Yılsonu

Yılsonu

Son dakika yılsonu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yılsonu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yılsonu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yılsonu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yılsonu gelişmeleri de dahil olmak üzere 829 yılsonu haberi bulunmuştur. Tüm yılsonu haberleri aşağıda listelenmiştir.
İnşaat demirine kapsamlı denetim! 40 milyar lira kaybın önüne geçilecek
İnşaat demirine kapsamlı denetim! 40 milyar lira kaybın önüne geçilecekÖnümüzdeki yıl ocak ayında yürürlüğe girecek İnşaat Demiri İzleme Sistemi’yle (İDİS) yapı güvenliği için önemli bir adım atılacak. İnşaat demiri üretim hattından çıktığı anda kayıt altına alınırken, laboratuvar test süreçleri de dahil tüm aşamalar takip edilecek. Özel güvenlikli etiket bulunmayan inşaat demirlerinin ticareti yapılamazken, sistem sayesinde yılda 40 milyar liradan fazla vergi kaybının da önüne geçilecek.
18.09.2023Ekonomi
Açık liseye geçiş kaldırıldı mı? Açık lise geçiş şartları 2024 ve tarihleri: Açık liseye kimler geçebilir, açık liseye geçiş neden kaldırıldı?
Açık liseye geçiş kaldırıldı mı? Açık lise geçiş şartları 2024 ve tarihleri: Açık liseye kimler geçebilir, açık liseye geçiş neden kaldırıldı?Açık liseye geçişlerin zorlaşacağı geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar sonrası, açık lise değerlendirmesini de içinde barındıran yönetmelik Resmi Gazete'de yer aldı. Peki, Açık liseye geçiş kaldırıldı mı? Açık lise geçiş şartları 2024 ve tarihleri: Açık liseye kimler geçebilir, açık liseye geçiş neden kaldırıldı?
11.09.2023Eğitim
Emekli ve memura enflasyonun üzerinde dev zam! İşte yeni maaş tablosu
Emekli ve memura enflasyonun üzerinde dev zam! İşte yeni maaş tablosuEmekli ve memura enflasyonun üzerinde dev zam geliyor. Emekli ve memur milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. Emekli ve memur zammı için Ocak ayında yeniden belirlenecek. Emekliye zam düzenlemesi için de hazırlıklar sürüyor. Öte yandan emekli ve memur Ocak zammı için güçlü bir ipucu geldi. Orta Vadeli Program'da yer alan enflasyon tahminlerine göre memur ve emeklilerinin maaşları, emeklilere zam tahmini de değişti. Yılsonu enflasyon beklentisi yüzde 65 olarak güncellendi. Buna göre emekli aylığı ve memur zammında 6 aylık enflasyon beklentisi de yüzde 37.76'ya çıktı. Bu tabloya göre SSK, Bağ-Kur emeklisi yüzde 37.76 zammı garantilerken refah payıyla birlikte artışın yüzde 45'i geçmesi bekleniyor. Memura da Ocak ayı için zammı yüzde 49.46 olarak hesaplanıyor. İşte emekli ve memuru ilgilendiren detaylar...
8.09.2023Emekli
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına büyük zam! Kuruşu kuruşuna hesaplandı, işte yeni maaş tablosu
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına büyük zam! Kuruşu kuruşuna hesaplandı, işte yeni maaş tablosuEmekli ve memur milyonlarca vatandaşı ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Merkez Bankası, 2023 yılsonu enflasyon tahminini yüzde 58 olarak açıkladı. Bu durumda memur emeklileri için yaklaşık yüzde 25 enflasyon farkı oluşacak. Enflasyon farkının üzerine yüzde 15’lik toplu sözleşme zammı eklendiğinde memur emeklileri 2024’ü Ocak maaşlarını yaklaşık yüzde 40 zamlı alacaklar. Öte yandan Toplu sözleşme zammının üzerine yüzde 25 enflasyon farkı da eklendiğinde kamu görevlileri 2024’ün Ocak ayında yaklaşık yüzde 40 maaş zammı alacaklar. İşte görevdeki memurların zam sonrası yeni maaşları...
3.09.2023Emekli
Emekli ve memur maaşlarına zam geldi! En düşük memur ve emekli aylıkları belli oldu, işte yeni maaş tablosu
Emekli ve memur maaşlarına zam geldi! En düşük memur ve emekli aylıkları belli oldu, işte yeni maaş tablosuEmekli ve memur milyonlarca vatandaşı ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Merkez Bankası, 2023 yılsonu enflasyon tahminini yüzde 58 olarak açıkladı. Bu durumda memur emeklileri için yaklaşık yüzde 25 enflasyon farkı oluşacak. Enflasyon farkının üzerine yüzde 15’lik toplu sözleşme zammı eklendiğinde memur emeklileri 2024’ü Ocak maaşlarını yaklaşık yüzde 40 zamlı alacaklar. Öte yandan en düşük emekli ve memur maaşları ortaya çıktı. İşte yeni maaş tablosu...
2.09.2023Emekli
İstanbul'a yeni hat geliyor! Bakan Uraloğlu müjdeyi verdi: Yıl sonunda açılıyor
İstanbul'a yeni hat geliyor! Bakan Uraloğlu müjdeyi verdi: Yıl sonunda açılıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğu "Şuan İstanbul’un raylı sistem ağı 338,8 kilometre ve yapımı devam eden projelerimiz bittiğinde bu rakam 394,5 kilometreye yükselecek. Kimsenin şüphesi olmasın ki İstanbul’da araç trafiğinin yoğunlaşmasını engellemek adına Kazlıçeşme-Sirkeci projesi gibi çevreye duyarlı modern ulaşım sistemlerini yaygınlaştırmak için yeni yatırım ve teşviklerimize devam edeceğiz. Bu Hattımızı bu yılsonunda hizmete alacağız. Hayırlı olsun” dedi.
19.08.2023Ekonomi
2023 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı
2023 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandıMilyonlarca öğrencinin merakla beklediği 2023 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu, Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinde yayımladı.
26.06.2023Eğitim
Asgari ücrette en düşük ve en yüksek zam oranı ortaya çıktı! 12 bin 334 lira...
Asgari ücrette en düşük ve en yüksek zam oranı ortaya çıktı! 12 bin 334 lira...Asgari ücret zammı ile ilgili flaş açıklama geldi. Mayıs ayı enflasyon oranının ortaya çıkmasıyla birlikte asgari ücrete gelebilecek zam oranları netleşme başladı. Sosyal Güvenlik Müşaviri Emin Yılmaz, asgari ücrete gelebilecek taban ve tavan zam oranlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte asgari ücret ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
7.06.2023Ekonomi
Karneler ne zaman verilecek, 2. Dönem ne zaman bitiyor? Karne gününe kaç gün kaldı, karne günü ne zaman 2023?
Karneler ne zaman verilecek, 2. Dönem ne zaman bitiyor? Karne gününe kaç gün kaldı, karne günü ne zaman 2023?Karne günü ne zaman, 2. dönem karneler ne zaman verilecek? Haziran ayının gelmesiyle karne günü için yapılan aramalar da arttı. 2022-2023 eğitim öğretim dönemi 12 Eylül 2023 tarihinde başladı, 16 Haziran döneminde sona erecek. Öğretmenler notları sisteme girdikten sonra, karne basım süreci başlayacak. Peki, karne gününe kaç gün kaldı, 2. Dönem karneler ne zaman verilecek?
30.05.2023Eğitim
Haziran semineri online mı 2023, haziran seminerleri uzaktan  mı? Öğretmenlerin yılsonu haziran seminerleri ne zaman yapılacak?
Haziran semineri online mı 2023, haziran seminerleri uzaktan mı? Öğretmenlerin yılsonu haziran seminerleri ne zaman yapılacak?Haziran seminer dönemi 2023 online mı yapılacak, haziran semineri uzaktan mı, kaç gün? Sorularının yanıtı eğitim ve öğretimde yılsonu yaklaşırken öğretmenler tarafından sorgulanmaya başlandı. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin 2022-2023 eğitim öğretim yılı yaz dönemi seminerleriyle ilgili açıklama yaptı. Peki, öğretmenlerin semineri online mı olacak, ne zaman başlayacak?
24.05.2023 Memur
Bakan Özer açıkladı: 10 ilde sınıfta kalma yok
Bakan Özer açıkladı: 10 ilde sınıfta kalma yokMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dün sabah İstanbul’da eğitim editörleri ile bir araya geldi. Deprem bölgesindeki eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili önemli kararlar aldıklarını söyleyen Bakan Özer, 10 ilde sınıfta kalmanın olmayacağını açıkladı.
29.04.2023Eğitim
Şarj istasyonlarında Togg etkisi; yılsonuna kadar 20 bine ulaşacak
Şarj istasyonlarında Togg etkisi; yılsonuna kadar 20 bine ulaşacakTürkiye'de şarj istasyonları yatırımları artmaya devam ediyor. Mevcutta 6 bin 500 adetlerde bulunan istasyon sayısı Togg'la birlikte yılsonuna kadar 15-20 bin bandına ulaşması bekleniyor. TEHAD Başkanı Berkan Bayram, TOGG'un bir haftada 177 bin sipariş aldığına dikkat çekerek, Türkiye genelinde şarj istasyonlarının 2024-2025 yılında 50 binlere çıkması gerektiğini belirtti.
30.03.2023Ekonomi
Altında kritik uyarı geldi! Fırsatı kullanan büyük kazanacak
Altında kritik uyarı geldi! Fırsatı kullanan büyük kazanacakAltın fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama geldi. Bir süredir dalgalı bir seyir izleyen altın fiyatlarıyla ilgili çarpıcı analiz geldi. Finans analisti İslam Memiş, yatırımcıya peş peşe uyarılarda bulunarak alım fırsatı ile ilgili tarih verdi. Memiş, "Şubat ayının yarısına kadar beklenen geri çekilme yatırımcı için bir alım fırsatı olarak öne çıkıyor." ifadelerini kullandı.
31.01.2023Ekonomi
Bakan Nebati: EYT'de ödemeler yakında başlayacak
Bakan Nebati: EYT'de ödemeler yakında başlayacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde, "2022 Yılı Değerlendirmesi 2023 Yılı Hedefleri Programı"nda konuştu. Bakan Nebati "En düşük emekli aylığını 5.500 liraya yükselttik. Yakında EYT ve sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin düzenlemeleri tamamlayacağız. EYT'de ödemeler yakında başlayacak." dedi.
16.01.2023Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! 'Fiyatlar düştü' deyip açıkladı
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! 'Fiyatlar düştü' deyip açıkladıAraba sahiplerini ve araba almayı düşünen herkesi ilgilendiren gelişme! Sigorta ve kasko fiyatları arttı, geçen yıl 5 bin lira olan fiyatlar bu yıl 20 bin liraya kadar çıktı. Asgari ücret zammı sonrası ve yeni yılın gelişi ile fiyat artışların devam edeceği belirtildi. Zamlar sonrası ise kasko yaptıran sürücü sayısı azaldı. Sigorta sektörü yetkilileri ise araç fiyatlarının da son dönemde yükseldiğini hatırlatarak sigorta yapmanın gerekliliğine dikkat çekti. Uzmanlar ise kasko fiyatlarının artışına karşın, sigorta şirketlerinin fiyat çarpanlarına bakıldığında düşüş söz konusu olduğunu dile getirdi. Ayrıca artık iyi sürücü ile kusurlu sürücünün ödeyeceği fiyat değişirken, 1 Ocak itibarıyla hasarsızlık indirimi geleceği açıklandı. İşte detaylar...
28.12.2022Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiren kasko ve sigorta uyarısı! İndirim geliyor, 1 Ocak'ta başlıyor
Arabası olan herkesi ilgilendiren kasko ve sigorta uyarısı! İndirim geliyor, 1 Ocak'ta başlıyorAraba sahiplerini ve araba almayı düşünen herkesi ilgilendiren gelişme! Sigorta ve kasko fiyatları arttı, geçen yıl 5 bin lira olan fiyatlar bu yıl 20 bin liraya kadar çıktı. Asgari ücret zammı sonrası ve yeni yılın gelişi ile fiyat artışların devam edeceği belirtildi. Zamlar sonrası ise kasko yaptıran sürücü sayısı azaldı. Sigorta sektörü yetkilileri ise araç fiyatlarının da son dönemde yükseldiğini hatırlatarak sigorta yapmanın gerekliliğine dikkat çekti. Artık iyi sürücü ile kusurlu sürücünün ödeyeceği fiyat değişirken, 1 Ocak itibarıyla hasarsızlık indirimi geleceği açıklandı. İşte detaylar...
27.12.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon açıklaması: Pahalılığı adım adım çözüyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon açıklaması: Pahalılığı adım adım çözüyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Davet edildiği halde TOGG'un fabrika açılışına gelmeyip 10 bin kilometre öteye hamburger yemeye giden kendi ülkesindeki teknolojilerden habersiz vizontele muhalefetini de kendi cahilliğiyle baş başa bırakıyorum. Gel be gel, bir şeyler görürsün. Bir şeyler kaparsın. Her zaman bu fırsatı bulamazsın. Hamburger burada çok ama TOGG yok" dedi.
12.12.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: Kimse müsamaha beklemesin
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: Kimse müsamaha beklemesinCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan MİLGEM Projesi Kapsamında İnşa Edilen Üçüncü Geminin Denize İniş, Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi Birinci Gemisi Blok Kızağa Koyma ve İkinci Gemisi Sac Kesim Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "DEAŞ'la mücadele kisvesi altında bölücü örgütün Suriye uzantısına silaha boğanlar bize ders veremez. İnsanlık düşmanlarından döktükleri her damla kanın hesabını soruyoruz, soracağız. Kimse bizden teröristlere karşı müsamaha göstermemizi beklemesin" ifadelerini kullandı.
25.11.2022Siyaset
MEB resmen duyurdu! Tarihi rekor, yüzde 100’e yakın arttı
MEB resmen duyurdu! Tarihi rekor, yüzde 100’e yakın arttıMilli Eğitim Bakanlığınca son bir yılda 2 bin 176 bağımsız anaokulu ile 16 bin 45 anasınıfı açılarak 5 bin 385 anaokulu kapasitesi oluşturdu. Böylece mevcut 2 bin 782 anaokulu kapasitesi bir yılda iki katına çıkartılarak beş yaş okullaşma oranı yüzde 65’ten yüzde 98’e yükselerek tarihi rekora ulaştı.
18.11.2022Eğitim
AUZEF vizeye girmeyen finale girebilir mi? AUZEF vizeye girmeyen finalden kaç almalı?
AUZEF vizeye girmeyen finale girebilir mi? AUZEF vizeye girmeyen finalden kaç almalı?AUZEF vizeye girmeyen finale girebilir mi? sorusunun yanıtı merak edilirken AUZEF Çözüm Merkezi merak edilen soruya yanıt verdi. Vizeye katılım gösteremeyen final sınavına girip girmeyeceğini araştırıyor. Peki, vizeye girmeyen finale girebilir mi?
15.11.2022Eğitim
Ticaret Bakanı Mehmet Muş: İhracat en yüksek rakama ulaştı
Ticaret Bakanı Mehmet Muş: İhracat en yüksek rakama ulaştıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) düzenlediği ticaret fuarı MÜSİAD EXPO'da konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Detaylarını paylaşacağım üzere, Ekim ayında da ihracat artışımıza devam ettik. İhracatımızı sürdürülebilir kılma adına var gücümüzle çalışıyoruz. Dünyanın dört bir köşesine gerçekleştirdiğimiz hizmet ihracatı, son 20 yılda 4 kattan fazla artmıştır. İnşallah kısa bir zaman içerisinde 100 milyar dolarlık eşik de aşılmış olacaktır" dedi. Muş, "Ekim ayında ihracatımız geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 3 artışla 21,3 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir." açıklamasında bulundu.
2.11.2022Ekonomi
İçişleri Bakanı Soylu: 2016’dan bugüne ülkemizdeki terör olayı sayısı yüzde 95 oranında azaldı
İçişleri Bakanı Soylu: 2016’dan bugüne ülkemizdeki terör olayı sayısı yüzde 95 oranında azaldıİzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nin 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “2016’dan bugüne ülkemizdeki terör olayı sayısı yüzde 95 oranında azaldı. Terör örgütüne katılım, geçmişteki 5 binli sayılardan 2021 itibarıyla 51’e düştü, bugün ise 41 seviyesindedir. 2016’dan bugüne toplam 2 bin 204 terörist teslim oldu, bunların da bin 168’i ikna yöntemiyle gerçekleşti” dedi.
25.10.2022Siyaset
Asgari ücreti daha da yükseltecek yeni detay! İşte masadaki rakam
Asgari ücreti daha da yükseltecek yeni detay! İşte masadaki rakamAsgari ücretle ilgili son dakika gelişmesi. Milyonlarca çalışan 2023 yılında asgari ücretin ne kadar olacağını araştırıyor. Son yapılan açıklamalara göre asgari ücrete refah payı da eklenerek yeni ücret belirlenecek. Peki refah payı ile birlikte asgari ücret kaç lira olacak? İşte asgari ücretle ilgili son detaylar...
24.10.2022Ekonomi
Altın dalgalı seyir sonrası yön değiştirdi! Dikkat çeken rakam
Altın dalgalı seyir sonrası yön değiştirdi! Dikkat çeken rakamGeçtiğimiz haftayı yükselişle kapatan altın, yeni haftaya düşüşle başladı. Piyasa uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın piyasası ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunarak, 'altın fiyatları düşecek mi?', 'bu fiyattan altın alınır mı?' sorularına yanıt verdi.
11.10.2022Ekonomi
Altın fiyatlarında görülmemiş rakam! Kasım ayında rekora koşacak
Altın fiyatlarında görülmemiş rakam! Kasım ayında rekora koşacakBir süredir düşüş trendinde olan altın fiyatları, yön değiştirerek yükseliş trendine geçti. Piyasa uzmanları son fiyatlar ile ilgili bilgi vererek, "Altın yatırımcısı elindeki altını satmak için acele etmemeli. Altın fiyatlarında yeni rekorlar bekleniyor." şeklinde konuştu. İşte altın yatırımcısının merak ettiği tüm detaylar...
5.10.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Yılsonu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yılsonu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.