Aktar

Aktar

Son dakika aktar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan aktar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını aktar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Aktar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan aktar gelişmeleri de dahil olmak üzere 553 aktar haberi bulunmuştur. Tüm aktar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sınavlara girecek öğrenciler için aileleri alıyor! Hafıza güçlendiren bitkilere yoğun talep
Sınavlara girecek öğrenciler için aileleri alıyor! Hafıza güçlendiren bitkilere yoğun talepEskişehir’de aktar Metin Ağılönü, sınav döneminin yaklaşmasından dolayı ailelerin sınava girecek çocuklarının hafızalarını güçlendirmeye yönelik bazı şifalı bitkilere yoğun talep gösterdiğini söyledi.
1.06.2023Yaşam
Kış aylarında hastaların şifa kaynağı! En fazla bu ürünü tercih ediyorlar
Kış aylarında hastaların şifa kaynağı! En fazla bu ürünü tercih ediyorlarKış mevsimi şartlarının sürdüğü Eskişehir’deki aktarlarda yoğun mesai devam ediyor. Aktar işletmecileri, vatandaşların soğuk havalardan korunması için çam kozalağı ürünlerini daha fazla tercih ettiğini belirtti.
14.03.2023Sağlık
Acı biberin fiyatı cep yakıyor! Gramla alıyorlar
Acı biberin fiyatı cep yakıyor! Gramla alıyorlarSofraların vazgeçilmezi olan acı biberin kilosu 250 liradan satılıyor. Fiyatlar vatandaşların cebini yakarken, kilo yerine gramla acı biberi satın alıyorlar.
27.01.2023Ekonomi
Kış ayı gelince akın ediyorlar! Talep yağıyor
Kış ayı gelince akın ediyorlar! Talep yağıyorAksaray’da havaların soğumasıyla birlikte artan soğuk algınlığı rahatsızlıklarına karşı vatandaşlar aktarların tavsiyesi ile en çok zencefil ve zerdeçal ikilisini tercih ediyor.
17.12.2022Sağlık
Grip, bronşit ve öksürüğe iyi geliyor! Aktardan 'grip macunu ve kış çayı' tavsiyesi
Grip, bronşit ve öksürüğe iyi geliyor! Aktardan 'grip macunu ve kış çayı' tavsiyesiKış döneminin gelmesiyle birlikte aktarlarda hareketlilik başladı. Bitkisel ürünlerle bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hastalıklara karşı korunmak isteyen vatandaşlar, aktarların yolunu tutuyor. Aktarlar çok sayıda karışım yaparak grip, nezle ve soğuk algınlığına karşı doğal çözüm sunuyor. Türkiye genelinde son günlerde artan ve okulların kapanmasına neden olan grip vakalarına bir aktar ise 'grip macunu' ile çözüm üretti.
9.12.2022Sağlık
Aktarların soğuk algınlığına karşı önerisi “kış çayı” oldu
Aktarların soğuk algınlığına karşı önerisi “kış çayı” olduAksaray’da hava sıcaklıklarının birden düşmesi ve soğuk havanın etkisini göstermesi ile vatandaşlar aktarların yolunu tutarken, aktarların bu kış soğuk algınlığına karşı tavsiyesi kış çayı oldu.
20.11.2022Yaşam
Gripten ve enfeksiyondan koruyor! Kilosu 600 lira
Gripten ve enfeksiyondan koruyor! Kilosu 600 liraKış aylarının gelmesi ile birlikte havaların soğuması Aydın’daki aktarlarda yoğunluk yaşanmasına neden olurken, 41 yıllık aktarcı Vedat Kavruk gribal enfeksiyon hastalıklarından korunmak isteyen vatandaşlar için çeşitli bitkilerden oluşan bir kış çayı önerisinde bulundu.
18.11.2022Sağlık
Ihlamurun kilosu 400 TL’ye satılıyor! 'Çok fazla bilinmiyor'
Ihlamurun kilosu 400 TL’ye satılıyor! 'Çok fazla bilinmiyor'Kayseri’de soğuk algınlığı başta olmak üzere birçok hastalığa faydası bulunan ıhlamurun kilosu 400 TL’ye satılıyor. Aktar Mehmet Korkusuz, “Çiçek ıhlamurun içimi çok güzel, bu nedenle çok tercih ediliyor” dedi.
27.10.2022Ekonomi
Ihlamurun kilo fiyatı, gram altınla yarışıyor
Ihlamurun kilo fiyatı, gram altınla yarışıyorAntalya'da kış ayının vazgeçilmezi ıhlamurun kilosu, 600 lirayı aşan fiyatı ile şaşırtıyor. 1000 liradan satılan gram altın ile yarışan fiyatı görenler, kilo yerine gramla ıhlamur almaya başladı.
16.10.2022Ekonomi
Elektrik kesintisi nerelerde olacak, ne kadar sürecek? Elektrikler ne zaman gelecek? İlçe ilçe elektrik kesintisi sorgulama ekranı!
Elektrik kesintisi nerelerde olacak, ne kadar sürecek? Elektrikler ne zaman gelecek? İlçe ilçe elektrik kesintisi sorgulama ekranı!İstanbul’un pek çok ilçesinde elektrik kesintisi! BEDAŞ ilçe ilçe duyurdu! İstanbul'da 6 Eylül Salı ve 7 Eylül Çarşamba günü farklı yer ve saatlerde elektrik kesintileri uygulanacak. 21 ilçede uygulanacak planlı kesintiler 2 ile 10 saat sürecek. Peki, Elektrik kesintisi nerelerde olacak? Elektrik kesintisi ne kadar sürecek? Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul elektrik kesintisi sorgulama ekranı!
6.09.2022Gündem
Uzmanlar uyarıyor! Açıkta satılan ürünlere dikkat! Kansere neden oluyor!
Uzmanlar uyarıyor! Açıkta satılan ürünlere dikkat! Kansere neden oluyor!Sağlıklı olmak adına tüketilen bitki çayları, üretim ve saklama koşulları nedeniyle faydadan çok zarar verebiliyor. Bitki çaylarının özellikle kalitesi açısından dikkatle tüketilmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Ekrem Sezik, “Açıkta satılan ürünler yerine kaliteli ve bilinen markaların poşet çayları tüketilmeli” diyor.
28.07.2022Sağlık
Kakao yağı hamilelerin ilgisini çekiyor
Kakao yağı hamilelerin ilgisini çekiyorZonguldak’ta hamile kadınlar göbek çatlamasına iyi gelen kakao yağına yoğun ilgi gösterdi.
17.05.2022Sağlık
İşte Burak Elmas'ı ibra etmeyecek ilk isim! 'Martta hedefsiz kaldık'
İşte Burak Elmas'ı ibra etmeyecek ilk isim! 'Martta hedefsiz kaldık'Cumartesi günü yapılacak mali genel kurul öncesi önemli açıklamalarda bulunan Ünal Aysal, Ergun Gürsoy ve Metin Öztürk Burak Elmas'ın ibra edilip edilmeme konusunda ise önemli ifadeler kullandı.
25.03.2022Galatasaray
Sedef hastalığına çare buldu, Arap turistler sıraya girdi! '9 çeşit bitkisel karışımla hazırladım'
Sedef hastalığına çare buldu, Arap turistler sıraya girdi! '9 çeşit bitkisel karışımla hazırladım'Sedef hastalığı ile ilgili sevindiren gelişme! Türkiye Aktarlar ve Baharatçılar Federasyonu Genel Başkanı Halit Özdemir, yaptığı bitkisel karışımla sedef hastalığına iyi gelen kremi ortaya çıkardı. Bu hastalığa çok fazla yakalanan Arap turistler ise kreme yoğun talep gösteriyor.
23.02.2022Sağlık
Kış aylarının vazgeçilmeziydi, kilosu 500 liraya çıktı
Kış aylarının vazgeçilmeziydi, kilosu 500 liraya çıktıKilogram fiyatı bu yıl 500 liraları buldu, kış aylarının vazgeçilmez şifa deposu. Özellikle koronavirüs salgınında herkesin gözdesi haline geldi, tüketicinin cebini yakmasına rağmen sağlık için tercih edilmeye devam ediliyor. Fiyatların zamlandığına dikkat çeken esnaf Metin Karaca, “Ihlamurun benim beğendiğimin kilosu 200 TL ile 300 TL arası. Biraz güneşte kurutulmuş olanı ise 100 TL civarındadır. Çiçeğinin fiyatı ise 500 TL” dedi.
3.02.2022Ekonomi
Kredi- kredi kartı borcu, işten çıkarılma, iflas... Hepsi için geçerli, hemen yapmanız gereken...
Kredi- kredi kartı borcu, işten çıkarılma, iflas... Hepsi için geçerli, hemen yapmanız gereken...Kredi kullanımı, borcu olana ya da nakit ihtiyacı olan herkesin ilk başvurduğu çözüm yollarından biri. Günümüz şartlarında pek çok kişinin ya kredi -kredi kartı borcu ya da kişisel borçları bulunuyor. Özellikle ani ortaya çıkan finansal krizler kişilerin çözüm bulma noktasında en çok sorun yaşadığı ekonomik durumlar arasında yer alıyor. İşten çıkarılma, iflas, döviz borcu olup da kurdaki ani artış sonucu kefaletlerinin döviz cinsinde yetmemesi gibi ani gelişen ekonomik krizler çözümsüz değil. Doğru strateji ile tüm borçları kapatmak mümkün. İşte kredi-kredi kartı borcu olan, işten çıkarıldığı için gelir kaybına uğrayan, iflas eden ya da döviz cinsinden borcu olanların yapması gerekenler....
27.01.2022Ekonomi
Tansiyon ve şeker hastalığına şifa! İki yılda bir yetişiyor, kilosu 20 lira...
Tansiyon ve şeker hastalığına şifa! İki yılda bir yetişiyor, kilosu 20 lira...Göz tansiyonuna, normal tansiyona, kalp damar yollarına, safra kesesi taşlarına, şekere ve cilt sağlığına şifa, iki yılda bir yetişiyor. Adet sancılarını dindiriyor, antioksidan özelliği olan bu besin, C vitamini, fosfor, magnezyum gibi minarel ve vitaminler bakımından çok zengin. Her derde deva, faydaları saymakla bitmiyor. Kilosu 20 lira, görenler mutlu oluyor.
1.01.2022Sağlık
Hastalıklar arttı, vatandaşlar şifayı orada aradı
Hastalıklar arttı, vatandaşlar şifayı orada aradıGribal enfeksiyonların artmasıyla vatandaşlar aktarlara koşarken bitki çaylarında satış patlaması yaşandı.
31.12.2021Sağlık
Fiyatı 30 TL’den 200 TL'ye yükseldi! Böylesi ilk kez oluyor...
Fiyatı 30 TL’den 200 TL'ye yükseldi! Böylesi ilk kez oluyor...Kahve fiyatlarında yükseliş sürüyor. Fiyatlar katlanarak artmaya devam ediliyor. Fiyatı 2021 başında 30 TL olan kahvenin kilo fiyatı, şu anda 200 TL'ye ulaşmış durumda. Normalde 100 gramlık paketler halinde satılan kahve, artık alışılanın aksine 50 gram olarak da vatandaşlara sunulmaya başladı. Kahve satışı yapan esnaf Muhammed Arslan, "50 gramdan aşağı yukarı 6-7 fincan kahve çıkar. Vatandaş doğal olarak şaşırıyor, ama yapacak bir şey yok. Kahveye don vurduğundan dolayı süreç bu şekilde en az 4-5 ay daha böyle gidecek. Doların düşmesi biraz daha fiyatların artmamasını sağlar” sözlerini kullandı.
27.12.2021Ekonomi
Havalar soğuyunca talep patladı!
Havalar soğuyunca talep patladı!Hatay’da havaların soğumasıyla grip ve soğuk algınlığından korunmak isteyen vatandaşlar bitkisel kış çayına yöneldi.
10.12.2021Sağlık
Kilosu 3 bin 500 lira, gramla satıyorlar! Faydaları saymakla bitmiyor, bal ile karıştırırsanız...
Kilosu 3 bin 500 lira, gramla satıyorlar! Faydaları saymakla bitmiyor, bal ile karıştırırsanız...Kilosu 3 bin 500 liraya satılıyor. Sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. Fiyatının yüksek olmasından dolayı vatandaşlar gram gram alabiliyor. Tabiattaki en kuvvetli antiseptik içeriğe sahip ve enfeksiyonla mücadelede birebir etkili. Uçak yolculuğunda kulakların tıkanmaması için de kullanılıyor. Kilosu 3 bin 500 lira. 100 gramlık paketi 350 lira. 10 gramlık paketi ise vatandaşlara 35 liradan satılıyor.
6.12.2021Ekonomi
Kilosu 300 lira! Pademide talep patladı
Kilosu 300 lira! Pademide talep patladıSonbaharla birlikte bitki çayı sezonu da açıldı. Aktarlar havalar biraz daha soğuyunca satışların daha da hareketleneceğini belirtirken, “Bugünlerde adaçayına talep arttı. Keçiboynuzu ve andız pekmezi de revaçta” dedi
2.10.2021Ekonomi
Aktarlara meslek standartları getirildi! Resmi Gazete’de yayımlandı!
Aktarlara meslek standartları getirildi! Resmi Gazete’de yayımlandı!Aktarlığa meslek standartları getirildi. Ankara Ticaret Odası tarafından hazırlanan standartlar, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından kabul edildi. Standartlar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre müşterinin talebine göre bitkisel ürünleri kullanıma hazır hale getiren kişiler Aktarlar, “Geleneksel ve tamamlayıcı tıpla ilgili yardımcı profesyonel meslek mensupları” arasında sayıldı.
22.08.2021Ekonomi
Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli?
Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli?Galatasaray'da başkanlık seçimi heyecanı yaşanıyor. Başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu sosyal medyada en çok konuşulan, arama motorlarında araştırılan isimler arasında yer aldı. Eşref Hamamcıoğlu'nun serveti, kariyeri, ve Galatasaray'da aldığı görevler merak konusu oldu. Peki, Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Serveti ne kadar? Ne iş yapıyor?
19.06.2021Futbol
Bilinçsiz tüketimi hayati tehlike oluşturuyor
Bilinçsiz tüketimi hayati tehlike oluşturuyorTürkiye’de satışı olmadığı bilinen bitkinin yoğun talep görmesi, gözleri aktarlara ve uzmanlara çevirdi. Sinirleri yatıştırdığı gerekçesiyle tüketilen bitkinin, ciddi hayati tehlike oluşturduğu ortaya çıktı.
14.06.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Aktar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki aktar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.