Yerli Otomobil

Yerli Otomobil

Son dakika yerli otomobil haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yerli otomobil ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yerli otomobil haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yerli Otomobil

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yerli otomobil gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.194 yerli otomobil haberi bulunmuştur. Tüm yerli otomobil haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Varank: Hayatını bu işlere adayanların moralini bozmayın
Bakan Varank: Hayatını bu işlere adayanların moralini bozmayınSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "TOGG’u test sürüşünde görmüşler geçen gün. Şimdi diyorlar ki 'Biz size bunu yapamazsınız, demedik. Biz size bunu satamazsınız, diyoruz'. Yahu bir kere de mutlu olun be. Takdir, tebrik, teşekkür zaten beklemiyoruz da hiç değilse anlamsız eleştirilerle bu işlere bunca emeği veren, hayatını bu işlere adayan insanların en azından moralini bozmayın" dedi.
6.07.2022Ekonomi
Togg, Trugo ile şarj ağı lisansını aldı!
Togg, Trugo ile şarj ağı lisansını aldı!Togg, Trugo markasıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yaptığı başvuru sonucu şarj ağı işletmeci lisansını aldı.
4.07.2022Otomobil
Araba alacaklara güzel haber! Fiyatlar düşüyor, 380 bin TL'ye varan indirim...
Araba alacaklara güzel haber! Fiyatlar düşüyor, 380 bin TL'ye varan indirim...Araba alma planı yapanları yakından ilgilendiriyor. Çip krizi nedeniyle tedarik sorunlarının yaşandığı otomobil piyasası ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Fiyatların yüksek olması sebebi ile tercih edilmeyen elektrikli otomobillerde fiyatlar düşüyor. Elektrikli otomobillerde ÖTV oranlarının değişmesi Togg C-SUV’un da yer alacağı orta sınıftaki modelleri fiyat açısından daha rekabetçi hale getirecek. Satışa çıkacak yeni modellerle orta sınıftaki elektrikli modellerin önemli bölümü yüzde 10’luk ÖTV dilimine girecek. Düzenlemeden ilk etapta Türkiye’de satılan 18 modelin 5’i faydalanabilecek. Bu modellerin bazılarında indirim oranı yüzde 30’u aşarken, 380 bin TL’yi bulan fiyat düşüşleri görülebilecek.
4.07.2022Ekonomi
Yerli otomobil Togg ile ilgili müjde! Resmen onaylandı, 81 ilde artık...
Yerli otomobil Togg ile ilgili müjde! Resmen onaylandı, 81 ilde artık...Yerli otomobil Togg ile ilgili son dakika gelişmesi. Müjdeli haber geldi. Resmen kabul edildi. Togg, Trugo markasıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) yaptığı başvuru sonucu şarj ağı işletmeci lisansını aldı. Elektrikli araç kullanıcılarının şarj istasyonu bulma kaygılarını ortadan kaldırmayı amaçlayan Trugo, trafik yoğunluğu yüksek güzergahlarda 25, az yoğunlukta bölgelerde 50 kilometrede bir şarj cihazlarıyla yer alacak. İşte son dakika haberinin detayları...
1.07.2022Ekonomi
Togg'da ÖTV avantajı! Togg'un fiyatı belli oldu
Togg'da ÖTV avantajı! Togg'un fiyatı belli olduTogg ile ilgili flaş gelişme. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak Togg için çok önemli bir vergi avantajı adımı geldi. Meclis’te kabul edilen önergeyle, motor gücü 160 kW’ı, vergisiz fiyatı ise 700 bin TL’yi geçmeyen elektrikli araçlardan alınacak ÖTV oranı yüzde 10 olarak belirlendi. Güncel vergi oranları ve matrah dilimleri dikkate alındığında Togg’un fiyatının 900 bin TL bandında olabileceği tahmin ediliyor.
1.07.2022Ekonomi
TOGG eleman alımı yapacak! Aranan şartlar belli oldu
TOGG eleman alımı yapacak! Aranan şartlar belli olduTOGG eleman alımı yapıyor. TOGG eleman alımı 2022 şartları belli oldu ve pozisyonlar da tek tek açıklandı. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) inşası devam eden Gemlik'teki fabrikasındaki çalışmalar sona yaklaşırken, üretimde görev alacak çalışanlar için yeni ilanlar verdi. Yalnızca Türkiye için değil, Almanya'daki ofis için de işe alımlar yapılıyor.
22.06.2022Ekonomi
Yerli araba TOGG’dan heyecanlandıran paylaşım! Yüzde 99 tamamlandı
Yerli araba TOGG’dan heyecanlandıran paylaşım! Yüzde 99 tamamlandıTürkiye'nin yerli otomobili için çalışmalar Gemlik tesisinde son sürat devam ederken TOGG'un sosyal medya hesabından bu ay yapılan çalışmalara ilişkin görüntüler paylaşıldı. "Bizi izlemeye devam edin" notu ile yapılan paylaşımda Gemlik tesisindeki çalışmaların planlandığı gibi sürdüğünü kaydetti.
18.06.2022Otomobil
TOGG fiyatı ne kadar olacak? TOGG ne zaman çıkıyor? TOGG deneme üretimi ne zaman başlıyor?
TOGG fiyatı ne kadar olacak? TOGG ne zaman çıkıyor? TOGG deneme üretimi ne zaman başlıyor? Türkiye'nin yerli otomobili TOGG ile ilgili yeni delişmeler gelmeye devam ediyor. TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş TOGG ile ilgili merak edilenleri katıldığı bir televizyon programında anlattı. TOGG'da sona yaklaşılırken Karakaş, üretim aşamasında gelinen son durum ve TOGG fiyaları ile ilgili konuştu. Peki, TOGG fiyatı ne kadar olacak? TOGG ne zaman çıkıyor? TOGG deneme üretimi ne zaman başlıyor? TOGG testleri ne zaman tamamlanacak? İşte TOGG ile ilgili son durum!
15.06.2022Ekonomi
TOGG ile ilgili flaş fiyat açıklaması! Temmuz sonunda deneme üretimi başlıyor
TOGG ile ilgili flaş fiyat açıklaması! Temmuz sonunda deneme üretimi başlıyorTürkiye'nin yerli otomobili TOGG'da sona yaklaşıldı. Araç çok sayıda aşamadan geçti. Her parçası onlarca kez test edildi. TOGG Üst Yöneticisi Mehmet Gürcan Karakaş, merak edilen soruları yanıtladı. Deneme üretiminin yakında başlayacağına işaret eden Mehmet Karakaş fiyat konusuna ilişkin konuştu; TOGG tesisinin yanında yapımı planlanan batarya fabrikası hakkında da bilgi verdi.
15.06.2022Ekonomi
Togg, girişimcileri sahneye çıkardı!
Togg, girişimcileri sahneye çıkardı!Yerli otomobili geliştirme çalışmalarını sürdüren Togg ile Bilişim Vadisi’nin ortaklaşa hazırladığı Mobilite Hızlandırma Programı’nı tamamlayan 10 girişimci, yatırımcıların karşısına çıktı. Bilişim Vadisi’nde gerçekleşen Demo Günü’nde, girişimciler yatırım alma fırsatlarını değerlendirmeye çalıştılar. Programın, Türkiye’de geleceğin mobilite ekosistemini şekillendirecek girişimcilere mentörlük, finansal ve hukuki danışmanlık, proje takip desteği ve Ar-Ge teşvikleri gibi konularda yol göstermek amacıyla düzenlendiği açıklandı.
İlk denemeler başladı! TOGG'dan heyecanlandıran yeni paylaşım
İlk denemeler başladı! TOGG'dan heyecanlandıran yeni paylaşımTOGG'un inşası devam eden Gemlik'teki fabrikasındaki çalışmaları sona yaklaşıyor. TOGG'un sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda fabrikadaki boyahanesinde boyasız denemelere başlandığı bilgisi verildi. Ayrıca ilk TOGG'un renginin nasıl olacağı ile ilgili takipçilere soru yöneltildi.
8.06.2022Otomobil
Yerli otomobil ile ilgili sürpriz gelişme! CEO duyurdu
Yerli otomobil ile ilgili sürpriz gelişme! CEO duyurduTürkiye'nin Otomobili (TOGG) yollara çıkmak için gün sayıyor. Her gün yeni bir aşama kaydedilen yerli otomobil ile ilgili CEO Gürcan Karakaş'tan dikkat çeken bir açıklama daha geldi. Karakaş, TOGG, piyasaya çıkmadan önce bir sürpriz olabileceğini duyurdu.
3.06.2022Gündem
Elektrikli otomobil kuzeyden güney kutbuna gidecek!
Elektrikli otomobil kuzeyden güney kutbuna gidecek!Nissan, Kuzey Kutbu'ndan Güney Kutbu'na tamamen elektrikli sürüşü üstlenmek için İngiliz Chris Ramsey ile ortaklığını duyurdu.
29.05.2022Otomobil
SKODA SUV’unu yeniledi!
SKODA SUV’unu yeniledi!Türkiye’de satışa sunulan KAROQ SUV modeli, 809.9 bin TL’den başlıyor.
29.05.2022Otomobil
Dev dizel kamyonlar elektrikliye dönüşüyor!
Dev dizel kamyonlar elektrikliye dönüşüyor!Kaya kamyonlarının tamamen elektrikliye dönüştürülmesi ile yakıt maliyetinin azaltılması ve sıfır emisyona ulaşılması hedefleniyor.
29.05.2022Otomobil
BMW 7 serisi elektrikle gelecek!
BMW 7 serisi elektrikle gelecek!Yenilenen BMW 7 serisi dünyada ilk etapta tamamen elektrikli satılacak. Türkiye’ye ise 2023 ilk çeyrekte ithal edilecek
29.05.2022Otomobil
Arabası olan milyonları ilgilendiriyor! Artık değişti, tek tek belirlendi, sigorta ödüyor! 30 gün detayına dikkat...
Arabası olan milyonları ilgilendiriyor! Artık değişti, tek tek belirlendi, sigorta ödüyor! 30 gün detayına dikkat...Arabası olan milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor, kimse bilmiyor ama kayıplar en aza iniyor. Resmi Gazete’de yayımlandı, zararı trafik sigortası ödüyor, 30 gün detayına dikkat! Tamamen değişti, artık onlara da tazminat hakkı doğuyor. Otomobilinden traktörüne, motosikletinden tankerine, iş makinesinden minibüsüne, taksisinden otobüsüne, kamyonundan kamyonetine kadar tüm araç grupları için başvuru yapılabiliyor. Başvuruda sınır yok ama iki yıl içinde müracaat edilmesi gerekiyor. Birçok araba sahibi bundan haberdar değil ya da ‘bürokratik işlem’ diye de peşine düşmüyor. Peki kimlere, nasıl tazminat hakkı doğuyor! İşte tüm detaylar...
29.05.2022Ekonomi
Yerli otomobil TOGG’da son durum ne? TOGG ne zaman çıkacak? TOGG’da kilit aşama tamamlandı!
Yerli otomobil TOGG’da son durum ne? TOGG ne zaman çıkacak? TOGG’da kilit aşama tamamlandı!Togg'dan heyecanlandıran gelişme! Yerli otomobil TOGG’da son durum paylaşıldı. Kilit aşama tamamlandı! TOGG’un sosyal medya hesabından yapılan yeni paylaşımda, ilk C-SUV gövdesinin robot hatlarında başarıyla üretildiği duyuruldu. Kilit nokta olarak nitelendirilen aşamanın videosu da paylaşıldı. Peki, Yerli otomobil TOGG’da son durum ne? TOGG ne zaman çıkacak? TOGG ne zaman yollarda olacak? İşte TOGG ile ilgili son gelişmeler…
28.05.2022Otomobil
TOGG'la ilgili flaş gelişme! Müjdeyi duyurdu, yola çıkıyor
TOGG'la ilgili flaş gelişme! Müjdeyi duyurdu, yola çıkıyorTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıkloğlu, dünyada 7 milyar insan ve 20 trilyon dolarlık pazarın, bir tek tuşun ardında olduğunu belirterek, e-ticaretin önemine dikkat çekti. Dünyanın en değerli arazisi olarak cep telefonlarının ekranlarını gösteren Hisarcıkloğlu, "Önemli olan bu değerli arazide yer kapabilmektir. Eskiden, en işlek caddede mağaza, market sahibi olmak önemliydi. Şimdi, cep telefonu ekranında yer alabilmek çok önemli" dedi. Hisarcıkloğlu TOGG'la ilgili 'Bu yıl 29 Ekim'de banttan indireceğiz. Elektrikli otomobilde dünyanın tamamıyla aynı anda yarışıyoruz. Ülkemizin yeşil dönüşüm sürecine ve mobilite ekosistemine katkı sağlıyoruz. Aynı zamanda da ülkemiz içinde yepyeni ve genç bir tedarik zinciri ve üretim sistemi kuruyoruz. Gemlik'teki fabrikada farklı alanlardaki, genç kardeşlerimizin kurduğu start-up şirketlerle çalışıyoruz. Kimisi arabanın kamerasını yapıyor, kimisi sürüş analizi yapıyor, kimisi başka bir parçasını yapıyor. İnşallah önümüzdeki sene Antalya'da ve Türkiye'nin birçok yerinde bu arabayı görmeye başlıyoruz" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
27.05.2022Ekonomi
TOGG CEO’su Karakaş açıkladı! '2023 Mart ayında caddelerde göreceğiz'
TOGG CEO’su Karakaş açıkladı! '2023 Mart ayında caddelerde göreceğiz'Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, TOGG otomobillerini 2023 Mart ayından itibaren caddelerde görüleceğini söyledi.
19.05.2022Ekonomi
TOGG fiyat listesi belli oldu mu, ne kadar olacak? TOGG ne zaman piyasaya çıkacak?
TOGG fiyat listesi belli oldu mu, ne kadar olacak? TOGG ne zaman piyasaya çıkacak?Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Allah nasip ederse 29 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanımızın elleri ile fabrikanın açılışını gerçekleştireceğiz. 2023’ün ilk üç ayında inşallah banttan inerek trafiğe çıkmış olur" dedi. Peki, TOGG fiyat listesi belli oldu mu, TOGG fiyat ne kadar olacak?
TOGG ile ilgili flaş gelişme! Trafiğe çıkacağı tarih belli oldu
TOGG ile ilgili flaş gelişme! Trafiğe çıkacağı tarih belli olduTOGG ile ilgili son dakika gelişmesi. Tarih belli oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Allah nasip ederse 29 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanımızın elleri ile fabrikanın açılışını gerçekleştireceğiz. 2023’ün ilk üç ayında inşallah banttan inerek trafiğe çıkmış olur" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
17.05.2022Ekonomi
Sıfır araba alacaklara kötü haber! İki aydan uzun sürüyor, giden eli boş dönüyor! Araç fiyatları ise...
Sıfır araba alacaklara kötü haber! İki aydan uzun sürüyor, giden eli boş dönüyor! Araç fiyatları ise...Araba almak isteyenlere kötü haber! Adeta araç kalmadı. Otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşlar bayilere gidiyor ancak eli boş dönüyor. Firmalar siparişleri karşılamakta zorlanıyor. Otomobilde bekleme süresi yerli modellerde bir ay. İthal model ise iki ayı bile buluyor. Bazı modellerde süre daha da uzuyor. Tedarik sorunu Türkiye'de hala devam ediyor. Öte yandan otomobil fiyatlarına ilişkin de açıklama geldi. Otomobil fiyatlarının önümüzdeki dönemde nasıl seyredeceği de merak konusu olmayı sürdürüyor. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı Ali Haydar Bozkurt, 2022’de Türkiye otomotiv sektöründeki ilk gündem maddesinin 'bulunurluk' olacağını belirterek değerlendirmelerde bulundu. İşte sektörde yaşanan son gelişmeler...
9.05.2022Ekonomi
TOGG fabrikasından yeni görüntü... Bakan Varank uçaktan paylaştı!
TOGG fabrikasından yeni görüntü... Bakan Varank uçaktan paylaştı!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank inşaatı hızla devam eden TOGG'un fabrikasını havadan görüntüledi. Varank, yerli otomobillerin yıl sonundan önce banttan ineceğini söyledi.
9.05.2022Ekonomi
Yerli otomobil TOGG için flaş hamle! Yakın zamanda geliyor
Yerli otomobil TOGG için flaş hamle! Yakın zamanda geliyorYerli otomobil TOGG banttan inmek için gün sayıyor. 2023 yılında trafikte göreceğimiz yerli otomobil ile ilgili birçok farklı adım atılmaya devam ediyor. TOGG'un elektrikli olacak olması nedeniyle birçok şarj istasyonu ve batarya üretimi için çalışmalar hız kazanmıştı. Bu kez 'MEGA' bir hamle geldi. TBMM Başkanlığı'na sunulması beklenen Mega Sanayi Sistesi çalışmasının detayları da belli olmaya başladı.
21.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Yerli Otomobil ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yerli otomobil haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.