Sözleşme

Sözleşme

Son dakika Sözleşme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Sözleşme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Sözleşme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sözleşme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sözleşme gelişmeleri de dahil olmak üzere 19.548 sözleşme haberi bulunmuştur. Tüm sözleşme haberleri aşağıda listelenmiştir.
Maaş farkları ne zaman yatacak? Zamlı maaşlar hangi ayda verilecek, memur ve emeklilere maaş farkları neden yatmadı 2022?
Maaş farkları ne zaman yatacak? Zamlı maaşlar hangi ayda verilecek, memur ve emeklilere maaş farkları neden yatmadı 2022?Zamlı maaş farkları ne zaman yatacak, emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? Memur ve emeklileri maaş farklarının ne zaman yatacağını sorguluyor. 3 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen kabine toplantısı sonrası, memur ve memur emeklisine yüzde 30.5 oranında zam yapıldığı açıklandı. Zamların belli olmasıyla zamlı maaşların ayın kaçında hesaplara yatacağı merak konusu oldu. Peki, maaş farkları ne zaman yatacak? Memur ve emekli zam farkı ne zaman ödenecek?
18.01.2022Emekli
İnternet hızının sağlanamaması halinde sözleşme feshedilebilir mi? Telefon ve internet abonelikleri nasıl yapılacak?
İnternet hızının sağlanamaması halinde sözleşme feshedilebilir mi? Telefon ve internet abonelikleri nasıl yapılacak?Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) duyurdu! Elektronik haberleşme sektörüne yönetmelik yayınlandı. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe göre, internet hızından, aboneliğe, kampanya ve tarifelerin duyurulmasından, taahhütname süresine kadar pek çok konuda değişiklik yapıldı. Peki, İnternet hızının sağlanamaması halinde sözleşme feshedilebilir mi? Kampanya ve tarifelerde üyelik nasıl olacak? Telefon ve internet abonelikleri nasıl yapılacak? İşte detaylar...
18.01.2022Gündem
Takdir teşekkür hesaplama! Takdir ve teşekkür belgesi kaç puanla alınır, alma şartları? 5 gün devamsızlık yapan belge alamıyor mu?
Takdir teşekkür hesaplama! Takdir ve teşekkür belgesi kaç puanla alınır, alma şartları? 5 gün devamsızlık yapan belge alamıyor mu?Takdir teşekkür hesaplama ile takdir teşekkür devamsızlık sınırı aramaları karnelerin alınmasına az bir süre kala en çok sorgulanan konu başlıklarından biri oldu. 2021-2022 Eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona eriyor. 1.Dönem sonunun yaklaşmasıyla karne heyecanı yaşayacak öğrenciler, aynı zamanda belge alıp alamayacaklarının da hesabını da yapmaya başladı. Takdir ve teşekkür belgesi kaç puanla alınır 2022, sorusuna yanıt aranırken devamsızlık kaç gün olursa belge alınmaz, devamsızlık yapan öğrenci belge alabilir mi? sorularına da yanıt arıyor. İşte Takdir teşekkür hesaplama ile Takdir ve teşekkür belgesi alma kriterleri…
18.01.2022Eğitim
Torrent'in sözleşmesi ortaya çıktı! Yarım sezonluk maliyeti bile...
Torrent'in sözleşmesi ortaya çıktı! Yarım sezonluk maliyeti bile...Galatasaray'ın İspanyol teknik direktörü Domenec Torrent'in sözleşmesi ortaya çıktı. 59 yaşındaki çalıştırıcı sarı kırmızılı kulüpten yarım sezon için 225 bin euro kazanacak.
18.01.2022Galatasaray
Emekliye çifte zam! Yeni maaşlar ödenmeye başladı, SSK ve Bağ-Kur'lu...
Emekliye çifte zam! Yeni maaşlar ödenmeye başladı, SSK ve Bağ-Kur'lu...SSK ve Bağ-Kur emeklisi milyonlarca kişi bekliyordu. Zamlı maaşlar ödenmeye başladı. Emekli aylıklarına enflasyon zammı dışında seyyanen zam da eklendi. En düşük emekli maaşı 2.500 TL'ye yükseldi. Peki çifte zamdan kimler yararlanabilecek? Emekli aylıklarına yüzde 25,47 oranında zam yapıldı. Ancak bu zam oranı ile maaşı 2.500 liranın altında kalan emekliler için bir zam daha yapılarak tüm maaşlar 2.500 TL seviyesine çekildi. Dul ve yetim maaşı alanlar ise kendi maaşlarının ne kadar artacağını merak ediyor. Eşinden dolayı maaş alan SSK ve Bağ-Kur'lular yüzde 25.47, Emekli Sandığı'ndakiler yüzde 30.95 zam alacak. Alt sınır aylığındaki 2 bin 500 lira sınırı ise dosya bazında uygulanacak. Ölen sigortalıdan dolayı dul veya yetim aylığı alanlar, bu uygulamadan hisseleri oranında yararlanacak.
18.01.2022Emekli
Ev alacak, araba kiralayacak, abonelik hizmetinden yararlanacak, taksitli alışveriş yapacak milyonları kapsıyor! Yeni dönem
Ev alacak, araba kiralayacak, abonelik hizmetinden yararlanacak, taksitli alışveriş yapacak milyonları kapsıyor! Yeni dönemTaksitli alışverişten abonelik hizmetine, konut alımından devre tatil satışına kadar Tüketici aleyhine olan birçok başlık için teklif hazırlanıyor. Taslak üzerindeki çalışmalar başladı. Edinilen bilgiye göre, Ticaret Bakanlığı, bu alandaki eksik ve hatalı uygulamaları saptadı. Tüketiciden gelen şikâyetler ve dava konusu olan alanlarda yapılması planlanan yasal değişiklikler, AK Parti kurmaylarıyla masaya yatırıldı. Öte yandan Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan 'Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Tüketici Hakları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' ile; elektronik haberleşme abonelikleri e-imza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı bilgileri ile e-Devlet kapısı üzerinden başlatılabilecek.
18.01.2022Ekonomi
Antalyaspor'da Amilton gönderildi yerine Lucas Martins transfer edildi
Antalyaspor'da Amilton gönderildi yerine Lucas Martins transfer edildiGeçtiğimiz günlerde Amilton'un sözleşmesini fesheden Antalyaspor, Lucas Martins'i transfer etti.
17.01.2022Antalyaspor
Abdullah Gül Üniversitesi 25 sözleşmeli personel alacak!
Abdullah Gül Üniversitesi 25 sözleşmeli personel alacak!Sözleşmeli personel alıcak! Abdullah Gül Üniversitesi duyurdu! Üniversite tarafından yayımlanan ilana göre, 2020 KPSS (B) grubu puan sıralamasına göre, 25 büro personeli, destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi alınacak. Peki, Abdullah Gül Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte sözleşmeli personel alımı şartları!
İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!
İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!İçişleri Bakanlığı duyurdu! Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 17 sözleşmeli bilişim personeli alacak. Başvurular 31 Ocak’ta başlıyor. Peki, İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları!
Tahliye davası ne kadar sürer? Kiracı ev sahibine kira bedelinin düşürülmesi için dava açabilir mi?
Tahliye davası ne kadar sürer? Kiracı ev sahibine kira bedelinin düşürülmesi için dava açabilir mi? Kiracı ve ev sahipleri arasındaki anlaşmazlıklar sık sık mahkemeye taşınıyor. Artan kiralar kiracıları zorlarken, kiracı ile ev sahiplerini de sık sık karşıya getiriyor. Enflasyonun üzerinde yapılan kira zamları sonrasında mülk sahipleri kiracılarına kira tespit ve tahliye davaları açıyor. Peki, Tahliye davası ne kadar sürer? Kira tahliye davası ne zaman sonuçlanır? Kiracı ev sahibine kira bedelinin düşürülmesi için dava açabilir mi? İşte detaylar…
17.01.2022Ekonomi
Zamlı emekli maaşları hesaplara bugün yatıyor! İşte kuruşu kuruşuna yeni maaşlar...
Zamlı emekli maaşları hesaplara bugün yatıyor! İşte kuruşu kuruşuna yeni maaşlar...Zamlı emekli maaşları hesaplara yatırılıyor. Ödemeler bugün yapılmaya başlanıyor. Yüz binlerce emekliyi kapsıyor. Yeni düzenleme ile işçi ve Bağkur emeklilerine yüzde 25.46, memur emeklisine de ilave yüzde 2.5’lik artışla toplam yüzde 30.5 zam yapılacak. En düşük emekli maaşı 2500 liraya çıkacak. Maaşı bu rakamın altında olanlar ise normal maaşını alacak. Ancak düzenlemeye ilişkin kanun çıktıktan sonra farklar hesaba yatacak. Örneğin, 1.800 lira alana daha sonra 700 lira fark yatacak. Ödemeler ocak ayında tamamlanacak. Öte yandan yeni düzenleme ile SSK ve Bağkur’lu emekli maaşları tatil gününe gelse de yatırılacak. Kuruşu kuruşuna hesaplandı. Parasını kim, hangi gün alacak? İşte emekli maaşları ile ilgili detaylar...
17.01.2022Emekli
25 maç bitti Josef de Souza 1 yıl daha Beşiktaş'ta!
25 maç bitti Josef de Souza 1 yıl daha Beşiktaş'ta!Kontratında yer alan 25 maç oynarsa sözleşmesi 1 yıl daha uzar maddesi bulunan Josef de Souza önümüzdeki sezon da siyah beyazlı formayı giyecek.
16.01.2022Beşiktaş
Fatih Terim bile böyle bir kontrat imzalamamıştır! Torrent'in sözleşmesi bomba etkisi yarattı! İnanılmaz maddeler var
Fatih Terim bile böyle bir kontrat imzalamamıştır! Torrent'in sözleşmesi bomba etkisi yarattı! İnanılmaz maddeler varFatih Terim'le yollarını ayırdıktan sonra Domenec Torrent'i takımın başına getiren Galatasaray'da İspanyol teknik adama sunulan sözleşme camiada şok etkisi yarattı. İşte Torrent'in kontratından çıkan maddeler...
16.01.2022Galatasaray
İşte Galatasaray'ın yeni kalecisi! 6 aylığına geliyor
İşte Galatasaray'ın yeni kalecisi! 6 aylığına geliyorFernando Muslera'nın boşluğunu doldurabilecek geçici bir kaleci arayan Galatasaray Giedrius Arlauskis ile görüşüyor.
16.01.2022Galatasaray
Emekli olursam ne kadar maaş alırım? Emekli maaşı ne kadar oldu, bugün emekli olsam ne kadar emekli maaşı alırım 2022?
Emekli olursam ne kadar maaş alırım? Emekli maaşı ne kadar oldu, bugün emekli olsam ne kadar emekli maaşı alırım 2022?Emekli olunca ne kadar maaş alırım? Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı, enflasyon oranlarının belli olmasıyla emekli maaşları da belli oldu. En düşük emekli maaşı 1500 liradan 2500 liraya çıkarıldı. İşte 4A, 4B ve 4C emekli maaşı hesaplama…
18.01.2022Emekli
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'dan Joachim Löw açıklaması! Transfer itirafı
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'dan Joachim Löw açıklaması! Transfer itirafıSpor Toto Süper Lig’in 21’nci haftasında Fraport TAV Antalyaspor sahasında Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldı. Sarı-lacivertli takımla hafta içerisinde sezon sonuna kadar sözleşme imzalayan İsmail Kartal açıklamalarda bulundu.
15.01.2022Fenerbahçe
Vefalı evlada mirasta pozitif ayrımcılık yapılabilir! Yargıtay'dan flaş karar
Vefalı evlada mirasta pozitif ayrımcılık yapılabilir! Yargıtay'dan flaş kararYargıtay Hukuk Genel Kurulu, kanser hastası yaşlı babası ile kalp hastası annesine yıllarca bakan kız evlada bırakılan dairenin iadesi yönündeki mirasçıların açtığı davaya son noktayı koydu. Kurul; maddi durumu iyi ve birden çok taşınmazı olan kanser hastası babanın, kendisine bakıp ilgilenen kızına bir gayrimenkulünü devretmesinin diğer mirasçılardan mal kaçırma amacını taşımayacağına hükmetti.
15.01.2022Gündem
Antalyaspor - Fenerbahçe maçı Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da
Antalyaspor - Fenerbahçe maçı Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’daİsmail Kartal ile yeni bir sayfa açan Fenerbahçe, Nuri Şahin kontrolündeki Antalyaspor'a konuk olurken siz de bu mücadelenin heyecanını Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, Süper Lig keyfi sezon boyunca Misli.com'da olacak!
15.01.2022İddaa
Memur ve memur emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? 2022 ocak maaş fakları ne zaman yatacak, bugün mü?
Memur ve memur emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? 2022 ocak maaş fakları ne zaman yatacak, bugün mü?Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? Memur ve memur emeklilerinin, enflasyon farkıyla birlikte alacakları zammın ne zaman hesaplara yatacağı araştırılıyor. Memur ve memur emeklileri 2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 28 oranında zam aldı, bu zam oranı revize edildi ve yüzde 30.5 oranına çıkarıldı. Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personeller ve memur emeklileri maaş faklarının ne zaman yatacağını sorguluyor.
15.01.2022Memur
Sen neymişsin be Domenec! Galatasaray'dan yüzyılın hamlesi Pep Guardiola...
Sen neymişsin be Domenec! Galatasaray'dan yüzyılın hamlesi Pep Guardiola...Dün Torrent Domenec'le resmen anlaşmaya varan ve İspanyol teknik adama resmi sözleşme imzalatan Galatasaray'da yılın projesi hayata geçiyor. Sarı kırmızılı yönetim Pep Guardiola'yı Florya'da ağırlamaya hazırlanıyor...
15.01.2022Galatasaray
Kredi ve kredi kartı borcu olanlar dikkat! İmzayı atanın itiraz hakkı yok
Kredi ve kredi kartı borcu olanlar dikkat! İmzayı atanın itiraz hakkı yokKredi ve kredi kartı borcu olan milyonları kapsıyor! Bankaların paranıza el koyma hakkı var. Artık modern ekonomik sistemin ve sosyal hayatın içerisinde olmak istiyorsak, mutlaka bankalar ile bağlantımız, ilişkimiz olmak zorunda. Aksi takdirde, sosyal hayatımız, ekonomik hayatımız felç olur. Bankalarda hesap açarken mutlaka hepimiz 12 punto büyüklüğünde bir sözleşme imzalarız. İşte bu sözleşmelerde genellikle bankalara, bankaya karşı borçlarımızın olması halinde, hesabımızdaki para üzerinde kullanması için bazı haklar tanırız. Rehin hakkı ise alacaklının, alacağını teminata bağlamak için borçlunun veya üçüncü kişinin mal varlığı üzerinde kurulan sınırlı bir ayni haktır. Yani bankanın, müşterisine karşı alacaklarının teminatı olarak müşterisinin hesabındaki para üzerinde sahip olduğu ayni bir haktır. Bankaya mevduat sözleşmesi ile tanınan en önemli hak, hesabımızdaki para üzerinde banka lehine rehin hakkıdır. Müşterinin bankadaki her türlü hak ve alacakları üzerinde bankanın rehin ve hapis hakkının bulunduğu şeklinde veya aynı anlama gelecek başka şekilde ifade edilir.
15.01.2022Ekonomi
Emekli ve memur maaşlarına zam ve ek ödeme! Hesaba yatıyor! Tarih belli oldu
Emekli ve memur maaşlarına zam ve ek ödeme! Hesaba yatıyor! Tarih belli olduEmekli ve memur maaşlarına zam ve ek ödeme! Yeni memur ve emekli maaşları kuruşu kuruşuna hesaplandı. Zamlı ve ek ödemeli emekli ve memur maaşlarının ne zaman hesaba yatacağı belli oldu. Emekliler hafta başından itibaren yüzde 25.5 zamlı aylıklarını almaya başlayacak. En düşük emekli aylığı da 2500 lira olarak hesaplara yatacak. Mevcut aylığı 4016 lira olan emeklinin Ocak'ta zamlı aylığı 5259 lira, 210 liralık ek ödeme ile birlikte eline geçecek toplam aylık 5470 liraya çıkacak. Emekli aylığı 4321 lira olan 172 lira, 4748 lira olan 189 lira, 5583 lira olan 223 lira, 6155 lira olan 246 lira ek ödeme alacak. SSK emekli maaşları 17-26 Ocak, memur emekli maaşları 15 Ocak ve Bağ-Kur emekli maaşları ise 25-28 Ocak tarihlerinde hesaplara yatacak. Memur emeklileri yüzde 2.5'luk farkı ise yasal düzenleme gelecek hafta Meclis'ten geçeceği için gelecek ay alacak. Ocak ayının ilk haftası emeklilik dilekçesini veren de yapılan zamlardan yararlanacak. Memur ve memur emeklilerine ilave yüzde 2.5'luk zam verilmesi ve Ocak ayında uygulanacak toplam zammın yüzde 30.95'e çıkmasını öngören düzenlemenin toplam maliyeti 13.7 milyar lira olarak açıklandı. Toplu sözleşme kapsamında kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde 1 Ocak 2022-30 Haziran 2022 tarihleri arasındaki dönem için uygulanacak olan artış oranı yüzde 5 yerine yüzde 7.5 olacak. Bu oran, aynı döneme ilişkin enflasyon farkı ödemesinde de dikkate alınacak. Böylece 2021 yılının ikinci yarısından kaynaklı enflasyon farkı dâhil 1 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 27.9 oranında yapılması gereken zam yüzde 30.95'e çıkarılacak.
15.01.2022Emekli
Kayserispor'dan önce Bertolacci şimdi de Abdülkadir Parmak bombası
Kayserispor'dan önce Bertolacci şimdi de Abdülkadir Parmak bombasıSüper Lig ekiplerinden Kayserispor İtalyan orta saha Bertolacci ve Abdülkadir Parmak'la kontrat imzaladığını açıkladı.
14.01.2022Kayseri Spor
Galatasaray Domenec Torrent'le resmen anlaştı! İşte İspanyol hocanın yardımcılar
Galatasaray Domenec Torrent'le resmen anlaştı! İşte İspanyol hocanın yardımcılarGalatasaray 59 yaşındaki İspanyol teknik adam Domenec Torrent'le resmi sözleşme imzaladı.
14.01.2022Galatasaray
Memur maaşı ve emekli maaşı ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve tarih belli oldu
Memur maaşı ve emekli maaşı ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve tarih belli olduMemur ve emekli milyonlara kötü haber! Memur ve emekli maaşlarına ödenmesi planlanan zam farkları 15 Ocak'a yetişmedi. TBMM Genel Kurulu, bu hafta memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifini yasalaştırmak için mesai yaptı. Çarşamba günü Genel Kurul, 18 maddelik kanun teklifinin ilk 9 maddesini kabul etti. Ancak memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifi, Genel Kurul'da "toplantı yeter sayısının" azizliğine uğradı. Öte yandan yeni emekli ve memur maaşları kuruşu kuruşuna hesaplandı. Temmuz ayı itibariyle 2400 lira aylık alan emeklinin geliri 3 bin lirayı geçeceği için normal zamdan (yüzde 25.5) yararlanacak. Bugün itibariyle aylığı 1500 lira olan yüzde 25.5 zamla birlikte 617 lira eklenerek 2 bin 500 liraya tamamlanacak. Alt sınır aylığındaki 2500 lira sınırı dosya bazında uygulanacak. Ölen sigortalılardan dolayı dul veya yetim aylığı alanlar da yüzde 66'lık artıştan hisseleri oranında yararlanacak. En düşük emekli aylığının 2500 liraya yükselmesi SSK, Bağ-Kur, tarım emeklileriyle birlikte dul ve yetim aylığı alanları da ilgilendiriyor. Memur ve memur emeklilerine ilave yüzde 2.5'luk zam verilmesi ve Ocak ayında uygulanacak toplam zammın yüzde 30.95'e çıkmasını öngören düzenlemenin toplam maliyeti 13.7 milyar lira olarak açıklandı. Toplu sözleşme kapsamında kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde 1 Ocak 2022-30 Haziran 2022 tarihleri arasındaki dönem için uygulanacak olan artış oranı yüzde 5 yerine yüzde 7.5 olacak. Peki emekli ve memurun ek zammı ne zaman yatırılacak? İşte emekli ve memur maaşıyla ilgili tüm detaylar...
14.01.2022Memur

Benzer Haber Etiketleri

galatasarayemekli maaş farkımemur maaş farkıkampanyatorrent

Sözleşme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sözleşme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.