Araç Kiralama

Araç Kiralama

Son dakika araç kiralama haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan araç kiralama ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını araç kiralama haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Araç Kiralama

haberleri sayfasında son dakika yaşanan araç kiralama gelişmeleri de dahil olmak üzere 671 araç kiralama haberi bulunmuştur. Tüm araç kiralama haberleri aşağıda listelenmiştir.
19 Mayıs’ta 1 gün izinle 4 gün tatil yapacaklara 4 harika rota
19 Mayıs’ta 1 gün izinle 4 gün tatil yapacaklara 4 harika rota19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu sene Perşembe gününe denk geliyor. Söz konusu resmi tatilin hafta sonuna uzatılıp uzatılmayacağı konusunda henüz resmi makamlardan bir açıklama gelmese de birçok çalışan 20 Mayıs Cuma günü için izin alma planları yapıyor. Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi ENUYGUN.COM 20 Mayıs Cuma günü izin alıp 4 günlük tatil yapabilecekler için hava durumu ve bilet fiyatlarını da göz önüne alarak 4 harika rota önerisinde bulundu.
13.05.2022Yaşam
Sahte araç kiralamacılara dikkat
Sahte araç kiralamacılara dikkatTOKKDER sahte araç kiralama siteleri veya telefonları konusunda önlem alınması için ilgili Bakanlıklara başvuruda bulundu. Bayramda günlük kiralamalardaki doluluk oranının yüzde 80’i geçmesi bekleniyor.
2.05.2022Otomobil
Araba kiralamada talep patladı! Yüzde 30 arttı
Araba kiralamada talep patladı! Yüzde 30 arttıPandemi tüketicilerin mobilite tercihlerini önemli ölçüde etkiledi. Toplu ulaşımı tercih etmeyen bireyler, ulaşım ihtiyaçlarını özel araçları veya kiralama yöntemi ile çözüyor. Yüksek fiyatlar nedeniyle otomobil sahipliğinin zorlaşması günlük ve saatlik kiralama seçeneğini öne çıkarıyor.
2.05.2022Ekonomi
Bayramda talep patladı! Kiralık araba fiyatları uçuşa geçti! 1400 lira...
Bayramda talep patladı! Kiralık araba fiyatları uçuşa geçti! 1400 lira...Bayramda kiralık araba fiyatları uçuşa geçti. Kiralık arabaya talep patladı. Otomobil fiyatları artmaya devam edince Ramazan Bayramı öncesi vatandaş araç satın almak yerine kiralamaya koşuyor. Rezervasyonlar hızla dolmaya başladı. Günlük araç kiralama bedeli 140 TL ile 1.400 TL arasında. Yüzde 70 ile en çok otomatik vites ile Egea ve Clio modeller tercih ediliyor.
24.04.2022Ekonomi
Bayram tatilinde fiyatlar patladı! Zam geldi, 500 liraya yükseldi
Bayram tatilinde fiyatlar patladı! Zam geldi, 500 liraya yükseldiBayram tatiline sayılı günler kaldı. Tatil planı yapanlar ulaşım için uygun fiyatlı alternatif çözümler arıyor. Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ardından şehirlerarası otobüs fiyatlarında da artış yaşandı. Otobüs fiyatlarındaki artış sonrası vatandaşlar araç kiralamaya yöneldi. Bayram tatilinde araç kiralama firmalarında oluşan yoğunluk sonrası normal zamanda günlük 350 lira olan kiralama bedeli 500 liraya çıktı. İşte son dakika haberinin detayları...
22.04.2022Ekonomi
Bayramda fiyatlar tavan yaptı! En ucuzu 400 lira
Bayramda fiyatlar tavan yaptı! En ucuzu 400 liraAraba kiralamak isteyenlere kötü haber geldi. Araba kiralama fiyatları bayramda tavan yaptı. Ramazan Bayramı öncesinde kiralık araçların fiyatlarını araştırdık. Sezonun ilk tatil döneminde araç kiralamanın günlük fiyatı 400 liradan başlıyor, aracın sınıfına göre 2 bin liraya kadar çıkıyor. Bir haftalık kiralama bedeli 2 bin 800 lira ila 9 bin lira arasında değişiyor. Artan otel fiyatlarından dolayı kiralık karavanlar kapış kapış gidiyor. Bayramda bir haftalık karavan kiralamak için 14 bin lira ödemek gerekiyor. Bu yıl ‘çip krizi’ nedeniyle kiralık araç bulmak ise hayli zor.
22.04.2022Ekonomi
Lider Filo halka arz ne zaman? Lider Filo borsa kodu ne? Lider Filo hisse satış fiyatı belli oldu mu?
Lider Filo halka arz ne zaman? Lider Filo borsa kodu ne? Lider Filo hisse satış fiyatı belli oldu mu? Lider Filo halka arz oluyor! Lider Filo (LDR Turizm A.Ş.) Halka Arzı, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz ediliyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından halka arz süreci onaylanan Lider Filo (LDR Turizm A.Ş.) operasyonel araç kiralama sektöründe faaliyet gösteriyor. Yatırımcı 2022 halka arz takviminde yer alan Lider Filo halka arzı için talep toplama tarihlerini merak ediyor. Peki, Lider Filo kimin? Lider Filo halka arz ne zaman? Lider Filo borsa kodu ne? Lider Filo hisse satış fiyatı belli oldu mu? Lider Filo halka arz hangi banka üzerinden yapılacak? İşte Lider Filo halka arz süreci ile ilgili merak edilenler…
28.03.2022Ekonomi
Araba kiralamak isteyenlere flaş uyarı! Sakın imza atmayın, büyük bedeller...
Araba kiralamak isteyenlere flaş uyarı! Sakın imza atmayın, büyük bedeller...Araba kiralamak isteyen herkesi ilgilendiren uyarı! Koronavirüs salgını döneminde artış yaşandı, artık herkes tercih ediyor. Uzmanlardan açıklamalar art arda geldi, dolandırılabilirsiniz. Sektör temsilcileri, özellikle yaz tatilleri ve bayramlarda tercih edilen araç kiralama için özellikle araç yaşı ve kontratın çok önemli olduğunu ifade ederken, taklit siteler konusunda da uyarıda bulundu. Bayramda araba kiralardan çok dikkat edilmesi gerektiğini belirten araba Rent A Car sahipleri, “Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, firmanın güvenilir olmasıdır. Kiralanan aracın bakımlarının düzenli yapılması, lastiklerinin düzenli kontrol edilmesi, hasar durumu, çalışmayan aksamının olup olmadığının düzenli kontrolü kiralık aracı kullanırken ki yol güvenliğini etkileyen önemli noktalardır. Aksi durumda herhangi bir hasar ya da kaza durumunda kullanıcılar çok büyük bedeller ödemek zorunda kalabilir” uyarısında bulundu.
22.02.2022Ekonomi
Araba alacak milyonarı kapsıyor! Yeni dönem resmen başladı! Kredi taksitiyle araba alacaklara fırsat! Sıfır-ikinci el araba...
Araba alacak milyonarı kapsıyor! Yeni dönem resmen başladı! Kredi taksitiyle araba alacaklara fırsat! Sıfır-ikinci el araba...Araba alacak milyonları ilgilendiriyor. Taşıt kredilerinde yeni dönem başladı. Kredi taksiti ile araba almak isteyen herkesi ilgilendiriyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) 120 bin TL olan kredi limitini 400 bin TL'ye çıkararak sektöre rahat bir nefes aldırdı. 400 bin TL ve altında olan kredilerde vade ise 48 ay oldu. Fiyatı 400 bin ila 800 bin TL arasındaki otomobillerde kredi taksitleri 36 ay, 800 bin ila 1 milyon 200 bin TL arasında olanlarda 24 ay, 1 milyon 200 bin TL ila 2 milyon TL arasındakilerde ise 12 ay taksit uygulanacak. Öte yandan mart ayı itibarıyla ikinci el araba pazarında hareketlilik bekleniyor. Uzmanlar ise uyanık satıcıların tuzağına düşülmemesi konusunda uyarıyor. Araba alırken mutlaka TRAMER kaydına bakılması gerektiğine dikkat çekiyor. İşte araba alımı-satımı ile ilgili tüm detaylar...
22.02.2022Ekonomi
KDV indiriminin ardından harekete geçildi! Değişiklik öncesi ve sonrası satış fiyatlarında...
KDV indiriminin ardından harekete geçildi! Değişiklik öncesi ve sonrası satış fiyatlarında...KDV indiriminin ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 2 bin 800 kişilik enflasyon timi oluşturuldu. Her biri 2 vergi müfettişi, 2 gelir uzmanından oluşan timler temel tüketim ürünlerine ilişkin olarak Anadolu'nun her tarafında günde 2 bin adrese gidecek.
21.02.2022Gündem
Et, yumurta ve tavuk fiyatlarıyla flaş açıklama! Enflasyon timi göz açtırmıyor
Et, yumurta ve tavuk fiyatlarıyla flaş açıklama! Enflasyon timi göz açtırmıyorEt, yumurta ve tavuk fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık bünyesindeki 2 bin 800 kişilik ‘Enflasyon Timi’ yurt genelinde KDV indirimi ve zam denetimleri yapıyor. Stokları kontrol edip mal alış fiyatlarına bakan ekipler önceliği et, yumurta ve tavuk ürünlerine veriyor. Bugüne kadar 10 bin 336 yeri denetleyen timler önümüzdeki günlerde denetimleri günde 3’e çıkaracak.
21.02.2022Ekonomi
Meclis'e geliyor! Herkesi ilgilendiriyor, 10 Mart detayı...
Meclis'e geliyor! Herkesi ilgilendiriyor, 10 Mart detayı...Türkiye'de yaşayan herkesi çok yakından ilgilendiren dörtlü paket Meclis'e geliyor. Meclis’teki 12 günlük aranın ardından çalışmalar başladı. Öncelik ekonomik altyapı düzenlemeleri içeren tekliflerde... Nükleer enerji alanında yapılacak yatırımlara ilişkin altyapı kuralları, endüstri bölgeleri, e- ticarette yeni cezalar ve tüketiciyi korumada yeni kuralları belirleyecek düzenlemeler Meclis’e taşınacak.
17.02.2022Siyaset
Araba kiralayanlar dikkat! Rent a car vurgunu ifşa oldu, 1 milyon lira...
Araba kiralayanlar dikkat! Rent a car vurgunu ifşa oldu, 1 milyon lira...Araba kiralayanlar dikkat! Akılalmaz rent a car dolandırıcılığı ifşa oldu. Müşterilere kiraladıkları araçlara zarar verip, depozito ve araç masrafı isteyen “rent a car” çetesi yakayı ele verdi. Şüphelilerin kiraladıkları araçlara zarar verdiği anlar güvenlik kameralarına yansırken, bu yöntemle 80 kişiyi 1 milyon TL’sini dolandırdıkları ortaya çıktı.
11.02.2022Gündem
Tapuda yeni dönem başlıyor! Ev alım-satımında flaş değişiklik, gayrimenkul sektöründe artık...
Tapuda yeni dönem başlıyor! Ev alım-satımında flaş değişiklik, gayrimenkul sektöründe artık...Gayrimenkul sektörü ile ilgili son dakika kararı! Tapuda yeni bir dönem başlıyor. Ev alı satacak herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Tümüyle değişiyor. Tüketici mağdur edilmeyecek. Ev alma planı yapanlar hem fiyat avantajı hem de ödeme kolaylığı açısından tamamlanmamış projelerden konut almayı tercih ediyor. Ancak bazı firmalar teslim tarihi geçmesine rağmen alınan daireyi teslim etmiyor ya da inşaat tamamen yarım kalıyor ve ev alma hayali kuranlar büyük mağduriyet yaşıyor. Sadece tamamlanmamış projelerde değil, tamamlanmış ev satışlarında da tüketiciler sorun yaşayabiliyor. Örneğin bir ev birden fazla kişiye satılıyor. Bu ve benzeri tüm mağduriyetleri ortadan kaldıracak bir düzenleme hayata geçiriliyor. Satış vaadi sözleşmeleri noter huzurunda yapılacak. Artık kat irtifakı olmayan dairelerin satışı yapılmayacak.
3.02.2022Ekonomi
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem! Tamamen değişiyor, ev alım- satımı sil baştan...
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem! Tamamen değişiyor, ev alım- satımı sil baştan...Gayrimenkul sektöründe bir dönem sona eriyor. Ev alıp- satacakları çok yakından ilgilendiriyor. Tamamen değişiyor. Yeni düzenleme geliyor. Sadece ev alım satımında değil ayrıca devre mülk alımında da önemli değişiklikler hayata geçiriliyor. Yeni düzenleme ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Bir dairenin birden fazla kişiye satılması, üstünde haciz olması gibi sorunlar tüketiciye mağduriyet yaratmadan çözülecek. Birçok tüketici henüz yapımı tamamlanmayan evler için ödeme yaparak satın alma işlemini gerçekleştiriyor. Ancak bazı durumlarda inşaat tamamlanmıyor ve ev sahibi olmak isteyenler mağduriyet yaşıyor. Uzmanlar bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması için satış işleminin mutlaka noter huzurunda yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Yeni düzenlemenin yasalaşması ile tüketicilerin yaşadığı bu ve benzeri sorunların pek çoğu ortadan kalkacak. Öte yandan ev sahibi olmak isteyenler konut fiyatlarının ne zaman düşeceğini merak ediyor. Uzun süredir yükseliş trendinde olan ev fiyatlarının düşeceği tarih açıklandı.
25.01.2022Ekonomi
Elektrikli otoya binmenin dakikası 1.59 TL!
Elektrikli otoya binmenin dakikası 1.59 TL!İstanbul’da çevre dostu dakikalık elektrikli araba kiralama devri başlıyor
21.01.2022Otomobil
Araç kiralamada yeni dönem! Son dakika kararı! Araba kiralayan kişilerin bilgileri...
Araç kiralamada yeni dönem! Son dakika kararı! Araba kiralayan kişilerin bilgileri...Araç kiralamada yeni dönem başlıyor. Yeni karar duyuruldu. Resmi Gazete'de yayımlandı. On binlerce kişiyi yakından ilgilendiriyor. Araç kiralama sektöründe yaygın olarak kullanılan kara liste uygulamalarıyla ilgili ilke kararı yayımlandı. Araç kiralamada "kara liste" adı verilen birtakım yazılım, program ve uygulamalara başvurulduğu, bunlar sayesinde araç kiralayan kişilerin kişisel verilerinin işlendiği, işlenen veriler arasında araçların kullanım sürecinde meydana gelen olumsuzlukları veya araç kiralama firmasının yorumlarını da içeren bilgilerin yer aldığı belirtildi. Araç kiralayan kişilerin kişisel verilerinin de bu sayede karşılıklı olarak paylaşıldığı ve kişilerin bundan haberi olmadığı bildirildi. Söz konusu uygulamaların hukuka aykırı olduğunu tespit edildi. İşte kararın detayları...
20.01.2022Ekonomi
Ev alacak, araba kiralayacak, abonelik hizmetinden yararlanacak, taksitli alışveriş yapacak milyonları kapsıyor! Yeni dönem
Ev alacak, araba kiralayacak, abonelik hizmetinden yararlanacak, taksitli alışveriş yapacak milyonları kapsıyor! Yeni dönemTaksitli alışverişten abonelik hizmetine, konut alımından devre tatil satışına kadar Tüketici aleyhine olan birçok başlık için teklif hazırlanıyor. Taslak üzerindeki çalışmalar başladı. Edinilen bilgiye göre, Ticaret Bakanlığı, bu alandaki eksik ve hatalı uygulamaları saptadı. Tüketiciden gelen şikâyetler ve dava konusu olan alanlarda yapılması planlanan yasal değişiklikler, AK Parti kurmaylarıyla masaya yatırıldı. Öte yandan Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan 'Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Tüketici Hakları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' ile; elektronik haberleşme abonelikleri e-imza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı bilgileri ile e-Devlet kapısı üzerinden başlatılabilecek.
18.01.2022Ekonomi
Araç kiralamalarda kredi notu sorunu!
Araç kiralamalarda kredi notu sorunu!Araç kiralamalarda İptallerin yüzde 30’u kredi notundan kaynaklandı
10.01.2022Otomobil
Aynı aileden 7 kişiyi katletmişti! İfadesi kan dondurdu
Aynı aileden 7 kişiyi katletmişti! İfadesi kan dondurduKonya'da aynı aileden 7 kişiyi tabancayla öldüren ve ardından evi yakan hakkında 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Mehmet Altun (33) ile diğer sanıkların yargılanmasına başlandı. Mahkemede söz alan sanık Altun'un sözleri ise isyan ettirdi.
14.12.2021Gündem
Kiralamada ekonomik araç tercih sebebi
Kiralamada ekonomik araç tercih sebebiAraştırmaya göre ortalama günlük araç fiyatı 245 TL olduğu belirlendi.
10.12.2021Otomobil
Ehliyeti ve arabası olan milyonları kapsıyor! Yeni dönem başladı
Ehliyeti ve arabası olan milyonları kapsıyor! Yeni dönem başladıEhliyeti ve arabası olan milyonlarca vatandaşı yakında ilgilendiriyor. Trafik sigortasında yeni dönem başladı. Trafik sigortasının genel şartları değişti ve yeni düzenleme uygulamaya girdi. Sigorta şirketleri, hasar gören araçların onarımında orijinal yedek parça kullanacak. Trafik kazasında sakat kalanlara artık geçici iş göremezlik tazminatı ödenecek. Sigortadan ödenecek vefat ve sakatlık tazminatlarına da standart getirildi. Tüm araçlar değer kaybı için başvurabilecek.
6.12.2021Ekonomi
Araç kiralama sektörü ile ilgili açıklama! Yüzde 9,1 azaldı
Araç kiralama sektörü ile ilgili açıklama! Yüzde 9,1 azaldıKiralama sektörün kiradaki aktif araç sayısı yılın ilk yarısı sonuna göre yüzde 1’in altında azalarak 221 bin 748 adet oldu. Sektörün toplam araç sayısı ise 2020 yılı sonuna göre yüzde 9,1 azaldı ve 239 bin adede geriledi.
29.11.2021Ekonomi
Uyuşturucu baronunun kazancı şok etti! Parayı böyle aklamışlar
Uyuşturucu baronunun kazancı şok etti! Parayı böyle aklamışlarAnkara'da uyuşturucu ticaretinin yüzde 70'ini elinde tutan Muzaffer Arkaç'ın paraları nasıl akladığı ortaya çıktı. MASAK raporuna göre çete lideri Arkaç'ın özel okulda temizlik görevlisi olan annesi A.K. üzerine kayıtlı 33 daire, 10 dönüm arsa var. TIR şoförü kayınbiraderi M.Z. 8 kamyon almış. Birçok şehirde taksi plakası ve dolmuş hattı satın alan çetenin hurdacılık yapan kişiler üzerine otomotiv, araba kiralama, nakliye şirketleri kurduğu da tespit edildi.
7.11.2021Yaşam
Paranız buharlaşıyor! Talep arttı, kredi kartı, EFT...
Paranız buharlaşıyor! Talep arttı, kredi kartı, EFT...Paranız dakikalar içerisinde yok oluyor! Kredi kartı yerine EFT tercih ediliyor. Pek çok kişi farkında bile olmuyor. Araba kiralamada büyük oyun. İnternetteki dolandırıcılık hikayelerine bir yenisi daha eklendi. Kurumsal oto kiralama şirketi gibi görünen sahte ve kopya siteler üzerinden onlarca kişi dolandırıldı. Mağdurlar muhatap bulamazken hem paraları hem de işleri aksadı.
7.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Araç Kiralama ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki araç kiralama haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.