1 Temmuz

1 Temmuz

Son dakika 1 temmuz haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan 1 temmuz ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını 1 temmuz haber sayfamızda bulabilirsiniz.

1 Temmuz

haberleri sayfasında son dakika yaşanan 1 temmuz gelişmeleri de dahil olmak üzere 21.745 1 temmuz haberi bulunmuştur. Tüm 1 temmuz haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ekim 2022 kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Ekim kira zammı ile en yüksek kira artış oranı ne oldu, yüzde 25 sınırı var mı?
Ekim 2022 kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Ekim kira zammı ile en yüksek kira artış oranı ne oldu, yüzde 25 sınırı var mı?Ekim ayı kira artış oranı için enflasyon verileri bekleniyordu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) milyonların merakla beklediği 2022 yılı Eylül ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıkladı. Yıllık enflasyon yüzde 83.45'e yükseldi. Peki, 2022 Ekim kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Ekim ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? İşte Ekim ayı kira artış oranı hesaplama!
3.10.2022Ekonomi
Yemek bedeli vergi istisnası! Yemek bedeli istisnası ne demek, istisna tutarı nedir?
Yemek bedeli vergi istisnası! Yemek bedeli istisnası ne demek, istisna tutarı nedir?Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemek kartı zorunluluğunun kaldırılacağını ve nakit yemek bedeli tutarlarının vergi istisnası kapsamına alınacağını açıkladı. Peki, Yemek bedeli istisnası ne demek, Yemek bedeli vergi istisnası nedir? İşte Yemek bedeli vergi istisnası hakkında merak edilenler…
26.09.2022Ekonomi
Memur maaşları, emekli aylık ve ikramiyeleri kapsıyor! Maaşlara zam geliyor, kabul edildi!
Memur maaşları, emekli aylık ve ikramiyeleri kapsıyor! Maaşlara zam geliyor, kabul edildi!Emekli, memur milyonları kapsıyor. Müjdeli haber geldi. Memur maaşları, emekli aylık ve ikramiyeleri ile ilgili son dakika gelişmesi. Oran belli oldu. Milyonlarca kişinin maaşında büyük artış yaşanacak. AK Parti tarafından 3600 ek gösterge ve öğrenci affını da içeren 57 maddelik yasa teklifini TBMM’de kabul edildi. 3600 ek gösterge düzenlemesi 5 milyon 300 bin memur ve emeklisini kapsayacak. 3600 ek gösterge düzenlemesi sonrasında emekli ikramiyelerinde 50 bin liraya varan artış görülecek. Emekli aylığı da belli bir oranda yükselecek. Peki kimin maaşı ne kadar artacak? İşte son dakika haberinin detayları...
22.09.2022Emekli
Meclis ne zaman açılıyor, adli tatil ne zaman bitiyor? 2022 Meclis'in açılacağı tarih...
Meclis ne zaman açılıyor, adli tatil ne zaman bitiyor? 2022 Meclis'in açılacağı tarih...TBMM ne zaman açılacak, adli tatil ne zaman bitiyor? Türkiye Büyük Millet Meclisi, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla tatile girmişti. Yeni Yasama yılının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Peki, Meclis ne zaman açılıyor?
19.09.2022Gündem
KYK faizleri ne zaman silinecek? KYK borcu faizleri düzenlemesi ne zaman Meclis’e geliyor?
KYK faizleri ne zaman silinecek? KYK borcu faizleri düzenlemesi ne zaman Meclis’e geliyor? Binlerce kişinin beklediği KYK faiz affı ile ilgili gelişmeler kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK kredi borcu ödemelerinde faizlerin silineceği ve borçların alınan tutar üzerinden ödeneceği açıklamasını yapmıştı. KYK faiz affı düzenlemesi beklenirken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati daha önce düzenlemenin Meclis’e geleceği tarihi açıklamıştı. Peki, KYK faizleri ne zaman silinecek? KYK borcu faizleri düzenlemesi ne zaman Meclis’e geliyor? KYK faiz affı son durum ne? İşte detaylar…
13.09.2022Ekonomi
Bakan Ersoy: 396 sinema faaliyetine devam ediyor
Bakan Ersoy: 396 sinema faaliyetine devam ediyorKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüs salgını sürecinde sinema sektörüne 167 milyon TL destek verildiğini belirterek, 2021 Aralık itibarıyla ülke genelinde 396 sinemanın faaliyetine devam ettiğini kaydetti.
8.09.2022Siyaset
EYT’de son durum ne? EYT ne zaman Meclis’e gelecek? Meclis ne zaman açılıyor?
EYT’de son durum ne? EYT ne zaman Meclis’e gelecek? Meclis ne zaman açılıyor? Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı EYT düzenlemesi için çalışmalarına devam ediyor. Gözler Meclis’in açılacağı tarihe çevrilirken Bakan Vedat Bilgin de EYT ‘nin MECLİS’e geleceği tarihi duyurdu. Peki, EYT’de son durum ne? EYT ne zaman Meclis’e gelecek? Meclis ne zaman açılıyor? İşte detaylar…
6.09.2022Emekli
Eylül ayı kira artış oranı hesaplama! 2022 Eylül kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Eylül ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne?
Eylül ayı kira artış oranı hesaplama! 2022 Eylül kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Eylül ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? Eylül ayı kira artış oranı için enflasyon verileri bekleniyordu. TÜİK açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ağustos ayı enflasyon verilerine göre Tüketici Fiyat Endeksi ağustosta yüzde 1,46 artarken, yıllık bazda yüzde 80,21 oldu. TÜFE'deki (2003=100) değişim 2022 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre %1,46, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 47,85, bir önceki yılın aynı ayına göre %80,21 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 54,69 olarak gerçekleşti. Peki, 2022 Eylül kira artış oranı ne kadar oldu? TEFE TÜFE Eylül ayı kira zammı kaç oldu? Kira artış oranı sınırı ne? İşte eylül ayı kira artış oranı hesaplama!
5.09.2022Ekonomi
Eylül kira artış oranı ne kadar oldu? Eylül kira artışı nasıl hesaplanır? Kira zammı ne kadar? Kira zam oranı 2022!
Eylül kira artış oranı ne kadar oldu? Eylül kira artışı nasıl hesaplanır? Kira zammı ne kadar? Kira zam oranı 2022!Milyonları ilgilendiriyor! Kiracı ve ev sahiplerinin gözü enflasyon rakamlarında. Eylül ayı kira artışı için TÜİK tarafından açıklanacak ağustos ayı enflasyon verileri bekleniyor. Konut ve iş yeri kira zammını belirleyecek kiracı ve ev sahipleri enflasyon verilerine odaklandı. Enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte eylül ayında yapılacak kira zammı da kesinleşecek. Peki, Eylül kira artış oranı ne kadar oldu? Eylül kira artışı nasıl hesaplanır? Kira zammı ne kadar? Kira artışı neye göre yapılır? İşte detaylar…
2.09.2022Ekonomi
Araba fiyatlarında büyük indirim! Sıfır araba ve ikinci el araba yeni fiyatlar, peş peşe açıklamalar geldi
Araba fiyatlarında büyük indirim! Sıfır araba ve ikinci el araba yeni fiyatlar, peş peşe açıklamalar geldiAraba fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Sıfır ve ikinci el araba fiyatlarında büyük düşüş gerçekleşti. Eskiden bayilerden yüksek fiyata satan galericiler, sıfır araçları liste fiyatından aşağı satmaya başladı. Bayilerden aldıkları sıfır araçlara 50-100 bin lira fark koyarak satan galerilerin fiyatların da düşüş görüldü. Hükümetin araba fiyatlarıyla ilgili attığı 6+6 sınırlaması araba fiyatlarında hemen etkisi gösterdi. Öte yandan Bakanlık, ikinci el otomobil ticareti yapanlara yeni bir uyarıda bulundu ve 15 Eylül tarihine dikkat çekti. Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 16 Ağustos 2022 tarihinde Ticaret Bakanlığınca yapılan düzenlemeye göre ticari faaliyet kapsamında otomobil ve arazi taşıtlarının pazarlanması veya satışı ancak ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre geçmiş olması koşuluyla yapılabilecek ve bu şart sağlanmadan doğrudan veya dolaylı olarak 1 Temmuz 2023 tarihine kadar pazarlama ve satış yapılamayacak. İşte araba alacak milyonları ilgilendiren flaş detaylar...
30.08.2022Ekonomi
SGK duyurdu: 263 TL banka hesaplarına yatırılıyor! Online başvuru yapılıyor
SGK duyurdu: 263 TL banka hesaplarına yatırılıyor! Online başvuru yapılıyorSGK son dakika açıkladı. Paralar banka hesaplarına yatırılıyor. İnternet üzerinden başvuru yapılıyor. Adana Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bilal Canbolat, 1 Temmuzda yapılan değişikle yetişkin ve çocuk hasta alt bezi ücretlerinin bizzat hasta ya da hasta yakınının hesabına yatırıldığını belirterek, Eski sistem hakkında bazı yakınmalar vardı. Bazı reçetelerin eksik karşılandığı ya da sahte rapor kullanıldığı iddia ediliyordu. Kurumun yaptığı değişiklikle bu iddialar ortadan kalktı dedi.
30.08.2022Ekonomi
Boğaz geçiş ücretleri güncellendi! Bakanlık yeni fiyatı açıkladı
Boğaz geçiş ücretleri güncellendi! Bakanlık yeni fiyatı açıkladıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, “Türk boğazlarından geçecek gemilerin ödeyeceği sağlık denetimi hizmeti, fener hizmeti ve tahlisiye hizmeti ücretlerine esas olacak Altın Frank değerinin güncellenmesi kararlaştırılmıştır. Buna göre, 1983 yılında '1 indirimli Altın Frank: 0,8063 dolar' şeklinde belirlenen değer, 2022 yılında 7 Ekim 2022'den itibaren uygulanmak üzere 4,08 doları olarak güncellenmiştir" açıklamasında bulundu.
29.08.2022Ekonomi
İkinci el arabada yeni dönem! 81 ilde başladı! Ceza kesilecek
İkinci el arabada yeni dönem! 81 ilde başladı! Ceza kesilecekİkinci el araba satışında yeni başlıyor. İkinci el araba alan satan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Ticaret Bakanlığı, 15 Eylül 2022 tarihinden sonra 81 ilde Ticaret İl Müdürlükleri aracılığıyla iş yeri denetimleri yapılarak ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre geçmeden pazarlaması yapılan (iş yerlerinde satışa sunulan) otomobil ve arazi taşıtlarının tespit edileceğini ve bu faaliyetlerin de cezalandırılacağını açıkladı.
25.08.2022Ekonomi
Torba yasa ne zaman çıkacak? Meclis ne zaman açılıyor? Torba yasada neler var?
Torba yasa ne zaman çıkacak? Meclis ne zaman açılıyor? Torba yasada neler var? Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren düzenlemeler yolda! Kamudaki sözleşmeli personelin kadro sorunundan, EYT düzenlemesine, KYK borçlarından, SGK ile ilgili borçlanma ve tescil konularına varana kadar pek çok kesimin beklediği sorunların çözümü için gözler torba yasada olacak. Peki, Torba yasa ne zaman çıkacak? Meclis ne zaman açılıyor? Torba yasada neler var? Torba yasada hangi düzenlemeler yer alıyor? Torba yasa ne zaman Meclis’e gelecek? İşte merak edilen konuların detaylar…
23.08.2022Gündem
Ev ve kira fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Tarih verildi! Yeni düzenleme geliyor
Ev ve kira fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Tarih verildi! Yeni düzenleme geliyorEv ve kira fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Ev ve kira fiyatlarıyla ilgili yeni düzenleme geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ev ve kira fiyatlarıyla ilgili harekete geçileceğini bildirerek eylül ayını işaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 60 Bin Konutluk Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler İlk Etap Teslim Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Önümüzdeki ayın ortasına doğru konut ve kira fiyatlarındaki dengesiz yükselişin önüne geçecek yeni düzenleme geliyor." dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ofislerin konuta dönüşebileceğini, bununla birlikte İstanbul'da 10 bin Türkiye genelinde ise 50 bin ofisin konuta dönüşmesine imkan veren yönetmeliğin yürürlüğe girdiğini. söylemişti. Konuyu uzmanlar yorumladı ve kısa vadede ofis konut dönüşümünün meyvesini verebileceğini belirttiler.
20.08.2022Ekonomi
Ev ve kira fiyatlarındaki zamlara darbe vuracak! Detayları belli oldu
Ev ve kira fiyatlarındaki zamlara darbe vuracak! Detayları belli olduEv ve kira fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması. Ev ve kira fiyatlarına darbe vuracak gelişme. Ev ve kira fiyatlarındaki fahiş artışı durduracak gelişmenin detayları belli oldu. Konut satış fiyatlarında rekor artışlar ve kiralarda hız kesmeyen zamlara karşı ‘ofis’ hamlesi yapılıyor. İskanını almış ya da inşa aşamasındaki ofis kullanımlı alanların yüzde 80’i 1 Temmuz 2023’e kadar konuta dönüştürülebilecek. Peki ofislerin konuta dönüştürülmesi piyasayı nasıl etkiler?
19.08.2022Ekonomi
Kira ve ev fiyatlarıyla ilgili hükümetten yeni hamle! Ve tarih verildi
Kira ve ev fiyatlarıyla ilgili hükümetten yeni hamle! Ve tarih verildiKira ve ev fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi Kira ve ev fiyatlarını düşürmek için hükümetten yeni hamle geldi. Kira zam oranlarına getirilen yüzde 25 sınırı ardından eylül ayında dev bir sosyal konut hamlesi açıklanması beklenirken, kısa vadede konut arzını artırmak için de ‘ofis’ hamlesi yapıldı. Buna göre, ‘ticaret+konut’ parsellerinde yer alan iskan almış veya henüz inşa aşamasında olan ofis kullanımlı bağımsız bölümlerin, parseldeki toplam konut kullanımı yüzde 80’i geçmeyecek şekilde 1 Temmuz 2023 tarihine kadar konuta dönüşebilmesine imkan sağlanıyor. Ofis geliştiriciler tarafından da daha önce gündeme getirilen yeni düzenleme ile örneğin 100 ofisin 80’i konuta çevrilebilecek. Bu sayede kısa vadede konut sorununa çözüm üretilmiş olacak. İşte ev kiralamak isteyen veya ev satın almak isteyen milyonlarca vatandaşı ilgilendiren tüm detaylar...
19.08.2022Ekonomi
Otobüs, minibüs, taksi, scooter, bisiklet, motosiklet hepsini kapsıyor! 81 ile gönderildi! Yeni dönem
Otobüs, minibüs, taksi, scooter, bisiklet, motosiklet hepsini kapsıyor! 81 ile gönderildi! Yeni dönemOtobüs, minibüs, taksi, scooter, bisiklet, motosiklet kullanan herkesi ilgilendiriyor. 81 ile yazı gönderildi. Trafikte hem taşıtlara hem yolculara yeni kurallar geldi. Olası sert frenlerde, kazalarda bebek ve çocukların anne kucağından fırlamasına karşı minibüs, otobüs ve taksilerde “çocuk bağlama sistemleri” zorunlu oldu. Otobüs ve minibüslerde tüm yolcular emniyet kemeri takmadan harekete izin verilmeyecek. Kemer takmayan yolcular polise bildirilecek. Gece motosiklet, bisiklet ve scooter kullanırken ‘reflektif yelek’ giyilecek.
18.08.2022Gündem
İkinci el otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kilometre şartı yürürlüğe girdi! İşte 7 soruda ikinci el oto satışı...
İkinci el otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kilometre şartı yürürlüğe girdi! İşte 7 soruda ikinci el oto satışı...İkinci el otomobil satışında yeni dönem başladı. Ticaret Bakanlığı uygulamayı 6 ay uzatabilecek. Düzenlemenin, ticari amaç dışında aracını satmak isteyenleri nasıl etkileyeceği merak ediliyordu. Uygulamada, araç alım satışından gelir elde etmeyen son kullanıcılar kapsam dışı bırakıldı. Bu durumda olanları yılda 3 aracı ay ve kilometre sınırı olmadan satabilecek, 3 araçtan fazlası ay ve kilometre sınırına tabi olacak. Kamyon, otobüs ve kamyonet gibi araçlar da kapsam dışı. Uygulama 1 Temmuz 2023 tarihine kadar geçerli. İşte 7 soruda düzenlemenin ayrıntıları...
16.08.2022Ekonomi
Meclis ne zaman açılacak? Meclis tatili ne zaman bitiyor? Yeni yasama yılı ne zaman başlıyor?
Meclis ne zaman açılacak? Meclis tatili ne zaman bitiyor? Yeni yasama yılı ne zaman başlıyor? Meclis ne zaman açılacak sorusu, yeni yasama yılında görüşülecek önemli değişiklikler nedeniyle pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. EYT başta olmak üzere pek çok önemli konu 2022/2023 yeni yasama döneminde dikkatle takip edilecek. Peki, Meclis ne zaman açılacak? Meclis tatili ne zaman bitiyor? Yeni yasama yılı ne zaman başlıyor? İşte detaylar
16.08.2022Gündem
İkinci el araba satışıyla ilgili son dakika açıklaması geldi! Araba alacakları ilgilendiren detaylar belli oldu! Tarih verildi
İkinci el araba satışıyla ilgili son dakika açıklaması geldi! Araba alacakları ilgilendiren detaylar belli oldu! Tarih verildiAraba almak isteyen milyonları ilgilendiriyor. İkinci el araba satışıyla ilgili son dakika gelişmesi! İkinci el araba satışıyla ilgili merak edilen detaylar belli oldu. Bakanlıktan İkinci el araba satışıyla ilgili kritik gelişme açıklandı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "Oto galeriler, yetkili bayiler ve araç kiralama firmaları ile ticari faaliyet kapsamında ikinci el otomobil ve arazi taşıtı satışı yapan kişiler tarafından 1 Temmuz 2023 tarihine kadar ilk tescili yapılan otomobil ve arazi taşıtlarının pazarlaması veya satışı, ilk tescil tarihinden itibaren altı ay ve altı bin kilometre geçmedikçe yapılamayacaktır. Getirilen pazarlama ve satış kısıtlaması 1 Temmuz 2023 tarihinde sona erecektir" ifadeleri kullanıldı.
16.08.2022Ekonomi
İkinci el araç satışı düzenlemesi Resmi Gazete’de! İkinci el araç satışı yasaklandı mı? 2. el araçlarda 6 ay vurgusu!
İkinci el araç satışı düzenlemesi Resmi Gazete’de! İkinci el araç satışı yasaklandı mı? 2. el araçlarda 6 ay vurgusu!Enflasyon, yüksek kur farkı ve vergi otomobil sektöründe fiyatları alt üst etti. Ticaret Bakanı Mehmet Muş otomobil sektörünü olumsuz etkileyen durumun önüne geçmek için ticari amaçla alınan sıfır otomobil modelleri için düzenlemeye gidildiğini söyledi. Peki, İkinci el araç satışı yasaklandı mı? İşte İkinci el araç satışı düzenlemesi…
16.08.2022Ekonomi
İkinci el otomobil satışlarında yeni dönem! 6 ay ve 6 bin kilometre şartı getirildi
İkinci el otomobil satışlarında yeni dönem! 6 ay ve 6 bin kilometre şartı getirildiİkinci el otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kilometre şartı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
15.08.2022Ekonomi
Sağlık Bakanı Koca: Meclis'ten çıkacak yasayla uygulamaya konacak
Sağlık Bakanı Koca: Meclis'ten çıkacak yasayla uygulamaya konacakSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda intörn doktorlara yapılan ödemenin asgari ücret düzeyine çıkarılmasıyla ilgili düzenlemenin Meclis'ten çıkacak yasayla uygulamaya konulacağını bildirdi.
15.08.2022Gündem
Ebru Şahin ve Cedi Osman'dan balayı ve düğün açıklaması!
Ebru Şahin ve Cedi Osman'dan balayı ve düğün açıklaması!Oyuncu Ebru Şahin ile NBA yıldızı Cedi Osman, 1 Temmuz'da Makedonya’da nikâh masasına oturmuş ardından ülkeye dönerek Çeşme'de düğün töreni organize etmişlerdi. Düğün sonrası balayı için Seyşeller ve İtalya'ya giden ünlü çift; aşklarının başladığı Çeşme'de de deniz ve güneşin tadını çıkarmıştı. Tatillerini bitirip İstanbul'a dönen ikili, Etiler'de görüntülendi.
14.08.2022Magazin

Benzer Haber Etiketleri

1 Temmuz ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki 1 temmuz haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.