Vaka Sayısı

Vaka Sayısı

Son dakika vaka sayısı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan vaka sayısı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını vaka sayısı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Vaka Sayısı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan vaka sayısı gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.632 vaka sayısı haberi bulunmuştur. Tüm vaka sayısı haberleri aşağıda listelenmiştir.
10 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte günlük vaka sayısı
10 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte günlük vaka sayısıSağlık Bakanlığı, 'Günlük Kovid- 19 Tablosu' verilerini açıkladı. Son 24 saatte yapılan 134 bin 646 testte 1858 vaka tespit edildi. 7 kişi hayatını kaybederken, 1511 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi.
10.05.2022Gündem
Tunceli'de koronavirüs vaka sayısı sıfırlandı
Tunceli'de koronavirüs vaka sayısı sıfırlandıTunceli İl Sağlık Müdürü Çağdaş Özdemir, kentte koronavirüs vakası sayısının sıfırlandığını belirterek, "İlimizde ilk vaka Nisan 2020'de görüldü. Son 3 ayda vaka sayılarında düşüşler oldu. Şu anda hastanemizde yatan hasta yok. Ayrıca il merkezi ve ilçelerde de aktif vakamız kalmadı. Bu durum özellikle sağlık çalışanlarını mutlu etti" dedi.
10.05.2022Yaşam
Sağlık Bakanlığı resmi yazıyla duyurdu! Zorunluluk kaldırıldı
Sağlık Bakanlığı resmi yazıyla duyurdu! Zorunluluk kaldırıldıSağlık kurumlarında hastalara yatış öncesi ya da yatış sırasında ya da günübirlik işlem ve operasyonlar öncesinde tarama amaçlı PCR testi uygulaması kaldırıldı.
6.05.2022Gündem
Otobüste maske zorunluluğu kalktı mı? Toplu taşımada maske zorunluluğu var mı? İşte maske zorunluluğu olan yerler!
Otobüste maske zorunluluğu kalktı mı? Toplu taşımada maske zorunluluğu var mı? İşte maske zorunluluğu olan yerler!Maske zorunluluğu geçtiğimiz haftalarda bazı istisnalar dışında kaldırılmıştı. Özellikle, Okullarda ve diğer kapalı alanlarda maske mecburiyeti kaldırılmış, sağlık kuruluşları da, vaka sayısı 1.000’in altına düşene kadar uygulamaya devam etmesi kararı almıştı. Türkiye’nin bazı illerinde toplu taşımada yaşanan maske tartışmalarının ardından pek çok kişi de maske zorunluluğunun olduğu yerleri araştırmaya başladı. Peki, Otobüste maske zorunluluğu kalktı mı? Toplu taşımada maske zorunluluğu var mı? İşte maske zorunluluğu olan yerler!
6.05.2022Gündem
Çekya koronavirüs kısıtlamaları tamamen kaldırıldı
Çekya koronavirüs kısıtlamaları tamamen kaldırıldıÇekya’da Temsilciler Meclisi pandemi yasasında değişikliğe giderek ülkede mevcut olan tüm Covid-19 kısıtlamalarını kaldırdı.
4.05.2022Dünya
1 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu açıklandı! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
1 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu açıklandı! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı, 'Günlük Kovid- 19 Tablosu' verilerini açıkladı. Son 24 saatte yapılan 108 bin 802 testte 1480 vaka tespit edildi. 12 kişi hayatını kaybederken, 2 bin 113 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi.
1.05.2022Gündem
Bayramlaşmalara dikkat! Risk devam ediyor!
Bayramlaşmalara dikkat! Risk devam ediyor!Uzmanlar, Ramazan Bayramı’nda sağlıklı bir bayram tatili için önemli tavsiyeler verdi. TÜSAD Enfeksiyon Çalışma Grubu Başkanı Doç. Dr. Berna Kömürcüoğlu, “COVID-19 pandemisi henüz bitmedi. Vakalarda yeniden artış olmaması için bayramda önlemlere uymaya devam edelim” dedi. Kömürcüoğlu, özellikle yaşlı ve kronik hastalığı olan kişileri riske atmamak için “açık havada bayramlaşma” önerisinde bulundu.
1.05.2022Sağlık
30 Nisan koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
30 Nisan koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı günlük verilere göre, son 24 saatte 11 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti; günlük vaka sayısı 1772 olarak açıklandı.
30.04.2022Gündem
Bakan Koca 'senkronizasyon hatası" diyerek duyurdu: Toplam aktif vaka sayısı 17 bin 259
Bakan Koca 'senkronizasyon hatası" diyerek duyurdu: Toplam aktif vaka sayısı 17 bin 259Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından önemli bir açıklama yaptı. Covid-19 verilerinin tutulduğu sistemler arasında, 14 Nisan'dan beri yaşanan senkronizasyon hatasının, aktif vaka sayısının matematiksel olarak mümkün olmayacak şekilde eksiye düşmesi sonucu fark edildiğini söyleyen Bakan Koca, problemin çözüldüğünü belirterek toplam aktif vaka sayısı 17.259 olduğunu söyledi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...
30.04.2022Gündem
Gizemli hastalık paniği! Hasta sayısı giderek artıyor
Gizemli hastalık paniği! Hasta sayısı giderek artıyorJaponya Sağlık Bakanlığı, tanımlanamayan bir hepatit türü nedeniyle 2 çocuğun daha hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Hastaların semptomlarının son zamanlarda farklı ülkelerde doğrulanan gizemli hepatit türüyle benzer olduğu belirtilerek, toplam hasta sayısının 3'e yükseldiği aktarıldı.
28.04.2022Dünya
28 Nisan koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
28 Nisan koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı, 'Günlük Kovid- 19 Tablosu' verilerini açıkladı. Son 24 saatte yapılan 135 bin 253 testte 2 bin 256 vaka tespit edildi. 15 kişi hayatını kaybederken, 11 bin 193 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi.
28.04.2022Gündem
27 Nisan 2022 koronavirüs tablosu açıklandı! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
27 Nisan 2022 koronavirüs tablosu açıklandı! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından her akşam paylaşılan 'Türkiye Covid- 19 Hasta Tablosu' açıklandı. Tabloya göre son 24 saatte 2 bin 479 koronavirüs vakası tespit edildi, 16 kişi de hayatını kaybetti.
27.04.2022Gündem
Uçakta maske kalktı mı? Uçakta maske takmak zorunlu mu?
Uçakta maske kalktı mı? Uçakta maske takmak zorunlu mu? Kapalı alanlarda maske yasağı kalktı. Maske zorunluluğunun kaldırılmasının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uçaklardaki maske zorunluluğu ile ilgili soruları yanıtladı. Peki, Uçakta maske kalktı mı? Uçakta maske takmak zorunlu mu? İşte Bakan Koca’nın açıklamaları…
27.04.2022Gündem
Gizemli hepatit nedir, bulaşıcı mı? Gizemli hepatit belirtileri ne?
Gizemli hepatit nedir, bulaşıcı mı? Gizemli hepatit belirtileri ne?Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) duyurdu! Gizemli hepatit 13 ülkeye sıçradı. Çocuklarda görülen gizemli hepatit vakaları artıyor. Gizemli hepatitte vaka sayısı 170'e yaklaşırken, virüs son olarak Kanada’da görüldü. Gizemli hepatit hastalığı çocuklarda ölüme varan ciddi sonuçlara neden oluyor. Hastalığı kökeni ile ilgili araştırmalar devam ediyor. İngiliz bilim insanları gizemli hepatit hastalığının F41 adlı bir adenovirüsten kaynaklanabileceğini açıkladı. Peki, Gizemli hepatit nedir, bulaşıcı mı? Gizemli hepatit belirtileri ne? Gizemli hepatit hangi ülkelerde görüldü? İşte detaylar…
27.04.2022Sağlık
Kapalı alanlarda maske kullanımına ilişkin son dakika açıklaması! Genelge yayımlandı
Kapalı alanlarda maske kullanımına ilişkin son dakika açıklaması! Genelge yayımlandıKapalı alanlarda maske kullanımına ilişkin İçişleri Bakanlığı'nca genelge yayımlandı. Kapalı alanlarda maske zorunluluğu uygulaması sona erdirilmişti. Kapalı alanlarda maske kullanımına ilişkin genelgenin detayları açıklandı. Toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarının kapalı alanlarında yeni bir karar alınıncaya kadar (günlük vaka sayısı 1.000’in altına düşmesi halinde) maske kullanma zorunluluğu devam edecek.
27.04.2022Gündem
Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 2 bin 511 oldu
Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 2 bin 511 olduSağlık Bakanlığı, 'Günlük Kovid- 19 Tablosu' verilerini açıkladı. Son 24 saatte yapılan 132 bin 633 testte 2 bin 511 vaka tespit edildi. 14 kişi hayatını kaybederken, 14 bin 425 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi.
26.04.2022Gündem
Okullarla ilgili son dakika açıklaması! Bakan duyurdu: Artık zorunlu değil
Okullarla ilgili son dakika açıklaması! Bakan duyurdu: Artık zorunlu değilOkullarla ilgili son dakika açıklaması! Bakan resmen duyurdu, artık zorunlu değil. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Okullarda ve diğer kapalı alanlarda maske mecburiyeti kalktı” dedi.
26.04.2022Gündem
Yaşlılar için maske zorunluluğu devam ediyor mu? Yaşlı ve kronik hastalar maske takacak mı?
Yaşlılar için maske zorunluluğu devam ediyor mu? Yaşlı ve kronik hastalar maske takacak mı? Milyonlar bekliyordu! Ve belli oldu. Maske zorunluluğu ile ilgili beklenen açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu sonrası, üyelerle birlikte açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğunun tamamen kaldırıldığını açıkladı. Peki, Yaşlılar için maske zorunluluğu devam ediyor mu? Yaşlı ve kronik hastalar maske takacak mı? Yaşlı ve kronik hastalar için maske zorunluluğu devam ediyor mu? İşte detaylar…
26.04.2022Gündem
Karın ağrısı, kaşıntı, yorgunluk, ateş belirtileri varsa dikkat! Hastaneye başvurun, gizemli hepatit hastalığı...
Karın ağrısı, kaşıntı, yorgunluk, ateş belirtileri varsa dikkat! Hastaneye başvurun, gizemli hepatit hastalığı...Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre, çocuklarda görülen gizemli hepatit vakaları 12 ülkeye sıçradı, vaka sayısı 170'e yaklaştı. Bilim insanları çocuklarda ölüme varan ciddi sonuçlara neden olan bu hastalığın kökenlerini araştırmaya devam ederken, İngiliz uzmanlar F41 adlı bir adenovirüsten kaynaklanabileceğini açıkladı. Bununla birlikte, pandemi dönemindeki kapanmalar nedeniyle çocukların bu tür virüslerden uzak kaldığı, ancak kısıtlamaların sona ermesiyle bağışıklıklarının aşırı tepki vermeye başlayabileceği aktarıldı. Peki gizemli hepatit hastalığı şimdiye kadar hangi ülkelerde görüldü? Çocuklardaki hepatit hastalığının belirtileri ne? İşte detaylar...
26.04.2022Sağlık
Maskeler nerelerde kalktı, maske takma zorunluluğu nerelerde var? Maske yasağı hangi alanlarda kalktı?
Maskeler nerelerde kalktı, maske takma zorunluluğu nerelerde var? Maske yasağı hangi alanlarda kalktı?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , “Hayırlı kararları Çarşambaya bırakmayalım, Salı günü toplanalım. Bilim Kurulu beklenen toplantısını yarın yapıyor.” demişti. Cumhurbaşkanı, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında saat 15:00’de alınan kararları açıkladı. Maske yasağına ilişkin önemli açıklamaların yapıldığı toplantı sonrası maskenin hangi alanlarda kalktığı merak ediliyor. Peki, Maskeler nerelerde kalktı, maske takma zorunluluğu nerelerde var? Maske yasağı hangi alanlarda kalktı?
26.04.2022Gündem
Toplu taşımada maske kalktı mı, toplu taşımada maske zorunluluğu var mı? Otobüste, metroda, vapurda, metrobüste maske takmak zorunlu mu 2022?
Toplu taşımada maske kalktı mı, toplu taşımada maske zorunluluğu var mı? Otobüste, metroda, vapurda, metrobüste maske takmak zorunlu mu 2022?Bilim Kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamaya göre 3 yıldır devam eden kapalı alanlarda ve okullarda uygulanan maske takma zorunluluğu kaldırıldı. Peki, toplu taşımada maske kalktı mı? Toplu taşımada maske zorunluluğu var mı? Otobüste, metroda, vapurda, metrobüste maske takmak zorunlu mu 2022?
26.04.2022Gündem
Kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu kalktı mı? Maske yasağı nerelerde devam edecek, maske zorunluluğu kaldırıldı mı?
Kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu kalktı mı? Maske yasağı nerelerde devam edecek, maske zorunluluğu kaldırıldı mı?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Kurulun en önemli toplantılarından biri olacak" dediği Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı bugün yapıldı. Bilim Kurulu toplantısında alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Peki, Kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu kalktı mı? Maske zorunluluğu nerelerde kalktı? Maske zorunluluğu kaldırıldı mı?
26.04.2022Gündem
Kapalı mekanda maske şartı kalktı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilim Kurulu kararlarını açıkladı...
Kapalı mekanda maske şartı kalktı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilim Kurulu kararlarını açıkladı...Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında toplanan Bilim Kurulu Toplantısı son kez düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından kapalı alanlardaki maske zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu.
26.04.2022Gündem
Maske yasağı ile ilgili flaş karar! Ve başladı
Maske yasağı ile ilgili flaş karar! Ve başladıSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Kurulun en önemli toplantılarından biri olacak" dediği Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı başladı. Toplantıda kapalı alanlarda maske şartının esnetilmesi gündemde olacak. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 15:00'te Bilim Kurulu üyeleriyle açıklama yapacak.
26.04.2022Gündem
Yasak kalkacak mı? Milyonlar merak ediyordu, bugün belli oluyor
Yasak kalkacak mı? Milyonlar merak ediyordu, bugün belli oluyorKoronavirüs salgının başından beri devam edem maske takma zorunluluğu kalkacak mı? Çarşamba günü yapılması planlanan bilim kurulu toplantısı bugün yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Hayırlı kararları çarşambaya bırakmayalım' diyerek Bilim Kurulu'nun bugün toplanacağını açıkladı.
26.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Vaka Sayısı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki vaka sayısı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.