Aidat

Aidat

Son dakika AİDAT haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan AİDAT ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını AİDAT haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Aidat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan aidat gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.037 aidat haberi bulunmuştur. Tüm aidat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kredi kartı kullanan milyonların cebini rahatlatacak uyarı! Çözümleri tek tek anlattı, dikkat çeken 180 gün detayı
Kredi kartı kullanan milyonların cebini rahatlatacak uyarı! Çözümleri tek tek anlattı, dikkat çeken 180 gün detayıKredi kartı kullanan milyonları ilgilendiren uyarı! Pek çok kişi şikayetçiydi, nefes aldıran çözüm tavsiyesi geldi. Bankalar mayıs ayı itibarıyla bu yıla ilişkin kredi kartı aidat ücretlerini ekstreye yansıtmaya başladı. Kartın özelliğine ve bankaya göre değişse de ücretler hemen hemen 600 lirayı aşıyor. Ekstreyi kontrol eden bu yüksek tutarları görünce şok oluyor, kontrol etmeyen ise farkında olmadan aidat ücretini ödüyor. Bu durumundan kurtulmak ise mümkün. Kimsenin bilmediği 180 gün detayı ortaya çıktı. Peki kredi kartı borcu öderken bir de aidat sorunu ile karşı karşıya kalmamak için ne yapılmalı? İşte detaylar...
9.06.2023Ekonomi
Fahiş kira artışı ile ilgili dikkat çeken açıklama: İstanbul'da 400 bin hayalet ev var
Fahiş kira artışı ile ilgili dikkat çeken açıklama: İstanbul'da 400 bin hayalet ev varİstanbul'da boş bekleyen hayalet evler hem kiraların artmasına neden oluyor, hem de arz talep dengesini bozuyor. Gayrimenkul uzmanları mülk sahiplerinin kiraya yapılan yüzde 25 sınırlamasından dolayı piyasanın yükselmesini beklediğine işaret ediyor.
9.06.2023Ekonomi
Kiralık ev arayanlar dikkat! En az 20 bin TL geliriniz olması gerekiyor
Kiralık ev arayanlar dikkat! En az 20 bin TL geliriniz olması gerekiyorFahiş kira artışları milyonlarca kişinin ortak sorunu. Birçok ilde kiracılar zam baskısı ile uğraşırken, kiralık ev arayanlar bütçesine göre seçenek bulmakta zorlanıyor. Peki bugünlerde yeni bir ev kiralayacaklar ne kadar hane gelirine sahip olmalı? İstanbul’da merkezi ilçelerde 2+1 ev kiralamak için hane gelirinin en az 30-60 bin lira bandında olması gerek. Şehrin gelişim çeperlerinde dahi en düşük gelir beklentisi 20-25 bin lira. Ankara’da hane gelirinin en az 20-52 bin lira, İzmir’de ise 22-60 bin lira olması bekleniyor.
4.06.2023Ekonomi
Aidat tartışmasında apartman yöneticisini bıçakladı
Aidat tartışmasında apartman yöneticisini bıçakladıAnkara'da Aykut K. (27), aidat nedeniyle daha önce tartıştığı apartman yöneticisi Mürsel U.'yu (79) cami avlusunda bıçaklayarak yaraladı. Olay, güvenlik kamerasına yansıdı.
30.05.2023Yaşam
Devlete olan borçların yapılandırılması ve ilk taksitin ödeme süresi uzatıldı
Devlete olan borçların yapılandırılması ve ilk taksitin ödeme süresi uzatıldıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile, devlete olan borçların yapılandırılması için 31 Mayıs'ta sona erecek başvuru süresi 30 Haziran'a, borçların ilk taksit ödeme süresi de 31 Temmuz'a kadar uzatıldı.
26.05.2023Gündem
Kiralardaki fahiş artış için yeni çözüm: Alt ve üst sınır
Kiralardaki fahiş artış için yeni çözüm: Alt ve üst sınırPandemi ile artan kira fiyatları deprem riski nedeniyle katlandı. Kiralık konut fiyatındaki fahiş artışın önüne geçilebilmesi için devreye alınan yüzde 25'lik artış sınırı ev sahipleri tarafından uygulanmıyor. Bu süreçte kiracı/ev sahibi arasındaki davalar artıyor. Peki farklı çözümler uygulanabilir mi? Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Hakan Akçam, "Kiralarda alt ve üst sınır belirlenerek bir skala çalışması yapılmalı, ondan sonra yüksek artışlar yapanlar için yaptırımların devreye sokulması uygun olacaktır." ifadelerini kullandı.
25.05.2023Ekonomi
Borcu olanlar dikkat! Süre uzatıldı
Borcu olanlar dikkat! Süre uzatıldıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre; Devlete olan borçların yapılandırılması için başvuru süresi 6 Haziran'a kadar uzatıldı. Borçların ilk taksit ödeme süresi de 31 Temmuz'a kadar uzatıldı.
25.05.2023Ekonomi
Kamu borç yapılandırma hangi borçları kapsıyor? Borç yapılandırma tarihi uzatıldı mı, kamu borç yapılandırmada son tarih nedir, borç yapılandırma tarihi uzatıldı?
Kamu borç yapılandırma hangi borçları kapsıyor? Borç yapılandırma tarihi uzatıldı mı, kamu borç yapılandırmada son tarih nedir, borç yapılandırma tarihi uzatıldı?"Borç yapılandırma tarihi uzatıldı mı, kamu borç yapılandırma süresi ne zaman bitiyor?” Kamu borçlarına yapılandırma için başvuru tarihi uzatıldı. Resmi Gazete'de yayımlanarak yasalaşan vergi affı düzenlemesiyle vergi cezaları, trafik, askerlik, nüfus, köprü, öğrenim kredisi borçları ve destekleme primi gibi borçlar yapılandırılabilecek.
23.05.2023Gündem
İnce'nin oyları kime kayacak? Mehmet Sevigen'den flaş açıklama
İnce'nin oyları kime kayacak? Mehmet Sevigen'den flaş açıklama23. Dönem CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, CNN Türk canlı yayınında Tunç Arslanalp'e açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesiyle ilgili konuşan Sevigen, Memleket Partisi'ni destekleyen seçmenlerin hepsinin CHP'yi tercih etmeyeceklerini belirtti.
13.05.2023Gündem
Site yönetmeliği değişiyor! Standart getiriliyor, zorunlu oluyor
Site yönetmeliği değişiyor! Standart getiriliyor, zorunlu oluyorSite yönetmeliği ile ilgili önemli bir adım atılıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yapılacak değişikliği maddeler halinde açıkladı. Bundan sonra her isteyen site yöneticisi olamayacak. Ayrıca güvenlik görevlisi zorunluğu da geliyor. Sektör temsilcileri yapılması planlanan değişiklik ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. TÜKONFED Başkan Vekili Av. İbrahim Güllü, "Öncelikle herkes yönetici olamamalı. Bunun bir kriteri, eğitimi ve sertifikasyonu olmalıdır. Yöneticinin mutlaka hukuk formasyonuna sahip olması da gerekir." diye konuştu.
11.05.2023Ekonomi
Kredi kartı aidatıyla ilgili emsal karar! İade ediliyor
Kredi kartı aidatıyla ilgili emsal karar! İade ediliyorKredi kartı aidatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Türkiye'de milyonlarca kişi kredi kartı kullanıyor. Bir kredi kartı sahibinin yıllık kart aidatının iadesi için başlattığı hukuk mücadelesinde mahkeme emsal bir karar verdi. İşte detaylar...
24.04.2023Ekonomi
Borcu olan çiftçilere Yargıtay'dan önemli uyarı!
Borcu olan çiftçilere Yargıtay'dan önemli uyarı!Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı'na aidat borcu olduğu için icralık olan çiftçi, icra takibine itiraz etti. Davaya son noktayı koyan Yargıtay, davalı çiftçinin koruma hizmetinden ayrılmaya ilişkin dilekçesinin olmadığına dikkat çekerek, itirazın iptaline hükmetti.
22.04.2023Ekonomi
Kiracıları ilgilendiriyor! Ev sahibinin 'aidat' fırsatçılığı, kapı dışarı etti
Kiracıları ilgilendiriyor! Ev sahibinin 'aidat' fırsatçılığı, kapı dışarı ettiKiracıları yakından ilgilendiren haber. Yükselen fiyatlar sonrasında kiracı ve ev sahipleri karşı karşıya gelmeye devam ediyor. Bu sefer ki adres İstanbul Esenyurt. Evini daha yüksek kiraya vermek isteyen ev sahibi, kiracısının aidatı ödememesini fırsat bilerek harekete geçti. Aidat borcu, kira borcu olarak kabul edilince kiracı evden tahliye edildi.
17.04.2023Ekonomi
Yeni yöntemleri ifşa oldu! Seçmenler hedefte, bu linke sakın tıklamayın
Yeni yöntemleri ifşa oldu! Seçmenler hedefte, bu linke sakın tıklamayınDolandırıcıların yeni yöntemi ortaya çıktı. Gündemdeki her konuyla ilgili vatandaşı dolandırmaya çalışan sahtekarlar şimdi de seçmenleri hedef aldı. Yüksek Seçim Kurulu adıyla sahte mail atan dolandırıcılar, vatandaşların kişisel bilgilerini çalıyor. İşte haberin detayları...
17.04.2023Gündem
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren emsal karar! Haklı tahliye sebebi sayıldı
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren emsal karar! Haklı tahliye sebebi sayıldıEv sahibi ve kiracı herkesi ilgilendiren son dakika gelişmesi! Mevcut kiracısını çıkarıp evini daha yüksek bedelle kiraya verebilmek için her yolu deneyen ev sahipleri, yeni bir yöntem keşfetti. Kiracısının aidat borcunu ödemediğini fark eden bir konut sahibi, hemen harekete geçti. Mahkemeden ise milyonlarca insanı ilgilendiren emsal bir karar geldi.
16.04.2023Ekonomi
Baro aidatı kalktı mı? 2023 baro aidatı ne kadar?
Baro aidatı kalktı mı? 2023 baro aidatı ne kadar?1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nda yapılan değişiklikler geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüge girdi. Avukatlık mesleğine adım atan genç hukukçuları ilgilendiren bir de karar çıktı. Peki, Baro aidatı kalktı mı? 2023 baro aidatı ne kadar?
Avukatlarla ilgili yeni karar! 5 yıl aidat ödemeyecekler
Avukatlarla ilgili yeni karar! 5 yıl aidat ödemeyecekler1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nda yapılan değişiklikler geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüge girdi. Avukatlık mesleğine adım atan genç hukukçular, ilk 5 sene boyunca barolara aidat ücreti ödemeyecek. Düzenlemeyle birlikte Avukatlara büro kurma giderlerinin karşılanması amacıyla uygun şartlarda kredi imkanı sağlanacak.
15.04.2023Gündem
Asansör kapısına dışkı sürdü, idrarını komşularının kapılarına döktü! 'Çok tehlikeli'
Asansör kapısına dışkı sürdü, idrarını komşularının kapılarına döktü! 'Çok tehlikeli'Antalya'da komşularının duvarlarına tehdit içerikli yazılar yazıp, çöp atan ve ateş yakarak kabus yaşatan İran uyruklu kadın tekrar aynı apartmana geldi. Asansör kapısına dışkı süren kadının komşuları, hem çocukları hem de kendileri için tedirgin olduklarını söyledi.
12.04.2023Yaşam
Bakan Kurum açıkladı! İstanbul’da kentsel dönüşüm hamlesi
Bakan Kurum açıkladı! İstanbul’da kentsel dönüşüm hamlesiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum canlı yayında açıklamalarda bulundu. "Gönlümüz, kulağımız, kalbimiz deprem bölgesinde" diyen Bakan Kurum, bölgedeki çalışmaları aktardı. Kurum, "Bayramda sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla ilk başlattığımız konutlarımız teslim edilecek. Köylerde konutlarımızı bitireceğiz. Bunlar tek katlı konutlar. Bir köyün tamamı bitecek, bayrama yetişecek" ifadelerini kullandı.
10.04.2023Gündem
Yeni evli çifte büyük şok! İşte eve gelince gerçek ortaya çıktı: Eşim ağlıyor
Yeni evli çifte büyük şok! İşte eve gelince gerçek ortaya çıktı: Eşim ağlıyorAvcılar'da yeni evlenen çift hayatının şokunu yaşadı. İşten geldiğinde evinin halini gören ev sahibi büyük bir şok yaşarken polis ekipleri konuya ilişkin çalışma başlattı. İşte haberin detayları...
7.04.2023Yaşam
Fırsatçı ev sahipleri harekete geçti! Ya evi boşalt ya fark öde
Fırsatçı ev sahipleri harekete geçti! Ya evi boşalt ya fark ödePandemi ile artan kiralık ev fiyatları deprem riski nedeniyle adeta uçuşa geçti.Ev sahipleri yüksek kira için yeni bir yol buldu. Kiracıdan geçmiş dönem enflasyon farkını isteyip, alacaklı davası açan ev sahipleri, "Ya geçmiş farkı öde ya da evi boşalt!" diyor.
6.04.2023Ekonomi
Araç muayene ücretleriyle ilgili flaş karar, ödeme iade edildi
Araç muayene ücretleriyle ilgili flaş karar, ödeme iade edildiMilyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiriyor. Araç muayene ücretleriyle ilgili yeni bir karar verildi. Trabzon’da Ömer Altuntaş isimli vatandaş, geçen yıl aracının muayenesini yaptırmak için gittiği araç muayene istasyonunda ödediği komisyon sonrası mahkemeye başvurdu. Mahkeme konuyla ilgili flaş bir karara imza attı. İşte haberin detayları...
22.03.2023Ekonomi
Ev fiyatlarında EYT ve deprem etkisi! Aidat ve kiralar da uçtu, işte İstanbul’da ilçe ilçe fiyatlar
Ev fiyatlarında EYT ve deprem etkisi! Aidat ve kiralar da uçtu, işte İstanbul’da ilçe ilçe fiyatlarPandemi ile artan kira ve ev fiyatları, deprem riski nedeniyle uçuşa geçti. İstanbul’da Şubat 2022’de satılık konut ilanlarının ortalaması 1 milyon 302 bin iken, bu ortalama fiyat Şubat 2023’te 3 milyon 105 bin lirayı aştı. Milyonları ilgilendiren bir diğer artış da aidat fiyatlarında yaşandı. Son bir yılda İstanbul’da aidatlar ortalama yüzde 77 artarken, birçok ilçede zam oranı yüzde 100’ü aştı. Merkezi ilçelerde 100 metrekarelik bir evin ortalama aylık aidatı 1.300 ila 2 bin 600 lira bandında değişiyor. Merkeze uzak ilçelerde dahi en düşük aidat bedeli 500 liraya ulaştı. Lüks sitelerde istenilen rakamlar 12 bin liraya kadar çıkıyor. İşte İstanbul’da ilçe ilçe hem aidat hem de kira fiyatları...
22.03.2023Ekonomi
Aidat fiyatları uçuşa geçti! İşte İstanbul’da ilçe ilçe aidat fiyatları
Aidat fiyatları uçuşa geçti! İşte İstanbul’da ilçe ilçe aidat fiyatlarıKira fiyatları ve ev fiyatlarındaki artış sonrası aidatlarla ilgili de gelişmeler yaşanıyor. Son bir yılda İstanbul’da aidatlar ortalama yüzde 77 artarken, birçok ilçede zam oranı yüzde 100’ü aştı. Merkezi ilçelerde 100 metrekarelik bir evin ortalama aylık aidatı 1.300 ila 2 bin 600 lira bandında değişiyor. Merkeze uzak ilçelerde dahi en düşük aidat bedeli 500 liraya ulaştı. Lüks sitelerde istenilen rakamlar 12 bin liraya kadar çıkıyor. İşte İstanbul’da ilçe ilçe aidat fiyatları...
21.03.2023Ekonomi
AK Parti'den adaylık açıklaması! Tarih belli oldu
AK Parti'den adaylık açıklaması! Tarih belli olduAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, aday müracaatlarının 16 Mart'a kadar devam edeceğini açıkladı. Yavuz, başvuru aidatı yerine AFAD'a bağış yapılacağını ifade etti.
13.03.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Aidat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki aidat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.