Açlık

Açlık

Son dakika açlık haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan açlık ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını açlık haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Açlık

haberleri sayfasında son dakika yaşanan açlık gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.772 açlık haberi bulunmuştur. Tüm açlık haberleri aşağıda listelenmiştir.
Asgari ücrette en düşük ve en yüksek zam oranı ortaya çıktı! 12 bin 334 lira...
Asgari ücrette en düşük ve en yüksek zam oranı ortaya çıktı! 12 bin 334 lira...Asgari ücret zammı ile ilgili flaş açıklama geldi. Mayıs ayı enflasyon oranının ortaya çıkmasıyla birlikte asgari ücrete gelebilecek zam oranları netleşme başladı. Sosyal Güvenlik Müşaviri Emin Yılmaz, asgari ücrete gelebilecek taban ve tavan zam oranlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte asgari ücret ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
7.06.2023Ekonomi
Kanser, obezite, tansiyon ve diyabetin en büyük nedeni! İnsülin direnci ile ilgili dikkat çeken uyarı
Kanser, obezite, tansiyon ve diyabetin en büyük nedeni! İnsülin direnci ile ilgili dikkat çeken uyarıİnsülin direnci, şekerli ve karbonhidratı bol gıdaların beslenme alışkanlığı haline dönüştürülmesiyle gelişen bir hastalıktır. İnsülin direncinin kanser, obezite, tansiyon, diyabet gibi pek çok ciddi hastalığa davetiye çıkarabileceğine dikkat çeken uzmanlar, önemli tavsiyelerde bulundu.
3.06.2023Sağlık
Tebbet Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Tebbet Suresi ne zaman indirildi?
Tebbet Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Tebbet Suresi ne zaman indirildi?Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan devam ediyor. Kur’an ayı da denilen bu ay ibadetler ve oruçla geçen maneviyatı yüksek bir aydır. Ramazanda evlerde sıklıkla dualar ve hatimler okunuyor. Müminleri yegane amacı, Ramazanın kıymetli zaman dilimini gereği gibi ihya etmek, Ramazan gecelerini maneviyatla geçirmek ve nihayetinde Ramazana kavuşmaktır. Ramazan ayı, Allah’ın kullarına lütfettiği çok mübarek bir aydır. Bir hadis-i şerifte “Kim Ramazan ayının faziletine inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek, Ramazanı ibadetle ihya ederse, geçmiş günahları bağışlanır” denir. Ramazan ayında sıklıkla okunan dualar araştırılırken özellikle Tebbet suresinin anlamı ve tefsiri de pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki, Ramazan ayında Tebbet Suresi okumanın yararları ve faziletleri nelerdir? İşte Tebbet Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri...
4.05.2023Sureler
Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne?
Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne? Medine döneminde inen Maide Suresi, 120 âyettir. Sûre, adını 112. ve 114. âyetlerde yer alan “mâide” (sofra) kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca; verilen sözlerin yerine getirilmesi, İsrailoğullarının sözlerinde durmamaları, Hıristiyanların yanlış inançları, dünyaya düşkünlükleri ve yolsuzlukları, müslümanlar için bazı talimat, uyarı ve dinî hükümler konu edilmektedir. Peki, Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne? Maide suresi ne anlatıyor? Maide ne demek? Maide Sûresi kaç âyet? İşte Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!
4.05.2023Sureler
Tevbe Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Tevbe Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Tevbe Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Tevbe Suresi okumanın yararları ve faziletleriTevbe suresi başında besmele olmayan tek sure olması nedeniyle diğer surelerden ayrılmaktadır. İki ayeti hariç Medine döneminde nazil olduğu bilinir. 129 ayetten oluşan Tevbe suresi, adını 117. ve 118. ayetlerde geçen tevbe kavramından alır. Bazı bilginler surenin başında besmele yazılmamış olmasını bir önceki surenin devamı olarak açıklamaktadır.
4.05.2023Sureler
Bakan Akar: 40 yıldır milletimizin başına musallat olan beladan asil milletimizi kurtaracağız
Bakan Akar: 40 yıldır milletimizin başına musallat olan beladan asil milletimizi kurtaracağızMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar; terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaparak; "Yurt içinde, yurt dışında, Suriye'nin kuzeyinde, Irak'ın kuzeyinde nerede olurlarsa olsunlar mücadele devam ediyor. Bunları da sona erdirmek suretiyle 40 yıldan beri vatanımızın, milletimizin başına musallat olan bu beladan asil milletimizi kurtaracağız" dedi.
1.05.2023Gündem
Azerbaycan, Laçın Koridoru'nun başlangıcındaki sınır kontrol noktasına bayrak dikti
Azerbaycan, Laçın Koridoru'nun başlangıcındaki sınır kontrol noktasına bayrak diktiAzerbaycan, Laçın Koridoru'nun başlangıcında kurduğu sınır kontrol noktasında Azerbaycan bayrağını göndere çekti.
26.04.2023Dünya
Açlık Tarikatı'ndan korkunç detaylar ortaya çıkıyor! Bin kişinin cesedi bulunacak...
Açlık Tarikatı'ndan korkunç detaylar ortaya çıkıyor! Bin kişinin cesedi bulunacak...Kenya’dan dünyayı dehşete düşüren haberler gelmeye devam ediyor. Ülkenin Malindi kasabasında takipçilerini “aç kalarak Hz. İsa’ya kavuşacakları” vaadiyle kandırarak ölüm orucu tutmalarına sebep olan Hıristiyan tarikatının lideri Paul Mackenzie Nthenge, polisteki sorgusunda en az bin kişinin cesedinin bulunacağını söyledi.
26.04.2023Dünya
Harry Belafonte hayatını kaybetti
Harry Belafonte hayatını kaybettiAmerikalı şarkıcı, aktivist ve aktör Harry Belafonte hayatını kaybetti. Kalipso Kralı olarak adlandırılan, ırkçı engelleri kaldırmasıyla tanınan Belafonte 96 yaşındaydı.
26.04.2023Magazin
'Açlık tarikatı' soruşturmasında ceset sayısı 47’ye yükseldi! 'Açlıktan ölürseniz Hz. İsa ile tanışacaksınız'
'Açlık tarikatı' soruşturmasında ceset sayısı 47’ye yükseldi! 'Açlıktan ölürseniz Hz. İsa ile tanışacaksınız'Kenya'da açlıktan ölmeleri halinde "Hz. İsa ile tanışacakları" vaadiyle kandırılan tarikata dair devam eden soruşturma kapsamında ulaşılan cansız beden sayısı 47’ye yükseldi.
23.04.2023Dünya
Uzman isim açıkladı! İşte fazla kiloları eriten yöntem
Uzman isim açıkladı! İşte fazla kiloları eriten yöntemRamazan’ın bitip bayramın gelmesiyle yemek yeme düzenimiz bir hayli değişti. Aniden öğün sayımız arttı, tatlı krizlerimiz başladı. Bayramda aşırı yediklerimiz, bize kilo olarak geri döndü. Peki bayramda dengesiz beslenme sonucunda aldığımız kiloları nasıl verebiliriz? Aşırıya kaçtığımızda neler yapmalıyız? Uzman isim uyarılarda bulundu. İşte detaylar…
23.04.2023Sağlık
Dünya tarihinin en korkunç seri katili! 10 yılda 52 kişiyi katletti motivasyonu şok etti...
Dünya tarihinin en korkunç seri katili! 10 yılda 52 kişiyi katletti motivasyonu şok etti...Ülkeyi dehşete düşüren olay 1982 yılında başlamış ve peş peşe işlenen cinayetler halkı korku ve dehşete düşürmüştü. Cinayet sayısı ve kurbanlarına yaptıklarından dolayı “Tarihin en korkunç seri katili” lakabını alan Andrei Chikatilo ismi aradan geçen yıllara rağmen halen ülkede korku ile anılıyor. İşlediği korkunç cinayetlerin detayları ortaya çıkan Chikatilo’nun vahşetleri işlemedeki motivasyonu ise duyanları şoke etti.
18.04.2023Dünya
Uyuyor sandığı bebeği ölü bulunmuştu! Yürek sızlatan detay: Sahipsiz kaldı
Uyuyor sandığı bebeği ölü bulunmuştu! Yürek sızlatan detay: Sahipsiz kaldıAdana'da Ayşegül Talay’ın (30) anahtarını unuttuğunu iddia ederek yardım istediği itfaiye ekipleri, kapıyı kırıp eve girdiğinde 2 aylık bebeği ölü olarak buldu. Uyuşturucu madde tesiri altında olduğu tespit edilen ve emniyetteki ifadesinde, "Bir hafta önce babasıyla yıkamıştık. Sonra sobanın yanına yatırdım. Hiç uyanmadı. Bir haftadır uyuyor zannediyordum" dediği öğrenilen anne tutuklandı. Baba Suat Talay (42) ise aranıyor. Öte yandan bebek ile ilgili yürek sızlatan bir detay daha ortaya çıktı.
11.04.2023Yaşam
Adana'da korkunç olay! Ölen bebeklerini bir hafta fark etmediler
Adana'da korkunç olay! Ölen bebeklerini bir hafta fark etmedilerAdana’da korkunç bir olay yaşandı. Uyuşturucu bağımlısı olan Suat ve Ayşegül T. çifti, bir hafta önce ölen 2 aylık kız bebeklerinin öldüğünü fark etmedi. Korkunç olay, komşuların kötü koku üzerine polise ihbarda bulunması ile ortaya çıktı. Bebeğin cesedi morga kaldırılırken, gözaltına alınan anne tutuklandı, babanın ise arandığı bildirildi. İşte olayın detayları...
10.04.2023Yaşam
Ramazan ayında başı ağrıyanlar dikkat! Bunları mutlaka yapın
Ramazan ayında başı ağrıyanlar dikkat! Bunları mutlaka yapınRamazan ayında en sık görülen şikâyetlerden birinin baş ağrısı olduğunu söyleyen Nöroloji Uzmanı Dr. Biman Chabou, "Açlık süresinin uzun olması ve yine bu süre içerisinde sıvı alımının olmaması, uyku düzeninin değişmesi özellikle de migrenli kişilerde baş ağrılarını tetikleyebilir. Baş ağrısı başladığında karanlık ve sessiz bir odada uzanın. Açık havada yürüyüş yapmak, nefes ve gevşeme egzersizleri, baş bölgesine soğuk uygulamalar ağrıyı hafifletebilir” dedi.
5.04.2023Sağlık
Uzmanlardan ‘mutlaka su tüketin’ tavsiyesi
Uzmanlardan ‘mutlaka su tüketin’ tavsiyesiManisa Merkezefendi Devlet Hastanesinde görevli Dahiliye Uzmanı Dr. Burcu Almacan İnce, çay, kahve veya limonata gibi içeceklerin hiçbirinin suyun yerini tutmadığını belirterek, iftarla başlayıp sahur bitimine kadar geçen sürede en az 2,5 litre su tüketilmesini önerdi.
31.03.2023Sağlık
Guterres ve Emine Erdoğan, BM Genel Kurulunda düzenlenen Sıfır Atık Özel Oturumu’nda konuştu
Guterres ve Emine Erdoğan, BM Genel Kurulunda düzenlenen Sıfır Atık Özel Oturumu’nda konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliğinin özel davetlisi olarak katıldığı BM Genel Kurulu'ndaki Sıfır Atık Özel Oturumu'nda, iklim ve çevre sorununda dünyada adil dağılım ilkesine dayalı hakkaniyetli bir sisteme ihtiyaç olduğunu söyledi.
30.03.2023Gündem
Ramazanın 5. gününde kılınacak namaz ve okunacak sureler | Ramazan ayının 1. ile 10. günleri arasında tesbih nasıl çekilir?
Ramazanın 5. gününde kılınacak namaz ve okunacak sureler | Ramazan ayının 1. ile 10. günleri arasında tesbih nasıl çekilir?Ramazan ayının gelmesiyle birlikte hangi gün hangi namazın kılınacağı da araştırılmaya başlandı. 11 ayın sultanı Ramazan ayını oruçla, duayla ve namaz eda eden vatandaşlar, Ramazan boyunca yapılacak ibadetleri merak ediyor. Ramazan’da hangi ibadetler yapılmalı? İşte Ramazan’ın 5. gününde kılınacak namaz ve okunacak sureler…
26.03.2023Ramazan
Sahur ile ilgili uyku uyarısı! Reflü yakınmasını artırıyor
Sahur ile ilgili uyku uyarısı! Reflü yakınmasını artırıyorSahurda yapılan yanlış gıda tercihlerinin mide ve bağırsak şikayetlerine neden olabileceğini belirten Prof. Dr. Esin Korkut, “Ramazan ayında tutulan orucun en önemli öğünü sahurdur. Uyku bölünecek endişesiyle sahur atlanmamalı ya da sadece su içip yatılmamalıdır. Sahurda proteinden, liften, kalsiyumdan ve vitaminden zengin gıdalar tüketilmelidir. Sahurdan hemen sonra yatmak asit reflü yakınmasını arttıracağından sahurdan sonra yarım saat beklenmelidir” dedi.
24.03.2023Sağlık
'Her meyve suyu, meyve suyu değildir' diyerek uyardı! Hepsi birbirinden farklı, bunlara dikkat
'Her meyve suyu, meyve suyu değildir' diyerek uyardı! Hepsi birbirinden farklı, bunlara dikkatRamazan ayının sık tüketilen içeceklerinden olan meyve suyunu alırken ve tüketirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini değerlendiren Prof. Dr. Aziz Ekşi, “Meyve suyu, meyve nektarı, meyveli içecek ve aromalı içecek; hepsi birbirinden farklı. Alırken meyve oranının en yüksek olduğu içeceği tercih etmeliyiz” dedi.
24.03.2023Sağlık
Sahurda tok tutan, susatmayan 10 yiyecek! Sahurda ne yenir, düşünmeyin, sahurda uzun süre tok tutan yiyeceklere göz atın!
Sahurda tok tutan, susatmayan 10 yiyecek! Sahurda ne yenir, düşünmeyin, sahurda uzun süre tok tutan yiyeceklere göz atın!Sahurda tok tutacak yiyecekler için araştırmalar hızlandı. Oruç tutacak olan vatandaşlar “Sahurda ne yenir, ne yenmez, ne tok tutar?” gibi soruların yanıtı sorgulanıyor. Sahurda tok tutan yiyecekler, uzun süren açlık dönemi boyunca enerji sağlamak ve tok kalmak için araştırılan konuların başında yer alıyor. Sahurda tüketilen yiyeceklerin sağlıklı ve dengeli olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca, kişinin yaşına, cinsiyetine, kilosuna, sağlık durumuna ve aktivite seviyesine göre beslenme ihtiyaçları değişebilir. Peki, Sahurda ne yenir, ne yenmez? Sahurda ne tok tutar, Sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir? Sahurda ne tok tutar, ne yemeli? İşte sahurda tok tutan yiyecekler…
İlk sahurda pirinç pilavı yemek sünnet mi? Sahurda ilk günü pilav yemek!
İlk sahurda pirinç pilavı yemek sünnet mi? Sahurda ilk günü pilav yemek!Ramazan ayında sahur yapmak, oruç tutan kişiler için önemli bir ihtiyaçtır, çünkü oruç tutarken gün boyunca yiyecek ve içecek tüketimi yapılmadığından, sahurda yeterli ve dengeli bir şekilde beslenmek gerekmektedir. Müslümanlar bu gece oruç ibadetini yerine getirmek için sahura kalkıyor. Sahurda protein, lif ve kompleks karbonhidrat içeren besinler tüketmek gün boyu açlık hissetmemenizi sağlar. Öte yandan Sahurda ilk günü pilav yemek için de araştırmalar yapılıyor. Peki, İlk sahurda pirinç pilavı yemek sünnet mi?
Oruç tutmak isteyen anne adayları dikkat! Düşük veya erken doğuma sebep olabilir
Oruç tutmak isteyen anne adayları dikkat! Düşük veya erken doğuma sebep olabilirHamilelik her kadında farklı fiziksel ve hormonal etkilere neden olan özel bir dönemdir. Bu süreçte oruç tutmak isteyen anne adaylarının ortak endişesi ise uzun süreli yaşanacak açlığın bebeğin sağlığı üzerinde olumsuz bir durum oluşturmamasıdır. Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Betül Dündar, “Anne adayının kronik bir rahatsızlığı varsa, zor bir gebelik geçiriyorsa, düzenli olarak ilaç kullanması gerekiyorsa, erken doğum riski görülüyorsa, oruç tutulması önerilmemektedir” dedi.
22.03.2023Ramazan
İftar sonrasında uyku haline karşı hurma önerisi
İftar sonrasında uyku haline karşı hurma önerisiRamazan ayında iftar sonrasında bastıran uyku haline karşı hurma tüketilmesi tavsiye edildi.
20.03.2023Sağlık
Uzmanından Ramazan'da beslenme uyarısı
Uzmanından Ramazan'da beslenme uyarısıRamazan ayının başlamasıyla birlikte oruç ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar iftar ve sahurda nasıl beslenilmesi gerektiği sorularının yanıtlarını aramaya başladı. Vatandaşlar 'sahurda ne yenir, tok tutan yiyecekler nelerdir? Hangi yiyecekler susatmaz, sahurda ne yenirse acıktırmaz?' sorularının cevabını aradı. Uzmanı ise Ramazan Ayı'nda aşırı yağlı yemekler ve hamur işlerinden uzak durulmasının altını çizdi.
16.03.2023Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Açlık ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki açlık haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.