Geri Dön

Demre festivali nedir, Antalya drift festivali dans olayı ne? Demre drift festivali…

Antalya'nın Demre ilçesindeki drift festivalinde bir kadının müstehcen dans gösterilerine Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya tepki gösterdi. Kocakaya, "Demre Belediyesi himayesindeki bir organizasyonda bu görüntüyü ben doğru bulmuyorum. İzin de vermem, yapanın da hesabını sormazsam namerdim" dedi. Peki, Demre festivali nedir, Antalya drift festivali dans olayı ne?

Demre festivali nedir, Antalya drift festivali dans olayı ne? Demre drift festivali…

Demre’de ilçe belediyesi tarafından düzenlenen 1. Demre Drift ve Tuning Fest’te bir kadın araçların üzerine çıkarak müstehcen dans gösterisi yaptı. Festivaldeki gençler o anları cep telefonlarıyla kaydederken, gösteriyi izleyenler arasında yaşı küçük çocukların da yer aldığı görüldü. Sosyal medyada yayılan görüntüler tepkileri de beraberinde getirdi.

DEMRE FESTİVALİ NEDİR, ANTALYA DRİFT FESTİVALİ DANS OLAYI NE?

Demre’de ilçe belediyesi tarafından dün düzenlenen 1. Demre Drift ve Tuning Fest’te bir kadın araçların üzerine çıkarak müstehcen şekilde dans gösterisi yaptı. Festivaldeki gençler o anları cep telefonlarıyla kaydederken, gösteriyi izleyenler arasında yaşı küçük çocukların da yer aldığı görüldü. Sosyal medyada yayılan görüntüler tepkileri de beraberinde getirdi.

“BUNUN ARKASINDA KİM VARSA İKİ ELİM YAKASINDA”

Tepkilerin ardından Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, organizasyon alanına gelip açıklama yaptı. Kendi kontrolleri dışında gelişen görüntüleri doğru bulmadığını aktaran Kocakaya, “İyi başlayan bir organizasyon, benim çok hoş olmadığını düşündüğüm bir görüntü nedeniyle moralimi bozdu. Burada bazı şeyleri açıklamak gerekiyor. Demre’de tahininde ilk defa bir araba fuarı, bunun içerisinde arabalarıyla duygusal bağ kuran arkadaşların duygularını burada sizlerle paylaşmasını hedefledim. Biraz önce bizim de kontrolümüzün dışında, kendini bilmez bir arkadaşımız bunu tespit ettik. Bu kadar güzel bir organizasyonda bu kadar kişi toplandı, çünkü iyi zaman geçirmek istiyor, buna kimsenin gölge düşürmesine izin vermem. Bu arkadaş veya arkasında kim varsa; yarından itibaren iki elim yakasında. Bunu ortaya çıkarmak benim boynumun borcu. Yakışmaz. Demre Belediyesi himayesindeki bir organizasyonda bu görüntüyü ben doğru bulmuyorum. İzin de vermem, yapanın da hesabını sormazsam namerdim” dedi.

 “İÇİMİZDE İRLANDALI OLABİLİR”

Sorumluluğun kendilerinde olduğunu ve vatandaşlardan özür dilediğini de sözlerine ekleyen Kocakaya, “Yiğit vurulduğu yerden kalkar. Biz vurulduk ve vurulduğumuz yerden kalkacağız. O yaptı, bu yaptı, amasız, fakatsız, bu hoş olmayan görüntüleri size tanık ettirdiğim için hepinizden özür diliyorum. Bu bizim sorumluluğumuz. Ben bu sorumluluğu aldım. İzin vermememiz lazımdı. Çok kişi vardı, sahaya giremeyen arkadaşlarımız da vardı. Herkesi kontrol etmek kolay olmadı. Açık söylemek gerekirse bu kadar kalabalığı ben de hayal etmemiştim. Demre Belediyesi’nin böyle bir organizasyonundan kıskançlık duyanlar olabilir. İçimizde İrlandalı olabilir. Bunlar var. Bunlar için gün bugün olabilir. Ama buradaki organizasyon onlara en güzel cevabı verecek” dedi.