Gazete Vatan Logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sınırda görevli askerlere mesaj: Mücadelenin neticesi hayırlı olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Zor kış şartlarında gerek Pençe-Kilit ile Zap'ta gerekse Suriye'nin kuzeyinde önemli bir mücadele veriliyor. Bu mücadelenin neticesi hayırlı olacak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sınırda görevli askerlere mesaj: Mücadelenin neticesi hayırlı olacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı'nın Harekat Merkezi'nden, Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Pençe-Kilit Harekatı'na katılan birliklerin komutanları ile video konferans toplantısı gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantıya telefonla katılarak sahadaki birliklerin komutanlarına hitap etti. Milli Savunma Bakanı Akar'ı, tüm komutanları ve Mehmetçiği selamlayan Erdoğan, gerçekleştirilen mücadelenin önemine vurgu yaptı. Harekatta, saldırılar sonucu şehit olan Mehmetçiklerin olduğunu hatırlatan Erdoğan, şehitlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifa dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Tabii ki orada canımız yanıyor; ama bunun hesabını çok ağır soruyorsunuz. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmıyor ve inanıyorum ki bundan sonra da kalmayacak. Şehadet yolu çok mukaddes, kutlu bir yol. Bu kutlu yolda da Mehmetçiğimizin bugüne kadar verdiği mücadele herkesin özellikle de siz komuta kademesinin malumudur. Şu anda çok zor kış şartlarında gerek Pençe-Kilit ile Zap'ta, gerekse Suriye'nin kuzeyinde böyle önemli bir mücadele böyle önemli bir zamanda veriliyor. İnanıyorum ki bu mücadelenin neticesi de çok iyi, hayırlı olacak."

Haberin Devamı

Millet olarak şehit aileleriyle hemhal olmaya, onların dertleriyle dertlenmeye devam edeceklerini söyleyen Erdoğan, "Bu mücadelenin neticesindeki zafer, bizleri geleceğe yönelik bir mutluluğa götürecektir. Ben mücadelenizin kutlu olmasını, neticesinin zaferlerle dolu olmasını Rabbim'den temenni ediyorum. Sizleri de özellikle şahsım, ailem, milletim adına kutluyorum. Mücadelemiz mübarek, yolumuz aydınlık olsun" dedi.