oldu. Sözleşmeli personel, kadro için Kabineden çıkacak kararı bekliyordu. Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konu hakkında açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3+1 yıl şartını ve yeni sistemin detaylarını paylaştı.
Asgari ücretli veya yüksek maaşlı çalışan milyonları kapsıyor! Yarısından fazlasını devlet ödeyecek, 1000 liralık destek
Asgari ücretli veya yüksek maaşlı çalışan milyonları kapsıyor! Yarısından fazlasını devlet ödeyecek, 1000 liralık destekÇalışan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. 1000 liralık yakacak yardımıyla ilgili detaylar belli oldu. Çalışana yakacak yardımı yapmak zorunlu değil, ama yeni yasa ile avantajlı hale geldi. 5 bin 500 lira asgari ücretliye, yeni istisna dikkate alınmadığında 1.000 liralık yardım sonrası işveren maliyeti 9.351 lira iken, istisna dikkate alınarak yapılacak 1.000 liralık yardım sonrası işveren maliyeti 8.610 liraya düşüyor. Yani işveren maliyeti 741 lira daha düşük hesaplanıyor.
29.11.2022Ekonomi
Bakan Dönmez açıkladı: Endonezya ve Malezya gazı ülkemize gönderebilir
Bakan Dönmez açıkladı: Endonezya ve Malezya gazı ülkemize gönderebilirEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.
27.11.2022Ekonomi
Doğalgaz yardımı nasıl alınır, ne zaman verilecek? 1000 TL doğalgaz yardımı kimlere verilir?
Doğalgaz yardımı nasıl alınır, ne zaman verilecek? 1000 TL doğalgaz yardımı kimlere verilir?Çalışan vatandaşları fatura borçlarını silecek yeni düzenleme yürürlüğe girdi. 2023 yılı Haziran ayına kadar çalışanların maaşlarına 1.000 TL ek ödeme yapılacak. 1 Temmuz 2023 tarihine kadar ödeme yapan işverenler için vergi indirimi yapılacağı söylendi. Peki, Doğalgaz yardımı nasıl alınır, ne zaman verilecek? 1000 TL doğalgaz yardımı kimlere verilir?
18.11.2022Eğitim
Asgari ücret zammında 'yüzde 12' detayı! 'Bunlar spekülasyon' deyip gerçek oranı açıkladı
Asgari ücret zammında 'yüzde 12' detayı! 'Bunlar spekülasyon' deyip gerçek oranı açıkladıMilyonlarca çalışan yapılacak asgari ücrete yapılacak zam oranını merak ederken, ilk toplantı tarihi belli oldu. 2022 yılında vatandaşlar, asgari ücrete yapılan yüzde 50’lik rekor zamdan sonra ikinci bir zamla büyük sevinç yaşamıştı. Şimdi ise 2023 asgari ücret zam oranı merak ediliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan ve 9 bin 500 TL ile 10 bin TL seviyelerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Vergi Uzmanı Muhammet Bayram, asgari ücrete yapılacak zam oranını gerekçeleriyle açıkladı.
Bakan Dönmez: Her şey dahil Avrupa’nın en ucuz doğal gaz kullanan ülkesi durumdayız
Bakan Dönmez: Her şey dahil Avrupa’nın en ucuz doğal gaz kullanan ülkesi durumdayızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Şu anda çalışan 102 bin megavatlık santralin yüzde 80’i özel sektör, önemli bir kısmı da yerli yabancı yatırımcı ile yapılmış. Biz gelen yatırıma 'senin memleketin neresi' demiyoruz ki. Pasaportuna da bakmıyoruz. Türkiye’de yapılan her yatırımı biz yerli yatırım olarak telaffuz ediyoruz” dedi. Doğal gaz fiyatlarında hacmi en büyük olan piyasanın Title Transfer Facility (TTF) olduğunu hatırlatan Dönmez, "TTF’de fiyatlar 120 dolarlardan ağustos ayında 3 bin 300’ü aşan dolarlara yükseldi. Ama bir miktar gevşeme var. Biz buna rağmen gerek geçtiğimiz yıl ve bu yıl aldığımız tedbirlerle vatandaşımıza en az oranda aktaran ülkelerden birisiyiz. Birçok Avrupa ülkesi sübvansiyon yapmaya çalışıyor. Ama ciddi faturalar karşısına çıkıyor. Ekim ayı itibariyle Avrupa’da başkentlerdeki kullanılan doğal gazın hane halkı fiyatlarını sizlerle paylaşmak isterim. Hollanda'da bin metreküp gaza 81 lira 25 kuruş ödeniyor. İtalya 58 lira 24 kuruş. Almanya 41 lira 42 kuruş. Komşumuz Bulgaristan 31 lira 53 kuruş. Biz Avrupa’da AB üyesi olmayanları da dikkate aldığımızda 5 lira 72 kuruş ile her şey dahil Avrupa’nın en ucuz doğal gaz kullanan ülkesi durumdayız" dedi.
16.11.2022Ekonomi
Asgari ücrette kritik viraj! İşte masadaki zam oranı
Asgari ücrette kritik viraj! İşte masadaki zam oranıAsgari ücrette son dakika gelişmesi. Asgari ücret zammında ilk toplantı tarihi belli oldu. Milyonlarca asgari ücretli tarafından merakla beklenen Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısı aralık ayının ilk haftasında yapılacak. Peki asgari ücrette ne kadar artış yapılacak? İşte detaylar...
15.11.2022Ekonomi
Asgari ücret zammı ile ilgili yeni gelişme! Sistem değişiyor
Asgari ücret zammı ile ilgili yeni gelişme! Sistem değişiyorYıl sonunun yaklaşması ile birlikte milyonlarca çalışan asgari ücrete yapılacak zam oranını beklemeye başladı. Asgari ücret zammı sadece asgari ücretli olarak çalışanları değil, dolaylı olarak tüm çalışanları ilgilendiriyor. Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor. Tarihler belli oldu. Öte yandan 2023 için asgari ücret zammında yeni bir modelin uygulanması gündemde. İki farklı sistem üzerinde duruluyor. İşte merak edilen tüm ayrıntılar...
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! Yeni model geliyor
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! Yeni model geliyorYıl sonun yaklaşması ile birlikte milyonlarca çalışan asgari ücrete yapılacak zam oranını beklemeye başladı. Asgari ücret zammı sadce asgari ücretli olarak çalışanları değil, özel sektörde daha yüksek maaşla çalışanları da dolaylı olarak etkiliyor. Asgari ücret zammı özel sektör için belirleyici oluyor. İlk kez bu yıl asgari ücrete ikinci zam yapılmasının ardından pek çok firma tüm çalışanlarına ek zam yaptı. 2023 için asgari ücret zammında yeni bir modelin uygulanması gündemde. İki farklı sistem üzerinde duruluyor. İşte merak edilen detaylar...
Emekli, memur ve işçiye zamda yeni gelişme! ‘Refah payı’ geliyor
Emekli, memur ve işçiye zamda yeni gelişme! ‘Refah payı’ geliyorEmekli, memur ve işçi milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Asgari ücretli Ocak ayında yapılacak maaş artışlarını bekliyor, detaylar ortaya çıkmaya başladı. Enflasyon oranlarına Kasım ve Aralık ayları da eklendikten sonra kesin rakam ortaya çıkacak. Emeklilerin enflasyon artışının yüzde 30'u geçmesi beklenirken, maaşlara enflasyonun üzerinde bir refah payı verilmesi de gündemde...
9.11.2022Emekli
Asgari ücretli ya da yüksek maaşlı çalışan herkesi ilgilendiriyor! Maaş promosyonlarıyla ilgili dikkat çeken detay, ödemek zorunda!
Asgari ücretli ya da yüksek maaşlı çalışan herkesi ilgilendiriyor! Maaş promosyonlarıyla ilgili dikkat çeken detay, ödemek zorunda!Asgari ücretli ve yüksek maaşlı milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. Bankaların çalışanlar için ödediği maaş promosyonlarıyla ilgili dikkat çeken ortaya çıktı. Promosyon ödemesi yapılıp süreklilik kazandığında, işyeri uygulaması haline geldiğinde, bankanın işverene ödediği maaş promosyonlarının çalışanlara ödenmesi zorunlu hale geliyor. Maaş hesabının ya da emeklilik maaşının başka bankaya taşınması ile promosyon hakkı doğuyor. İşte maaş promosyonuyla ilgili son dakika tüm detaylar...
Refah payı nedir? Refah payı kimlere verilecek? Refah payı ne kadar olur? Asgari ücretli, memur, işçi ve emekli refah payı alacak mı?
Refah payı nedir? Refah payı kimlere verilecek? Refah payı ne kadar olur? Asgari ücretli, memur, işçi ve emekli refah payı alacak mı? Yıl sonuna yaklaşılırken hükümetin gündeminde başta asgari ücret olmak üzere, memur, emekli ve işçilerin maaşlarına yapılacak ek zammın yanında uygulanacak refah payı bulunuyor. Kabine toplantısının masasında yer alması beklenen refah payı ile rahat bir nefes alması sağlanacak. Çalışanlar uygulanacak refah payı ile kur, fiyat vb. dalgalanmalardan korunmuş olacak. Peki, Refah payı nedir? Refah payı kimlere verilecek? Refah payı ne kadar olur? Asgari ücretli, memur, işçi ve emekli refah payı alacak mı? İşte detaylar…
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması: En az 8 bin TL
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması: En az 8 bin TLYıl sonun yaklaşması ile birlikte maaş zamları vatandaşın gündemindeki yerini almaya başladı. Milyonlarca asgari ücretli bu yıl yapılan rekor zammın ardından yeni yılda asgari ücretin kaç lira olacağını merak ediyor. Yeni asgari ücret ile ilgili ilk rakamlar belli oldu. 2023 yılında asgari ücret için 7 bin ila 10 bin lira arasında rakamlar telaffuz ediliyor. Peki asgari ücret ne kadar artacak? İşte merak edilen detaylar...
2023 ekim ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? Ekim ayı enflasyon beklentisi ne?
2023 ekim ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? Ekim ayı enflasyon beklentisi ne? Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak olan ekim ayı enflasyon rakamları bekleniyor. Memur, sözleşmeli personel, SSK, Bağ-Kur emeklileri, asgari ücretli çalışanlar ve memur emeklileri enflasyon rakamlarına odaklandı. Yılın bitmesine kısa bir süre kala son 6 aylık enflasyon verilerine göre zamlar da belli olacak. Öte yandan, 2023 yılının vergi, harç ve cezalarında ne kadar artış yapılacağı da ekim ayı enflasyon verilerine göre netlik kazanacak. Peki, 2023 ekim ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? Ekim ayı enflasyon beklentisi ne? Enflasyon oranı kaç olur? Ekonomistlerin ekim ayı enflasyon tahmini ne? İşte detaylar…
31.10.2022Ekonomi
Ev fırsatı ile ilgili son dakika gelişmesi! Flaş tarih detayı, e-Devlet üzerinden yapılıyor
Ev fırsatı ile ilgili son dakika gelişmesi! Flaş tarih detayı, e-Devlet üzerinden yapılıyorEv fırsatı ile ilgili son dakika açıklaması! Emekli, asgari ücretli, dar gelirliye ev fırsatında son gün. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı eliyle hayata geçirilen “İlk Evim İlk İş Yerim” projesinin “İlk Evim” kısmı için e-Devlet başvuruları bugün sona eriyor.
28.10.2022Ekonomi
Asgari ücretli, memur ve emekli maaşına zam için oran belli oldu! Tek tek hesaplandı
Asgari ücretli, memur ve emekli maaşına zam için oran belli oldu! Tek tek hesaplandıAsgari ücretli çalışan, memur ve emekli maaşıyla ilgili son dakika gelişmesi geldi. Merkez Bankası enflasyon tahminini değiştirdi. Merkez Bankası, yıl sonu enflasyon tahminini 4.8 puanlık güncellemeyle yüzde 60.4’ten yüzde 65.2’ye çıkardı. Bu orana göre yeni maaşlar tek tek hesaplandı. İşte asgari ücretli, emekli ve memur maaşıyla ilgili tüm hesaplamalar...
Asgari ücreti daha da yükseltecek yeni detay! İşte masadaki rakam
Asgari ücreti daha da yükseltecek yeni detay! İşte masadaki rakamAsgari ücretle ilgili son dakika gelişmesi. Milyonlarca çalışan 2023 yılında asgari ücretin ne kadar olacağını araştırıyor. Son yapılan açıklamalara göre asgari ücrete refah payı da eklenerek yeni ücret belirlenecek. Peki refah payı ile birlikte asgari ücret kaç lira olacak? İşte asgari ücretle ilgili son detaylar...
24.10.2022Ekonomi
Asgari ücret ile çalışanlar dikkat! Emsal ücret tespiti yapılıyor
Asgari ücret ile çalışanlar dikkat! Emsal ücret tespiti yapılıyorYargıtay asgari ücretle çalışanları yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Kararda, "Uzun yıllar boyunca aynı işyerinde asgari ücretle çalışmaya devam edilmesi hayatın olağan akışına aykırıdır." denildi. Kararı değerlendiren uzmanlar, benzer şekilde uzun yıllar asgari ücretle çalışmaya devam edenler için dikkat çeken uyarılarda bulundu.
Memur, emekli maaşları ve asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Bakan’dan maaş artışı açıklaması!
Memur, emekli maaşları ve asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Bakan’dan maaş artışı açıklaması!Memur, emekli ve asgari ücretli çalışanları ilgilendiriyor! Zam geliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıkladı. Enflasyonun altında zam olmayacak. Katıldığı bir programda ekonomiye ilişkin kritik açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, yeni yılda yapılacak memur, emekli ve asgari ücretli çalışanların maaş zamları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, Memur, emekli maaşları ve asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Yeni yılda maaş zamları nasıl olacak? İşte detaylar…
9.10.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati CNN Türk'te açıkladı: Asgari ücret ve memur maaşlarının artışı enflasyon altında olmayacak
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati CNN Türk'te açıkladı: Asgari ücret ve memur maaşlarının artışı enflasyon altında olmayacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati CNN Türk'te, Türkiye'nin ekonomideki yol haritası, enflasyon, asgari ücret ve memur maaşlarındaki artışla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "Sert frene basmıyoruz, artış hızının azalması lazım" diyen Bakan Nebati, "Aralık ayında enflasyonun baz etkisiyle azalmasını göreceğiz" ifadelerini kullandı. Bakan Nebati, asgari ücret ve memur maaşlarının artışıyla ilgili olarak ise "Enflasyon altında artış olmayacak" dedi.
7.10.2022Ekonomi
Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Zam için tarih ve rakam verildi, 10 bin lira
Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Zam için tarih ve rakam verildi, 10 bin liraAsgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Asgari ücretli milyonlarca vatandaşı ilgilendiren zam için açıklama yapıldı. Asgari ücrete yılsonu gelmesi planlanan zam ile ilgili son dakika tahminler yapıldı. Asgari ücret için büyük zam ve zam oranıyla ilgili açıklamalar sıralandı. Yapılan tahminlerde olası asgari ücret için rakam verildi. Sosyal Güvenlik Uzmanı Mert Nayır asgari ücret için 8 bin lirayı işaret etti. Öte yandan bazı uzmanlar asgari ücret için büyük zam geleceğini ifade ederek 10 bin lira olma ihtimalini değerlendirdi. İşte asgari ücret zammı ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
1.10.2022Ekonomi
Asgari ücret ve özel sektör maaşları için zam açıklaması! Tarih ve rakam belli oldu! En düşük maaş...
Asgari ücret ve özel sektör maaşları için zam açıklaması! Tarih ve rakam belli oldu! En düşük maaş...Asgari ücretli ve özel sektör çalışanlarının maaşlarına zam geliyor. Asgari ücret ve özel sektör maaşlarıyla ilgili hükümet çalışmalara başladı. Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? En düşük asgari ücret ne kadar olacak? soruları cevabını buldu. Milyonlarca çalışanın gözü kulağı asgari ücrete temmuz ayında yapılacak zamda. Ocak ayında asgari ücrete yapılan yüzde 50’lik zammın ardından, yüksek enflasyon nedeniyle asgari ücrete temmuzda da ara zam yapılması beklentisi oluşmuştu. Asgari ücrete zamla ilgili hükümetten peş peşe açıklamalar geldi. Gelen bu açıklamalarla birlikte asgari ücrete gelmesi muhtemel zam oranları da belli oldu. Masada 3 formül bulunuyor. Buna göre çalışmalara bakıldığında en düşük formülde asgari ücret 5004 TL olacak. Öte yandan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'dan asgari ücretle ilgili son dakika açıklamaları geldi. Özel sektör yöneticileri de asgari ücret zammına destek veriyor. İşte asgari ücret zammı ile ilgili son dakika tüm detaylar...
Dar ve orta gelirliye ev fırsatı! Yeni detaylar açıklandı, büyük adım
Dar ve orta gelirliye ev fırsatı! Yeni detaylar açıklandı, büyük adımEmekli, asgari ücretli, dar ve orta gelirli milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Ev almak isteyen vatandaşları için yeni detaylar ortaya çıktı. Sektör temsilcileri ve Emlak Konut yönetimi vatandaşın konuta daha kolay ulaşması için yol haritası hazırlayacak. Edinilen bilgilere göre konut liste fiyatı üzerinden indirim yapılması, peşinatın ve konut kredi faizlerinin düşürülmesi üzerinde görüş alışverişi yapılacak. İşte sosyal konut projesiyle ilgili son dakika tüm detaylar...
29.09.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Asgari Ücretli ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki asgari ücretli haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.