Ücreti

Ücreti

Son dakika ücreti haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ücreti ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ücreti haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ücreti

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ücreti gelişmeleri de dahil olmak üzere 12.953 ücreti haberi bulunmuştur. Tüm ücreti haberleri aşağıda listelenmiştir.
Vekalet ücreti || Yeni avukatlık asgari ücret tarifesine göre vekalet ücreti ne kadar? Vekalet ücreti tarifesi…
Vekalet ücreti || Yeni avukatlık asgari ücret tarifesine göre vekalet ücreti ne kadar? Vekalet ücreti tarifesi…Yeni avukatlık asgari ücret tarifesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Baro başkanlarıyla yaptığı toplantıda, "Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi'ni eylül ayında açıklayacakları" sözünü verdiklerini hatırlattı. Bakan Tunç, "Çalışmalarımızı tamamladık, yeni tarifeyi onayladık. Yayımlanmak üzere Resmi Gazete'ye gönderilen 2023-2024 Avukatlık Asgari Ücreti Tarifesi avukatlarımız için hayırlı uğurlu olsun." ifadesini kullandı.
21.09.2023Ekonomi
(Uzman öğretmenlik başvuru ekranı) Uzman öğretmenlik sınavı başvurusu nasıl yapılır, uzman öğretmenlik başvuru ücreti ne kadar? Uzman öğretmenlik başvuru şartları
(Uzman öğretmenlik başvuru ekranı) Uzman öğretmenlik sınavı başvurusu nasıl yapılır, uzman öğretmenlik başvuru ücreti ne kadar? Uzman öğretmenlik başvuru şartlarıÖğretmenlik Kariyer Sınavı kılavuzu yayınlandı. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 19 Kasım'da yapılacak ‘Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı’nın (ÖKBYS) uygulama kılavuzu yayınlandı. Peki, Uzman öğretmenlik sınavı başvurusu nasıl yapılır, uzman öğretmenlik başvuru ücreti ne kadar? Uzman öğretmenlik başvuru şartları ile uzman öğretmenlik başvuru ekranı…
21.09.2023Memur
Gain Mevzular Açık Mikrofon izle | Gain üyelik ücreti ne kadar, Gain ücretsiz izlenir mi? Açık Mikrofon Sophia yayınlandı mı? Gain Açık Mikrofon izle
Gain Mevzular Açık Mikrofon izle | Gain üyelik ücreti ne kadar, Gain ücretsiz izlenir mi? Açık Mikrofon Sophia yayınlandı mı? Gain Açık Mikrofon izleRobot Sophia Oğuzhan Uğur'un sunduğu Mevzular Açık Mikrofon programına katıldı. Programda konuğun sorduğu, "İnsan olmak ister miydin?" sorusuna verdiği yanıt ile sosyal medyada viral oldu. Mevzular Açık Mikrofon'un 16. bölümünde yer alacak Robot Sophia Gain platformu üzerinden yayınlanacak. YouTube üzerinden yayın yapan Mevzular Açık Mikrofon’un 16. Bölümünün Gain TV’de yayınlanacak olmasının ardından Gain TV’ye yönelik aramalarla, programın yayınlanacağı tarih ile ilgili sorgulamalar gündemin en çok merak edilenleri arasında girdi. Peki, Gain Mevzular Açık Mikrofon ücretli mi? Gain TV kimin, Gain Mevzular Açık Mikrofon Sophia ne zaman? Gain TV üyelik ücreti ne kadar?
21.09.2023Televizyon
Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' Resmi Gazete'de
Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' Resmi Gazete'deAvukatlık Asgari Ücret Tarifesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
YÖK'ten  'ders ücreti' uyarısı! Yıllık olarak alınamaz
YÖK'ten 'ders ücreti' uyarısı! Yıllık olarak alınamazYükseköğretim Kurulu (YÖK), vakıf üniversitelerinde dönem tekrarı yapan veya normal eğitim süresini uzatan öğrencilerden alınan ücretin, tekrar gerektiren ders veya dönem başına hesaplanması gerektiğini açıkladı.
19.09.2023Eğitim
Vakıf üniversitelerine YÖK'ten 'ders ücreti' uyarısı
Vakıf üniversitelerine YÖK'ten 'ders ücreti' uyarısıYükseköğretim Kurulu (YÖK), vakıf üniversitelerinde dönem tekrarı yapan veya normal eğitim süresini uzatan öğrencilerden alınan ücretin, tekrar gerektiren ders veya dönem başına hesaplanması gerektiğini açıkladı.
19.09.2023Eğitim
Taşınma maliyeti arttı, başlangıç fiyatı 7500 TL! Tüm hasarlardan firma sorumlu
Taşınma maliyeti arttı, başlangıç fiyatı 7500 TL! Tüm hasarlardan firma sorumluEvini ya da işyerini değiştirmek isteyenlerin önemli gider kalemlerinden biri de nakliye ücretleri. Son yıllarda hızla artan satılık ve kiralık ev fiyatlarına paralel olarak nakliye için ödenen ücretler de arttı. Taşınma telaşında olanlar nakliye süresince yaşayacakları sorunlar ile ilgili ne yapmaları gerektiğini ise tam olarak bilmiyor. Taşınma sırasında eşyaların zarar görmesi durumunda, nakliye firması yaşanan zarardan sorumlu tutuluyor. Avukat Cansen Erdoğan, "Taşıyıcı firma, eşyanın taşınmak üzere teslim alınmasından teslim edilmesine kadar geçecek süre içinde, eşyanın zararından, hasarından veya teslimindeki gecikmeden doğan durumdan sorumludur. Taşıyıcı şirket meydana gelen zararı tazmin etmekle yükümlüdür" diye konuştu.
19.09.2023Ekonomi
Çalışan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Dikkat çeken SSK ve Bağ-Kur detayı ortaya çıktı
Çalışan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Dikkat çeken SSK ve Bağ-Kur detayı ortaya çıktıÇalışan milyonlarca kişi için güzel haber geldi. İkinci işte çalışmak isteyen vatandaşları ilgilendiren detaylar belli oldu. Avukat Cansen Erdoğan, "Kişi aynı anda birden fazla işyerinde çalışabilir, günün belirli saatlerinde bir iş yerinde diğer saatlerinde başka bir iş yerinde çalışabilir" diyerek bilinmesi gereken o şartı açıkladı.
İnternette sözde şifacılar! Okuyup üfleyip böyle dolandırıyorlar, ayda 1 milyon kazanç
İnternette sözde şifacılar! Okuyup üfleyip böyle dolandırıyorlar, ayda 1 milyon kazançKendilerini büyücü, hoca ya da medyum olarak tanıtıyorlar. Teknolojik imkânları kullanarak internet dünyasında, 700 ile 4500 lira karşılığında inanç istismarına devam ediyorlar. Dijital üfürükçülerle yazıştık. ‘Eski sevgiliyi geri döndürmek’ için yapacağı muska için 1200 lira, ‘kaynana dilini bağlamak’ için ise 4500 lira istedi.
16.09.2023Yaşam
Ücretli öğretmenlik ek ders ücreti ne kadar oldu? Ücretli öğretmenlik ek ders hesaplama ve ücretli öğretmen ek ders saat ücreti 2023
Ücretli öğretmenlik ek ders ücreti ne kadar oldu? Ücretli öğretmenlik ek ders hesaplama ve ücretli öğretmen ek ders saat ücreti 2023Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan yaptığı açıklamada “ücretli öğretmenler ve usta öğreticiler saatlik ek ders ücretlerinde yaklaşık yüzde 25 oranında ilave bir artışa gidiyoruz." İfadeleri kullanıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde: Ek ders ücretlerinde yüzde 25 artış
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde: Ek ders ücretlerinde yüzde 25 artışCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinde yüzde 25'lik bir artışa gidilecek. öylece aylık ücretlerinde 2023 yılında yüzde 91 oranında artış yapmış olacağız" dedi.
15.09.2023Gündem
KYK yurt ödemeleri ne zaman, nasıl yapılır? KYK yurt ödemeleri son gün ne zaman, KYK yurt ücreti ne kadar? KYK yurt ücreti ödeme ve yatırma
KYK yurt ödemeleri ne zaman, nasıl yapılır? KYK yurt ödemeleri son gün ne zaman, KYK yurt ücreti ne kadar? KYK yurt ücreti ödeme ve yatırmaKYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Üniversite tercih sonuçlarının açıklanıp yurt başvurusunda bulunan adaylar, sonuçların açıklanmasıyla KYK yurt ücretlerinin ödemelerine ilişkin araştırmalarda yoğunlaştı. KYK yurtlarında, farklı tipteki odalara ve yataklı sistemlere göre ücretlendirmeler bulunmaktadır. Ancak, bu ücretler her yıl güncellenebilir ve bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir. Peki, KYK yurt ödeme son gün ne zaman, KYK yurt ödemeleri ne zaman başlıyor? Yurt ücreti zamanında ödenmezse ne olur, KYK yurt ödemeleri Ziraat ATM nasıl yatırılır?
15.09.2023Eğitim
KYK yurt kayıtları ne zaman, KYK kayıt işlemleri için gerekli belgeler neler? KYK yurt kayıt işlemleri nasıl yapılır, KYK yurt ücreti ne kadar?
KYK yurt kayıtları ne zaman, KYK kayıt işlemleri için gerekli belgeler neler? KYK yurt kayıt işlemleri nasıl yapılır, KYK yurt ücreti ne kadar?Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler, başvuru sonuçlarını GSB'nin sonuç açıklama sitesinde görebilecek. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak yaptığı açıklamada “Yapılan başvurular, 12 kamu kurumu tarafından dijital olarak analiz edildi. Titizlik ve hassasiyetle gerçekleştirilen yerleştirme sürecinde başvurusu geçerli sayılan öğrencilerimizi gelir, başarı ve sosyal durum kriterlerini esas alarak değerlendirdik ve buna göre dijital ortamda bir puanlama sırası oluşturduk. Bu sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula en yakın yurda olmak üzere yerleştiler. Eğer o yurtta yer yok ise bir sonraki en yakın yurda yerleştirildiler" ifadelerini kullandı. Başvuru sonuçlarının duyurulmasının ardından “KYK yurt kayıtları ne zaman, KYK yurt kayıt işlemleri nasıl yapılır? KYK yurt kayıt ücreti nasıl ödenir, KYK kayıt belgeleri ne zaman verilecek?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte KYK kayıt tarihi ve işlemleri ile KYK yurt kayıt parası yatırma…
15.09.2023Eğitim
KYK burs başvurusu ne zaman, GSB burs başvuruları ne zaman açıklanacak? Üniversite KYK bursu ne kadar 2023?
KYK burs başvurusu ne zaman, GSB burs başvuruları ne zaman açıklanacak? Üniversite KYK bursu ne kadar 2023?Burs başvurusu ne zaman, burs başvuruları KYK başladı mı? sorularının yanıtı Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2023-2024 öğretim yılı yurt başvuru sonuçları açıklanınca merak ediliyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'ne yapılan yurt başvurularının sonucu 13 Eylül'de açıklandı. Yurt çıkan öğrenciler ilk ay yurt ücreti ve depozito ücretini yatırmalıdır. Daha sonra E devlet sistemi üzerinden yurt taahhütname onayını son tarih 16 Eylül 23.00'a kadar almalıdır. Yurt sonuçlarının açıklanmasıyla burs başvurularına yönelik araştırmalar hızlandı. Peki, Burs başvuruları ne zaman, KYK burs başvurusu nasıl yapılır? KYK burs başvuruları başladı mı? İşte Burs başvuruları KYK 2023…
15.09.2023Eğitim
Anadolu yaban koyununu avlayan yandı! Cezası büyük
Anadolu yaban koyununu avlayan yandı! Cezası büyükDoğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü'nce, 2023-2024 av turizmi uygulama talimatı ek kararı kapsamında; ülke genelinde 225 yaban keçisi, 57 kızılgeyik, 17 çengel boynuzlu dağ keçisi, 17 karaca ve 1 Anadolu yaban koyunu avlanmasına izin verildi. Anadolu yaban koyununu avlama ücreti 675 bin lira olarak belirlendi.
12.09.2023Yaşam
DGS ek tercih hakkı var mı, ek tercihler ne zaman? DGS ek tercih (2. Yerleştirme) kılavuzu yayınlandı mı, ek yerleştirme şartları neler, DGS ek tercih ücreti ne kadar?
DGS ek tercih hakkı var mı, ek tercihler ne zaman? DGS ek tercih (2. Yerleştirme) kılavuzu yayınlandı mı, ek yerleştirme şartları neler, DGS ek tercih ücreti ne kadar?DGS ek tercih var mı, 2023 DGS 2. tercih ne zaman? ÖSYM DGS yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından herhangi bir üniversiteye geçiş yapamayan adaylar DGS ek tercihler için araştırmalarını hızlandırdı. DGS ek tercihlerde de adaylar sınavdan elde ettikleri puanlara ve kontenjanlara göre tercihlerini yapacak. Kontenjanlar ise kayıtların sona ermesiyle netleşecek. DGS ek tercihler için gözler ÖSYM’den yapılacak açıklamaya çevrildi. Peki, DGS ek tercih ne zaman, DGS boş kontenjanlar ve taban puanlar açıklandı mı?
11.09.2023Eğitim
Antalya'da turistin akılalmaz planı: 80 daire satın alıp bakın ne yaptı?
Antalya'da turistin akılalmaz planı: 80 daire satın alıp bakın ne yaptı? Antalya'da yabancılara satışı yapılan konutların özellikle Alanya ve Konyaaltı ilçelerinde amacı dışında kullanıldığını, bunun da otelcilik faaliyetlerine büyük zarar verdiğini söyleyen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kavaloğlu, son dönemde satışı yapılan gayrimenkul sayısının 108 bine ulaştığını kaydetti. Kavaloğlu, " Bu listenin içinde 1 kişi 80 tane ev almış. Ve aynı kişi bu evleri kendi yurttaşlarına kiralıyor" ifadelerini kullandı.
11.09.2023Gündem
Ev sahibi ve kiracılar arasında yeni dönem! 2 saatlik ücreti bakanlık karşılıyor
Ev sahibi ve kiracılar arasında yeni dönem! 2 saatlik ücreti bakanlık karşılıyorEv sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor. Kira, kat mülkiyeti, komşu hakkı ve ortaklığın giderilmesinden kaynaklı uyuşmazlıklarda dava şartı arabuluculuk uygulaması başladı. Bu noktada iki saatlik ücret Adalet Bakanlığı bütçesinden karşılanıyor. Anlaşma durumu olursa burada taraflar eşit olarak ödüyor. İşte milyonları ilgilendiren detaylar...
11.09.2023Ekonomi
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına zamda yeni dönem! Büyük değişiklik geliyor, ek zam+ enflasyon ayarı: Yüzde 50
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına zamda yeni dönem! Büyük değişiklik geliyor, ek zam+ enflasyon ayarı: Yüzde 50Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına dev zam! Emekli ve memur maaşlarına zam yapılırken enflasyon verileri dikkate alınıyor. Ancak emekli ve memurlar güncel rakamlara yapılan zammın aylar içerisinde erimesinden şikayetçi. Hükümet maaş zamları ile ilgili harekete geçiyor. Artık hem emeklilerin aylığı hem de memurların maaşı enflasyon karşısında erimeyecek. Öte yandan sabit gelirli için de çalışmalar başlıyor. Aralık ayında belirlenecek olan 2024 yılı asgari ücreti için de belirleyici parametre enflasyon olacak. İşte memur maaşı, emelli aylığı ve asgari ücret ile ilgili yapılacak değişikliğin detayları...
10.09.2023Emekli
Hükümetin belirlediği fiyatlara ayar geliyor! Elektrikten toplu taşıma ücretlerine kadar hepsi değişecek
Hükümetin belirlediği fiyatlara ayar geliyor! Elektrikten toplu taşıma ücretlerine kadar hepsi değişecekÜniversite kontenjanına “iş bulma” ayarı... İş Kanunu’na esnek çalışma düzenlemesi... Elektrik, toplu taşıma, trafik sigortası, köprü geçiş ücretine yeni formül... Pek çok düzenlemeyi beraberinde getirecek olan OVP, günlük hayatı birebir etkileyecek.
8.09.2023Ekonomi
Günlük kiralık evlerle ilgili kritik detay! 'Binanın değerinin düşmesine neden oluyor'
Günlük kiralık evlerle ilgili kritik detay! 'Binanın değerinin düşmesine neden oluyor'Kısa süreli kiralama sistemi Türkiye'de de her geçen gün daha yaygın hale geliyor. Evini ya da evinin bir bölümünü günlük, haftalık gibi kısa süreli olarak kiraya verenler ek gelir sağlıyor. Ancak yasalara uygun şekilde yapılmayan kiralama işlemleri nedeniyle taşınmazın mühürlenmesi ve para cezası uygulanması gündeme geliyor.
7.09.2023Ekonomi
Maske takıp yaşlı adamı darp etmişlerdi! İfadeleri ortaya çıktı
Maske takıp yaşlı adamı darp etmişlerdi! İfadeleri ortaya çıktıBursa'da, tartıştıkları Cengiz B.'yi (54) ofislerine getirip, maske takarak, müzik eşliğinde saatlerce döverek işkence yapan, oto kiralama şirketi sahibi Melih Karalar (28) ve Ahmet Duran Uçar (31) ve olaya karışan Yunus Emre K. (35) ile birlikte yargılanan Muzaffer Veyisoğlu (21), mahkemede suçlamaları reddetti. Olay sırasında yaşananları kayda alan Veyisoğlu, "Ben, iş yerinde stajiyer olarak çalışıyorum. Sesleri duyunca korktum. Görüntüleri ise, 'Olay ile ilgim olmadığını kanıtlamak için' çektim. Üniversite öğrencisiyim. Cezaevinde kaldığım süre içinde sınavlara giremedim. Mağdurum" dedi. Duruşmayı erteleyen mahkeme heyeti, Veyisoğlu'nun tahliyesine, Karalar ve Uçar'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.
6.09.2023Yaşam
Ek tercihler ne zaman 2023? EK TERCİH KILAVUZU 2023: YKS ek tercih ne zaman başlıyor ve bitiyor, ek tercih kimler yapabilir, ek tercihler nasıl yapılır?
Ek tercihler ne zaman 2023? EK TERCİH KILAVUZU 2023: YKS ek tercih ne zaman başlıyor ve bitiyor, ek tercih kimler yapabilir, ek tercihler nasıl yapılır?YKS ek tercih tarihleri ve kılavuzu için gözler Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak duyuruya çevrildi. 2023 YKS tercih sonuçları 19 Ağustos 2023 tarihinde ilan edildi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (2023 YKS) tercih sonuçlarına göre üniversite kayıtları yapmaya başlandı. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıt işlemleri 30 Ağustos, bireysel kayıtları ise 1 Eylül tarihinde sona erecek. Kayıtların sona ermesiyle ek tercih kılavuzu ile üniversitelerin boş kontenjanları ve taban puanlarına göre 2. Tercih süreci başlayacak. Peki, YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı mı, Ek tercihler ne zaman?Üniversite YKS ek tercih (2. yerleştirme) kılavuzu ile ek tercihler ne zaman başlıyor? YKS ek tercih ücreti ne zaman yatırılacak 2023?
1.09.2023Eğitim
Exxen Spor üyelik kaç TL? 2023 Exxen üyelik fiyatları ne kadar?
Exxen Spor üyelik kaç TL? 2023 Exxen üyelik fiyatları ne kadar? Exxen spor üyelik kaç lira sorusunun yanıtı merak ediliyor. UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turuyla birlikte tüm maçlar Exxen Spor'da yayınlanacak. Ayrıca UEFA Avrupa Ligi ve Konferans Ligi maçları da yine Exxen platformunda ekrana gelecek. Twente Fenerbahçe, Molde Galatasaray maçlarının yayınlanacak Exxen Spor üyelik fiyatı ne kadar? İşte 2023 Exxen üyelik ücreti...
29.08.2023Gündem
Kiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! 1 Eylül'de zorunlu olacak
Kiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! 1 Eylül'de zorunlu olacakKiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Kira anlaşmazlıklarında dava açmadan önce arabulucuya başvurma zorunluluğu 1 Eylül Cuma başlıyor. Arabuluculuk mekanizması, aylarca süren dava süreci yerine en fazla 4 haftada anlaşmazlıkları çözecek. Peki arabulucuya nasıl başvurulur, toplantı ne zaman düzenlenir, toplantıya gidilmezse ne olur, ücreti kim öder? İşte adım adım süreç....
29.08.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ücreti ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ücreti haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.