Süveyş Kanalı

Süveyş Kanalı

Son dakika Süveyş Kanalı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Süveyş Kanalı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Süveyş Kanalı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Süveyş Kanalı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan süveyş kanalı gelişmeleri de dahil olmak üzere 213 süveyş kanalı haberi bulunmuştur. Tüm süveyş kanalı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yiğit Acar kimdir, kaç yaşında? Mısır'da gemide kaybolan Yiğit Acar bulundu mu, Acar’a ne oldu?
Yiğit Acar kimdir, kaç yaşında? Mısır'da gemide kaybolan Yiğit Acar bulundu mu, Acar’a ne oldu?Yiğit Acar bulundu mu, Acar’a ne oldu? Mısır'ın Suez Limanı’nda demir alıp açık denize açılan yük gemisinde kaybolan makine mühendisi Yiğit Acar'dan (24), 9 gündür haber alınamıyor. Dışişleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarının ülkede başlatılan arama-kurtarma çalışmalarını takip ettiği Acar'ın Giresun’da yaşayan ailesi de çocuklarından gelecek haberi umutla bekliyor. Oğlunun fotoğrafıyla gözyaşı döken Arzu Acar da "Çocuğum bulunsun, başka bir şey istemiyorum. Çocuğumu oralarda bırakmasınlar" dedi.
16.09.2022Yaşam
Mısır'dan yola çıkan gemide kaybolan mühendis için gözü yaşlı bekleyiş
Mısır'dan yola çıkan gemide kaybolan mühendis için gözü yaşlı bekleyişMısır'ın Suez Limanı’nda demir alıp açık denize açılan yük gemisinde kaybolan makine mühendisi Yiğit Acar'dan (24), 9 gündür haber alınamıyor. Dışişleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarının ülkede başlatılan arama-kurtarma çalışmalarını takip ettiği Acar'ın Giresun’da yaşayan ailesi, çocuklarından gelecek haberi umutla bekliyor.
16.09.2022Yaşam
Bakan Karaismailoğlu: 2053 yılı hedefimiz yıllık 440 milyon tona çıkarmak
Bakan Karaismailoğlu: 2053 yılı hedefimiz yıllık 440 milyon tona çıkarmakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “Türkiye, Asya ile Avrupa arasında gerçekleşen taşımacılık açısından stratejik bir noktada. 2053 yılı hedefimiz, demiryolu ile taşınan yük miktarını; yıllık 38 milyon tondan 440 milyon tona çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
5.07.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: 2053'e kadar 198 milyar dolarlık yatırım planlıyoruz
Bakan Karaismailoğlu: 2053'e kadar 198 milyar dolarlık yatırım planlıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ülkenin üç kıtayı birbirine bağlayan, iki önemli deniz havzasının ortasında, çok değerli jeostratejik ve jeopolitik konuma sahip olduğunu belirtti. Karaismailoğlu, "2002'den bu yana ulaştırma ve altyapıya gerçekleştirdiğimiz 183 milyar dolarlık yatırım ile bu konumumuzun fırsatlarını ortaya çıkardık. 2053 yılına kadar 198 milyar dolarlık yatırım daha planlıyoruz" dedi.
30.06.2022Ekonomi
Danimarka ile Kanada arasındaki 50 yıllık savaş bitti! Adayı yarı yarıya paylaştılar...
Danimarka ile Kanada arasındaki 50 yıllık savaş bitti! Adayı yarı yarıya paylaştılar...Kanada ile Danimarka arasında 50 yıldır süren ada anlaşmazlığı sona erdi. Üzerinde yaşam olmayan yaklaşık 1 kilometrekarelik küçük ada için yarım asırdır verilen kavga sona erdi, Kanada ve Danimarka adayı yarı yarıya paylaştı.
15.06.2022Dünya
Suya bırakılan sevimli Japon balıkları birer ölüm makinesine dönüştü!
Suya bırakılan sevimli Japon balıkları birer ölüm makinesine dönüştü!NASA geçtiğimiz günlerde Pasifik Okyanusu'nda bir deniz altı volkanının patlamasına ilişkin görüntüleri yayınladı. Görüntüler orada yaşayan canlılarla ilgili garip bir durumu gün yüzüne çıkardı. Öte yandan İngiltere’de doğal ortama bırakılan Japon balıklarının birer ölüm makinesine dönüşmesi ise şaşkınlık yarattı.
3.06.2022Dünya
24 Nisan ne günü? 25 Nisan'da tarihte ne oldu, kim öldü, kim doğdu?
24 Nisan ne günü? 25 Nisan'da tarihte ne oldu, kim öldü, kim doğdu? 25 Nisan'da tarihte ne oldu? Tarihte bugün yaşanan olaylar ve günler tarihe meraklı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Çanakkale'nin tarihi savaşlarından biri bugün başladı. Dünyayı bir dönem kasıp kavuran sıtma ile mücadele günü de tarihin sayfalarında saklı. Peki, 25 Nisan ne günü, 25 Nisan'da kim doğdu, kim öldü? İşte merak edilen 25 Nisan tarihte bugün olayları...
25.04.2022Gündem
TÜDAV uyardı, işte tehlikeli denizanaları
TÜDAV uyardı, işte tehlikeli denizanalarıTürk Deniz Araştırmaları Vakfı’ndan (TÜDAV), özellikle son günlerde sahile vuran ve görüntüleri ile endişe yaratan denizanaları konusunda uyarılarda bulunularak ‘Ya Yakarsa Projesi'ni hatırlatılıp denizanası türlerine dikkat çekildi. Akdeniz, Ege, Karadeniz ve Marmara'da kayıtlara geçen 18 türün olduğu, bazılarının zehirli, bazılarınsa balıkçılık ve deniz ekosistemi açısından büyük tehlike taşıdığı belirtildi.
4.04.2022Yaşam
Hatay'da korkutan tehdit! 'Çok zehirli' uyarısı yapıldı!
Hatay'da korkutan tehdit! 'Çok zehirli' uyarısı yapıldı!Hatay'ın Samandağ ilçesi sahiline onlarca denizanası vurdu. Çevredekilerce görüntülenen denizanalarının tehlikeli bir tür olduğu belirtilerek uyarıldı...
8.03.2022Gündem
2021 yılına danga vuran tarihi olaylar! Omicron, Taliban, iklim krizi...
2021 yılına danga vuran tarihi olaylar! Omicron, Taliban, iklim krizi...Bir yıl daha sona erdi. 2021 yılında koronavirüs, aşıları ve varyantlarıyla yine başroldeydi. Ancak iklim krizi de karakter oyuncusu olarak yıla damgasını vurdu. ABD’de olaylı iktidar değişimi, Afganistan’da Taliban’ın kontrolü sağlaması diğer önemli gelişmelerden oldu.
31.12.2021Dünya
Para veriliyor! Şartlar değişti, 23 bin lira...
Para veriliyor! Şartlar değişti, 23 bin lira...Para ödemesi yapılıyor. Şu ana kadar 23 bin TL'ye yakın ödeme yapıldı. 10 ilde 64 alım noktası kuruldu. Akdeniz’de en tehlikeli istilacı tür balon balığının ücret karşılığı avlanması uygulamasında şu ana kadar teslimatı yapılan balık sayısı 5 bin 66 oldu. Vücut olarak teslimatı balıkçılara zahmetli geldiği ve beklenen düzeyde av oluşmadığı için, kuyruk alımı da yapılabilecek şekilde yeniden tebliğ değişikliğine gidiliyor.
29.10.2021Ekonomi
Türkiye'de ilk kez görüntülendi! Denizlerde büyük tehlike
Türkiye'de ilk kez görüntülendi! Denizlerde büyük tehlikeTürkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Çevre Kurulu Başkanı ve su altı görüntü yönetmeni Tahsin Ceylan, Antalya'nın Kaş ilçesinde geçen hafta yaptığı dalışta, insan tenine dokunduğunda yakıcı etkiye sahip İndo-pasifik kökenli Cassiopea andromeda (Ters-düz denizanası) türü denizanalarının, özellikle kumlu zeminleri istila ettiğini belirledi. Bu türü 2000 yılı Eylül ayında Göcek Sarsala koyunda yaptığı dalışta Türkiye'de ilk kez görüntüleyip kayıt altına aldığını hatırlatan Ceylan, "Nematosit adı verilen yakıcı kapsüllere sahiptir. Dokunmamak en doğru tercihtir. Dokunduğunuz zaman hastanelik olabilirsiniz" dedi.
23.10.2021Yaşam
Denizlerde yeni tehlike! Elektrik çarpması gibi...
Denizlerde yeni tehlike! Elektrik çarpması gibi...Akdeniz Üniversitesi'nden (AÜ) Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, Antalya Yat Limanı açıklarında yoğunlukla görülen Kızıldeniz kökenli denizanalarına karşı uyardı. Denize girenlerde elektrik çarpmasına benzer yakınmalar olduğunu belirten Prof. Dr. Gökoğlu, “Çok yakıcı uzantıları var. Sopayla aldığım halde vücudumuzun çıplak noktalarında hemen etkisini gösterdi. Balıklara zararı yok" dedi.
10.10.2021Gündem
Denize girenlere elektrik gibi çarpan 'denizanası' uyarısı
Denize girenlere elektrik gibi çarpan 'denizanası' uyarısıAkdeniz Üniversitesi'nden (AÜ) Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, Antalya Yat Limanı açıklarında yoğunlukla görülen Kızıldeniz kökenli denizanalarına karşı uyardı. Denize girenlerde elektrik çarpmasına benzer yakınmalar olduğunu belirten
10.10.2021Yaşam
Otonom gemi çalışması suya indi
Otonom gemi çalışması suya indiİstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında 4,5 metre uzunluğundaki test gemisiyle daha önce gerçekleştirilen sayısal simülasyon sonuçları doğrulandı.
Marmara Denizi’ndeki müsilajdan sonra Ege ve Akdeniz kıyılarında yeni tehlike: Sargassum!
Marmara Denizi’ndeki müsilajdan sonra Ege ve Akdeniz kıyılarında yeni tehlike: Sargassum!Marmara Denizi’ndeki deniz salyası kabusunun ardından Ege ve Akdeniz kıyılarında sargassum türü algler görülmeye başlandı. Peki önlem alınmazsa bu da müsilaj gibi etki yaratır mı? Denize girmek riskli mi? Biyolog Prof. Dr. Barbaros Çetin anlattı...
21.06.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'un temelini haziran ayında atıyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'un temelini haziran ayında atıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ülkemizi lojistik bir üst haline getirecek 'Kanal İstanbul' projemizin haziran ayı itibari ile temelini atıyoruz" dedi. Karaismailoğlu, Kanal İstanbul projesinin fotoğrafını da paylaştı.
22.05.2021Ekonomi
Balon balıklarından ağrı kesici üretilecek!
Balon balıklarından ağrı kesici üretilecek!Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nün Kanada'da bir ilaç firmasına gönderdiği balon balıklarının siyanürden 1200 kat, morfinden 3 bin kat daha güçlü zehrinden üretilen ağrı kesici ilaçta deneme aşamasına gelindi.
21.05.2021Gündem
100 bilim insanı 5 yıl çalıştı! Akdeniz ve Karadeniz'de...
100 bilim insanı 5 yıl çalıştı! Akdeniz ve Karadeniz'de...Yaklaşık 100 bilim insanı 5 yıl süren çalışma ile Akdeniz ile Karadeniz'de 800 binden fazla balina ve yunus yaşadığını ortaya çıkardı. 10 uçak ile 6 araştırma gemisinin kullanıldığı çalışmada, deniz kaplumbağaları, vatozlar, köpekbalıkları, deniz kuşları gibi diğer deniz canlıları ile deniz çöpleri hakkında da veri toplandı.
Bakan Karaismailoğlu'ndan flaş Kanal İstanbul açıklaması!
Bakan Karaismailoğlu'ndan flaş Kanal İstanbul açıklaması!Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Bugün 12 milyar ton olarak gerçekleşen dünya ticaret hacminin yüzde 90'ı deniz yolu ile taşınıyor. Dünya ticaret hacminin 2030'da 25 milyar, 2050'de de 90 milyar ton olarak gerçekleşeceğini öngörülmektedir. Dünyada büyüyen ticaret hacmi ve gelişen ticaret yolları dikkate alındığında Kanal İstanbul'un önemi ve aciliyeti de görülecektir" dedi
8.04.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında Kanal İstanbul müjdesini duyurdu!
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında Kanal İstanbul müjdesini duyurdu!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu.Erdoğan, "CHP bir grup emekli amiralin buram buram darbe kokan bildirisini aklamaya çalışıyor.Çok açık, net söylüyorum. Şu anda emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104'ün içerisinde şu anda CHP'li olanlar vardır.Bundan sonra hesabını çok ağır vereceksiniz." dedi. Erdoğan Kanal İstanbul projesi ile ilgili olarak, "Buradan bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. Yaz aylarında inşallah temelini atacağız. Projenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." dedi.
7.04.2021Siyaset
Dünyanın konuştuğu olayda fatura o kadına kesildi!
Dünyanın konuştuğu olayda fatura o kadına kesildi!Süveyş Kanalı'nda 24 Mart'ta "The Ever Given" isimli yük gemisinim karaya oturarak deniz trafiğinin durmasına neden olduğu suçmalarıyla karşı karşıya kalan Mısır'ın ilk kadın kaptanı Marwa Elselehdar suçlamalara isyan etti.
4.04.2021Dünya
Süveyş Kanalı'nda gemisi sıkışan şirketten milyar dolarlık tazminat talebi
Süveyş Kanalı'nda gemisi sıkışan şirketten milyar dolarlık tazminat talebiMısır'ın Süveyş Kanalı'nda 24 Mart'ta karaya oturan "Ever Given" kargo gemisinin şirketi Evergreen'den 1 milyar dolar tazminat talep edeceği ifade edildi.
1.04.2021Dünya
Süveyş Kanalı'nın kapanmasına neden olan kazayla ilgili soruşturma
Süveyş Kanalı'nın kapanmasına neden olan kazayla ilgili soruşturmaMısır, Süveyş Kanalı'nda 6 gün deniz trafiğinin durmasına neden olan "The Ever Given" isimli dev konteyner gemisinin yaptığı kaza ve karaya oturması ile ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.
31.03.2021Dünya
Mısır'da Firavun’un laneti: Kralın huzurunu bozanlara ölüm kanat takarak ulaşacak
Mısır'da Firavun’un laneti: Kralın huzurunu bozanlara ölüm kanat takarak ulaşacakÜlkede peş peşe yaşanan felaketler, sosyal medyada ‘Firavun’un laneti’ komplo teorilerinin yayılmasına yol açtı. Kazaların, antik Mısır mumyalarının bir müzeden diğerine nakledilecek olması sebebiyle yaşandığına inanılıyor.
31.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Süveyş Kanalı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki süveyş kanalı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.