Tisk

Tisk

Son dakika tisk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tisk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tisk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tisk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tisk gelişmeleri de dahil olmak üzere 143 tisk haberi bulunmuştur. Tüm tisk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Çalışma hayatında yeni dönem! Yarı zamanlı, uzaktan...
Çalışma hayatında yeni dönem! Yarı zamanlı, uzaktan...Çalışma hayatında yeni bir dönem başlıyor. Pandemi ile birlikte başlayan uzaktan çalışma süreci ilr prk çok sektörün ofis dışından da çalışabildiği görüldü. Sagın döneminin sona ermesiyle uzaktan çalışan bazı firmalar ofislere dönmeye başladı. Ancak çalışanların büyük kısmı uzaktan çalışmanın devam etmesini istiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in açıklamaları Türkiye’de esnek çalışma modelini yeniden gündeme getirdi. TİSK’in çalışmasına göre, Türkiye’de çalışanların yüzde 21’i için uzaktan çalışma modelinin mümkün olabileceği belirtilirken bu oranın artması bekleniyor. TİSK Başkanı Akkol, uzaktan çalışmanın yanı sıra yarı zamanlı çalışma, mikro işler, çağrı üzerine çalışma gibi birçok farklı esneklik modelinin bulunduğunu belirtiyor.
Özel sektör maaşlarında asgari ücret hareketliliği!
Özel sektör maaşlarında asgari ücret hareketliliği!Özel sektör maaşlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Asgari ücrete ara zam çalışma hayatında yeni bir hareketlilik başlattı. Bazı sendikalar işverenleri oluşan yeni şartlar kapsamında görüşmeye çağırdı. İşverenlerin bir bölümü de ara zam çalışmalarını tamamladı. Asgari ücret üzerinde alan çalışanların ücretlerinde bir düzenleme yapılmazsa şu anda 7 milyon civarında olduğu belirtilen asgari ücretli sayısında otomatikman artış olacak.
TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol kimdir, kaç yaşında ve nereli? TİSK açılımı nedir?
TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol kimdir, kaç yaşında ve nereli? TİSK açılımı nedir?Asgari ücret görüşmelerinde TİSK’in gündem olması sonrası, TİSK hakkında yapılan aramalar dışında TİSK başkanı da Özgür Burak Akkol’un hayatı da mercek altına alındı. Vatandaşlar Özgür Burak Akkol’un kim olduğunu sorguluyor. Peki, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol kimdir, kaç yaşında ve nereli? TİSK açılımı nedir? TİSK açılımı nedir?
1.07.2022Gündem
Asgari ücrete zam 1247 lira! Yeni asgari ücret belli oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...
Asgari ücrete zam 1247 lira! Yeni asgari ücret belli oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...Son dakika haberi... Asgari ücrete yapılacak olan ek zam oranı belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücrete yapılacak olan ek zam oranını açıkladı. Erdoğan, "Yeni bir asgari ücret rakamı belirledik. Asgari ücrete temmuzdan geçerli olmak üzere yüzde 30 ara artış yapıyoruz Yeni asgari ücret net 5 bin 500 lira olacaktır" dedi.
1.07.2022Ekonomi
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı! Bakan Bilgin yarını işaret etti
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı! Bakan Bilgin yarını işaret ettiİşçi ve işveren milyonlarca kişi bekliyordu. Asgari ücrete zam için kritik gün geldi. Milyonlarca çalışanın dört gözle beklediği asgari ücret zammı için beklenen açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı. Kritik toplantı bugün gerçekleştirildi. Yaklaşık bir buçuk saat süren toplantıda iki konuda mutabakat sağlandı. Komisyon çalışmalarını yarın sonlandıracak. İşte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk İş Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Genel Başkanı Burak Akyol tarafından yapılan açıklamalar...
Asgari ücret zammında son dakika gelişmesi! Ve belli oluyor, tarih ve saat verildi, temmuz zammında kritik gün...
Asgari ücret zammında son dakika gelişmesi! Ve belli oluyor, tarih ve saat verildi, temmuz zammında kritik gün...Asgari ücret zammında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Emekli ve memur maaşlarına gelecek temmuz zamları ve artan enflasyonla birlikte asgari ücrete de ara zam beklentisi oluştu. Açıklamalar art arda geldi, detaylar netleşmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘vatandaşı enflasyona ezdirilmeyeceğiz’ mesajı sonrası başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmak üzere birçok ilgili kurumu harekete geçirdi. Bu doğrultuda Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 29 Haziran Çarşamba günü saat 14.00'te Çalışma Bakanlığı'nda toplanacak. Masada ise çeşitli formüller yer alıyor. Peki asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? Net ve brüt 2022 asgari ücret ne kadar olacak? İşte asgari ücret zammı 2022 temmuz son dakika gelişmeleri...
28.06.2022Ekonomi
Asgari ücret zammı ile ilgili TİSK'ten son dakika açıklaması!
Asgari ücret zammı ile ilgili TİSK'ten son dakika açıklaması!Asgari ücret zammı için kritik gün! Bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısında asgari ücrete yapılacak zam da görüşülecek. Milyonların gözü kabina toplantısında. Ancak toplantı öncesi işveren kanadından önemli bir açıklama geldi. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'ndan (TİSK) asgari ücrete ilişkin yapılan açıklamada, değerlendirilme için yapılacak bir toplantıda masada olacakları ifade edildi.
Asgari ücret açıklandı mı? 2022 asgari ücret (net ve brüt) ne kadar oldu? Asgari ücret zam toplantısında son durum!
Asgari ücret açıklandı mı? 2022 asgari ücret (net ve brüt) ne kadar oldu? Asgari ücret zam toplantısında son durum!Asgari ücret açıklandı mı, asgari ücret ne kadar oldu 2022? Asgari ücret toplantısının ilki 1 Aralık’ta başladı, 7 Aralık'ta Türk-İş ev sahipliğinde gerçekleşen asgari ücret belirleme toplantısı 9 Aralık’ta TİSK'te gerçekleştirildi. Asgari ücret için bu sene 30 oranında artış beklenirken, gözler karar için 4. Toplantıya çevrildi. Peki, asgari ücret belli oldu mu, ne zaman belli olacak?
Asgari ücret 4. Toplantı ne zaman, saat kaçta? Asgari ücret ne olur?
Asgari ücret 4. Toplantı ne zaman, saat kaçta? Asgari ücret ne olur? 2022 asgari ücretin ne olacağı merak ediliyor. Hükümet, işçi ve işveren temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu son toplantı için bir araya gelecek. 7 milyon kişi ilgilendiren ve yaklaşık 30 milyon çalışanın maaşını da etkileyecek asgari ücretin bu hafta içi açıklanması bekleniyor. Peki, Asgari ücret 4. Toplantı ne zaman, saat kaçta? Asgari ücret ne olur? Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? İşte 2022 asgari ücreti ile ilgili merak edilenler…
AGİ ne kadar 2022? Evli, bekar ve çocuklu AGİ hesaplama nasıl yapılır, 2022 asgari geçim indirimi belli oldu mu?
AGİ ne kadar 2022? Evli, bekar ve çocuklu AGİ hesaplama nasıl yapılır, 2022 asgari geçim indirimi belli oldu mu?AGİ ne kadar olacak 2022, asgari geçim indirimi belli oldu mu? Asgari Geçim İndirimi tüm çalışanları ilgilendirdiğinden asgari ücret görüşmeleri sadece 6 milyon asgari ücretli tarafından değil, tüm çalışanlar tarafından merak ediliyor. Asgari ücret 3. toplantı 9 Aralık 2021 tarihinde yapıldı. Asgari ücrette yaşanacak artışla birlikte AGİ de belirleneceği için gözler bugün yapılacak 4. Toplantıya çevrildi. Peki, Evli, bekar ve çocuklu AGİ hesaplaması nasıl, nereden yapılır? İşte 2022 AGİ ile ilgili merak edilenler…
Asgari Ücret görüşmelerinde 4. Toplantı ne zaman? 2022 Asgari Ücret ne kadar olur?
Asgari Ücret görüşmelerinde 4. Toplantı ne zaman? 2022 Asgari Ücret ne kadar olur? 2022 yılı Asgari Ücreti’ne yapılacak zam için milyonların gözü Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplantılarına çevrildi. Asgari Ücrete yapılacak zam beklenirken, işçileri temsil eden Türk-İş, ilk kez asgari ücrette rakam telaffuz etti. Peki, Asgari Ücret görüşmelerinde 4. Toplantı ne zaman? 2022 Asgari Ücret ne kadar olur? İşte asgari ücret ile ilgili tüm detaylar…
Asgari ücret 4. toplantı ne zaman? Asgari ücretli çalışan ne kadar zam alacak, asgari ücret 2022 ne kadar olacak, ücret zammı belli oldu mu?
Asgari ücret 4. toplantı ne zaman? Asgari ücretli çalışan ne kadar zam alacak, asgari ücret 2022 ne kadar olacak, ücret zammı belli oldu mu?Asgari ücret 3. toplantı sona erdi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısında, işçi ve işveren tarafının pazarlık süreci devam etti.  İlk toplantısını 1 Aralık'ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda, ikinci toplantısını 7 Aralık'ta Türk-İş'in ev sahipliğinde yapan Komisyon, üçüncü toplantısını saat 10.00'da Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunda (TİSK) gerçekleştirdi. Peki, asgari ücret belli oldu mu, asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? Asgari ücret 4. toplantı ne zaman?
9.12.2021Gündem
Asgari ücret bugün belli olacak mı? 2022 yılında asgari ücret ne kadar olacak, kaç TL? Gözler 3. Toplantı sonucunda!
Asgari ücret bugün belli olacak mı? 2022 yılında asgari ücret ne kadar olacak, kaç TL? Gözler 3. Toplantı sonucunda!Asgari ücret tespit komisyonu salı günü gerçekleşen 2. Toplantının ardından bugün 3. Toplantısını gerçekleştiriyor. Türk-İş'in ev sahipliğinde yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ikinci toplantısında, Türk-İş Başkanı Atalay oluşan beklentinin yüzde 30’un üstü ve yüzde 45’in altında olduğuna işaret ederek, “Oluşan rakamların altına evet demeyiz” dedi. Peki asgari ücret ne kadar olacak 2022? Asgari ücret bugün belli olur mu?
Asgari ücret 3. toplantısı ne zaman, saat kaçta? 2022 asgari ücret toplantısı!
Asgari ücret 3. toplantısı ne zaman, saat kaçta? 2022 asgari ücret toplantısı!Asgari ücret 3. toplantı ne zaman? İşçi ve işverenin gözü kulağı askeri ücret görüşmelerinden çıkacak sonuçta. Çıkacak kararın ardından yeni asgari ücret tutarı netleşecek. Komisyon, üçüncü kez TİSK'in ev sahipliğinde toplanacak. 4'üncü ve son toplantı ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda gerçekleştirilecek. Peki, asgari ücret 3. toplantı ne zaman? 2022 asgari ücret son toplantı ne zaman? İşte cevaplar...
Asgari ücret görüşmesinde son durum ne? Asgari ücret görüşmesinde 3. toplantı ne zaman? Asgari ücret açıklandı mı?
Asgari ücret görüşmesinde son durum ne? Asgari ücret görüşmesinde 3. toplantı ne zaman? Asgari ücret açıklandı mı?Asgari ücret zam pazarlığı devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda yer alan işçi, işveren ve hükümet temsilcileri ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Milyonlar 2022 asgari ücret ile ilgili son durumu merak ederken, resmi sürecin nasıl işleyeceği, asgari ücretin ne kadar olacağı merakla bekleniyor. Peki, Asgari ücret görüşmesinde son durum ne? Asgari ücret görüşmesinde 3. toplantı ne zaman? Asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücret zammı için tarafların teklifi ne? İşte son asgari ücret toplantısı ile ilgili tüm detaylar...
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! 'Beklentimizin altında bir rakama katılmayız'
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! 'Beklentimizin altında bir rakama katılmayız'Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Milyonlarca çalışan bekliyordu. Tüm Türkiye'nin gözü asgari ücret zammında. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2'nci toplantısını Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay yaptığı açıklamada, "Toplumun beklentisi yüksek. İnsanların tebessüm edeceği bir rakamla buradan kalkmak istiyoruz. Zorda olan iş yerleri ile ilgili katkı sağlanması gerekiyor mu gerekiyor. Vergi ile ilgili bir düzenleme yapılırsa. Ocak ayında aldığımız ücreti aralık ayına geldiğimizde alamıyoruz. Bunu kamu çalışanı da asgari ücretli de alamıyor. Kamuoyunda oluşan rakamlar ortada. Bu rakamların altında bir anlaşma yapmamız mümkün değil. İnşallah umduğumuz gibi olur ve hep beraber zevkle imzalarız." dedi.
Asgari ücret 2022 ne kadar olacak, 4 bin TL olur mu? 2022 asgari ücret tahmini…
Asgari ücret 2022 ne kadar olacak, 4 bin TL olur mu? 2022 asgari ücret tahmini…Asgari ücret 2022 ne zaman belli olacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022 asgari ücret görüşmelerinin ilkini dün yaptı. 7 milyona yakın çalışanı etkileyecek yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları dün başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yapılan toplantıda işveren tarafını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), işçi tarafını ise en fazla üyeye sahip konfederasyon olduğu için Türk-İş temsil etti. Aralık ayı boyunca yapılacak görüşmelerin sona ermesiyle 2022 yılı için uygulanacak olan zam miktarı belli olacak. Peki, 2022 yılında asgari ücret ne kadar olacak, 4 bin TL mi, kaç para olacak? Asgari ücret hangi tarihte açıklanacak? İşte Asgari ücret görüşmeleri, 2022 asgari ücret tahmini ve yıllara göre asgari ücret...
Asgari ücret 2. toplantı ne zaman? 2022 asgari ücret toplantı tarihleri…
Asgari ücret 2. toplantı ne zaman? 2022 asgari ücret toplantı tarihleri…Asgari ücret 2. toplantı ne zaman, asgari ücret toplantı tarihleri belli oldu mu? 2022 asgari ücret toplantı tarihleri, yapılacak asgari ücret zammı nedeniyle merak ediliyor. Asgari ücret komisyonu ilk toplantısını bugün gerçekleştirdi. Bakan Bilgin normalde 4 oturum süren asgari ücret tespit komisyon görüşmelerinin bu sene daha kısa süreceğini belirtti. İşte asgari ücret 2. ve 3. Toplantı tarihleri…
Kamu, işçi ve işveren "çalışma hayatının Davos'u"nda buluşacak
Kamu, işçi ve işveren "çalışma hayatının Davos'u"nda buluşacakTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), kamu, işçi ve işveren temsilcilerini bir araya getiren Ortak Paylaşım Forumu'nun üçüncüsünü bu yıl 14-15 Ekim'de düzenleyecek.
4.10.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği, ücretli ve ücretsiz izin... İşverenlere flaş çağrı!
Kısa çalışma ödeneği, ücretli ve ücretsiz izin... İşverenlere flaş çağrı!İşverenleri çok yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Ücretli, ücretsiz izin, kısa çalışma ödeneği ile ilgili çağrı yapıldı. Kısa çalışma ödeneği 15 ay boyunca uygulanmaya devam etti. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'ndan konuyla ilgili talep geldi. TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, işverenlere öncelikli olarak ücretli veya ücretsiz izin yerine kısa çalışma ödeneğini tercih etmelerinin önemli olduğunu vurguladı.
29.04.2021Ekonomi
TOBB, TZOB, TİSK ve AFAD arasında işbirliği anlaşması! 81 ilde geçerli
TOBB, TZOB, TİSK ve AFAD arasında işbirliği anlaşması! 81 ilde geçerliTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı koordinasyonunda, afet risklerinin azaltılmasını amaçlayan yeni bir iş birliği başlattıklarını belirterek, "Bu kapsamda, 81 il ve 160 ilçedeki oda ve borsalarımız aracılığıyla, iş dünyamıza yönelik hazırlık çalışmaları gerçekleştireceğiz." dedi.
25.03.2021Ekonomi
Asgari ücret 2021 ne kadar olacak? TİSK asgari ücret önerisi ve diğer tahminler! Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?
Asgari ücret 2021 ne kadar olacak? TİSK asgari ücret önerisi ve diğer tahminler! Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantıyı geride bıraktı. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme görüşmeleri kapsamında dün ikinci kez toplandı. Toplantı sonrası açıklama yapan TİSK, "Asgari ücret destekleri tüm işletmeleri kapsayacak şekilde devam etsin. Ücret üstündeki vergi ve prim yükleri uygun seviyeye çekilsin" denildi. Komisyon yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında 2 kez daha toplanacak. Peki, Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? Asgari ücret 2021 ne kadar olacak, beklentiler ne? İşte asgari ücret teklifleri ve önerileri…
İkramiye müjdesi! Ödemeler başladı
İkramiye müjdesi! Ödemeler başladıYüz binlerce çalışan bekliyordu. Ödemeler başladı. İşçilerin beklediğini ikramiye müjdesi geldi. Yapılan ödemelere hiçbir şekilde haciz gelmesi ise mümkün değil. Kamuda istihdam edilen yaklaşık 1.2 milyon işçinin ilave ikramiye ödemeleri başladı. İkramiyeler her yıl 52 günlük ücret karşılığında dört taksitte ödeniyor. Dün başladığı belirtilen ödemelerle ilgili çalışanın aldığı maaşa göre alacağı ikramiye de değişecek.
15.12.2020Ekonomi
Asgari ücret 2021 ne kadar olacak? Asgari ücret belli oldu mu? İşte 2021 asgari ücret zammı!
Asgari ücret 2021 ne kadar olacak? Asgari ücret belli oldu mu? İşte 2021 asgari ücret zammı!Milyonlar yeni yılda "Asgari ücret ne kadar olacak?" sorusunun merak ederken ikinci toplantı da Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun beş kişilik işçi heyetinde bu yıl asgari ücretle çalışan bir engelli kadın işçi de katılacak. Gözler 15 Aralık'ta yapılacak toplantıya çevrildi. Peki, 2021 yılı asgari ücret zammı ile ilgili tahminler neler? 2021 Asgari ücret ne kadar olacak? İşte 2021 asgari ücret ile ilgili olası senaryolar...
14.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tisk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tisk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.