Tedbir Kararı

Tedbir Kararı

Son dakika tedbir kararı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tedbir kararı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tedbir kararı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tedbir Kararı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tedbir kararı gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.458 tedbir kararı haberi bulunmuştur. Tüm tedbir kararı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Evlerini depremzedelere ücretsiz tahsis ettiler
Evlerini depremzedelere ücretsiz tahsis ettilerElazığ’da bazı fırsatçı ev sahipleri kiraları yükseltirken bazı duyarlı ev sahipleri ise dairelerini ücretsiz olarak depremzedelere tahsis etti. 12 ay boyunca kira almayacak olan ve aynı zamanda faturaları ödeyecek olan ev sahipleri, fırsatçılara örnek oldu.
15.02.2023Gündem
Deprem bölgesindeki kamu çalışanlarına idari izin kararı
Deprem bölgesindeki kamu çalışanlarına idari izin kararıKahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) bölgesindeki kamu çalışanlarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı.
15.02.2023Gündem
Uzmanlar uyardı: Tazminat davası açıp tedbir kararı isteyin!
Uzmanlar uyardı: Tazminat davası açıp tedbir kararı isteyin!Avukat Cem Murat Sofuoğlu, enkazların kaldırılmaya başladığını belirterek “Mahkemeye başvurup yıkılmış binalardan örnekler aldırın. Çünkü o kusurlu binalar yıktırılacak ve numuneler, deliller ortadan kaybolacak” diye konuştu.
15.02.2023Gündem
Borsa neden düşüyor, 2 Şubat 2023 borsa İstanbul'da son durum ne? Borsada neler oluyor?
Borsa neden düşüyor, 2 Şubat 2023 borsa İstanbul'da son durum ne? Borsada neler oluyor?Borsa İstanbul'da düşüş trendi devam ederken, GESAN, DENGE, SKTAS, TEKTU. EUYO hisse senetlerine emir paketi tedbiri getirildi.  Borsa İstanbul'un 4727 puana kadar geri çekilmesinin ardından dün Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi'nin devreye girdi. Söz konusu gelişmenin ardından BIST 100 endeksinin neden düştüğü sorgulanmaya balandı. Peki, Borsa İstanbul 100 endeksi nedir, 2 Şubat 2023 borsa neden düşüyor, Borsa İstanbul’da son durum nedir?
2.02.2023Ekonomi
Borsa neden düşüyor, borsa tedbir kararı nedir? 1 Şubat 2023 borsada son durum ne, borsa güne nasıl başladı?
Borsa neden düşüyor, borsa tedbir kararı nedir? 1 Şubat 2023 borsada son durum ne, borsa güne nasıl başladı?Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,45 artışla 4.998,82 puandan başladı. Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 22,27 puan ve yüzde 0,45 değer kazanarak 4.998,82 puana yükseldi. Dün düşüş eğilimini yedinci işlem gününe taşıyan BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,35 değer kaybıyla 4.976,55 puandan tamamladı. Peki, Borsa neden düşüyor? 1 Şubat 2023 borsada son durum ne, borsa güne nasıl başladı? Borsa tedbir kararı nedir?
1.02.2023Ekonomi
16 meslek için yeni dönem! 1 Ocak'ta başlıyor, sahteciliğin önüne geçecek
16 meslek için yeni dönem! 1 Ocak'ta başlıyor, sahteciliğin önüne geçecekKuaför, güzellik uzmanı, mobilya döşemecisi ve ayakkabı imalatçısı dahil 16 mesleğe 1 Ocak 2023'ten itibaren mesleki yeterlilik belgesi şartı geliyor. Bu düzenlemenin tüketicinin firmalara olan güvenini artıracağını ve bu sayede sahteciliğin önüne geçileceği dile getiren Tüketici Konfederasyonu Başkan Vekili Avukat İbrahim Güllü, “Nitelikli istihdamın sağlanmasına, kaliteli ürün ve hizmet sunulmasına neden olan mesleki yeterlilik belgesi tüketicinin yaşam standartlarını da yükseltecektir” dedi.
23.12.2022Ekonomi
Mahkeme 'Garip Bülbül Neşet Ertaş' filminin yayınlanmamasına karar verdi
Mahkeme 'Garip Bülbül Neşet Ertaş' filminin yayınlanmamasına karar verdi Türk halk ozanı Neşet Ertaş'ın hayat hikayesini anlatan Garip Bülbül Neşet Ertaş filminin 'Kişilik haklarını ihlal ettiği' gerekçesiyle ailesinin yapımcı Mustafa Uslu'ya açtığı davada mahkeme, 23 Aralık'ta vizyona girecek olan filmin ve fragmanının yayınlanmamasına karar verdi.  Ertaş ailesi kararı alkışlayarak kutlarken yapımcı Uslu, "Babalarının filmini yasakladılar onu alkışlıyorlar" dedi.
16.12.2022Gündem
Garip Bülbül Neşet Ertaş filmi neden yayınlanmıyor? Neşet Ertaş filmi kaldırıldı mı? Mahkeme kararını verdi!
Garip Bülbül Neşet Ertaş filmi neden yayınlanmıyor? Neşet Ertaş filmi kaldırıldı mı? Mahkeme kararını verdi!Halk ozanı Neşet Ertaş’ın hayatını anlatan Garip Bülbül Neşet Ertaş filmi ile ilgili İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nce ihtiyati tedbir kararı verildi. Garip Bülbül adlı filminin yayınlanmasına günler kala mahkeme tedbir kararı koydu. Yayınlanmasına yasak getirilen Garip Bülbül Neşet Ertaş filmi ile ilgili detaylar araştırılıyor. Peki, Garip Bülbül Neşet Ertaş filmi neden yayınlanmıyor? Neşet Ertaş filmi kaldırıldı mı? Garip Bülbül Neşet Ertaş filmi ne zaman sinemalarda olacak? İşte detaylar…
15.12.2022Magazin
Neşet Ertaş filmi için mahkemeden şok karar!
Neşet Ertaş filmi için mahkemeden şok karar!Neşet Ertaş'ın ailesinin avukatı Uğur Çapkın, 23 Aralık’ta vizyona girecek Neşet Ertaş filminin yayınlanmasına yasak getirildiğini açıkladı.
14.12.2022Magazin
Mustafa Uslu, Garip Bülbül Neşet Ertaş filmi ile ilgili konuştu
Mustafa Uslu, Garip Bülbül Neşet Ertaş filmi ile ilgili konuştu‘Garip Bülbül’ Neşet Ertaş filmi ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Filmin yapımcısı Mustafa Uslu, sanatçının ailesinin iddialarına ve filme tedbir konulması kararı hakkında ilk kez açıklamalarda bulundu.
14.12.2022Magazin
Çalışan yüz binleri ilgilendiren karar! Ayrımcılık tazminatı ödeniyor
Çalışan yüz binleri ilgilendiren karar! Ayrımcılık tazminatı ödeniyorBir dokuma fabrikasında çalışan kadın işçi, işyerinde kendisiyle aynı işi yapan erkek işçilerden cinsiyet ayrımı nedeniyle daha az ücret aldığı gerekçesi ile istifa etti. Olayın yargıya taşınması sonrası kritik bir karara imza atan Yargıtay, kadın işçiye, aynı işi yapan erkek işçilerden daha az ücret ödenmesinin kanuna aykırı olduğuna hükmetti. Konuyu değerlendiren Avukat Ali Oktay Coşgun, böyle bir durumda iş akdinin haklı nedene dayalı olarak feshedilebileceğine ve davacının kıdem tazminatı isteğinin kabul edilmesi gerektiğini belirtti.
Mustafa Uslu: Neşet Ertaş'ı incitecek bir şey yapmadık
Mustafa Uslu: Neşet Ertaş'ı incitecek bir şey yapmadıkMesane kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 25 Eylül 2012'de vefat eden Türk Halk Müziği'nin usta isimlerinden Neşet Ertaş'ın hayatını konu alan 'Garip Bülbül Neşet Ertaş' filminin basın toplantısı, önceki gün yapıldı. Toplantıya yapımcı Mustafa Uslu, yönetmenler Ömer Faruk Sorak, Berker Berki, oyuncular Zara, Melisa Aslı Pamuk, Yüsra Geyik ve filmin senaristi katıldı. Uslu, filmin 'kişilik haklarını ihlal ettiği' iddiasıyla mahkemeye taşınmasını ve sanatçının ailesinin iddialarına cevap verdi.
13.12.2022Magazin
Tapuda yeni dönem! Daire ve arsa satın alırken zorunlu olacak
Tapuda yeni dönem! Daire ve arsa satın alırken zorunlu olacakTapuda yeni dönem başlıyor. Ev ve arazi alıp satmayı düşünenleri ilgilendiren düzenleme geliyor. Tapuda ekspertiz süreci başlıyor. Cumhurbaşkanlığı 2023 yılı programında gayrimenkul alacakları ilgilendiren bir planlama yayınlandı. Sisteme göre gayrimenkulün satış bedelini ekspertiz belirleyecek. Peki, tapuda ekspertiz zorunluluğu nedir? İşte tüm detaylar...
10.12.2022 Ekonomi
Satış iptal ediliyor! Mülke tedbir kararı konuluyor
Satış iptal ediliyor! Mülke tedbir kararı konuluyorBoşanma davalarında 'eşten mal kaçırma' sık karşılaşılan bir durum. Evlilik sırasında sahip olunan mal varlığının eşlerden birinin rızası olmaksızın satıması, düşük bedellerle farklı kişilerin üzerine geçirilmesi 'mal kaçırma' davalarına konu oluyor. Boşanma öncesi ya da sonrasında açılabilen davalar ile yapılan satışlar iptal edilebiliyor.
10.12.2022Gündem
Miras beklerken 1 milyon 600 bin lira borç çıktı, vasiyetnamenin iptali için dava açtı
Miras beklerken 1 milyon 600 bin lira borç çıktı, vasiyetnamenin iptali için dava açtıİzmir'de, iş insanı Turgay Nişancı'ya karşı annesiyle birlikte 40'ı aşan hukuk mücadelesi verip, babalık davasını kazanan Recep Nişancı (55), onlarca milyonluk miras beklettiği sırada 1 milyon 600 bin TL'lik borç tebligatı ile karşılaştı. Şaşkınlık yaşayan Nişancı, borcun ardından daha önce açtığı vasiyetname iptali davası için yeniden dilekçe verdi. Yasal varis olan ancak mirastan hiçbir pay alamayan Nişancı, "Bu borcun yapılmasında hiçbir katkım olmadığı gibi hakkım olan mirası da alamadım. Çünkü babamın diğer çocukları bana hakkım olanı vermemek için ellerinden geleni yapıyor" dedi.
24.11.2022Yaşam
Borcu olanlar dikkat! Avukat görünümü verip varınızı yoğunuzu alıyorlar
Borcu olanlar dikkat! Avukat görünümü verip varınızı yoğunuzu alıyorlarFırsatçılar bu kez de avukatları kullanarak vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Fotoğrafı kullanılarak pek çok kişiye mesaj gönderildiğini fark eden Avukat Mustafa Karakum, yaşadıklarını anlattı ve bu gibi durumda neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgi verdi.
24.11.2022Gündem
6 bin 330 euroluk ilacın bedeli, SGK tarafından ödenecek
6 bin 330 euroluk ilacın bedeli, SGK tarafından ödenecekİzmir'de kanser hastası Y.K.’nin (38), SGK'nın ödemediği 6 bin 330 euroluk (Yaklaşık 122 bin TL) ilaç için 12'nci İş Mahkemesi'nde açtığı davada 'ihtiyati tedbir' talebi reddedildi.
19.11.2022Gündem
2 aylık hamile Rabia'yı öldüren eşine ağırlaştırılmış müebbet istemi
2 aylık hamile Rabia'yı öldüren eşine ağırlaştırılmış müebbet istemiIsparta'da, 2 aylık hamile eşi Rabia Yılmaz'ı (27) öldürüp, kayınvalidesi Ayfer Aydınlı'yı yaraladığı suçlamasıyla tutuklanan Ayhan Yılmaz (42) hakkında hazırlanan iddianame, mahkemece kabul edildi. Ayhan Yılmaz hakkında 'tasarlayarak kadın olan eşe karşı kasten öldürme', kayınvalidesi Ayfer Aydınlı'ya karşı ise 'kasten öldürmeye teşebbüs', 'konut dokunulmazlığını ihlal etme', 'ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.
16.11.2022Gündem
Kasım ayı SED yardımı neden yatmadı? SED yardımı neden gecikti? SED yardım ödemeleri nereye yatırılıyor?
Kasım ayı SED yardımı neden yatmadı? SED yardımı neden gecikti? SED yardım ödemeleri nereye yatırılıyor?SED yardımı ihtiyaç sahibi ailelere her bir çocuk için ortalama 1.259 TL olarak ödeniyor. SED yardımı başvuruları İl Müdürlüğü veya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine şahsen, dilekçeyle ve e -devlet üzerinden elektronik ortamda yapılabiliyor. Başvurusu işlemini tamamlayan vatandaşlar kasım ayı SED ödemelerini sabırsızlıkla bekliyor. Peki, Kasım ayı SED yardımı neden yatmadı? SED yardımı neden gecikti? SED yardım ödemeleri nereye yatırılıyor?
24.11.2022Ekonomi
Mahkemeden kiracıları sevindirecek karar!
Mahkemeden kiracıları sevindirecek karar!Edirne’de evi boşaltmasını istediği kiracısının elektrik ve suyunu kestirdiği gerekçesiyle hakkında dava açılan ev sahibiyle ilgili mahkeme kararı açıklandı.
23.09.2022Gündem
Bakanlıktan 'İşte Benim Stilim' yarışmacısı hakkında açıklama
Bakanlıktan 'İşte Benim Stilim' yarışmacısı hakkında açıklamaAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, "Medyada yer alan ve kamuoyuna yansıyan 'İşte Benim Stilim' isimli programın yarışmacısı N.H.'nin sosyal medya paylaşımları sonrası basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur" ifadesi kullanıldı.
26.08.2022Gündem
Asbestli gemi ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Kurum duyurdu: Kara sularımıza girmeyecek
Asbestli gemi ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Kurum duyurdu: Kara sularımıza girmeyecekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, NAE Sao Paulo gemisinin Türk karasularına girmesine izin verilmeyeceğini duyurdu.
26.08.2022Gündem
Bahçesinden mısır alan çocuklara dehşeti yaşatmıştı! Cezası belli oldu
Bahçesinden mısır alan çocuklara dehşeti yaşatmıştı! Cezası belli olduBolu'da villasının bahçesinden mısır alan 3 kız çocuğunu tekme tokat döven Erdal Y. (55) hakkında, 1'inci Aile Mahkemesi'nce 20 günlük tedbir kararı verildi.
25.08.2022Yaşam
Üniversite öğrenim ücretleriyle ilgili emsal karar! En yüksek zam miktarı belli oldu
Üniversite öğrenim ücretleriyle ilgili emsal karar! En yüksek zam miktarı belli olduÖğrenci milyonları ilgilendiriyor. Özel üniversite öğrenim ücretleriyle ilgili son dakika kararı. Özel üniversitelerin yaptığı yüzde 200'e varan zamlar mahkemeye taşındı. Bakırköy 6. Tüketici Mahkemesi tarafından alınan emsal niteliğinde karar ile Beylikdüzü'nde bulunan özel üniversitenin en fazla yüzde 79.60 zam yapabileceği belirtildi. Avukat Murat Bostan, "İhtiyati tedbir kararını mahkemeye kabul ettirdik. Şimdilik yüzde 79.60 olarak talebimizi kabul ettirdik. Fakat biz bununla da yetinmeyeceğiz. Yüzde 5-10 gibi okullarında taahhüt ettiği oranlar üzerinden esas davamızı açacağız" dedi.
20.08.2022Eğitim
İdamına 30 dakika kala değişti! Kur'an ve İncil'i örnek gösterdi
İdamına 30 dakika kala değişti! Kur'an ve İncil'i örnek gösterdiABD'de infazına sayılı saatler kala bir idam mahkumu, mahkemeden ilginç bir talepte bulundu. Kendi el yazısıyla kendini savunan idam mahkumu, Kur'an ve İncil'den örnekler göstererek karara itiraz etti. Yanıt infazın başlamasına 30 dakika kala geldi.
29.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Tedbir Kararı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tedbir kararı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.