Asgari Ücretli

Asgari Ücretli

Son dakika asgari ücretli haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan asgari ücretli ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını asgari ücretli haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Asgari Ücretli

haberleri sayfasında son dakika yaşanan asgari ücretli gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.015 asgari ücretli haberi bulunmuştur. Tüm asgari ücretli haberleri aşağıda listelenmiştir.
İsrail ve Filistin arasında 4 günlük ateşkes bugün başladı
İsrail ve Filistin arasında 4 günlük ateşkes bugün başladıİsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 49 gündür aralıksız devam ederken, Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısı 15 bine yükseldi. İsrail ve Filistin arasındaki esir takası anlaşması kapsamındaki 4 günlük insani ara az önce başladı, esir takasının Türkiye saati ile 17:00'da yapılması bekleniyor.
24.11.2023Gündem
Emeklilik imkanı doğuyor! Milyonlar bekliyordu
Emeklilik imkanı doğuyor! Milyonlar bekliyorduEmeklilik fırsatı geliyor. Milyonlarca kişi yararlanacak. Ekonomide yeni torba kanun teklifi bu hafta Meclis’e sunulacak. Yasa teklifi 80 maddeden oluşacak. İşte teklifin detayları...
Asgari ücretli ve emekli olmak isteyene prim borcu uyarısı! 50 bin liralık avantaj
Asgari ücretli ve emekli olmak isteyene prim borcu uyarısı! 50 bin liralık avantajAsgari ücretli ve emekli olmak isteyenler için büyük fırsat. Yeni yıldan itibaren yüzde 35-50 arasında artması beklenen asgari ücret, emeklilik planı yapan ancak primi yetmeyenlerin veya prim borcu olanların hesabını da etkileyecek. 1 Ocak 2024 itibarıyla askerlik, doğum ve yurtdışı borçlanması yaparak toplu para yatırmak isteyenler kalan 37 günlük süreyi değerlendirirse avantajlı çıkacak.
24.11.2023Ekonomi
Asgari ücret zammı ile ilgili yeni açıklama! Asgari ücrette psikolojik sınır belli oldu, işte zam oranı ile ilgili detaylar...
Asgari ücret zammı ile ilgili yeni açıklama! Asgari ücrette psikolojik sınır belli oldu, işte zam oranı ile ilgili detaylar...Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması geldi. İşçi, işveren, hükümetten beşer kişi olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda bir ilk yaşanacak. Önceki yıllarda toplantıya bir asgari ücretli davet eden Türk-İş bu yıl farklı meslek kollarında 4 asgari ücretliyi masaya oturtacak. Öte yandan asgari ücret zammı ile ilgili oranlar ortaya çıktı. Asgari ücrette psikolojik sınır belli oldu. İşte asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmelerinin ayrıntıları...
20.11.2023Ekonomi
Asgari ücrete yüzde 50 oranında zam! Büyük rakam ortaya çıktı, refah payı detayı
Asgari ücrete yüzde 50 oranında zam! Büyük rakam ortaya çıktı, refah payı detayıAsgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması geldi. İşçi, işveren, hükümetten beşer kişi olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda bir ilk yaşanacak. Önceki yıllarda toplantıya bir asgari ücretli davet eden Türk-İş bu yıl farklı meslek kollarında 4 asgari ücretliyi masaya oturtacak. Öte yandan asgari ücret zammı ile ilgili oranlar ortaya çıktı. Kulislerde en çok konuşulan oran olarak yüzde 50 oranı işaret ediliyor. Peki yeni asgari ücret ne kadar, kaç TL olacak? İşte asgari ücret 2024 zam beklentisi...
16.11.2023Ekonomi
Asgari ücret, İşsizlik maaşı, staj ücreti, GSS primi, doğum ve askerlik borçlanması, 65 yaş aylığı, kıdem tazminatı, engelli aylıkları zamlanıyor
Asgari ücret, İşsizlik maaşı, staj ücreti, GSS primi, doğum ve askerlik borçlanması, 65 yaş aylığı, kıdem tazminatı, engelli aylıkları zamlanıyorAsgari ücretli 7 milyon kişiyi ilgilendiren düzenlemeye kısa bir süre kaldı. Ocak ayından itibaren geçerli olacak olan yeni asgari ücret için Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarına başlayacak. İşsizlik maaşı, staj ücreti, GSS primi, doğum ve askerlik borçlanması, 65 yaş aylığı, kıdem tazminatı, engelli aylıkları da zamlanmış olacak.
9.11.2023Ekonomi
Avukatlık sınavı geliyor, artık hukuk bitirmek yeterli olmayacak! 'Çok doğru bir karar'
Avukatlık sınavı geliyor, artık hukuk bitirmek yeterli olmayacak! 'Çok doğru bir karar'Artık hukuk fakültesini bitirenler doğrudan avukat olamayacak, mezuniyetten sonra sınava girecek. “Hukuk fakültesi ve mezun sayımız fazla. Kaliteyi arttırmalıyız” diyen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 2024’ten itibaren Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı’nı kazananların stajyer avukat olabileceğini söyledi.
8.11.2023Gündem
Asgari ücretli, memur, emekli, özel sektör çalışanı milyonları ilgilendiriyor! Zam oranları belli oluyor
Asgari ücretli, memur, emekli, özel sektör çalışanı milyonları ilgilendiriyor! Zam oranları belli oluyorEmekli - memur zammı ve asgari ücret artışı ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. İlk olarak asgari ücret zam oranı belli olacak. Ardından emekliye zam düzenlemesi ve memur zammı kesinleşecek. Bundan sonra en düşük emekli maaşı ve refah payı masaya gelecek. Öte yandan SSK, Bağ-Kur emeklilerinin 4 aylık artışı kesinleşirken memurlar ve memur emeklileri için de fark oluştu. Kim ne kadar alacak? Asgari ücret ne kadar kaç TL olacak? Maaş zammı takvimi ve masaya gelecek rakamlar belli oldu.
8.11.2023Ekonomi
Emekli, memur ve asgari ücretliye görülmemiş zam! Oranlar ortaya çıktı, kritik tarih
Emekli, memur ve asgari ücretliye görülmemiş zam! Oranlar ortaya çıktı, kritik tarihEmekli, memur ve asgari ücretli milyonlarca vatandaşı maaşına zam geliyor. Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 68 olurken, bu orana göre 6 aylık enflasyon ise yüzde 40.27 olacak. Refah payının eklenmesiyle asgari ücret ve SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammının yüzde 50'yi bulması bekleniyor. Buna göre emekli maaşı zammı, memur enflasyon farkı ile maaş hesapları değişti. Yeni asgari ücret, emekli ve memur aylığı tek tek hesaplandı. Öte yandan 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşı ile SED ödemeleri için de Ocak zammı tablosu belli oldu. İşte emekli ve memur maaşıyla ilgili merak edilen tüm detaylar...
2.11.2023Emekli
Fahiş kira balonu patladı! Evler emlakçıların elinde kaldı, fiyatlar düştükçe düşüyor
Fahiş kira balonu patladı! Evler emlakçıların elinde kaldı, fiyatlar düştükçe düşüyorAntalya’da Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşın ardından oluşan göç dalgasıyla kira fiyatlarının arttığına dikkat çeken Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, "Kira fiyatları çok yükselmişti, adeta bir balondu, o balon patladı" dedi.
1.11.2023Ekonomi
Herkesin geliri artacak! Asgari ücretli, memur, emekli, özel sektör çalışanı milyonları ilgilendiriyor, zam geliyor, işte artış oranları...
Herkesin geliri artacak! Asgari ücretli, memur, emekli, özel sektör çalışanı milyonları ilgilendiriyor, zam geliyor, işte artış oranları...Maaş zammı ile ilgili son dakika gelişmesi! Ocak zammı ile birlikte emekli maaşı, memur maaşları ve asgari ücret ile özel sektörde tüm maaşlar yükselecek. Ödemesini önden alanlar Ocak ayında, sonradan alanlar ise Şubat'ta zamlı maaşlarını hesaplarında görecek. Emekli ve memur zammmı ile birlikte sosyal destek ödemeleri de artacak. Böylece toplumun tüm kesimlerinin alım gücü artacak.
30.10.2023Emekli
Ofiste cinsel içerikli grup kurdu, hayatının şokunu yaşadı
Ofiste cinsel içerikli grup kurdu, hayatının şokunu yaşadıSosyal medyada, mesai arkadaşlarını da üye yaparak bir yazışma grubu kuran işçi, güven sarstığı gerekçesiyle işten kovuldu. İşverenin, 'Firma ismini kullanarak kurulan grupta müstehcen paylaşımlarda bulunuyordu' suçlamasında bulunduğu işçi, mahkemeden de eli boş döndü.
21.10.2023Yaşam
Ceren Damar cinayetinde yeni gelişme! Katilin ailesine ceza yağdı
Ceren Damar cinayetinde yeni gelişme! Katilin ailesine ceza yağdıAkademisyen Ceren Damar’ı öldüren Hasan İsmail Hikmet’in anne ve babasının, Damar ailesine yönelik yaptıkları sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılandıkları davada karar çıktı. Mahkeme, baba Ömer Hikmet’e 8 yıl, anne Hatice Hikmet’e ise 7 yıl hapis cezası verdi. İyi hal indirimi ise yapılmadı.
21.10.2023Yaşam
Emekli, memur ve asgari ücretli için yeni tahmin! Refah payı ve kök ücret müjdesi
Emekli, memur ve asgari ücretli için yeni tahmin! Refah payı ve kök ücret müjdesiEmekli aylığı, memur maaşı ve asgari ücretli için zam oranları ortaya çıktı. Zam oranına göre en düşük maaşlar açıklandı. Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan geçtiğimiz haftalarda SSK ve Bağkur emeklilerine yüzde 38, memur ve memur emeklilerine ise yüzde 50’ye yakın artış yapılacağını söylemişti. Bakan Işıkhan hafta sonu yaptığı açıklamada ise, ”İnşallah yılbaşı itibarıyla da maaşlarda yapılacak iyileştirmelere dair yeniden bir durum değerlendirmesi yaparak gereken adımları atacağız” demişti. İşte olası zam oranına göre yeni asgari ücret, memur ve emekli maaşı...
21.10.2023Emekli
Petrolde fiyatlar yükseldikçe yükseliyor! Orta Doğu'daki gerilim vurdu
Petrolde fiyatlar yükseldikçe yükseliyor! Orta Doğu'daki gerilim vurduOrta Doğu'daki krize çözüm bulmaya yönelik diplomatik çabaların yoğunlaşmasıyla Brent petrol fiyatları 91 doların üzerine çıktı. Yatırımcılar, İsrail-Hamas çatışmasının petrol zengini bölgede daha geniş bir savaşa yol açabileceğinden ve küresel arzı daha da daraltabileceğinden endişe ediyor.
16.10.2023Ekonomi
Sivas'ta 7 kişinin öldüğü kazada yeni gelişme! Yaralanan 40 kişiden 28'i taburcu oldu!
Sivas'ta 7 kişinin öldüğü kazada yeni gelişme! Yaralanan 40 kişiden 28'i taburcu oldu!Sivas'ta yolcu otobüsünün şarampole devrilip, 7 kişinin hayatını kaybettiği kazada yaralanan 40 kişiden 28'i taburcu edildi, diğerlerinin tedavisinin sürdüğü bildirildi.
16.10.2023Yaşam
Tarihi surlarda tüyler ürperten cinayet! Cinayet aleti şok etti
Tarihi surlarda tüyler ürperten cinayet! Cinayet aleti şok etti Fatih'te tarihi surlarının üzerinde bir erkek cesedi bulundu. Olay yerinde yapılan incelemelerde cinayet aleti olmasından şüphelenilen bir bıçak bulundu.
16.10.2023Yaşam
Emekli, memur ve asgari ücretli için yeni tahmin! Refah payı ve kök ücret müjdesi
Emekli, memur ve asgari ücretli için yeni tahmin! Refah payı ve kök ücret müjdesiEmekli aylığı, memur maaşı ve asgari ücretli için zam oranları ortaya çıktı. Zam oranına göre en düşük maaşlar açıklandı. Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan geçtiğimiz haftalarda SSK ve Bağkur emeklilerine yüzde 38, memur ve memur emeklilerine ise yüzde 50’ye yakın artış yapılacağını söylemişti. Bakan Işıkhan hafta sonu yaptığı açıklamada ise, ”İnşallah yılbaşı itibarıyla da maaşlarda yapılacak iyileştirmelere dair yeniden bir durum değerlendirmesi yaparak gereken adımları atacağız” demişti. İşte olası zam oranına göre yeni asgari ücret, memur ve emekli maaşı...
16.10.2023Emekli
Emekli aylığına, memur maaşına, asgari ücrete zam! İşte masadaki son rakamlar
Emekli aylığına, memur maaşına, asgari ücrete zam! İşte masadaki son rakamlarEmekliye, memura ve asgari ücretliye zam müjdesi! Emekli, memur, asgari ücretli milyonlarca vatandaş için yeni açıklama geldi. Milyonlarca emekli, memur, asgari ücretli bekliyordu. Öte yandan emekliler ise 100. yıl ikramiyesine kilitlenmiş durumda. Peki yeni dönemde ücret artışı ne kadar olacak? İşte detaylar...
Asgari ücret ile ilgili yeni gelişme! Detaylar belli oldu, kritik EYT ayrıntısı ortaya çıktı
Asgari ücret ile ilgili yeni gelişme! Detaylar belli oldu, kritik EYT ayrıntısı ortaya çıktıMilyonlarca Asgari ücretli olarak çalışan vatandaşı ve işvereni yakından ilgilendiriyor. Asgari ücret desteğinde detaylar netleşti. EYT'lden yararlanıp çalışmaya devam edenler ile ilgili kritik detay ortaya çıktı. İşte konun detayları...
20.09.2023Ekonomi
Asgari ücretliye güzel haber geldi! Flaş zam oranı ve kıdem tazminatı detayı
Asgari ücretliye güzel haber geldi! Flaş zam oranı ve kıdem tazminatı detayıAsgari ücretli vatandaşlar için son dakika açıklaması geldi. Asgari ücretlinin kıdem tazminatında güncelleme yapılacak. Öte yandan Asgari ücret zammı ile ilgili tahminler gelmeye başladı. Bunun yanında kıdem tazminatının 1 yıl için en yüksek tutarını ifade eden tavan ise memur maaş katsayısına göre belirleniyor. Diğer bir deyişle memur maaşındaki artışa endeksli bir kıdem tavanı var ve 6 ayda bir güncelleniyor. Bunun yanında Ocak ayında asgari ücret yüzde 30-40 civarı artış yapılırsa en düşük kıdem tazminatı da 1 yıl için 16-17 bin lira seviyesine çıkacak. İşte asgari ücret ile ilgili son dakika tüm detaylar...
Emekli maaşı ek zam var mı? Emekli maaşı ek zammı ile ilgili son dakika haberleri: Emekli maaşlarına ek zam gelecek mi, emekli maaşına ek zam olacak mı?
Emekli maaşı ek zam var mı? Emekli maaşı ek zammı ile ilgili son dakika haberleri: Emekli maaşlarına ek zam gelecek mi, emekli maaşına ek zam olacak mı?Emekli maaşına ek zam, emeklinin gündemindeki yerini koruyor. Temmuz ayında emekli maaşı, memur maaşı ve asgari ücrete zam yapıldı. Emekliye yüzde 25'lik zam yapılması ise emeklilerde ek zam beklentisi oluşturdu. 24 Temmuz'da gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretli ve emekli maaşlarına yönelik "Hem bütçe gelirlerini artırmaya hem de bütçe dışı kaynak sağlamaya yönelik çalışmalarımızın semarisini gördükçe kendini mağdur hisseden tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız. Bunu da çok gecikmeden yılbaşı civarı neticeye ulaştırmayı bekliyoruz." İfadelerini kullandı. Peki, emekliye ek zam yapılacak mı, emekli maaşına ek zam olacak mı?
3.08.2023Emekli
Emekliye zam var mı yok mu? Emekliye ek zam yapılacak mı, emekli maaşlarına zam geldi mi?
Emekliye zam var mı yok mu? Emekliye ek zam yapılacak mı, emekli maaşlarına zam geldi mi?Emekliye ek zam var mı, emekli maaşlarına ek zam yapılacak mı? Emekli maaşlarına ek zam yapılıp yapılmayacağı, 6 aylık enflasyon farkının belli olup emekliye yapılan yüzde 25'lik zam oranının netlemesinin ardından gündeme geldi. Zamlı aylıklar 2023 Temmuz-Aralık döneminde hesaplarda görülecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasının 3 ay süreyle uzatıldığını açıkladı. Erdoğan asgari ücretli ve emekli maaşlarıyla ilgili de "Hem bütçe gelirlerini artırmaya hem de bütçe dışı kaynak sağlamaya yönelik çalışmalarımızın semarisini gördükçe kendini mağdur hisseden tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız. Bunu da çok gecikmeden yılbaşı civarı neticeye ulaştırmayı bekliyoruz." dedi. Peki, Emekliye zam var mı yok mu, emekli maaşlarına zam geldi mi?
26.07.2023Emekli
Emeklilik ile ilgili dikkat çeken detay! Maaşlar yüzde 25 düşüyor
Emeklilik ile ilgili dikkat çeken detay! Maaşlar yüzde 25 düşüyorEmeklilik ile dikkat çeken detay ortaya çıktı. EYT'ye hak kazanan vatandaşlar çalışmaya devam ediyor. EYT'den yararlananların yüzde 40'ı maaşlarında düşüş yaşamamak için işine devam etti. Maaş kesintisiyle ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz, çalışan ve işvereni yakından ilgilendiren Sosyal Güvenlik Destek Primi sistemi ile ilgili kritik detayları aktardı.
14.07.2023Emekli
EYT'lilerle ilgili son dakika zam açıklaması! Karar verildi, işte zam oranı
EYT'lilerle ilgili son dakika zam açıklaması! Karar verildi, işte zam oranıMemur, emekli, asgari ücretli milyonlarca vatandaş temmuz ayında maaşlarına zam aldı. Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emeklileri yılın 6 ayı için toplamda yüzde 25 zam alacak. Emeklilere yapılan zam oranın netlik kazanmasının ardından binlerce EYT'li kendi maaşlarına zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. İşte konunun ayrıntıları...
8.07.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Asgari Ücretli ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki asgari ücretli haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.