Toplu Sözleşme

Toplu Sözleşme

Son dakika toplu sözleşme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan toplu sözleşme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını toplu sözleşme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Toplu Sözleşme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan toplu sözleşme gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.333 toplu sözleşme haberi bulunmuştur. Tüm toplu sözleşme haberleri aşağıda listelenmiştir.
Memur maaşlarına yıl sonunda çifte artış müjdesi! Yeni polis, hemşire, memur maaşları tek tek hesaplandı
Memur maaşlarına yıl sonunda çifte artış müjdesi! Yeni polis, hemşire, memur maaşları tek tek hesaplandıMemur zammı, toplu sözleşme ve enflasyon farkı ile beraber belirleniyor. 6 milyonu aşkın memur ve memur emeklisi Ocak zammı ile maaş artışlarına odaklandı. Memur zammı, Kasım enflasyon rakamı sonrası büyük oranda belli olacak. Emekli, memur maaşları zam oranı için 1 veri kalacak. Öte yandan öğretmen, polis, hemşire ve doktor dahil memur meslek gruplarında maaş hesaplama tabloları netleşti.
14.11.2023Memur
Asgari ücret zammı ile ilgili çarpıcı tahmin! Oran ve rakam verildi
Asgari ücret zammı ile ilgili çarpıcı tahmin! Oran ve rakam verildiAsgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası asgari ücrete ne kadar zam geleceği merak konusu oldu. Uzmanlar asgari ücret zammı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunup olası zam ve zam oranı ile ilgili çarpıcı tahminde bulundu. Peki bu durumda enflasyon artar mı? 2024 yılında asgari ücret zammı ne olur? İşte detaylar...
27.10.2023Ekonomi
Emekli maaşı ayarı! Yeni düzenleme geliyor, tarih belli oldu
Emekli maaşı ayarı! Yeni düzenleme geliyor, tarih belli olduEmekli ve memurları yakından ilgilendiriyor. Memur zammı için enflasyon rakamları ile toplu sözleşme doğrudan belirleyici olacak. Eylül ayı verisi sonrası 3 aylık memur enflasyon farkı kesinleşirken, ekonomistlerin 2023 yıl sonu enflasyon beklentisi de güçlendi. 6 milyonu aşkın memur ve emeklinin merakla beklediği zam oranı Ocak ayında yüzde 50'yi aşacak. Meclis’in açılmasıyla birlikte bazı kritik düzenlemelerle ilgili çalışma başlatıldı. Gözler emekli maaşlarında yapılacak düzenlemeye çevrildi.
6.10.2023Emekli
Emekli, memur maaşlarına zam! Oran ortaya çıktı, yüzde 50'yi aşacak, işte yeni maaşlar
Emekli, memur maaşlarına zam! Oran ortaya çıktı, yüzde 50'yi aşacak, işte yeni maaşlarEmekli ve memurları yakından ilgilendiriyor. .Memur zammı için enflasyon rakamları ile toplu sözleşme doğrudan belirleyici olacak. Eylül ayı verisi sonrası 3 aylık memur enflasyon farkı kesinleşirken, ekonomistlerin 2023 yıl sonu enflasyon beklentisi de güçlendi. 6 milyonu aşkın memur ve emeklinin merakla beklediği zam oranı Ocak ayında yüzde 50'yi aşacak. Öğretmen, polis, hemşire dahil memur maaşı hesaplama tabloları netleşti. İşte kuruşu kuruşuna memur, emekli maaşı hesapları...
5.10.2023Emekli
Çalışma Bakanı Prof.Dr. Işıkhan EYT açıklaması! Maaşlar bağlanacak
Çalışma Bakanı Prof.Dr. Işıkhan EYT açıklaması! Maaşlar bağlanacakÇalışma Bakanı Prof.Dr. Vedat Işıkhan gazetecilerle bir araya geldi. Işıkhan EYT ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, maaşı henüz bağlanmayan EYT'lilerin maaşlarının yıl sonuna kadar bağlanacağını ifade etti.
19.09.2023Ekonomi
Memurların toplu sözleşme kazanımları netleşti! İşte detaylar...
Memurların toplu sözleşme kazanımları netleşti! İşte detaylar...Memur ve memur emekli milyonları ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. Dört milyon memur ve 2.5 milyon memur emeklisinin 2024-2025 yılları için mali ve sosyal haklarının belirlendiği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi’nin detayları netleşti ve hem Toplu Sözleşme hem de Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun kararı Resmi Gezete’de yayımlandı.
6.09.2023Memur
Emekliye 5 bin TL ikramiye verilecek mi? Refah payı ve ara zam detayı ortaya çıktı
Emekliye 5 bin TL ikramiye verilecek mi? Refah payı ve ara zam detayı ortaya çıktıEmekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiren 5 bin TL ikramiye detayı ortaya çıktı. Toplu sözleşme zammı oranlarının açıklanmasının ardından gözler emeklilere yapılacak olan ara zamma çevrildi. Peki, milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren emekli zammı ne zaman olacak? Ekim ayında emekliye 5 bin lira ödenecek iddiası gerçek mi? İşte milyonları ilgilendiren detaylar...
6.09.2023Ekonomi
Zam kararı Resmi Gazete'de! Emekli ve memur milyonlar bekliyordu
Zam kararı Resmi Gazete'de! Emekli ve memur milyonlar bekliyorduMemur ve emeklilerin 2024 ve 2025 yılı zam oranlarını belirleyen Hakem Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına büyük zam! Kuruşu kuruşuna hesaplandı, işte yeni maaş tablosu
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına büyük zam! Kuruşu kuruşuna hesaplandı, işte yeni maaş tablosuEmekli ve memur milyonlarca vatandaşı ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Merkez Bankası, 2023 yılsonu enflasyon tahminini yüzde 58 olarak açıkladı. Bu durumda memur emeklileri için yaklaşık yüzde 25 enflasyon farkı oluşacak. Enflasyon farkının üzerine yüzde 15’lik toplu sözleşme zammı eklendiğinde memur emeklileri 2024’ü Ocak maaşlarını yaklaşık yüzde 40 zamlı alacaklar. Öte yandan Toplu sözleşme zammının üzerine yüzde 25 enflasyon farkı da eklendiğinde kamu görevlileri 2024’ün Ocak ayında yaklaşık yüzde 40 maaş zammı alacaklar. İşte görevdeki memurların zam sonrası yeni maaşları...
3.09.2023Emekli
EMEKLİLERE CUMHURİYET İKRAMİYESİ 2023! Emekliye 5 bin TL ikramiye 29 Ekim'de mi verilecek, emekliye cumhuriyet ikramiyesi ne zaman verilecek?
EMEKLİLERE CUMHURİYET İKRAMİYESİ 2023! Emekliye 5 bin TL ikramiye 29 Ekim'de mi verilecek, emekliye cumhuriyet ikramiyesi ne zaman verilecek? Yaklaşık 2,5 milyon memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme zamları belli oldu. Memurlara 2024 yılının ilk 6 ayı için yüzde 15, ikinci altı ayı içinse yüzde 10 oldu. Yılsonuna kadar oluşacak enflasyon farkları da maaşlara eklenecek ve 2024 Ocak zammı ortaya çıkacak. Memur ve emeklilerine yapılacak zam oranları belli olur, sosyal medyada emeklilere cumhuriyet ikramiyesi verileceği iddiaları gündeme geldi. Söz konusu paylaşımların ardından “Emeklilere cumhuriyet ikramiyesi var mı, emeklilere 5 bin TL cumhuriyet bayramı ikramiyesi mi verilecek? Sorularına yanıt aranmaya başlandı.
2.09.2023Emekli
Emekli ve memur maaşlarına zam geldi! En düşük memur ve emekli aylıkları belli oldu, işte yeni maaş tablosu
Emekli ve memur maaşlarına zam geldi! En düşük memur ve emekli aylıkları belli oldu, işte yeni maaş tablosuEmekli ve memur milyonlarca vatandaşı ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Merkez Bankası, 2023 yılsonu enflasyon tahminini yüzde 58 olarak açıkladı. Bu durumda memur emeklileri için yaklaşık yüzde 25 enflasyon farkı oluşacak. Enflasyon farkının üzerine yüzde 15’lik toplu sözleşme zammı eklendiğinde memur emeklileri 2024’ü Ocak maaşlarını yaklaşık yüzde 40 zamlı alacaklar. Öte yandan en düşük emekli ve memur maaşları ortaya çıktı. İşte yeni maaş tablosu...
2.09.2023Emekli
MEMUR MAAŞI 2024 | En düşük memur maaşı ne kadar oldu (Ocak 2024)? 2024 memur zammı yüzde kaç, memurlar 2024 Ocak’ta ne kadar zam alacak?
MEMUR MAAŞI 2024 | En düşük memur maaşı ne kadar oldu (Ocak 2024)? 2024 memur zammı yüzde kaç, memurlar 2024 Ocak’ta ne kadar zam alacak?Memur ve memur emeklilerinin 2023-2024 yılları için zam oranı belli oldu. 2024'ün ilk altı ayında yüzde 15, ikinci altı ayında yüzde 10, 2025'in ilk altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 zam yapılacak. Peki, en düşük memur maaşı ne kadar olacak, 2024 memur zammı yüzde kaç?
1.09.2023Memur
2024 öğretmen maaşı (kademeye göre) || Yeni göreve başlayan öğretmen ocakta ne kadar maaş alacak? Öğretmen toplu sözleşme zam oranları yüzde kaç?
2024 öğretmen maaşı (kademeye göre) || Yeni göreve başlayan öğretmen ocakta ne kadar maaş alacak? Öğretmen toplu sözleşme zam oranları yüzde kaç?Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi’nde 2024 yılı için yüzde 15+10, 2025 yılı için yüzde 6+5 zam kararı verdi. 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisinin 2024-2025 yılları için mali ve sosyal haklarının belirlendiği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi sürecinde uzlaşmazlıkla sonuçlanan oransal zam ve genele ilişkin maddeler konusunda Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararını verdi. Peki, En düşük öğretmen maaşı ne kadar oldu 2024? Başöğretmen, sözleşmeli öğretmen, emekli öğretmen toplu sözleşme zammı ile ocakta ne kadar maaş olacak?
1.09.2023Memur
Hakem heyeti memur maaşı ne zaman açıklanacak? Hakem heyeti zam karar verdi mi, hakem heyeti toplantısı saat kaçta, memur zam oranı açıklandı mı?
Hakem heyeti memur maaşı ne zaman açıklanacak? Hakem heyeti zam karar verdi mi, hakem heyeti toplantısı saat kaçta, memur zam oranı açıklandı mı?Memur ve memur emeklisinin alacağı zammı belirleyecek toplu sözleşme süreci artık sona eriyor. Son görüşmede ilk yıl için 15+10, ikinci yıl için 6+5 teklif edilmişti. Kamu işveren ve yetkili sendika Memur-Sen’in 1 Ağustos’ta 7'nci Dönem toplu sözleşme maratonu bugün hakem heyetinin vereceği karar ile bitecek. Hakem Heyeti'nin vereceği merak konusu oldu. Peki, Hakem heyeti kararı ne zaman açıklanacak? Hakem heyeti karar verdi mi, hakem heyeti toplantısı saat kaçta, memur zam oranı açıklandı mı?
31.08.2023Memur
Memur ve memur emeklilerinin zam oranı belli oldu!
Memur ve memur emeklilerinin zam oranı belli oldu!4 milyon memur ve 2 buçuk milyon memur emeklisinin gözünü diktiği Hakem Kurulu'nun son toplantı sona erdi. Toplantıyla birlikte önümüzdeki 2 yılı kapsayan zam oranı belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan memur zamlarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Kamu görevlilerini ve memurları enflasyona ezdirmeyeceğiz." demişti. İşte Memur ve memur emeklilerinin 2023-2024 yılları için zam oranı...
31.08.2023Emekli
Emekli aylıkları ve memur maaşları ile ilgili kritik gün! Yeni maaşlar  belli oluyor
Emekli aylıkları ve memur maaşları ile ilgili kritik gün! Yeni maaşlar belli oluyor'Memur ve emekli maaşı ne kadar olacak' sorusu gündemdeki sıcaklığını artırdı. Kararla birlikte 2024-2025 yıllarda uygulanacak memur zammı için belirleyici olacak iki veriden birisi olan toplu sözleşme zammı netleşecek. Memur zammı için gözler Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nda. Kurul, bugün saat 10.00'da son toplantı için bir araya gelecek. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren 2024-2025 zam oranları belli olacak.
31.08.2023Emekli
Bakan Işıkhan'dan flaş memur zammı açıklaması: Enflasyona ezdirmeyeceğiz
Bakan Işıkhan'dan flaş memur zammı açıklaması: Enflasyona ezdirmeyeceğizÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan memmur zammına ilişkin konuşarak " Kamu görevlilerini ve emeklileri enflasyona ezdirmeyeceğız." dedi.
30.08.2023Ekonomi
Memur zammı için gözler perşembe gününe çevrildi
Memur zammı için gözler perşembe gününe çevrildiMemur zammını belirleyecek hakem kurulunun dördüncü toplantısı sona erdi. Son toplantı perşembe günü yapılacak.
29.08.2023Ekonomi
Emekli maaşı ve memur zammı ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 45 zam hesabı, son viraja girildi
Emekli maaşı ve memur zammı ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 45 zam hesabı, son viraja girildiEmekli ve memur zammı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Memur ve emekliye gelecek olan olası zam oranı açıklandı. 2023 Toplu Sözleşme Görüşmeleri için sürecin sonuna gelindi. 11 iş kolunun tamamında mutabakat sağlanırken, 'Emekli maaşı ve memur zammı ne kadar olacak' sorusu gündemdeki sıcaklığını artırdı. Toplu sözleşme zammı için son sözü hakem heyeti söyleyecek. Gözler bugün 3. toplantıda. Hükümetin son zam teklifi ve beklenen enflasyon farkı ile emekli maaşı ve memur maaşları için yeni zam oranı hesaplandı. 11 iş koluna verilen yeni haklar belli oldu. Öte yandan memur zammı burada 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşları için doğrudan belirleyici olacak. Toplu sözleşme zammı süreci yaklaşık 8,5 milyon vatandaşı doğrudan ilgilendiriyor.
29.08.2023Emekli
Emekli aylığına ve memur maaşına büyük zam! Hesap değişti, yüzde 45 zam ayrıntısı...
Emekli aylığına ve memur maaşına büyük zam! Hesap değişti, yüzde 45 zam ayrıntısı...'Emekli maaşı ve memur zammı ne kadar olacak' sorusunun yanıtı toplumun geçiş bölümü tarafından merak ediliyor. Gözler bugün 3. toplantıda. Hükümetin son zam teklifi ve beklenen enflasyon farkı ile emekli maaşı ve memur maaşları için yeni zam oranı hesaplandı. 11 iş koluna verilen yeni haklar belli oldu. Ayrıca memur zammı burada 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşları için doğrudan belirleyici olacak. Toplu sözleşme zammı süreci yaklaşık 8,5 milyon vatandaşı doğrudan ilgilendiriyor. İşte memur maaşı ve emekli aylığı ile ilgili son dakika gelişmelerinin ayrıntıları...
28.08.2023Ekonomi
Memur ve emekli milyonlara ek ödeme müjdesi! Hesaplara yatacağı tarih verildi
Memur ve emekli milyonlara ek ödeme müjdesi! Hesaplara yatacağı tarih verildiMemur ve emekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. Memur ve emeklilere ek ödeme geliyor. Milyonlarca memur ve emeklisini ilgilendiren maaş zammında nihai kararı verecek olan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu ilk toplantısını yaptı. Kurul, zam kararını en geç 31 Ağustos Perşembe gününe kadar verecek. Toplu sözleşmede uzlaşılan maddelerle kamu çalışanlarına yeni sosyal haklar sağlanırken, ücret dengesizliği de sona erecek. Müdür ve dengi unvanlardaki personelin özel hizmet tazminatı oranları 20 puan (969 lira), müdür yardımcısı unvanlardakilerin de 15 puan (726 lira) artırılacak. Mühendislere yılbaşından geçerli olmak üzere 968 lira ilave ödeme yapılacak.
28.08.2023Memur
Memurlara ev ve 3600 ek gösterge müjdesi! Yeni haklar geliyor
Memurlara ev ve 3600 ek gösterge müjdesi! Yeni haklar geliyorMemur milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. Memurlara ev ve 3600 ek gösterge müjdesi geldi. Toplu sözleşme görüşmelerinde zam oranında anlaşma sağlanamasa da memur ve emekli temsilcileri, sosyal haklar konusunda masadan eli dolu kalktı. TOKİ konutlarında memura, lojmanda ise engellilere öncelik verilecek. İşte memur milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
24.08.2023Memur
Toplu sözleşme görüşmelerinde flaş gelişme! Gözler bakanlıktan çıkacak sonuçta
Toplu sözleşme görüşmelerinde flaş gelişme! Gözler bakanlıktan çıkacak sonuçta7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi dördüncü toplantısı Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda başladı.
22.08.2023Ekonomi
Toplu sözleşme görüşmeleri canlı mı? 7. Dönem toplu sözleşme ne zaman sonuçlanır, toplu sözleşme maddeleri ne zaman imzalanacak? Ocak 2024 memur zammı ne kadar olacak?
Toplu sözleşme görüşmeleri canlı mı? 7. Dönem toplu sözleşme ne zaman sonuçlanır, toplu sözleşme maddeleri ne zaman imzalanacak? Ocak 2024 memur zammı ne kadar olacak? 7. Dönem Toplu Sözleşme 4. toplantı canlı izle için araştırmalar artarken Memur ve emekli zammı açıklandı mı, Ocak 2024 memur zammı ne kadar olacak? Sorularına da yanıt aranmaya başlandı. Toplu Sözleşme görüşmeleri sürecine dair araştırmalar sabahın ilk saatleriyle başladı. Yaklaşık 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisi gözlerini toplu sözleşme görüşmelerine çevirdi. 1 Ağustos'ta başlayan süreç bugün yapılacak 4. toplantıyla sona erecek. Peki, 7. Dönem Toplu Sözleşme ne zaman sonuçlanır? Toplu sözleşme maddeleri ne zaman imzalanacak? 2023 Ocak memur zammı ne kadar olacak?
22.08.2023Memur
Memur ve memur emeklisine zam ve 3600 ek gösterge müjdesi! Polis, öğretmen, hemşire tüm memurlara ek ödeme
Memur ve memur emeklisine zam ve 3600 ek gösterge müjdesi! Polis, öğretmen, hemşire tüm memurlara ek ödeme6 milyon 500 bin memur ve memur emeklisine yapılacak zamla ilgili toplu sözleşme süreci 1 Ağustos’ta başlamıştı. Süreç takvim gereği 22 Ağustos’ta (bugün) tamamlanacak. Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması halinde Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci başlayacak. Hakemin vereceği karar da ay sonuna kadar netleşecek. Öte yandan Yaklaşık 5,3 milyon kamu çalışanını ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması beklenirken konuyla ilgili uzmanlardan çeşitli açıklamalar geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başuzmanı İsa Karakaş, şartları taşıyan kişilerin emeklilik maaşlarına en az 4 bin 500 lira, emeklilik ikramiyelerine ise en az 150 bin liralık bir yansıma olacağını ifade etti. İşte memur ve emekli maaşı ile ilgili son dakika tüm detaylar...
22.08.2023Memur

Benzer Haber Etiketleri

Toplu Sözleşme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki toplu sözleşme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.