Talimat

Talimat

Son dakika talimat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan talimat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını talimat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Talimat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan talimat gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.574 talimat haberi bulunmuştur. Tüm talimat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Filipinler'de bombalı saldırı!
Filipinler'de bombalı saldırı! Filipinler’deki Mindanao Devlet Üniversitesi’nin spor salonunda düzenlenen bir ayin sırasında gerçekleştirilen bombalı saldırıda, 4 kişi hayatını kaybetti.
3.12.2023Dünya
Çalışan tüm emeklilere 5 bin lira ikramiye müjdesi! Talimat verildi
Çalışan tüm emeklilere 5 bin lira ikramiye müjdesi! Talimat verildi5 bin liralık ikramiyeden 1.6 milyon civarında Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı çiftçinin yanı sıra emekli muhtar, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeleri de yararlanamadı. Muhtar, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri de AK Partili yöneticiler ve milletvekillerini telefon yağmuruna tuttu. Çalışan emeklilerin de ikramiye talepleri buna eklenince AK Partili yöneticiler, konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taşıdı. Erdoğan, kendisine iletilen bilgiler üzerine Hazine ve Maliye ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarıyla görüşülmesini, iki bakanlığın bu konuda bir çalışma yapmasını istedi.
25.11.2023Emekli
Bayram ikramiyesi kimler alacak, çalışan emekliye de ikramiye verilecek mi? Çalışan emekliler 5 bin TL ikramiye alacak mı?
Bayram ikramiyesi kimler alacak, çalışan emekliye de ikramiye verilecek mi? Çalışan emekliler 5 bin TL ikramiye alacak mı?Emeklilere 5 bin cumhuriyet ikramiyesi verilmiş, çalışan emekliler ise kapsam dışı bırakılmıştı. İkramiye alamayan çalışan emekliler yoğun tepki gösterince AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışan emekliye ikramiye çalışması için ilgili bakanlıklara talimat verdiğini açıkladı. Yaşanan gelişme sonrası çalışan emekli vatandaşlar “Çalışan emekliye de ikramiye verilecek mi, çalışan emekliler 5 bin TL ikramiye alacak mı? Bayram ikramiyesi kimler alacak?” sorularına yanıt aramaya başladı. İşte merak edilen haberin detayları…
24.11.2023Emekli
5 bin TL emekli ikramiyesi ile ilgili yeni gelişme!  Talimat verildi, işte detaylar
5 bin TL emekli ikramiyesi ile ilgili yeni gelişme! Talimat verildi, işte detaylarMilyonlarca emekli bekliyordu. 5 bin TL ikramiye ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bakanlara talimat verdi. İşte konun detayları...
24.11.2023Emekli
O ülkeden TikTok'u yasaklama kararı
O ülkeden TikTok'u yasaklama kararıNepal hükümeti, 'sosyal yapıya zarar verdiği' gerekçesiyle Çinli sosyal medya platformu TikTok'un yasaklanması kararı alındığını duyurdu.
Dilan Polat - Engin Polat soruşturmasında yeni detay! MASAK talimat verdi, Dilan Polat gözyaşlarına boğuldu
Dilan Polat - Engin Polat soruşturmasında yeni detay! MASAK talimat verdi, Dilan Polat gözyaşlarına boğulduHaklarında “Kara para aklama” soruşturması başlatılan ve tutuklanan sosyal medya fenomeni, güzellik merkezleri sahibi Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Dilan Polat, 21 Eylül'de katıldığı bir programda altın tozlu kahve içip günde 750 bin lira harcadığı yönünde açıklamalar yaptı. Dilan Polat'ın bu ifadelerinin ardından MASAK'ın radarına girdiği öğrenildi. Ünlü fenomenin, hakkında inceleme talimatı verildiği gün ise gözyaşları içinde "Alın teriyle çalışıyoruz, her şeyimiz şeffaf" diyerek video çekip paylaşım yaptığı ortaya çıktı.
12.11.2023Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Gazze'deki insanlık dışı saldırıların sona erdirilmesi için mücadele ediyoruz
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Gazze'deki insanlık dışı saldırıların sona erdirilmesi için mücadele ediyoruzTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, “Artık dünya bugün geldiği noktada hem ekonomik dengesizlikler ve adaletsizlikler hem siyasi dengesizlikler ve hakkaniyetten uzak bir sistemin olması dolayısıyla daha büyük çatışmalara gebe hale gelmiştir. Dolayısıyla biz bu anlamda yeni bir küresel siyasal mimarinin de şart olduğunun altını çizmek durumundayız.” dedi.
11.11.2023Gündem
Engin Polat'ın yeni ifadesi ortaya çıktı! Babası ve kardeşine 25 milyon lira harçlık
Engin Polat'ın yeni ifadesi ortaya çıktı! Babası ve kardeşine 25 milyon lira harçlıkİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında tutuklanan Engin Polat'ın ifadesinin detayları ortaya çıktı. Engin Polat'ın ifadesinde eşi Dilan Polat'ın şirketlerin reklam yüzü olduğunu mali işlerle kendisinin ilgilendiğini belirterek, "Suçlamaları kabul etmiyorum. Şirketlerimin faaliyetleri tamamen yasal, mevzuata uygundur" dedi. Engin Polat'ın babasının hesabına 18, kardeşinin hesabına ise 7 milyon liralık transferlerin sorulması üzerine harçlık olarak gönderdiğini söylemesi dikkat çekti.
8.11.2023Gündem
Dilan Polat'tan çalışanına talimat: Komple temizle! Baskın anındaki telefon konuşmaları ortaya çıktı
Dilan Polat'tan çalışanına talimat: Komple temizle! Baskın anındaki telefon konuşmaları ortaya çıktıDilan ve Engin Polat çifti beraberindeki 12 kişiyle Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne koyuldu. Hakkında “Kara para aklama” soruşturması başlatılan ve tutuklanan sosyal medya fenomeni, güzellik merkezleri sahibi Dilan Polat’ın emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. Öte yandan Dilan Polat’ın şirketlerine baskın yapıldığı dakikalarda yaptığı telefon konuşması da ifade tutanağında yer aldı.
7.11.2023Gündem
Hamas'ın saldırısının detayları ortaya çıktı: Her şey 2 yıl önce başlamış
Hamas'ın saldırısının detayları ortaya çıktı: Her şey 2 yıl önce başlamışHamas'ın üst düzey birkaç isminin 2 yıl önce hazırlamaya başladığı saldırı planı, 7 Ekim sabahına kadar bunu uygulayacak kişiler tarafından bile bilinmiyordu. Sabah 04:00'dan önce ilk talimat geldi ve her şey değişti...
7.11.2023Dünya
İstanbul’da terör operasyonu! Çok sayıda kişi gözaltına alındı
İstanbul’da terör operasyonu! Çok sayıda kişi gözaltına alındıİstanbul’da PYD/YPG içerisinde faaliyet gösteren, örgütle bağlantılı Suriyeli kişilere orman yakmaları için talimat veren, örgütte faaliyet yürüttüklerine dair fotoğrafları bulunan şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.
2.11.2023Gündem
Yargıtay'dan çalışanlar için karar: Hem tazminattan hem işten oldu
Yargıtay'dan çalışanlar için karar: Hem tazminattan hem işten olduYargıtay; işçi sağlığı iş güvenliği kurallarına aykırı davranmanın ihtara gerek kalmaksızın ve zarar doğmuş olup olmamasından bağımsız başlı başına haklı fesih nedeni oluşturacağına hükmetti. Yüksek Mahkeme, mesaide uyuyan işçiye kıdem ve ihbar tazminatı ödenmeden direkt çıkarılması gerektiğine dikkat çekti.
Starbucks kimin, hangi ülkenin? Starbucks İsrail'e destek veriyor mu? Starbucks İsrail açıklaması
Starbucks kimin, hangi ülkenin? Starbucks İsrail'e destek veriyor mu? Starbucks İsrail açıklamasıTCDD, tren işletmeciliğindeki yüklenici firmalara, İsrail’e desteğini açıklayan Starbucks ürünlerinin kullanılmaması talimatında bulundu. Yapılan açıklamada, TCDD’nin söz konusu kahve zinciriyle sözleşmesinin bulunmadığı da belirtildi. Yapılan açıklamayla birlikte vatandaşlar Starbucks kimin, hangi ülkenin? Starbucks İsrail'e destek veriyor mu? Sorularına yanıt araya başladı.
27.10.2023Gündem
Gazze'de son dakika gelişmeleri... Kara harekatı planı ABD’li generalden! İsrail ordusu Suriye'yi vurdu
Gazze'de son dakika gelişmeleri... Kara harekatı planı ABD’li generalden! İsrail ordusu Suriye'yi vurduHamas-İsrail savaşından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Gazze'de sivil katliamı yapan İsrail'e adeta koşulsuz destek veren ABD Başkanı Joe Biden günler sonra sessizliğini bozdu ve 'İsrail'in kara harekatına ABD freni' iddialarına yanıt verdi. İsrail ordusu Gazze'nin ardından Suriye'deki hedeflere de saldırı düzenledi. ABD'deki 'İsrail çatlağı' ise Senato'ya sıçradı. ABD’nin askeri danışman olarak Felluce’de görev yapan Korgeneral Glynn’i İsrail’e gönderdiği bildirildi.
25.10.2023Dünya
Türk gazetecilerin bulunduğu bölgeyi hedef aldılar! Adem Metan o anları anlattı
Türk gazetecilerin bulunduğu bölgeyi hedef aldılar! Adem Metan o anları anlattıİsrail Sderot'ta Hamas güçlerinin füze atışında Türk gazeteciler ölümden döndü. Birkaç metre yakınına bomba düşen gazeteci Adem Metan, CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk'e konuştu. Metan, yaptığı açıklamada "Sderot'ta tepe noktada bir yerde görüntü alırken üzerimizde çok sayıda roket gelmeye başladı. Demir kubbe çoğunu imha etti. 15-20 metre yakınımıza düştü. Çok korkunçtu. O anları tarif etmek çok zor." dedi. Ayrıca çatışma bölgesinde görev yapan gazetecilerin telefonlarına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun talimatıyla sınırsız ve ücretsiz kullanım hakkı sağlandı.
18.10.2023Gündem
Emekli ve memura zam müjdesi! Talimat verildi, oranlar ortaya çıktı
Emekli ve memura zam müjdesi! Talimat verildi, oranlar ortaya çıktıEmekliye zam ve en düşük emekli maaşı için yıl başında düzenleme yapılacak. Cumhubaşkanı Erdoğan, Bakan Mehmet Şimşek ve Bakan Vedat Işıkhan'a emekli zammı için 'Kimse enflasyona ezdirilmeyecek' parolasıyla talimatını verdi. OVP'de hedeflerin belli olması ve mali disiplinde yol haritasının çizilmesiyle ilk adım emeklileri rahatlatan 5.000 TL emekli ikramiyesi oldu. Sıra emekli zammı ve en düşük emekli maaşı için yapılacak düzenlemelere geldi. Öte yandan emekli ve memur maaşı için olası zam oranları ortaya çıktı. İşte emekli ve memur maaşıyla ilgili merak edilen tüm detaylar...
18.10.2023Emekli
İsrail Gazze'de hastane vurdu: En az 500 can kaybı!
İsrail Gazze'de hastane vurdu: En az 500 can kaybı!İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’nde bulunan Baptist Hastanesi’ni (Al Ahli Arab Hastanesi) vurdu. Saldırıda en az 500 kişi hayatını kaybetti. Hastaneye yapılan saldırı sonrası peş peşe açıklama yapıldı.
18.10.2023Dünya
İstanbul Emniyeti'nden 'Huzur İstanbul' denetimi! Didik didik aradılar
İstanbul Emniyeti'nden 'Huzur İstanbul' denetimi! Didik didik aradılarİstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde 'Huzur İstanbul' denetimi yapıldı. Polis helikopterinin de havadan destek verdiği denetimde, durdurulan araçlar tek tek aranırken, sürücü ve yolcuların da kimlik kontrolü yapıldı. Beyoğlu'nda yapılan denetime narkotik köpeği 'Kimy' de katıldı.
17.10.2023Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Ayrımcılığa izin vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Ayrımcılığa izin vermeyeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilköy'deki Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulunarak, "Dünyanın pek çok yerinde çatışmalar yaşanırken burada sergilediğimiz hoşgörü tablosunu anlamlı bulduğumu ifade etmek istiyorum. Türkiye farklı kültürleri barış içinde yaşatmış bir birikime sahiptir. İnancımız bize herkesi adaletli davranmayı emrediyor. Adı, inancı ne olursa olsun zalimin karşısında mazlumun yanında durmak bizim görevimizdir" dedi.
8.10.2023Gündem
Trabzonspor'da deprem! Nenad Bjelica yollar ayrıldı! İşte yeni teknik adam
Trabzonspor'da deprem! Nenad Bjelica yollar ayrıldı! İşte yeni teknik adamAdana Demirspor mağlubiyetinin ardından Trabzonspor, Teknik Direktör Nenad Bjelica ile istediği istikrarı sağlayamamasının ardından Hırvat hoca ile ayrılık kararı aldı. Bordo-Mavili yönetim yeni teknik adam için de kararı verdi.
7.10.2023Trabzonspor
MİT'ten Kamışlı'da nokta operasyon! Terörist Müzdelif Taşkın öldürüldü
MİT'ten Kamışlı'da nokta operasyon! Terörist Müzdelif Taşkın öldürüldüMİT, terör örgütü PKK'nın sözde Suriye genel asayiş sorumlusu, 2007'deki Dağlıca saldırısının planlayıcısı Müzdelif Taşkın'ı, Suriye'nin kuzeyindeki Kamışlı'da etkisiz hale getirdi
2.10.2023Gündem
Başakşehir maçı öncesi sakatlık şoku! İsmail Kartal'dan flaş talimat, hepsine yasakladı
Başakşehir maçı öncesi sakatlık şoku! İsmail Kartal'dan flaş talimat, hepsine yasakladıFenerbahçe'de son dakika gelişmeler yaşanıyor. Fenerbahçe, Süper Lig'in 3. hafta erteleme maçında yarın sahasında RAMS Başakşehir'i ağırlayacak. Maç öncesi muhtemel ilk 11 belli oldu. Öte yandan İsmail Kartal üst üste İstanbul'da oynanacak 6 maçtan da galip ayrılmak istediğini takıma ifade ederek oyunculara yeni talimatı açıkladı. İşte detaylar...
28.09.2023Fenerbahçe
Macron 'Büyükelçimiz rehin tutuluyor' demişti Nijer'in kovduğu Fransız Büyükelçi ülkeden ayrıldı
Macron 'Büyükelçimiz rehin tutuluyor' demişti Nijer'in kovduğu Fransız Büyükelçi ülkeden ayrıldıAfrika ülkelerinden Fransa'ya peş peşe darbeler gelmeye devam ediyor. En son Nijer'de askeri darbenin ardından ülkeden ayrılması istenen Fransa'nın Niamey Büyükelçisi Sylvain Itte, Nijer'den ayrıldı. Macron büyükelçisinin Nijer'den ayrılmayacağını açıklayıp diplomatlarını ülkede rehin tutuluduğunu belirtmişti.
27.09.2023Dünya
Bakan Güler, birlik komutanları ile görüştü! Talimatı verdi
Bakan Güler, birlik komutanları ile görüştü! Talimatı verdiMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, yurt içi ve sınır ötesindeki birliklerin komutanları ile video konferans toplantısı gerçekleştirdi.
26.09.2023Gündem
Kabine toplantısı başladı! Kritik konular masada
Kabine toplantısı başladı! Kritik konular masadaCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Enflasyonla mücadele, emekli maaşlarına yönelik düzenleme ve gençlere vergisiz cep telefonu desteği toplantının öncelikli gündem maddeleri olacak.
26.09.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Talimat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki talimat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.