Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı

Son dakika ulaştırma ve altyapı bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ulaştırma ve altyapı bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ulaştırma ve altyapı bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ulaştırma ve altyapı bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.047 ulaştırma ve altyapı bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm ulaştırma ve altyapı bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
2 bin kişilik Rauf Bey gemisi Hatay'a gitmek üzere yola çıktı
2 bin kişilik Rauf Bey gemisi Hatay'a gitmek üzere yola çıktıKaradeniz Holding tarafından Hatay’a gönderilen Rauf Bey gemisi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait 'Gemi Kurtaran' isimli gemi tarafından yedeklenip, bugün Yalova’dan yola çıktı. Lifeship Rauf Bey'de 2 bin kişi konaklayabilecek. Holding, Lifeship Süheyla Sultan'ı da daha önce Hatay'a göndermişti.
23.03.2023Gündem
YHT ile 71 milyon 742 bin yolcu taşındı
YHT ile 71 milyon 742 bin yolcu taşındıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye'de 14 yıl önce hizmet vermeye başlayan Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile bugüne kadar 71 milyon 742 bin yolcunun seyahat ettiğini duyurdu.
13.03.2023Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Depremlerden 1275 kilometrelik demir yolu hattı etkilendi
Bakan Karaismailoğlu: Depremlerden 1275 kilometrelik demir yolu hattı etkilendiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, depremlerden 1275 kilometrelik demir yolu hattının etkilendiğini belirterek, "1182 kilometresinde çalışmalar tamamlanarak trafiğe ilk anda açıldı. 93 kilometrelik demir yolu hattının yeniden açılması için faaliyetlerimiz aralıksız sürüyor" dedi.
8.03.2023Gündem
OHAL ilan edilen illerde araç muayene süresi uzatıldı
OHAL ilan edilen illerde araç muayene süresi uzatıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, olağanüstü hal (OHAL) ilan edilen illerdeki araçların muayenelerinin geçerlilik süresinin uzatıldığını duyurdu.
4.03.2023Gündem
Hatay'da 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde 2 deprem!
Hatay'da 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde 2 deprem!AFAD, dün saat 20.04'te merkez üssü Hatay'ın Defne ilçesi olan 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Bu depremin ardından Samandağ'da 5.8 ve 5.2 büyüklüğünde iki sarsıntı daha kaydedildi. Deprem Kayseri, Antalya, Urfa, Osmaniye, Diyarbakır'a kadar geniş bir alanda hissedildi. Depremde 6 kişi hayatını kaybetti, 294 kişi yaralandı.
21.02.2023Gündem
Büyük felakette 14. gün! Deprem bölgesinden dakika dakika gelişmeler
Büyük felakette 14. gün! Deprem bölgesinden dakika dakika gelişmelerAFAD'ın verilerine göre, 6 Şubat Pazartesi saat 04:17'de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan deprem, yerin 7 kilometre altında gerçekleşti. Aynı gün saat 13.24'te ise merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Yapılan son açıklamaya göre; can kaybı 40 bin 642’ye yükseldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 10 ilde yeni yerleşim alanlarına ilişkin yerlerin belirlendiğini duyurdu. Öte yandan depremin 296. saatinde iki kişi daha enkazdan sağ olarak çıkarıldı.
18.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 13. gün! İşte bölgede son durum...
Deprem felaketinde 13. gün! İşte bölgede son durum...6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve Kilis'te büyük yıkıma yol açtı. Depremde 39 bin 672 kişi hayatını kaybetti.
18.02.2023Gündem
Depremde hasar gören demir yolları onarılıyor
Depremde hasar gören demir yolları onarılıyorKahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden geçen toplam 1275 kilometrelik demir yolu hattında hasar meydana geldi. Ekiplerin çalışmasıyla 1060 kilometrelik hat, onarılarak yeniden ulaşıma açıldı. Kalan bölümde ise çalışmalar sürdürülüyor.
15.02.2023Gündem
Deprem nedeniyle otoyollar ücretsiz mi? Köprüler ücretsiz mi? Kgm.gov.tr deprem bölgesi yol sorgulama
Deprem nedeniyle otoyollar ücretsiz mi? Köprüler ücretsiz mi? Kgm.gov.tr deprem bölgesi yol sorgulamaDepremden nedeniyle köprü ve otoyollar ücretsiz mi? Depremin ardından Türkiye yaralarını sarmak için Türkiye seferber oldu. Kahramanmaraş merkezli depremlerden zarar gören yolların onarım çalışmaları da sürüyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü otoyolların durumuna yönelik açıklama yaparken vatandaşlar “Depremden dolayı köprü ve otoyollar ücretsiz mi?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, depremden nedeniyle otoyollar ücretsiz mi, köprüler bedava mı?
13.02.2023Gündem
Bakanlık: 158 tren seferi ile 30 bin depremzede tahliye edildi
Bakanlık: 158 tren seferi ile 30 bin depremzede tahliye edildiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca deprem nedeniyle trafiğe kapalı güzergah bulunmadığı, 158 tren seferi ile afetten etkilenen yaklaşık 30 bin kişinin tahliye edildiği açıklandı.
13.02.2023Gündem
Hatay Havalimanı hizmet vermeye başladı! THY'den ücretsiz uçuş için yeni uygulama
Hatay Havalimanı hizmet vermeye başladı! THY'den ücretsiz uçuş için yeni uygulamaKahramanmaraş merkezli depremler sonucunda ağır hasar gören ve kullanılamaz hale gelen Hatay Havalimanı, ekiplerin aralıksız onarım çalışmalarının ardından yeniden hizmete açıldı. THY'nin ücretsiz tahliye uçuşları için ise rezervasyon uygulaması başladı.
13.02.2023Gündem
Depremzedeler trenle tahliye edildi: ‘Bizim için küçük kıyametti’
Depremzedeler trenle tahliye edildi: ‘Bizim için küçük kıyametti’Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından Malatya'dan 546 depremzede, trenle Ankara'ya tahliye edildi. Malatyalı depremzedelerden Mehmet Ayvalı "1,5 dakika olduğu söylenen deprem bana 5 dakika gibi geldi. Bizim için küçük kıyamet gibi bir şeydi" dedi.
11.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 4. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 4. gün! Son durum açıklandıKahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 12 bin 391'e yükseldi.
9.02.2023Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: Her türlü taşıtın afet bölgesinde görevlendirilmesi yapılacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: Her türlü taşıtın afet bölgesinde görevlendirilmesi yapılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada yolcu ve yük taşımacılığında kullanılan her türlü taşıtın afet bölgelerinde görevlendirmesinin yapılacağı açıklandı.
8.02.2023Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: Vagonlarla 3 bin 400 vatandaşımıza konaklama imkanı sağlandı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: Vagonlarla 3 bin 400 vatandaşımıza konaklama imkanı sağlandıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı: Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Adana, Mersin, Osmaniye, İskenderun, Diyarbakır, Elazığ ve Malatya’da temin ettiğimiz vagonlarla 3 bin 400 vatandaşımıza konaklama imkanı sağlandı.
7.02.2023Gündem
Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde 2 deprem! Son durum açıklandı
Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde 2 deprem! Son durum açıklandıKahramanmaraş'ta dün sabah saat 04.17'de 7,7; saat 13.24'te 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 5 bin 894'e yükseldi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada, Hatay, Maraş ve Adıyaman'da 48 saat itibariyle görevli araçların dışındaki diğer her türlü aracın girişinin yasaklandığını duyurdu.
8.02.2023Gündem
Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem; 5 bölge sallandı, çok sayıda il etkilendi
Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem; 5 bölge sallandı, çok sayıda il etkilendiKahramanmaraş'ta sabah saat 04.17'de 7,7; saat 13.24'te 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan son açıklamaya göre depremler; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 2 bin 921'e yükseldi.
7.02.2023Gündem
TCDD tren bileti alacaklar dikkat! Uygulama değişti
TCDD tren bileti alacaklar dikkat! Uygulama değiştiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından işletilen yüksek hızlı, ana hat ve konvansiyonel trenler için bilet satışı yapılan e-bilet mobil uygulama sisteminin yenilendiğini duyurdu.
31.01.2023Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: İZBAN'ın yüzde 70'i bakanlığımızca yapılmıştır
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: İZBAN'ın yüzde 70'i bakanlığımızca yapılmıştırUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca, 'İzmir Banliyö Sistemi' (İZBAN) yatırımının yüzde 70'inin bakanlık tarafından yapıldığı bildirildi.
27.01.2023Yaşam
Bakan Karaismailoğlu: Ülkemizi uluslararası koridora çevirdik, dünyayı Türkiye’ye bağladık
Bakan Karaismailoğlu: Ülkemizi uluslararası koridora çevirdik, dünyayı Türkiye’ye bağladıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ulaşım ve iletişim altyapısına son 20 yılda 183 milyar dolar üzerinde yatırım yapıldığını söyledi. Karaismailoğlu, “Türkiye'nin dört bir köşesinde hizmet ve eser fırtınası estirdik, estirmeye de devam ediyoruz. Başkalarının 100 yılda inşa edemediği dev projeleri, dünya çapındaki eserleri 20 yıl gibi kısa sürede tamamlayarak yalnızca ülkemizin değil dünyanın hizmetine sunduk. İleri teknoloji büyük ölçekli kara yolu eserleri sayesinde ortaya koyduğumuz başarılarla ülkemizi uluslararası koridora çevirdik, dünyayı Türkiye'ye bağladık” dedi.
26.01.2023Ekonomi
İstanbul Havalimanı Metrosu açılıyor! Bilet ücretleriyle ilgili Bakan Karaismailoğlu'ndan açıklama
İstanbul Havalimanı Metrosu açılıyor! Bilet ücretleriyle ilgili Bakan Karaismailoğlu'ndan açıklamaTürkiye'nin en hızlı metrosunun kullanılacağı hat, pazar günü hizmete giriyor. 8 durağın bulunduğu metro hattı sayesinde Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na 24 dakikada gidilebilecek. Peki ücretlendirme nasıl olacak? Bakan Karaismailoğlu metro hattı ile ilgili önemli bilgiler verdi.
20.01.2023Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Tatil planı yapacaklarına keşke metro planı yapsalar
Bakan Karaismailoğlu: Tatil planı yapacaklarına keşke metro planı yapsalarCebeci Mahallesi Kapalı Pazar, Otopark ve Galericiler Sitesi Temel Atma ve Yatay Delgi Yağmur Suyu Açılış töreni düzenlendi.
16.01.2023Gündem
Bakan Karaismailoğlu: 2053 yılına kadar 198 milyar dolarlık yatırımı planladık
Bakan Karaismailoğlu: 2053 yılına kadar 198 milyar dolarlık yatırımı planladıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu kamu-özel sektör işbirliği projelerinin ele alındığı İstanbul PPP Week etkinliğine katıldıı. Karaismailoğlu, "183 milyar dolarlık yatırımın sonucunda bugün tam 28 milyar dolarlık tasarruf sağlıyoruz altyapı projelerinin kıymeti buradan anlaşılıyor. 2053 yılına kadar 198 milyar dolarlık yatırımı planladık" dedi.
16.01.2023Ekonomi
Yarıyıl tatili için ek YHT seferleri konuldu
Yarıyıl tatili için ek YHT seferleri konulduUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yarıyıl tatili nedeniyle artan talebi karşılamak için Ankara-İstanbul, Ankara-Konya arasında ilave yüksek hızlı tren (YHT) seferlerinin konulduğunu açıkladı.
12.01.2023Gündem
YHT seferleriyle ilgili yeni karar! 23 Ocak'ta başlıyor
YHT seferleriyle ilgili yeni karar! 23 Ocak'ta başlıyorYarıyıl tatili nedeniyle artan taleplerin karşılanması amacıyla Ankara-İstanbul, Ankara-Konya arasında ilave YHT seferleri konuldu. Ek seferlerle birlikte toplam 7 bin 152 ilave yolcu kapasitesi sağlanacak.
12.01.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ulaştırma ve altyapı bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.