Teçhizat

Teçhizat

Son dakika teçhizat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan teçhizat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını teçhizat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Teçhizat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan teçhizat gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.186 teçhizat haberi bulunmuştur. Tüm teçhizat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye ekonomisi 3.9 büyüdü! Bakan Nebati: Bu yıl da en güçlü büyüyen ülkelerden biri olacağız
Türkiye ekonomisi 3.9 büyüdü! Bakan Nebati: Bu yıl da en güçlü büyüyen ülkelerden biri olacağızHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Ekonomimiz 2022 yılı 3'üncü çeyreğinde yıllık yüzde 3,9 büyümüştür. Böylece ilk 9 aylık dönemde büyüme yüzde 6,2 olmuştur. Orta Vadeli Program'da (2023-2025) öngördüğümüz şekilde yüzde 5 civarı büyüme ile kapatarak bu yıl da en güçlü büyüyen ülkelerden biri olacağız" dedi.
30.11.2022Ekonomi
Enflasyonla ilgili flaş açıklama geldi! Kavcıoğlu duyurdu
Enflasyonla ilgili flaş açıklama geldi! Kavcıoğlu duyurduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "2022 yıl sonu enflasyon tahminini 4,8 puanlık güncelleme ile yüzde 60,4'ten yüzde 65,2'ye, 2023 yıl sonunu tahminimizi ise 3,1 puanlık güncelleme ile yüzde 19,2'den yüzde 22,3'e güncelledik" dedi.
25.11.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Beton yollar daha az bakım ve onarım gerektiriyor
Bakan Karaismailoğlu: Beton yollar daha az bakım ve onarım gerektiriyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Kara yollarımızda, asfalt teknolojisinin yanı sıra alternatif bir yapım sistemi olan beton yolların önemine de inanıyoruz. Özellikle ağır yük taşımacılığında etkinliği bilinen beton yollar, daha az bakım ve onarım gerektiriyor" dedi.
16.11.2022Siyaset
Bakan Nebati, 'Revize ediyoruz' dedi ve duyurdu
Bakan Nebati, 'Revize ediyoruz' dedi ve duyurduHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı açıklamada, "Turizm tahminlerimizi yukarı yönlü revize ediyoruz. 2022'de turizmde 44 milyar dolar gelir hedefliyoruz" diye konuştu.
2.11.2022Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon mesajı
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon mesajıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yılın sonuncu enflasyon raporunun tanıtımına ilişkin toplantıda sunum yaptı. Kavcıoğlu, "Küresel risklerin önümüzdeki dönemde de devam etmesi ve önümüzdeki yıl büyümeleri daha çok etkilemesi bekleniyor. Üretim kapasitesi risk altında olan Avrupa ülkeleri için tahmin güncellemeleri daha belirginleşti" dedi.
27.10.2022Ekonomi
TÜİK kritik veriyi açıkladı: Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi arttı
TÜİK kritik veriyi açıkladı: Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi arttıYurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE) yıllık yüzde 117,04, aylık yüzde 0,67 arttı.
20.10.2022Ekonomi
Stoltenberg: NATO'nun nükleer silah kullanmak zorunda kalabileceği koşullar son derece uzak
Stoltenberg: NATO'nun nükleer silah kullanmak zorunda kalabileceği koşullar son derece uzakNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın ardından düzenlediği basın toplantısında, “NATO'nun nükleer silah kullanmak zorunda kalabileceği koşullar son derece uzak” ifadelerini kullanarak, “Rusya, nükleer bir savaşın kazanılamayacağını ve asla savaşılmaması gerektiğini biliyor” dedi.
13.10.2022Dünya
Yeni halka arz olacak hisseler! Hangi şirketler halka arz olacak? Halka arz başvurusu yapan şirketler ve başvuru detayları
Yeni halka arz olacak hisseler! Hangi şirketler halka arz olacak? Halka arz başvurusu yapan şirketler ve başvuru detaylarıHalka arz olacak şirketlerden duyurular gelmeye devam ediyor. Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlere yenileri eklenecek. Bazı şirketler Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) halka arz onayı alırken bazı şirketlerin başvuruları değerlendiriliyor. Peki, Hangi şirketler halka arz olacak? İşte yeni halka arz olacak hisseler!
12.10.2022Ekonomi
Temeli atıldı! Türkiye'de bir ilk: Tonu 400 bin dolara kadar yükseliyor
Temeli atıldı! Türkiye'de bir ilk: Tonu 400 bin dolara kadar yükseliyorTürkiye'nin ilk Ferrobor Üretim Tesisi’nin temeli Balıkesir Bandırma ilçesinde atıldı. Törende konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez" “Bor karbürün neredeyse tamamını yurt dışından ithal ediyorduk. Bor karbür tozunun tonu yaklaşık 40 bin dolar. Zırh yapıldığında tonu 400 bin dolara kadar çıkıyor. İnşallah bor karbür tesisimizle bu değer zincirinin tamamına sahip olacağımız imkanlara kavuşacağız" ifadelerini kullandı.
17.09.2022Ekonomi
160 milyon dolarlık yatırımın temeli atıldı
160 milyon dolarlık yatırımın temeli atıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bilecik'in Osmaneli ilçesinde 160 milyon dolara inşa edilecek fabrikanın temel atma törenine katıldı.
10.09.2022Ekonomi
Enflasyon rakamlarıyla ilgili flaş açıklama! Bakan Nebati duyurdu
Enflasyon rakamlarıyla ilgili flaş açıklama! Bakan Nebati duyurduHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Önümüzdeki aylarda enflasyonun daha da hız kestiğine birlikte şahitlik edeceğiz. Bugün açıklanan Ağustos ayı enflasyon verileri de bu projeksiyonlarımızı destekler niteliktedir. Yüksek enflasyonu bir daha geri dönmemek üzere bu topraklardan def edeceğiz" dedi.
5.09.2022Ekonomi
Bakan Akar'dan F-16 ile Ege'de gövde gösterisi
Bakan Akar'dan F-16 ile Ege'de gövde gösterisiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın yeni uçuş eğitim yılının açılışını F-16 savaş uçağı ile Ege Denizi'nin kuzeyine yaptığı özel uçuşla gerçekleştirdi. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan'ın da eşlik ettiği üçlü kol uçuşunda Akar, Çanakkale Şehitler Abidesi'ni selamladı.
2.09.2022Gündem
Büyüme rakamları açıklandı! Bakan Nebati'den ilk açıklama geldi
Büyüme rakamları açıklandı! Bakan Nebati'den ilk açıklama geldiTürkiye İstatistik Kurumu, yılın ikinci çeyreğine ilişkin büyüme rakamlarını açıkladı. Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 oranında büyüme kaydetti. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati büyüme verilerini değerlendirdi. Nebati: "Ekonomimiz yılın ikinci çeyreğinde yıllık bazda reel olarak ilk çeyrekteki kuvvetli büyüme performansımızın da üzerinde yüzde 7,6 büyümüştür. Böylece Türkiye, verisi açıklanan OECD ve G20 ülkeleri içerisinde yılın ikinci çeyreğinde en yüksek büyüme kaydeden ikinci ülke olmuştur." diye konuştu.
31.08.2022Ekonomi
Faizsiz, geri ödemesiz kredi fırsatı! 55 bin TL'den başlıyor, işte başvuru şartları
Faizsiz, geri ödemesiz kredi fırsatı! 55 bin TL'den başlıyor, işte başvuru şartlarıFaizsiz kredi fırsatını duyurdular. İş kurmak isteyenler için sevindiren gelişme. Asgari ücretin artmasıyla birlikte özel sektörde de maaş düzenlemeleri yapıldı, fakat kendi işini yapmak isteyenlerin sayısı da bir hayli arttı. Kendi işini yapmak isteyenler için faizsiz kredi fırsatı detayları açıklandı. İşte son dakika haberinin detayları...
26.08.2022Ekonomi
ABD: Hiçbir ülke bir nükleer santrali aktif bir savaş alanına çevirmemeli
ABD: Hiçbir ülke bir nükleer santrali aktif bir savaş alanına çevirmemeliABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vedant Patel, Rusya'nın kontrolündeki Ukrayna topraklarında bulunan Zaporijya Nükleer Santrali’ne ilişkin yaptığı açıklamada, "Hiçbir ülke bir nükleer santrali aktif bir savaş alanına çevirmemeli. Rusya'nın santraldeki enerjiyi silahlandırmaya veya başka bir yere yönlendirmesine yönelik herhangi bir çabasına karşıyız" dedi.
25.08.2022Dünya
Dedeağaç ABD'nin silah üssü oldu! New York Times durumu 'Türkiye korkusu' diye tanımladı...
Dedeağaç ABD'nin silah üssü oldu! New York Times durumu 'Türkiye korkusu' diye tanımladı...Türkiye sınırına 40 kilometre uzaklıktaki Dedeağaç limanı ABD'nin silah üssü oldu. New York Times gazetesi özel haberiyle 'beklenmedik jeopolotik parlama noktası'na yığılan Amerikan silahlarını 'Türkiye korkusu' diye tanımladı, Kathimerini ise ABD'li ismin skandal röportajını 'Türkiye'ye çınlayan bir mesaj-NATO'ya ait olduğunu gösterinceye kadar Türkiye'ye F-16 yok' başlığıyla yayımladı.
22.08.2022Dünya
Bakan Nebati: Sanayi üretimimiz yüzde 8,5 arttı
Bakan Nebati: Sanayi üretimimiz yüzde 8,5 arttıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün açıklanan sanayi üretimi verisini değerlendirdi. Bakan Nebati, “Küresel ölçekte ekonomik koşulların zorlaştığı haziran ayında dahi sanayi üretimimiz piyasa beklentisinin oldukça üzerinde bir gerçekleşmeyle, yıllık bazda yüzde 8,5 oranında artış kaydetmiştir. Böylece ikinci çeyrekte sanayi üretimi artışımız yüzde 9,4 olmuştur” dedi.
12.08.2022Ekonomi
Ukrayna’ya 26 ülkeden 1,55 milyar dolarlık askeri yardım sözü
Ukrayna’ya 26 ülkeden 1,55 milyar dolarlık askeri yardım sözüDanimarka’nın başkenti Kopenhag’ta Danimarka, İngiltere ve Ukrayna'nın ortak ev sahipliğinde düzenlenen bağış konferansında 26 ülkeden Ukrayna'ya 1,55 milyar dolarlık askeri yardım sözü verildi.
11.08.2022Dünya
ABD’den Ukrayna’ya 1 milyar dolarlık silah yardımı
ABD’den Ukrayna’ya 1 milyar dolarlık silah yardımıABD Dışişleri Bakanlığı, ABD ordusunun envanterinden Ukrayna'ya 1 milyar dolarlık silah ve mühimmat yardımı yapılacağını duyurdu. ABD’nin Ukrayna’ya yaptığı güvenlik yardımı yaklaşık 9,8 milyar dolara ulaştı.
8.08.2022Dünya
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan kredi açıklaması
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan kredi açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Başkanı Şahap Kavcıoğlu, İSO Meclis Toplantısında konuştu. Kavcıoğlu "Geçen yılın ilk yarısına kıyasla 2022 yılının ilk altı ayında reeskont kredisi kullanan firma sayısı 2199’dan 4476’ya; kredi kullanım tutarı da 9,3 milyar ABD dolarından 11,1 milyar ABD dolarına yükselmiştir. Hedefli kredi politikamızda kaynakların yatırım, istihdam, üretim ve ihracatı artıracak yönde ve uygun şartlarda sağlanması temel ilkemizdir. Bu nedenle, krediye erişimin tabana yayılmasını ve sanayicilerimizin krediye kolayca erişmesini son derece önemsiyoruz." dedi.
29.07.2022Ekonomi
Enflasyonla ilgili son dakika! Merkez Bankası duyurdu
Enflasyonla ilgili son dakika! Merkez Bankası duyurduEnflasyonla ilgili son dakika gelişmesi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, mecliste Enflasyon Raporu 2022-III Bilgilendirme Toplantısı sunum konuşmasını yaptı. Kavcıoğlu, "Türkiye ekonomisi 2004 yılından bu yana ilk defa ve üst üste cari fazla vermiştir" ifadelerini kullandı. Kavcıoğlu, 2022 enflasyon tahmininin yüzde 60,4'e yükseltildiğini açıkladı.
28.07.2022Ekonomi
Rusya'dan dünyayı tedirgin eden "Doğu 2022" hamlesi! Harekete geçiyorlar
Rusya'dan dünyayı tedirgin eden "Doğu 2022" hamlesi! Harekete geçiyorlarUkrayna işgalinin yankıları daha sürerken Rusya'dan yeni bir gövde gösterisi adımı geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, ülkede "Doğu-2022" (Vostok) stratejik askeri tatbikatının düzenleneceğini bildirdi.
26.07.2022Dünya
Türkiye ve Rusya iş dünyası buluşması
Türkiye ve Rusya iş dünyası buluşmasıAntalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Kommersant tarafından düzenlenecek 'Türkiye ve Rusya Yeni İşbirliği Ufukları 22' organizasyonu kapsamında Rus ve Türk iş insanlarıyla Antalya'da bir araya gelecek. ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Şahin, “Rusya ile ticaret yapmak isteyen, bilgi almak, tanışmak isteyen tüm yatırımcılarımızı ve iş insanlarımızı 27 Temmuz'da odamızda yapılacak toplantıya davet ediyoruz" dedi.
20.07.2022Ekonomi
Çeşme yangınında son durum! Çeşme yangını ne durumda, durdu mu, neden çıktı, Çeşme’de yangın söndü mü?
Çeşme yangınında son durum! Çeşme yangını ne durumda, durdu mu, neden çıktı, Çeşme’de yangın söndü mü?Çeşme’de yangın söndü mü, Çeşme yangını ne durumda, durdu mu? İzmir'in Çeşme ilçesinde makilikte başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle Zeytineli mevkisine ve İzmir - Çeşme otoyolunun bir bölümüne de sıçradı. Yangınla ilgili 7 işçi, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. İşte Çeşme yangınında son durum…
14.07.2022Yaşam
Çeşme'de makilik alanda çıkan yangın kontrol altına alındı
Çeşme'de makilik alanda çıkan yangın kontrol altına alındıİzmir'in Çeşme ilçesinde makilikte başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle Zeytineli mevkisine ve İzmir - Çeşme otoyolunun bir bölümüne de sıçradı. Kaynak sırasında sıçrayan kıvılcımların kuru otları tutuşturması sonucu başlayan yangınla ilgili 7 işçi, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Çeşme ilçesinde iki ayrı noktada çıkan yangınların kısmi kontrol altına alındığını açıkladı. Gelen son açıklamaya göre İzmir Çeşme'de iki ayrı noktada dün çıkan yangınlar tamamen kontrol altına alındı.
14.07.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Teçhizat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki teçhizat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.