Antibiyotik

Antibiyotik

Son dakika antibiyotik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan antibiyotik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını antibiyotik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Antibiyotik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan antibiyotik gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.370 antibiyotik haberi bulunmuştur. Tüm antibiyotik haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yeni salgın tehlikesi! 4 hafta canlı kalıyor
Yeni salgın tehlikesi! 4 hafta canlı kalıyor60 derece sıcaklığa kadar dayanıklı olan norovirüsün su ve gıdalara karışarak salgınlara yol açtığını belirten Uzm. Dr. Akif Çelik, “Norovirüsler hastane, yurt, kreş ve bakımevi gibi kalabalık ortamların çevre yüzeylerinde 3 ila 4 hafta canlı kalarak salgınlar için önemli bir bulaş kaynağıdır. Norovirüsler, her yaştaki insanı etkileyerek bulantı, kusma ve ishal gibi semptomlarla seyreder. Virüslere karşı etkili bir ilaç veya herhangi bir antibiyotik kullanımının da tedavide yeri yoktur” dedi.
5.07.2022Gündem
Balık fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Hamsi, istavrit, barbun ve mezgit...
Balık fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Hamsi, istavrit, barbun ve mezgit...Balık fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Hamsi, istavrit, barbun, mezgit, alabalık, somon, sazan, yayın ve kefal, çipura ve levrek fiyatlarında son durum açıklandı. Kültür balıklarının satışından umduğunu bulamayan balıkçılar, yeni sezonu iple çekiyor.
28.06.2022Ekonomi
Kurbanlık alacaklara son dakika uyarısı! Bayram öncesi açıkladı, tek tek kontrol edin...
Kurbanlık alacaklara son dakika uyarısı! Bayram öncesi açıkladı, tek tek kontrol edin...Kurbanlık alacaklara son dakika uyarısı! Tek tek kontrol edin deyip açıkladı, hemen veteriner hekime başvurmak gerekiyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık alacak vatandaşlara uyarılarda bulunan Kayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün Ergül, “Hayvanın özellikle uzuvlarının tamlığına ve küpelerine bakılmalı” dedi.
28.06.2022Gündem
Doğal antibiyotik, fiyatı artmayıp düşen tek sebze oldu!
Doğal antibiyotik, fiyatı artmayıp düşen tek sebze oldu!Tüm meyve ve sebzelerin aksine tezgâhlarda sarımsağın fiyatı önemli oranda düştü, sarımsak önceki yıllara oranla fiyatı artmayıp düşen tek sebze oldu.
28.06.2022Ekonomi
Koronavirüs, maymun çiçeği virüsü derken yeni bir salgın daha patlak verdi! Bilim insanları duyurdu, antibiyotik bile işe yaramıyor...
Koronavirüs, maymun çiçeği virüsü derken yeni bir salgın daha patlak verdi! Bilim insanları duyurdu, antibiyotik bile işe yaramıyor...Koronavirüs, maymun çiçeği virüsü derken tüm dünyada yeni bir salgın paniği yaşanıyor. ABD'li bilim insanlarından son dakika uyarısı geldi. Alanındaki en büyüğü olan yeni bir çalışmaya göre, antibiyotiklere dirençli bir hastalık olan ateşli tifo vakaları küresel olarak artmaya başladı. Bilim insanları, her yıl yaklaşık 100 bin kişiyi öldüren hastalığa karşı ülkelerden önlem anlamasını istedi.
23.06.2022Dünya
Maymun çiçeği Türkiye’de var mı, Maymun çiçeği hastalığı İstanbul’da görüldü mü?
Maymun çiçeği Türkiye’de var mı, Maymun çiçeği hastalığı İstanbul’da görüldü mü?İstanbul'un Sultangazi ilçesinde ellerindeki yaralar nedeniyle eczaneye gelen Afgan uyruklu iki kişi, maymun çiçeği virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Avrupa'da 300'ü aşkın kişiye hastalık teşhisi konulurken, 2 Afgan göçmende maymun çiçeği virüsü şüphesi vatandaşların “Maymun çiçeği Türkiye’de var mı, Maymun çiçeği hastalığı İstanbul’da görüldü mü?” sorularına yanıt aramasına neden oldu.
4.06.2022Sağlık
'Maymun çiçeği ' alarmı! Hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdiler...
'Maymun çiçeği ' alarmı! Hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdiler...Dünyayda hızla yayılan 'Maymun çiçeği' hastalığı İstanbul'un Sultangazi ilçesinde alarma neden oldu. Ellerinde çıkan yaralar nedeniyle yabancı uyruklu 2 kişi eczaneye giderek ilaç istedi. Eczacı, 'Maymun çiçeği' şüphesiyle durumu yetkililere bildirdi. Polis ve sağlık ekipleri, eczaneden çıkarak ilerleyen 2 kişi ile yanlarındaki arkadaşlarını cadde üzerinde durdurdu. 3 kişi ambulansla hastanede götürüldü. Maymun çiçeği şüphesi olan 3 yabancı uyruklunun test sonucu beklenirken yaraların sebebinin 'suçiçeği' olabileceği de kaydedildi.
4.06.2022Yaşam
Kan şekeri seviyesini kontrol ediyor, kanserin her türlüsü ile savaşıyor! Tam bir doğal antibiyotik, asırlardır şifa dağıtıyor...
Kan şekeri seviyesini kontrol ediyor, kanserin her türlüsü ile savaşıyor! Tam bir doğal antibiyotik, asırlardır şifa dağıtıyor...K ve C vitamini bakımından çok zengin, kollajen sentezini artırıyor. Kemik dokusu gelişimine yardımcı oluyor, kan pıhtılaşması için gerekli bir bileşen görevi görüyor. Riboflavin içeriyor, kötü kolesterol seviyelerini düşürüyor, kan şekeri seviyelerini kontrol altında tutuyor. Tip 2 diyabetin tedavisinde kullanılan ilaç ile benzerlik gösteriyor, vücudun şeker seviyesini optimum bir aralıkta tutmaya yardımcı oluyor. Tümör hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını engelliyor, kansere karşı koruyan antioksidanlar bakımından oldukça zengin. Bağışıklığı arttırıyor, kolon kanseri, cilt kanseri, prostat kanseri ve tiroidle mücadeleye yardımcı oluyor. Doğal bir antibiyotik olan bu besin kalp krizi riskini azaltmaya yardımcı oluyor, grip ve soğuk algınlığı gibi enfeksiyonel hastalıklardan korumaya yardımcı oluyor. Demir bakımından zengin olduğu için anemiyi tedavi ediyor, yorgunluk ve baş dönmesi gibi anemi belirtilerini sonlandırıyor. Saçların beyazlamasını önlemede yardımcı oluyor, ölümcül hastalıklara karşı koruyor. Bursa'da bin yaşındaki ağacı ile ilgili odağı olan bu meyve şifa bulmak isteyenlerin uğrak yeri haline geldi. İşte her derde deva bu besinin saymakla bitmeyen faydaları...
1.06.2022Sağlık
İshal vakalarından su ve besinlerle bulaşan mikroorganizmalar sorumlu!
İshal vakalarından su ve besinlerle bulaşan mikroorganizmalar sorumlu!Son günlerde çocuklarda ve erişkinlerde görülen ishal vakalarından su ve besinlerle bulaşan mikroorganizmaların sorumlu olduğunu söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sadriye Pulak, bu durum özellikle hava sıcaklığının artmasıyla çocukların ve yetişkinlerin park, bahçe vesaire gibi alanlarda rahat dolaşımı ve yaş sebze ve meyvelerin yıkanmadan tüketilmesiyle ilgili olduğunu belirtti.
26.05.2022Sağlık
Diyet yapanlar dondurma yiyebilir mi? Uzmanından açıklama geldi
Diyet yapanlar dondurma yiyebilir mi? Uzmanından açıklama geldiSıcak günlerin artması nedeniyle dondurma tüketimi konusunda önerilerde bulunan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Aslıhan Kara, “Dondurma, yüksek besleyici değerine sahip olmakla birlikte diyet lif ve doğal antioksidan yönünden zengin bir ürün olarak görülmemektedir. Bu nedenle son yıllarda yapılan çalışmalarda antioksidan ve diyet lif içeren bazı meyve ve sebzeler dondurma bileşimine eklenerek söz konusu bileşenler yönünden zenginleştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Dondurmaya probiyotiklerin dâhil edilmesiyle, tüketicinin sağlığının iyileştirilmesi ve ürünün besin değerinin iyileştirilmesi gibi çeşitli ek avantajlara sahip olan dondurmayı fonksiyonel gıda olarak yapmak için girişimlerde bulunulmuştur. Aynı zamanda bağırsak sağlığı üzerinde olumlu etki göstermiştir” dedi.
26.05.2022Sağlık
Doğal antibiyotik, güçlü bir probiyotik! Tansiyonu dengeliyor, kalp ve damar hastalıklarının önüne geçiyor! Güzelliğin ve uzun yaşamanın anahtarı...
Doğal antibiyotik, güçlü bir probiyotik! Tansiyonu dengeliyor, kalp ve damar hastalıklarının önüne geçiyor! Güzelliğin ve uzun yaşamanın anahtarı...Kandaki basıncı dengeliyor, hipertansiyon yani yüksek tansiyona şifa! İçerdiği probiyotik maddeler sayesinde bağırsakların daha sağlıklı çalışmasını destekliyor, kabızlık ve ishalin önüne geçiyor. Güçlü bir lif kaynağı, kandaki enfeksiyonu azaltıyor. Kalp fonksiyonlarını yenileyerek, kalp ve damar hastalıklarının önüne geçiyor, güçlü bir doğal antibiyotik olarak kullanılıyor. Sinir hücrelerinin hızla yenilenmesini sağlayarak, ruhsal hastalıkların yaşanma riskini azaltıyor. İşte uzak doğu mutfağının vazgeçilmez besininin bilinmeyen faydaları...
26.05.2022Sağlık
Astım krizlerine beslenme ile çözüm! Astım hastaları hangi besinleri tüketmeli?
Astım krizlerine beslenme ile çözüm! Astım hastaları hangi besinleri tüketmeli?Denizli Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Zahide Alaçam, dünyada her yıl 400 binden fazla astıma bağlı ölüm olduğunu belirterek astım hastalığı hakkında bilgi verdi, astımı olan hastaların nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda önerilerde bulundu.
26.05.2022Sağlık
Dondurma yerken bu tadı alıyorsanız hemen bırakın! İshal, ateş, kusma, halsizlik belirtisi gösterip zehirliyor...
Dondurma yerken bu tadı alıyorsanız hemen bırakın! İshal, ateş, kusma, halsizlik belirtisi gösterip zehirliyor...Dondurmadaki tehlike! Protein, A, B, C, D, E vitaminleri, kalsiyum, fosfor, magnezyum, sodyum ve daha birçok yönden zengin ve herkesin tükettiği gıda maddesi olan dondurma, bazı tehlikeleri de beraberinde getirebiliyor. Görüntüsüne ve yenirken dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin açıklamada bulunan Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Manavoğlu, önemli uyarılarda bulundu. Dondurma ishal, ateş kusma, halsizlik belirtisi göstererek, gıda zehirlenmesine yol açabiliyor. Eğer dondurma yerken böyle tatlar alıyorsanız, eriyip yeniden donduğunun kanıtı; kesinlikle tüketmeye devam etmeyin.
23.05.2022Sağlık
Antibiyotik etkisi var, kan şekerini dengeliyor, mide sorunlarına doğal şifa! Protein, demir, kalsiyum, fosfor, B ve C vitamini yönünden zengin...
Antibiyotik etkisi var, kan şekerini dengeliyor, mide sorunlarına doğal şifa! Protein, demir, kalsiyum, fosfor, B ve C vitamini yönünden zengin...Kandaki tüm mikrobu söküp atıyor, kan şekerini dengeliyor, mide problemlerine iyi geliyor. Protein, demir, kalsiyum, fosfor, B ve C vitamini içeriyor. Adeta doğal şifa. Bu meyve yüzyıllar boyunca özellikle mide hastalıkları tedavisinde kullanılmış. Mide ve bağırsak sorunu olanlar için günde bir kaşık yenmesi tavsiye ediliyor. Faydasının uzun sürmesi için ise en az bir ay boyunca devam edilmesi gerekiyor. Araştırmalar kansere karşı da çok faydalı bir besin olduğunu ortaya koyuyor; kanser hücrelerinin yayılması, gelişmesini ve büyümesini önlüyor. Yanık ve yaraların tedavisinde de iyileştirici etkiye sahip. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu meyvenin aynı zamanda antibiyotik etkisi de bulunuyor. Peki nasıl tüketilmeli?
23.05.2022Sağlık
Kuzey Kore'de vaka sayıları 2.24 milyona ulaştı! Yardımları reddettiler çay ve tuzlu suyla koronavirüsle mücadele ediyorlar...
Kuzey Kore'de vaka sayıları 2.24 milyona ulaştı! Yardımları reddettiler çay ve tuzlu suyla koronavirüsle mücadele ediyorlar...Kuzey Kore'de koronavirüs vakaları artıyor. Nüfusun tamamına yakınının aşılanmadığı ve antiviral ilaçlara erişimin olmadığı Kuzey Kore, koronavirüs vakaları artıyor. Dışarıdan tıbbi yardım almayı reddeden ülke sıcak içecekler ve tuzlu su ile hastalıkla mücadele etmeye çalışıyor.
20.05.2022Dünya
Çürük yumurta ve amonyak benzeri kokuya dikkat!
Çürük yumurta ve amonyak benzeri kokuya dikkat!Ağız kokusu problemi, boğaz ve diş sorunlarından kaynaklanabileceği gibi sindirim sistemindeki sorunlardan dolayı ortaya çıkabiliyor. Akciğer ve böbrek hastalıklarının da ağız kokusuna yol açabildiğini belirten Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. A. Murat Koca, mide ve sindirim sistemi rahatsızlıklarında çürük yumurta kokusu, böbrek rahatsızlığında ise amonyak benzeri koku oluştuğunu ifade ediyor. Op. Dr. A. Murat Koca, ağız kokusunu önlemek için tüketilen su miktarına dikkat edilmesini, mide asidini yükselten gıdalardan uzak durulmasını ve mutlaka bir uzmana danışılmasını tavsiye ediyor.
27.04.2022Sağlık
Tarhana Çorbası Tarifi: Tarhana çorbası nasıl yapılır?
Tarhana Çorbası Tarifi: Tarhana çorbası nasıl yapılır?Türk Mutfağı’na özgü lezzetlerden olan tarhana çorbası, Anadolu'da yaygın olan geleneksel, baharatlı bir çorbadır. Sade yoğurt, un ve sebzelerin fermente edilmiş karışımından yapılan tarhananın faydaları ise saymakla bitmiyor. Peki, Tarhana çorbası nasıl yapılır? Evde kısa sürede hazırlayabileceğiniz tarhana çorbası tarifi arıyorsanız tarifimize bir göz atın. İşte tarhana çorbası yapılışı ve tarifi!
17.04.2022Ramazan
Doğal antibiyotik, vitamin, kalsiyum, magnezyum deposu! Damar sağlığını koruyor, kanser riskini azaltıyor...
Doğal antibiyotik, vitamin, kalsiyum, magnezyum deposu! Damar sağlığını koruyor, kanser riskini azaltıyor...Güçlü bir C vitamini kaynağı, Ramazan ayında adeta kurtarıcı görevi görüyor. Her derde deva, ödemi gideriyor ve toksinleri attırıyor. Potasyum, folik asit, bakır, magnezyum ve lif barındıran bu besini ılık su tüketmek, vücudun gün boyunca susuz kalmasını önlüyor. Kabızlıkla mücadele ediyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Diş ve diş etlerini korurken aynı zamanda güçlendiriyor, karaciğerde yağlanmayı önemli oranda azaltıyor. Yüksek oranda lif barındırıyor ve bağırsakları rahatlatıyor. Hücre hasarını önemli oranda koruyor, kanser riskini ciddi anlamda düşürüyor. Damar sağlığını koruyor ve damar tıkanıklığına karşı savaşıyor. Ateşi azaltıyor, zayıflatıcı etkisi bulunuyor.
15.04.2022Sağlık
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan aşı açıklaması
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan aşı açıklamasıTarım ve Orman Bakanlığı, LSD aşılamalarından sonra sığırlarda “istenmeyen etki” bildirimi yapılmasına ilişkin, “Bakanlığımız hayvan sağlığını riske edecek herhangi bir uygulamaya müsaade etmemektedir. Uygunsuzluk tespit edilen aşıların hayvan sağlığında kullanımına asla izin verilmemektedir” açıklamasını yaptı.
12.04.2022Ekonomi
Antidepresanlar antibiyotik direncine neden oluyor
Antidepresanlar antibiyotik direncine neden oluyorANKARA Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden Doç. Dr. Müjde Eryılmaz ve Uzman Eczacı Suna Sibel Gürpınar ile Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden Doç. Dr. Didem Kart, TÜBİTAK destekli projede antidepresanların antibiyotik direncine neden olduğunu ortaya koydu. Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel halk sağlığı tehdidi olarak nitelendirilen antibiyotik direncine antidepresanların da yol açtığını ortaya koyan araştırma, mikrobiyoloji alanında dünyanın saygın hakemli dergilerinden Archives of Microbiology'de yayımlandı.
12.04.2022Sağlık
Kan şekerini düşürüyor, susuzluğu gideriyor! Etkili bir doğal probiyotik, günde 1 bardak tüketilirse...
Kan şekerini düşürüyor, susuzluğu gideriyor! Etkili bir doğal probiyotik, günde 1 bardak tüketilirse...Oruçluyken enerji veriyor, sahurda tüketilirse susuzluğu gideriyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmede oldukça etkili, günde 1 bardak tüketmek yetiyor. Vücuttaki hücrelerin yenilenmesini sağlıyor ve bu sayede kanser hücrelerinin gelişmesini engelleyerek tümör oluşmasının da önüne geçiyor. Bağırsakta meydana gelen iltihabik durumları, bağırsak kanserini ve kabızlığı iyileştirici özelliği bulunuyor. Tansiyonu dengeleyici özelliğe sahip, içerisinde bulunan B12, B1, biotin ve K vitaminleri genel sağlığa katkıda bulunuyor. Antibiyotik kullanımı sonrasında vücuttaki iyi bakterileri koruyor, tansiyonu düzenliyor, kan şekerini düşürüyor. Kötü kolesterolü düşürerek kan basıncını düzenliyor. Böylece kalp damar hastalıklarına da iyi geliyor. İşte mucizevi besinlerin saymakla bitmeyen faydaları...
3.04.2022Sağlık
İçişleri Bakanlığı duyurdu! Operasyon başladı, 566 askerle...
İçişleri Bakanlığı duyurdu! Operasyon başladı, 566 askerle...İçişleri Bakanlığı'nca Mardin'de 566 personelin katılımıyla Eren Kış-33 Şehit Jandarma Er Harun Lal Operasyonu başlatıldı.
2.04.2022Gündem
Hastane personelinden hasta köpeğe antibiyotik tedavisi
Hastane personelinden hasta köpeğe antibiyotik tedavisiKaraman'da Ermenek Devlet Hastanesi personeli, hastane yakınında buldukları, hasta olduğu belirlenen köpeğe, antibiyotik tedavisi uygulamaya başladı.
2.04.2022Gündem
Oruç tutacaklar için uyarılar! 'Yemeklerde fazla yağ tüketmeyin'
Oruç tutacaklar için uyarılar! 'Yemeklerde fazla yağ tüketmeyin'Müslümanların dört gözle beklediği Ramazan ayına sayılı günler kaldı. Oruç tutmayı planlayanlar sağlık sorunları nedeniyle endişe duyanlar için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu önerilerde bulundu. Brokoli ve karnabahar tüketimini öneren Saraçoğlu, mercimek ve ıspanak gibi yemeklerde fazla yağ tüketilmemesi gerektiğini, çayın ise belirli miktarda tüketilmesi gerektiğini belirtti.
28.03.2022Sağlık
Kanseri önlüyor, doğal antibiyotik, B12 ve A vitamini deposu! İçeriği diğerlerinden çok farklı! Kabızlığı da önlüyor...
Kanseri önlüyor, doğal antibiyotik, B12 ve A vitamini deposu! İçeriği diğerlerinden çok farklı! Kabızlığı da önlüyor...Kemik erimesinden koruyor, sağlıklı protein ve yağ kaynağı, B12 yönünden çok zengin. Ruhsal rahatsızlıklara karşı da koruyucu etkiye sahip. Doğal antibiyotik özelliği sayesinde faydalı bakterileri öldürmeden zararlı olanlarla savaşıyor. Sindirim sistemini düzenleyerek kabızlık, ishal ve şişkinlik gibi sorunların önüne geçiyor. Cildi ve gözleri koruyor. Kansere karşı da önleyici. Her gün düzenli olarak tüketilmesi yeterli oluyor. Bu yoğurdun içeriği diğerlerinden çok farklı....
28.03.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Antibiyotik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki antibiyotik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.