Tarihi Eser

Tarihi Eser

Son dakika tarihi eser haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tarihi eser ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tarihi eser haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tarihi Eser

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tarihi eser gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.820 tarihi eser haberi bulunmuştur. Tüm tarihi eser haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sondaj çalışmasından tarihi eser çıktı
Sondaj çalışmasından tarihi eser çıktıAydın'ın Karacasu ilçesinde sondaj çalışması sırasında Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen mezar steli ele geçirildi.
1.07.2022Gündem
Bulgaristan'ın gurbetçileri de Edirne'den alışveriş yapıyor
Bulgaristan'ın gurbetçileri de Edirne'den alışveriş yapıyorEdirne'ye günübirlik alışveriş için geçen Bulgar turistlere, Avrupa'da yaşayan ve yaz izinlerinde ülkelerine gelenler de eklendi. Edirne esnafından Metin Barmanbay, "Bulgaristan'ın da gurbetçileri var. Diğer Avrupa ülkelerinde çalışıp, orada 2 bin euro alıp, kendi ülkesinde 4 bin leva yapıp, o 4 bin leva'yı da ülkemize getirerek harcaması, onların da işlerine geliyor" dedi.
21.06.2022Yaşam
Dolar-euro alım satımında son dakika kararı! Artık değişti
Dolar-euro alım satımında son dakika kararı! Artık değiştiDolar ve euro alım satımında son dakika gelişmesi. Dolar ve euro alım satımıyla ilgili kritik değişiklik. Banka ve finans kurumlarınca döviz alım-satımında vergi kimlik numarası tespitini gerektiren tutar sınırı 2 bin dolar artışla 5 bin dolar seviyesine çıkarıldı.
16.06.2022Ekonomi
İzmir'de Roma ve Bizans dönemine ait 143 adet sikke ele geçirildi
İzmir'de Roma ve Bizans dönemine ait 143 adet sikke ele geçirildiİzmir'in Ödemiş ilçesinde, polisin düzenlediği operasyonda Roma ve Bizans dönemine ait olduğu değerlendirilen 143 adet sikke ele geçirildi.
10.06.2022Gündem
38 ilde 'Miras' operasyonu: 17 tutuklama!
38 ilde 'Miras' operasyonu: 17 tutuklama!Konya merkezli 38 ilde uluslararası tarihi eser kaçakçılığı yapan suç grubuna yönelik eş zamanlı gerçekleştirilen 'Miras' adlı operasyonda Seydişehir ilçesinde adliyeye sevk edilen 34 kişiden 17’si tutuklandı
3.06.2022Gündem
8 ilde FETÖ/PDY operasyonu, çok sayıda gözaltı var!
8 ilde FETÖ/PDY operasyonu, çok sayıda gözaltı var!Kastamonu merkezli 8 ilde FETÖ/PDY'nin güncel yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 32 kişi gözaltına alındı.
3.06.2022Gündem
Tarihi eser kaçakçılarına en büyük operasyon!
Tarihi eser kaçakçılarına en büyük operasyon!Konya merkezli 38 ilde gerçekleştirilen “Miras” operasyonu kapsamında, tarihi eser kaçakçılığı yapan 143 şüpheli şahıs tespit edildi.
31.05.2022Haber
'Miras' operasyonu! 38 ilde başladı, çok sayıda gözaltı var...
'Miras' operasyonu! 38 ilde başladı, çok sayıda gözaltı var...Konya merkezli 38 ilde gerçekleştirilen “Miras” operasyonu kapsamında, tarihi eser kaçakçılığı yapan 143 şüpheli şahıs tespit edildi.
31.05.2022Gündem
O ilimizde çil çil altınlar bulundu!
O ilimizde çil çil altınlar bulundu!Altınlar bulundu. İstihbaratı alan ekipler harekete geçti. Çorum'da jandarmanın düzenlediği operasyonda Roma ve Helenistik dönemlere ait çok sayıda tarihi eser ele geçirildi, 4 şüpheli gözaltına alındı.
26.05.2022Gündem
İstanbul'da 12 bin 267 tarihi eser ele geçirildi
İstanbul'da 12 bin 267 tarihi eser ele geçirildiİstanbul'da 5 ilçede yapılan operasyonlarda, 10 bin 220 adet sikke ile 2 bin 47 adet obje olmak üzere, 12 bin 267 tarihi eser ele geçirildi. Tarihi eserleri kaçak define kazılarıyla buldukları tespit edilen 7 şüpheli gözaltına alındı.
23.05.2022Yaşam
İzmir'de evde bulunan 'tsantsa'lar dikkat çekmişti! İade edilecek
İzmir'de evde bulunan 'tsantsa'lar dikkat çekmişti! İade edilecekİzmir'in Aliağa ilçesinde bir ev ve depoya yapılan operasyonlarda ele geçirilen farklı dönemlere ait tarihi eser ve 'tsantsa' olarak adlandırılan insan başlarının da içinde olduğu 1045 eserin bir kısmı raporlandı. Eserlerden 870’inin Anadolu kökenli arkeolojik eser olduğunun tespit edildiğini anlatan İzmir Arkeoloji Müzesi Müdürü Cengiz Topal, "Tsantsalar' gibi Güney Amerika, Afrika ve Mısır kökenli eserlerin raporları tamamlandığında ise bu eserler Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ülkelerin ilgili birimleriyle temas kurularak iade edilecek" dedi.
20.05.2022Yaşam
Tarihi iki hamam rekor fiyata satışa çıkarıldı
Tarihi iki hamam rekor fiyata satışa çıkarıldıEdirne'de, Osmanlı Padişahı İkinci Murad döneminde 1422 yılında yapılan tarihi Mezit Bey Hamamı 150 milyon, aynı dönemlerde, yapılan Tahtakale Hamamı da 16 milyon olmak üzere toplam 166 milyon liraya satışa çıkarıldı. Hamamların varislerinden Hikmet Kayabaşı, "Biz mirasçılar olarak herkes belli bir yaşa geldi. Yapacak, ilgilenecek kimsemiz yok. Alıcı ile karşılıklı konuşacağımız bir rakamda anlaşacağız" dedi.
18.05.2022Ekonomi
'Kaşıkçı Elması kayboldu' iddiasına ilişkin açıklama!
'Kaşıkçı Elması kayboldu' iddiasına ilişkin açıklama!Sosyal medyada, Kaşıkçı Elması’nın kaybolduğu iddia edildi. İddialara ilişkin açıklama yapan Topkapı Sarayı Daire Başkanı İlhan Kocaman, "Müzeciliğin gerektirdiği her türlü güvenlik tedbirleri altında bunları muhafaza ediyoruz. Bu konu daha önce de speküle edilmişti. Sahtecilikle ilgili bir durum asla söz konusu değildir. Eser, 32 aydır bu salonda sergileniyor" dedi.
12.05.2022Gündem
Bursa'da 710 parça tarihi eser ele geçirildi
Bursa'da 710 parça tarihi eser ele geçirildiBursa'da polisin bir iş yerine düzenlediği operasyonda, Bizans ve Helenistik döneme ait olduğu tespit edilen 710 sikke, obje ve figür ele geçirildi.
9.05.2022Yaşam
Side antik kentine bar açtılar!
Side antik kentine bar açtılar!Side Antik Kenti’ndeki Athena Tapınağı’nın bitişiğindeki özel mülkte Apollon isimli bir bar açıldı. Daha önce restoran olarak işletilen barı açanlar, giriş kapısı olarak kazı alanındaki tarihi kalıntıları kullandı.
4.05.2022Gündem
Osmanlı paraları milyonlarca liraya satışta! 50 milyon...
Osmanlı paraları milyonlarca liraya satışta! 50 milyon...Osmanlı dönemine ait paralar, elektronik ticaret işlemlerinin yapıldığı platformda milyonlarca liraya satışa sunuldu. İnternette 17 binden fazla ilanda en yüksek fiyat biçilen 5'inci Mehmed dönemine ait delikli 20 para 50 milyon, 2'nci Abdülhamid dönemine ait para ise 42 milyon liradan satışa çıkarıldı. Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, uyarıda bulunup, "Satın almak isteyenler, konunun uzmanlarıyla görüşsün" dedi.
4.05.2022Gündem
Kayseri'de Roma ve Bizans dönemine ait 200 adet sikke ele geçirildi
Kayseri'de Roma ve Bizans dönemine ait 200 adet sikke ele geçirildiKayseri'de Roma ve Bizans dönemine ait 200 adet sikke ve obje ele geçirildi.
29.04.2022Yaşam
Kaçak define avcılarına suçüstü baskın: 3 gözaltı
Kaçak define avcılarına suçüstü baskın: 3 gözaltıKastamonu'da define bulmak amacıyla izinsiz kazı yapan 3 kişi jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan şahıslar hakkında adli işlem başlatıldı.
28.04.2022Yaşam
500 yıllık iki adet Kur'an-ı Kerim ele geçirildi! Değeri tam 3 milyon TL
500 yıllık iki adet Kur'an-ı Kerim ele geçirildi! Değeri tam 3 milyon TLKayseri'nin Develi ilçesinde, yaklaşık 3 milyon TL değerinde el yazmalı 500 yılık iki adet Kur'an-ı Kerim ele geçirildi.
21.04.2022Gündem
200 yıllık genelevin altından çıkanlar herkesi şaşırttı
200 yıllık genelevin altından çıkanlar herkesi şaşırttıBeyoğlu Belediyesi tarafından kültür-sanat merkezine dönüştürme projesi kapsamında yıkılan Karaköy’deki genelevin hafriyat çalışmaları sırasında Osmanlı hamamı ve sinagog kalıntıları bulundu.
14.04.2022Yaşam
Aydın Valisi Aksoy: Müzedeki 80 bin eser incelendi, herhangi bir sorun yok
Aydın Valisi Aksoy: Müzedeki 80 bin eser incelendi, herhangi bir sorun yokAydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdülbari Yıldız ve biri polis 3 kişinin tutuklandığı tarihi eser kaçakçılığıyla ilgili müfettişlerin ve oluşturulan komisyon üyelerinin müzedeki eserlerle ilgili yaptığı incelemenin tamamlandığını açıkladı. Vali Aksoy, "Müzedeki 80 bin eserin incelemesi tamamlandı. Gerek müfettişlerimiz gerek uzman arkadaşlarımız burada yaptıkları çalışmalarla ortaya koydular ki müzede herhangi bir sorunumuz bulunmamaktadır." diye konuştu.
13.04.2022Gündem
Kucağında çocuk bulunan kadına tekme ve yumrukla saldırdı! Kimse müdahale etmedi
Kucağında çocuk bulunan kadına tekme ve yumrukla saldırdı! Kimse müdahale etmediİstanbul Pendik'te kucağında çocuğu bulunan kadın bir erkeğin tekmeli ve yumruklu saldırısına uğradı. Çevrede bulunanlar olay müdahalede bulunmazken, evinin penceresinden saldırı anlarını görüntüleyen bir kadın tepki gösterdi.
12.04.2022Yaşam
Çocuklar tartıştı, aileler birbirine girdi! Tüfekli, bıçaklı, taşlı ve sopalı kavga! 14 kişi...
Çocuklar tartıştı, aileler birbirine girdi! Tüfekli, bıçaklı, taşlı ve sopalı kavga! 14 kişi...Şanlıurfa'da, oyun oynayan çocukları tartışan iki ailenin tüfekli, bıçaklı, taşlı ve sopalı kavgasında 14 kişi yaralandı. 4 kişinin gözaltına alındığı kavgada, park halindeki 3 araç ise hasar gördü.
12.04.2022Yaşam
Muğla'da tarihi eser operasyonunda 'lejyoner kılıcı' ele geçirildi
Muğla'da tarihi eser operasyonunda 'lejyoner kılıcı' ele geçirildiMuğla'da polisin düzenlediği tarihi eser operasyonunda, Roma askeri (lejyoner) kılıcı ve çok sayıda sikke ele geçirildi.
12.04.2022Yaşam
İki ilde silah ticareti operasyonu: 8 gözaltı
İki ilde silah ticareti operasyonu: 8 gözaltıMersin merkezli iki ilde yapılan operasyonda, kaçak olarak silah ticareti yaptıkları belirlenen 8 şüpheli gözaltına alındı.
1.04.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Tarihi Eser ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tarihi eser haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.