Araba Kiralama

Araba Kiralama

Son dakika araba kiralama haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan araba kiralama ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını araba kiralama haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Araba Kiralama

haberleri sayfasında son dakika yaşanan araba kiralama gelişmeleri de dahil olmak üzere 135 araba kiralama haberi bulunmuştur. Tüm araba kiralama haberleri aşağıda listelenmiştir.
Araba kiralamada talep patladı! Yüzde 30 arttı
Araba kiralamada talep patladı! Yüzde 30 arttıPandemi tüketicilerin mobilite tercihlerini önemli ölçüde etkiledi. Toplu ulaşımı tercih etmeyen bireyler, ulaşım ihtiyaçlarını özel araçları veya kiralama yöntemi ile çözüyor. Yüksek fiyatlar nedeniyle otomobil sahipliğinin zorlaşması günlük ve saatlik kiralama seçeneğini öne çıkarıyor.
2.05.2022Ekonomi
Bayramda fiyatlar tavan yaptı! En ucuzu 400 lira
Bayramda fiyatlar tavan yaptı! En ucuzu 400 liraAraba kiralamak isteyenlere kötü haber geldi. Araba kiralama fiyatları bayramda tavan yaptı. Ramazan Bayramı öncesinde kiralık araçların fiyatlarını araştırdık. Sezonun ilk tatil döneminde araç kiralamanın günlük fiyatı 400 liradan başlıyor, aracın sınıfına göre 2 bin liraya kadar çıkıyor. Bir haftalık kiralama bedeli 2 bin 800 lira ila 9 bin lira arasında değişiyor. Artan otel fiyatlarından dolayı kiralık karavanlar kapış kapış gidiyor. Bayramda bir haftalık karavan kiralamak için 14 bin lira ödemek gerekiyor. Bu yıl ‘çip krizi’ nedeniyle kiralık araç bulmak ise hayli zor.
22.04.2022Ekonomi
Araba kiralayanlar dikkat! Rent a car vurgunu ifşa oldu, 1 milyon lira...
Araba kiralayanlar dikkat! Rent a car vurgunu ifşa oldu, 1 milyon lira...Araba kiralayanlar dikkat! Akılalmaz rent a car dolandırıcılığı ifşa oldu. Müşterilere kiraladıkları araçlara zarar verip, depozito ve araç masrafı isteyen “rent a car” çetesi yakayı ele verdi. Şüphelilerin kiraladıkları araçlara zarar verdiği anlar güvenlik kameralarına yansırken, bu yöntemle 80 kişiyi 1 milyon TL’sini dolandırdıkları ortaya çıktı.
11.02.2022Gündem
Elektrikli otoya binmenin dakikası 1.59 TL!
Elektrikli otoya binmenin dakikası 1.59 TL!İstanbul’da çevre dostu dakikalık elektrikli araba kiralama devri başlıyor
21.01.2022Otomobil
Araç kiralamada yeni dönem! Son dakika kararı! Araba kiralayan kişilerin bilgileri...
Araç kiralamada yeni dönem! Son dakika kararı! Araba kiralayan kişilerin bilgileri...Araç kiralamada yeni dönem başlıyor. Yeni karar duyuruldu. Resmi Gazete'de yayımlandı. On binlerce kişiyi yakından ilgilendiriyor. Araç kiralama sektöründe yaygın olarak kullanılan kara liste uygulamalarıyla ilgili ilke kararı yayımlandı. Araç kiralamada "kara liste" adı verilen birtakım yazılım, program ve uygulamalara başvurulduğu, bunlar sayesinde araç kiralayan kişilerin kişisel verilerinin işlendiği, işlenen veriler arasında araçların kullanım sürecinde meydana gelen olumsuzlukları veya araç kiralama firmasının yorumlarını da içeren bilgilerin yer aldığı belirtildi. Araç kiralayan kişilerin kişisel verilerinin de bu sayede karşılıklı olarak paylaşıldığı ve kişilerin bundan haberi olmadığı bildirildi. Söz konusu uygulamaların hukuka aykırı olduğunu tespit edildi. İşte kararın detayları...
20.01.2022Ekonomi
Araç kiralama sektörü ile ilgili açıklama! Yüzde 9,1 azaldı
Araç kiralama sektörü ile ilgili açıklama! Yüzde 9,1 azaldıKiralama sektörün kiradaki aktif araç sayısı yılın ilk yarısı sonuna göre yüzde 1’in altında azalarak 221 bin 748 adet oldu. Sektörün toplam araç sayısı ise 2020 yılı sonuna göre yüzde 9,1 azaldı ve 239 bin adede geriledi.
29.11.2021Ekonomi
Uyuşturucu baronunun kazancı şok etti! Parayı böyle aklamışlar
Uyuşturucu baronunun kazancı şok etti! Parayı böyle aklamışlarAnkara'da uyuşturucu ticaretinin yüzde 70'ini elinde tutan Muzaffer Arkaç'ın paraları nasıl akladığı ortaya çıktı. MASAK raporuna göre çete lideri Arkaç'ın özel okulda temizlik görevlisi olan annesi A.K. üzerine kayıtlı 33 daire, 10 dönüm arsa var. TIR şoförü kayınbiraderi M.Z. 8 kamyon almış. Birçok şehirde taksi plakası ve dolmuş hattı satın alan çetenin hurdacılık yapan kişiler üzerine otomotiv, araba kiralama, nakliye şirketleri kurduğu da tespit edildi.
7.11.2021Yaşam
Paranız buharlaşıyor! Talep arttı, kredi kartı, EFT...
Paranız buharlaşıyor! Talep arttı, kredi kartı, EFT...Paranız dakikalar içerisinde yok oluyor! Kredi kartı yerine EFT tercih ediliyor. Pek çok kişi farkında bile olmuyor. Araba kiralamada büyük oyun. İnternetteki dolandırıcılık hikayelerine bir yenisi daha eklendi. Kurumsal oto kiralama şirketi gibi görünen sahte ve kopya siteler üzerinden onlarca kişi dolandırıldı. Mağdurlar muhatap bulamazken hem paraları hem de işleri aksadı.
7.11.2021Ekonomi
Arabası olana güzel haber! 12 asgari ücret net kar
Arabası olana güzel haber! 12 asgari ücret net karArabası olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Çoğu kişi bilmiyor. Önemli bir gider kalemi ortadan kaldırılacağı gibi aynı zamanda kazanç da elde edilebiliyor. Garajda duran arabanız hiç hareket ettirmeseniz bile 6 ayda bir Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), yılda bir kasko, zorunlu trafik sigortası, otomobil 3 yaş üstü ise 2 yılda bir araç muayene ve egzoz emisyon ölçümü, yıllık periyodik bakım, kış lastiği, araç uzun süre kullanılmadığı için boşalan akü masrafı gibi pek gider oluşmasına neden oluyor. Bu noktada arabayı satmak bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor fakat arabasından vazgeçmek istemeyenler de çoğu zaman kullanmadıkları arabaları ile gelir sağlayabilirler.
5.02.2021Ekonomi
Mesafeli satış sözleşmesi nedir? Online alışverişte tüketici hakları!
Mesafeli satış sözleşmesi nedir? Online alışverişte tüketici hakları!Koronavirüs salgınıyla birlikte pek çok sektör internet üzerinden hizmet vermeye başladı. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde hem alıcı hem de satıcı arasındaki ilişki yasal düzenleme ile koruma altına alınmıştır. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde taraflar arasındaki yasal düzenlemeyi 27.10.2014 tarihli resmî gazete yayınlanan “Mesafeli Satış Sözleşmeleri Yönetmeliği” oluşturmaktadır. Peki, Satış sözleşmesi nedir, nasıl hazırlanır? Mesafeli satış sözleşmesi ne demek? İşte online alışverişte tüketici haklarını düzenleyen Mesafeli satış sözleşmesi hakkında bilmeniz gerekenler...
19.01.2021Ekonomi
"Araç kiralamadan önce fotoğrafını çekin" uyarısı
"Araç kiralamadan önce fotoğrafını çekin" uyarısıTüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Aziz Koçal, araç kiralamayı düşünen tüketicilere uyarıda bulunarak, "Tüketici, aracı kiralarken teslim almadan önce otomobilin fiziki durumunu tespit etmeli ve dört bir tarafının fotoğrafını çekmeli. Yine araç teslim edilirken de aynı yöntem yapılmalı." dedi.
20.07.2020Ekonomi
İstanbul'da 3 milyon liralık vurgun yapan çete çökertildi
İstanbul'da 3 milyon liralık vurgun yapan çete çökertildiİstanbul'da araba kiralama adı altında vatandaşı yaklaşık 3 milyon lira değerinde dolandıran 22 şüpheli polis ekiplerinin eş zamanlı operasyonuyla yakalandı. Vatandaşa araba kiralayarak kredi kartlarından bir miktar provizyon bedeli alan dolandırıcıların, aracın geri teslim edilmesine 3 gün kala GPRS üzerinden takip ettiği araçları çizerek zarar verdikleri provizyon ücretini geri ödemedikleri öğrenilen çete adliyeye sevk edildi.
6.07.2020Yaşam
Rusya'da iç turizm 1 Haziran'da tekrar başlıyor
Rusya'da iç turizm 1 Haziran'da tekrar başlıyorRusya’da şehirler ve bölgeler arası iç turizm 1 Haziran’dan itibaren yeniden başlıyor.
25.05.2020Dünya
Kerem Dürüst kürkçü dükkanına döndü
Kerem Dürüst kürkçü dükkanına döndüKerem Dürüst, Katalina Gomez’le Amerika’da halen evli görünmesine rağmen geçen yaz Bodrum’da Bahar Mursaloğlu’yla nikâh masasına oturmuştu. Mursaloğlu’yla evini ayıran Dürüst, Amerika’daki eşine döndü!
17.04.2020Magazin
2 yıl önce tanıştılar! Genç kadın...
2 yıl önce tanıştılar! Genç kadın...Uşak’ta yaşayan Elif Aydın isimli kadın 2 yıl önce tanıştığı kadın arkadaşının kendi kimlik bilgilerini kullanarak birden fazla şirketten araba kiralayarak kendisini yaklaşık 2 bin 250 TL dolandırıldığını ve bu yüzden icralık olduğunu öne sürerek arkadaşı hakkında şikayetçi oldu.
7.10.2019Yaşam
Evrak imzaladı hayatı karardı! Sizin de başınıza gelebilir
Evrak imzaladı hayatı karardı! Sizin de başınıza gelebilirSamsun’da 4 günlüğüne otomobil kiralayan Tokatlı esnaf 40 bin lira dolandırıldığı iddiası ile açtığı davayı kazandı ama mal varlığı üzerindeki icrayı kaldıramamanın sıkıntısını yaşıyor.
19.09.2019Ekonomi
İstanbul Havalimanı'nda 'Hanutçuluk' cezası 320 TL
İstanbul Havalimanı'nda 'Hanutçuluk' cezası 320 TLİstanbul Havalimanı'nda iç ve dış hat terminallerinde hanutçuluk, çığırtkanlık ve bagaj simsarlığı yaptığı tespit edilen kişi veya kişilere hakkında 320 TL idari para cezası veriliyor.
17.04.2019Ekonomi
İstanbul Havalimanı'nda 'hanutçuluk' önlemi!
İstanbul Havalimanı'nda 'hanutçuluk' önlemi!İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amirliği, iç ve dış hat terminallerinde hanutçuluk, çığırtkanlık ve bagaj simsarlığı yapan kişilere, güvenlik görevlileri tarafından adli ve idari işlem yapılacağını, bu kişilerin bir daha terminallere alınmamak üzere havalimanından uzaklaştırılacağını bildirdi
11.04.2019Gündem
Galerici sokak ortasında intihar etti!
Galerici sokak ortasında intihar etti!Bursa’da araba kiralama işi yapan ve borçları yüzünden bunalıma giren 27 yaşındaki bir genç tabancayla intihar etti. İntihar eden gencin Susurluk sanığı ve yeraltı dünyasının önemli isimlerinden biri olan Yaşar Öz’ün Bursa’daki işlerini takip eden, Nesim Malki cinayetinin azmettiricisi olduğu gerekçesi ile meslekten ihraç edilen eski polis şefi Yusuf İlhan’ın oğlu olduğu ortaya çıktı.
26.12.2018Yaşam
Son dakika: İndirimler peş peşe geldi! Hükümetin beklentilerini 8'e katladı
Son dakika: İndirimler peş peşe geldi! Hükümetin beklentilerini 8'e katladıEnflasyonla mücadele amacıyla hükümet tarafından başlatılan yüzde 10 indirim kampanyası kapsamında indirim yapılacak ürünler belli oldu.
16.10.2018Ekonomi
Selman'ın 'büyük derdi' ortaya çıktı
Selman'ın 'büyük derdi' ortaya çıktıFilistin İsrail tarafından bombalanırken Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in asıl derdinin bu yılki yaz tatilini Fas’ın Tanca kentinde geçirip geçirmemek olduğu öğrenildi.
30.07.2018Dünya
Trump'a şok: İhanet ettin!
Trump'a şok: İhanet ettin!Silah lobisinin büyük kuruluşlarından Ulusal Tüfek Birliği’nin (NRA) önde gelen üyeleri, silah satışlarında kısıtlamaları savunan ABD Başkanı Donald Trump’ı kendilerine ihanet etmekle suçladı.
2.03.2018Dünya
185 milyon kartla nakitsiz topluma
185 milyon kartla nakitsiz toplumaÇin ödeme aracı olarak artık nakiti değil, kredi kartını da bıraktı. Türkiye de nakitsiz toplum olma yolunda çok hızlı ilerliyor. Vatandaşların cüzdanında şu an 185 milyon adet kart var. Kartlı ödemeler bu yılın ilk 6 ayında yüzde 11 büyüdü ve 317 milyar TL’ye çıktı
22.07.2017Ekonomi
İnternetten kartlı  ödeme rekoru: 8.5 milyar TL
İnternetten kartlı ödeme rekoru: 8.5 milyar TLBKM verilerine göre, Mayıs’ta 8.5 milyar TL kartlı ödemeyle rekor kırıldı. Mayıs 2016 ile kıyaslandığında % 46 artışın yaşandığı internetten kartlı ödemeler, toplam kartlı ödemelerin % 15’ini oluşturdu
20.06.2017Ekonomi
Referandumun kazananı onlar oldu
Referandumun kazananı onlar olduAnayasa değişikliği referandumu için yürütülen çalışmalar; reklamdan promosyona, araştırma şirketlerinden ulaştırmaya çok sayıda sektörü hareketlendirdi. Bu sektörlerin cirolarında önemli artışlar var.
23.03.2017Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Araba Kiralama ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki araba kiralama haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.