Tiyatro

Tiyatro

Son dakika tiyatro haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tiyatro ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tiyatro haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tiyatro

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tiyatro gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.738 tiyatro haberi bulunmuştur. Tüm tiyatro haberleri aşağıda listelenmiştir.
Troya Kültür Yolu Festivali'ne muhteşem final!
Troya Kültür Yolu Festivali'ne muhteşem final!Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilk kez 2021 yılında İstanbul Beyoğlu’nda başlatılan Türkiye Kültür Yolu Festivalleri, Türkiye’nin dört bir yanında kültür ve sanat coşkusunu doruğa çıkartıyor. Geçen yıl 5 ayrı kentte düzenlenen Kültür Yolu Festivalleri, bu sene 11 ayrı şehri binlerce etkinlikle bir cazibe merkezine dönüştürüyor.
18.09.2023Kültür Sanat
Oya Alasya hayatını kaybetti!
Oya Alasya hayatını kaybetti!Türk Sineması'nın usta oyuncularından Zeki Alasya'nın 18 yıl evli kaldığı ilk eşi Oya Alasya hayatını kaybetti. Acı haberi Alasya’nın kızı Zeynep Alasya verdi.
17.09.2023Magazin
“100”e yoğun ilgi! Atatürk ve Fatih aynı sahnede!
“100”e yoğun ilgi! Atatürk ve Fatih aynı sahnede!Cumhuriyet’in yolculuğunu anlatan “100” önceki akşam seyirci ile buluştu. Özen Yula’nın yazıp yönettiği, Fahir Atakoğlu’nun müziklerini yaptığı ‘100’ adlı gösteri önceki akşam Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelendi. Oyunda Ozan Dolunay, Vahide Perçin, Burak Deniz gibi birbirinden önemli oyuncular rol aldı.
11.09.2023Magazin
Genç oyuncu Metin Pıhlıs baba oldu! 'Adın gibi parla'
Genç oyuncu Metin Pıhlıs baba oldu! 'Adın gibi parla'Metin Pıhlıs ile dört yıl önce dünyaevine girdiği Gamze Pıhlıs, kızları Parla'ya kavuştu. Baba olan genç oyuncu, Parla bebeğin yüzünü gösterip, mutluluğunu sosyal medyada dile getirdi.
8.09.2023Magazin
Usta oyuncu Mehmet Ulay hayatını kaybetti!
Usta oyuncu Mehmet Ulay hayatını kaybetti!Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Mehmet Ulay, Almanya’da yaşamını yitirdi. Son olarak 'Mahkum' dizisinde rol alan 81 yıl yaşında sanatçı, bir yıldır akciğer kanseriyle mücadele ediyordu.
5.09.2023Magazin
Haldun Taner Eserleri Nelerdir? Haldun Taner Eserleri'nin Özellikleri
Haldun Taner Eserleri Nelerdir? Haldun Taner Eserleri'nin ÖzellikleriÖykü, tiyatro ve kabare yazarı olarak tanınan Haldun Taner oldukça donanımlı bir isimdi. Özellikle Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı'nda önemli isimlerden birisi olduğunu görmekteyiz. Ayrıca verdiği eserlerin yanında kabare tiyatrosunun öncüsü olmayı başarmıştır. Buda onun başarılı hayatının dikkat çeken bir unsuru olarak bilinir. Ünlü yazarın doğum yeri ise İstanbul'dur.
29.08.2023Gündem
Usta oyuncu Mürsel Yaylalı hayatını kaybetti!
Usta oyuncu Mürsel Yaylalı hayatını kaybetti!"Çiçek Taksim" ve "Süper Baba" adlı yapımlarla adından söz ettiren 63 yaşındaki usta oyuncu Mürsel Yaylalı hayatını kaybetti.    
29.08.2023Magazin
Ajda Pekkan kıyafetiyle dillere düştü! 'Buzdolabı örtüsü'
Ajda Pekkan kıyafetiyle dillere düştü! 'Buzdolabı örtüsü'Sahne performansı ve fit fiziğiyle gündemden düşmeyen Süperstar Ajda Pekkan bu kez kostümüyle gündeme geldi. Bodrum Antik Tiyatro’da sevenleriyle buluşan Ajda Pekkan’ın tercih ettiği bol yırtmaçlı pembe elbisesine yorum yağdı.
26.08.2023Magazin
Bakan Ersoy, yeni sezon için Devlet Tiyatroları’nı gezdi!
Bakan Ersoy, yeni sezon için Devlet Tiyatroları’nı gezdi!Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde incelemelerde bulunarak, devlet tiyatrolarında yeni sezonda sahnelenecek temsiller hakkında bilgi aldı.
22.08.2023Kültür Sanat
Necip Fazıl Kısakürek Eserleri Nelerdir? Necip Fazıl Kısakürek Eserleri'nin Özellikleri
Necip Fazıl Kısakürek Eserleri Nelerdir? Necip Fazıl Kısakürek Eserleri'nin ÖzellikleriNecip Fazıl Kısakürek ismi Türk Edebiyatı'nın en büyük isimleri arasında bulunur. Kaldırımlar, Künye, Bir Adam Yaratmak ve Tohum gibi çok ünlü eserleri vardır. Ayrıca Kısakürek'in en ilgi duyulan eserleri ise şiirleridir. Bunun yanında birçok tiyatro eseri verdiği de dikkat çekicidir. 24 yaşındayken ortaya koyduğu Kaldırımlar şiiri onun ününün yayılmasına yol açmıştır.
15.08.2023Eğitim
Ferhat Göçer'in annesi ile ilgili söylediği sözler herkesi duygulandırdı
Ferhat Göçer'in annesi ile ilgili söylediği sözler herkesi duygulandırdıFerhat Göçer, dün akşam Bodrum Antik Tiyatro’da sahne aldı. Programına 'Yıllarım Gitti' ile başlayan sanatçı, sevilen şarkılarını kendisini dinlemeye gelenlerle birlikte seslendirdi.
14.08.2023Magazin
Nevşehir'de sevilen animasyon karakterleri sahne aldı
Nevşehir'de sevilen animasyon karakterleri sahne aldıNevşehir'de gerçekleştirilen 'Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali'nde, sevilen animasyon karakterleri, tiyatro sahnesinden çocukları eğlendirdi.
13.08.2023Kültür Sanat
Ahmet Mithat Efendi Eserleri Nelerdir? Ahmet Mithat Efendi Eserleri'nin Özellikleri
Ahmet Mithat Efendi Eserleri Nelerdir? Ahmet Mithat Efendi Eserleri'nin ÖzellikleriAhmet Mithat Efendi, 1844 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Yazarlık dışında yayıncılık, devlet memurluğu ve valilik yaptı. Ahmet Mithat Efendi, Türk edebiyatında en fazla kitabı olan yazardır. Yazarın toplam 178 eseri bulunmaktadır. Bu eserlerden yaklaşık 90 tanesi roman ve öykü, geri kalanları ise anlatı, araştırma, gezi ve denemedir. Yazarın "Eyvah" ve "Çengi" adlı iki tiyatro oyunu da bulunmaktadır.
12.08.2023Eğitim
Sertab Erener sahneye yalın ayak çıktı
Sertab Erener sahneye yalın ayak çıktıSertab Erener, dün Bodrum Antik Tiyatro'da sevenleriyle bir araya geldi. Usta sanatçı, sarkılarıyla olduğu kadar tarzıyla da adından söz ettirmeyi başardı.
11.08.2023Magazin
Yakup Kadri Karaosmanoğlu Eserleri Nelerdir? Yakup Kadri Karaosmanoğlu Eserleri'nin Özellikleri...
Yakup Kadri Karaosmanoğlu Eserleri Nelerdir? Yakup Kadri Karaosmanoğlu Eserleri'nin Özellikleri...Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Türk Edebiyatı için çok değerli isimlerin başında gelir. Onun vermiş olduğu eserlerin halen çok sevildiğini ve sıkça okunduğunu söylemek mümkündür. Özellikle yazmış olduğu Yaban romanı çok önemli eserler arasında yer almaktadır. Eserde bir aydının kendini ve diğer aydınları eleştirisi vardır. Bunun yanında Yakup Kadri'nin çocukluğunun ilk yılları Kahire'de geçmiştir.
11.08.2023Eğitim
Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü oldu! Tamer Karadağlı kimdir?
Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü oldu! Tamer Karadağlı kimdir?Tamer Karadalı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atandı. 10 Ağustos 2023 Resmi Gazete'de yer alan atama kararıyla sanatçı Tamer Karadağlı'ya görev verildi. Peki Tamer Karadağlı kimdir?
10.08.2023Gündem
Halit Ziya Uşaklıgil Eserleri Nelerdir? Halit Ziya Uşaklıgil Eserleri'nin Özellikleri
Halit Ziya Uşaklıgil Eserleri Nelerdir? Halit Ziya Uşaklıgil Eserleri'nin ÖzellikleriServet-i Fünun akımının en önemli temsilcilerinden biri olan Halit Ziya Uşaklıgil 1866 yılında İstanbul'un Eyüp semtinde doğdu. Romancılığıyla ön plana çıkan Halit Ziya Uşaklıgil, roman ve hikaye gibi kurgusal eserler dışında, tiyatro oyunu, anı ve gezi türünde de eserler kaleme almıştır.
8.08.2023Eğitim
Sahibinden satılık az kullanılmış tabut! Fiyatı şaşırttı
Sahibinden satılık az kullanılmış tabut! Fiyatı şaşırttıPendik’te bir vatandaş, tiyatro oyunlarında dekor olarak kullandıkları tabutu internette bin 500 TL fiyat ile satışa çıkardı. İlginç ‘sahibinden satılık az kullanılmış tabut’ ilanını gören vatandaşlardan kimisi, ilan sahibi ile pazarlığa girdi kimisi de ‘bize ölümü hatırlattın’ diye mesaj attı.
3.08.2023Yaşam
Sahibinden satılık 'az kullanılmış tabut'
Sahibinden satılık 'az kullanılmış tabut'Pendik’te bir vatandaş, tiyatro oyunlarında dekor olarak kullandıkları tabutu internette bin 500 TL fiyat ile satışa çıkardı. İlginç ‘sahibinden satılık az kullanılmış tabut’ ilanını gören vatandaşlardan kimisi, ilan sahibi ile pazarlığa girdi kimisi de ‘bize ölümü hatırlattın’ diye mesaj attı.
3.08.2023Haber
Türkiye Kültür Yolu Festivalleri başlıyor
Türkiye Kültür Yolu Festivalleri başlıyorTürkiye’nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak üzere iki yıl önce Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’yle başlayan Türkiye Kültür Yolu Festivalleri bu yıl Nevşehir, Trabzon, Erzurum, Çanakkale, Gaziantep, Ankara, Konya, Diyarbakır, İstanbul, İzmir ve Antalya olmak üzere 11 şehirde düzenlenecek. Festivallerin ilk durağı, Kapadokya olacak. Türkiye Kültür Yolu Festivalleri 5 Ağustos’ta “Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali” ile başlayacak.
Devlet arazisini satıp 16 milyonluk vurgun yapan Sülün Osman Çetesi çökertildi!
Devlet arazisini satıp 16 milyonluk vurgun yapan Sülün Osman Çetesi çökertildi!Devlet arazisini satıp vurgun yaptılar! ‘Sülün Osman’ çetesi İzmir merkezli 4 ilde yapılan operasyonla çökertildi. 16 milyonluk vurgun yapan 14 çete üyesi gözaltına alındı. Dolandırıcılık çetesinin elde ettiği paralar ile araç kiralama şirketi kurduğu ortaya çıkarken lüks otomobilleri ünlü isimlere de kiraladıkları belirlendi. Operasyonun detaylarını ise CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ aktardı…
31.07.2023Gündem
Yılmaz Gruda neden öldü? Yılmaz Gruda kimdir, kaç yaşında?
Yılmaz Gruda neden öldü? Yılmaz Gruda kimdir, kaç yaşında? Yılmaz Gruda neden öldü sorusunun yanıtı merak edilyior. Türk sinema ve tiyatro sanatçısı Yılmaz Gruda, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 14 Temmuz 1930 tarihinde doğan ünlü sanatçının ölümünü menajeri Tümay Özokur verdi. Peki Yılmaz Gruda kimdir? Yılmaz Gruda kaç yaşında öldü?
25.07.2023Televizyon
Usta oyuncu Yılmaz Gruda hayatını kaybetti
Usta oyuncu Yılmaz Gruda hayatını kaybettiBir süredir sağlık sorunları yaşanan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, şair, oyun yazarı ve tiyatro yönetmeni Yılmaz Gruda (94) hayatını kaybetti.
25.07.2023Magazin
Nilüfer'den kızına sahnede sürpriz! 'İyi ki doğdun Ayşe Nazlı'
Nilüfer'den kızına sahnede sürpriz! 'İyi ki doğdun Ayşe Nazlı'Usta isim Nilüfer, Kuşadası Altın Güvercin Amfi Tiyatro'da sahne aldı. Unutulmaz şarkılarıyla sevenlerine müzik ziyafeti sunan 68 yaşındaki sanatçıyı izlemeye gelenler arasında kızı Ayşe Nazlı Yumlu da vardı. Nilüfer kızına unutamayacağı bir sürpriz yaptı.
25.07.2023Magazin
Tan Taşçı'nın şarkı sözlerinden pankart hazırladılar
Tan Taşçı'nın şarkı sözlerinden pankart hazırladılarTan Taşçı, dün gece Kuşadası Altın Güvercin Amfi Tiyatro'da müzikseverlerle buluştu. Ege'de coşkulu bir kalabalığın karşıladığı sevilen şarkıcı, 2.5 saatlik performansa imza attı.
20.07.2023Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Tiyatro ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tiyatro haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.