Geri Dön
Personel AlımıKamuda iş imkanı! Bugün belli oluyor, bakanlık duyurdu

Kamuda iş imkanı! Bugün belli oluyor, bakanlık duyurdu

Kamuda iş imkanı sağlanıyor. Memur ve işçi alımı yapılacak. Arkeolog, avukat, biyolog, çocuk eğiticisi, çocuk eğitimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, grafiker, hemşire yardımcısı, kuran kursu öğreticisi, kütüphaneci, mühendis, mimar, öğretmen, redaktör, psikolog, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni veteriner hekim kadrosu açıldı. Bakanlık tarafından duyuruldu. Atama sonuçları bugün saat 17.30’da açıklanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca bugün 517 kadroya şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması gerçekleştirilecek.

Kamuda iş imkanı! Bugün belli oluyor, bakanlık duyurdu

Kamuda çalışmak isteyenler için memur ve sürekli işçi kadrolarında atama yapılacak. Bakanlık detayları paylaştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kamu kurum ve kuruluşlarındaki 517 kadroya bugün noter huzurunda eğitim durumlarına göre şehit yakını, gazi ve gazi yakını atayacak.

Kadroların 199’u arkeolog, avukat, biyolog, çocuk eğiticisi, çocuk eğitimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, grafiker, hemşire yardımcısı, kuran kursu öğreticisi, kütüphaneci, mühendis, mimar, öğretmen, redaktör, psikolog, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, sosyolog, sosyal çalışmacı, teknisyen, tekniker ve veteriner hekim unvanları için ayrıldı. Ayrıca 200 memur, 95 hizmetli unvanlı kadro ile 23 işçi kadrosuna atama yapılacak.

Yapılacak atamayla bugüne kadar kamuda istihdamı sağlanan şehit yakını, gazi ve gazi yakını sayısı 46 bin 644’e ulaşacak.

Atama sonuçları bugün saat 17.30 itibarıyla https://sosyalatama.aile.gov.tr/ adresinden öğrenilebilecek.