Şoygu

Şoygu

Son dakika ŞOYGU haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ŞOYGU ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ŞOYGU haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Şoygu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan şoygu gelişmeleri de dahil olmak üzere 321 şoygu haberi bulunmuştur. Tüm şoygu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Putin: Dışişleri Bakanlığından gübre tedariki çözümünde BM temsilcileriyle çalışmasını rica ediyorum
Putin: Dışişleri Bakanlığından gübre tedariki çözümünde BM temsilcileriyle çalışmasını rica ediyorumRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi üyeleri ile yaptığı toplantıda, "Dışişleri Bakanlığından gübre tedariki çözümünde BM temsilcileriyle çalışmasını rica ediyorum" dedi.
9.09.2022Dünya
Ukrayna savaşı bitmeden nükleer uyarı geldi! İşte Rusya'nın tek şartı...
Ukrayna savaşı bitmeden nükleer uyarı geldi! İşte Rusya'nın tek şartı...Karadeniz'in kuzeyinde Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş tüm şiddetiyle devam ederken Moskova'dan flaş bir nükleer silah açıklaması geldi. Rusya 'nükleer silah şartını' açıkladı.
17.08.2022Dünya
Tahıl Koordinasyon Merkezi açıldı! Bakan Akar: Tarihi misyon
Tahıl Koordinasyon Merkezi açıldı! Bakan Akar: Tarihi misyonTahıl Koridoru Anlaşması kapsamında oluşturulan Müşterek Koordinasyon Merkezi'nin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bu merkez, girişime dahil olacak ticari gemilerin kaydını ve takibini yapacak, uydu internet ve diğer muhabere vasıtaları ile ticari gemilerin intikalini teknik olarak takip edecek, tüm faaliyetlerini taraf ülkeler ve BM ile koordineli olarak yürütecektir. Bu merkez ayrıca gıda krizinin önlenmesi ve Afrika'dan Avrupa ve Türkiye'ye olabilecek düzensiz göçün engellenmesine de katkı sağlayacaktır." dedi.
27.07.2022Siyaset
Fiyatlarda sert düşüş! İstanbul'daki tarihi anlaşma etkisini gösterdi
Fiyatlarda sert düşüş! İstanbul'daki tarihi anlaşma etkisini gösterdiFiyatlarda sert düşüş görüldü. Tahıl ürünlerinin Ukrayna limanlarından sevkiyatına ilişkin imzalanan anlaşmanın etkileri görülmeye başlandı. Tahıl anlaşmasıyla dünya buğday fiyatlarında büyük düşüş yaşandı. İşte son dakika haberinin detayları...
22.07.2022Ekonomi
İstanbul'da tarihi gün! Tahıl koridoru için imzalar atıldı...
İstanbul'da tarihi gün! Tahıl koridoru için imzalar atıldı...Karadeniz üzerinden dünya pazarlarına tahıl taşınmasına ilişkin anlaşma Dolmabahçe Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve BM Genel Sekreteri António Guterres'in katılımı ile düzenlenen törende imzalandı. Erdoğan, "Son derece önemli planın icrası İstanbul'da kurulacak müşterek koordinasyon merkezi tarafından gerçekleştirilecektir." dedi.
22.07.2022Gündem
Dünyanın gözü Türkiye'de! Kritik anlaşma imzalanacak!
Dünyanın gözü Türkiye'de! Kritik anlaşma imzalanacak!En büyük küresel buğday tedarikçilerinden olan Rusya ve Ukrayna arasında 24 Şubat’ta Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ile başlayan savaş küresel gıda fiyatlarını artırdı ve gıda krizine neden oldu. Savaşın durdurduğu sevkiyatı yeniden başlatabilmek için Türkiye'nin öncülüğünde, bugün, bir anlaşma imzalanacak. Ukrayna ve Rusya taraflarının katılımıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Guterres'in hazır bulunacağı tahıl sevkiyatı anlaşması imzası savaşta bir dönüm noktası olabilir. Peki gemiler Karadeniz'den nasıl geçecek? İşte tüm detaylar...
22.07.2022Siyaset
ABD bomba 'roket' hamlesi! Rusya'ya karşı kullanılacak
ABD bomba 'roket' hamlesi! Rusya'ya karşı kullanılacakABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, ABD’nin Ukrayna’ya Rusya’nın saldırılarına karşı koyması için 4 adet daha yüksek hareketli topçu roket sistemi (HIMARS) göndereceğini aktardı.
20.07.2022Dünya
Rusya'yı sarsan suikast girişimi iddiası! İngiliz basını yazdı...
Rusya'yı sarsan suikast girişimi iddiası! İngiliz basını yazdı...Ukrayna'daki savaş son sürat devam ederken Kremlin'den adı açıklanmayan bir kaynak çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. İngiliz basını bu ismi kaynak göstererek Kremlin'i sarsan suikast girişimini yazdı.
19.07.2022Dünya
Dünyanın beklediği haber geldi! Tahıl koridoru için kritik zirve İstanbul'da...
Dünyanın beklediği haber geldi! Tahıl koridoru için kritik zirve İstanbul'da...Dünyanın gözü tahıl koridoru zirvesinde olacak. Rusya Dışişleri Bakanlığı uzun süredir dünyanın bir numaralı gündemi haline gelen tahıl krizi ile ilgili görüşmelerin yarın İstanbul'da yapılacağını duyurdu.
12.07.2022Dünya
Rusya, Ukrayna’nın doğudaki "son kale" olarak tanımladığı şehri ele geçirdi
Rusya, Ukrayna’nın doğudaki "son kale" olarak tanımladığı şehri ele geçirdiRusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ukrayna’nın doğudaki 'son kale' olarak tanımladığı Lysychansk’ın Rus ordusu tarafından tamamen kontrol altına alındığı duyuruldu.
3.07.2022Dünya
Rusya'da tahıl koridoru zirvesi! Türk ve Rus heyetler Moskova'da görüştü, Türk gemileri Ukrayna'dan ayrılıyor
Rusya'da tahıl koridoru zirvesi! Türk ve Rus heyetler Moskova'da görüştü, Türk gemileri Ukrayna'dan ayrılıyorGIDA krizinin çözümü ve Ukrayna limanlarında bekleyen tahıl yüklü gemilerin tahliyesine yönelik Türk ve Rus askeri heyetlerinin toplantısı, dün Moskova'da gerçekleştirildi. Yapıcı ve olumlu havada geçtiği bildirilen toplantıda; Türkiye, Rusya, Ukrayna ve Birleşmiş Milletler (BM) arasında görüşmeler yapılmasına yönelik anlayış oluştuğu öğrenildi.
22.06.2022Dünya
Türkiye devreye girdi! Tahıl krizi için flaş 'kırmızı hat' adımı
Türkiye devreye girdi! Tahıl krizi için flaş 'kırmızı hat' adımıMilli Savunma Bakanlığı, Rusya ile Ukrayna savaşının neden olduğu tahıl krizinin çözümü için "kırmızı hat" diplomasisini hayata geçirdi.
15.06.2022Gündem
Milli Savunma Bakanı Akar, Rus Mevkidaşı Şoygu ile görüştü
Milli Savunma Bakanı Akar, Rus Mevkidaşı Şoygu ile görüştüMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü. Görüşmede Ukrayna ve Suriye başta olmak üzere ikili ve bölgesel savunma, güvenlik konuları ele alındı.
7.06.2022Siyaset
Rusya uzun menzilli füzelerle ABD ve Avrupa'nın Ukrayna'ya gönderdiği silahları vurdu!
Rusya uzun menzilli füzelerle ABD ve Avrupa'nın Ukrayna'ya gönderdiği silahları vurdu!Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş ülkenin doğusunda tüm şiddetiyle sürüyor. Rusya Savunma Bakanlığı Batı'nın Kiev'e gönderdiği büyük bir silah sevkiyatının Ukrayna'nın kuzeybatısında uzun menzilli füzelerle imha edildiğini duyurdu. Bakanlık Sözcüsü İgor Konaşenkov ise Mariupol'de Rusya'ya karşı direnişi sürdüren Azovstal çelik fabrikasındaki Ukrayna askerlerinin son grubunun da teslim alındığını, fabrikanın tamamen boşaltıldığını açıkladı.
21.05.2022Dünya
Rusya NATO’ya resti çekti! Savaş çıkaracak hamle
Rusya NATO’ya resti çekti! Savaş çıkaracak hamleNATO, İsveç ve Finlandiya’yı üyeliğe kabul etmeye hazırlanırken, Rusya da buna karşılık, oluşacak yeni sınır bölgesinde 12 askeri üs kuracağını duyurdu.
21.05.2022Dünya
Bucha'da adım adım infaza! Katliamın görüntüleri dünyayı sarstı...
Bucha'da adım adım infaza! Katliamın görüntüleri dünyayı sarstı...Rus ordusunun Bucha kentindeki sivil katliamı dünyayı şok etmişti. New York Times, Rus işgalcilerin Ukraynalı sivilleri ölüme doğru sürüklerken çekilmiş video kaydını yayınladı. Son kez hayattayken kayda alınan sekiz erkek, işgalcilerin karargah olarak kullandıkları binanın arka bahçesinde kurşuna dizildi.
20.05.2022Dünya
Finlandiya ve İsveç'in hamlesinden sonra Rusya'dan NATO'ya misilleme geldi! Savunma Bakanı Sergei Şoygu dünyaya duyurdu...
Finlandiya ve İsveç'in hamlesinden sonra Rusya'dan NATO'ya misilleme geldi! Savunma Bakanı Sergei Şoygu dünyaya duyurdu...İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılma kararı Rusya'yı çıldırttı. Rusya Savunma Bakanı Sergei Şoygu Luhansk bölgesinde tam kontrol sağlanmasının yakın olduğunu ve Mariupol'deki Azovstal çelik fabrikasından bin 908 Ukrayna askerinin teslim olduğunu duyurdu. NATO'nun genişleme hamlesine cevap vereceklerini belirten Bakan Şoygu, Rusya'da yeni askeri üsler kurulacağını açıkladı.
20.05.2022Dünya
ABD ve Rusya arasında üst düzey temas!
ABD ve Rusya arasında üst düzey temas!ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Albay Dave Butler, ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley’in Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov ile telefonda görüştüğünü açıkladı. Milley ve Gerasimov arasında telefon görüşmesi, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarından bu yana ilk görüşme olarak kayıtlara geçti.
19.05.2022Dünya
Putin kan kanserine yakalandı! Şoke eden iddia
Putin kan kanserine yakalandı! Şoke eden iddiaRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yakın bağları olan bir oligarka ait ses kayıtları ortaya çıktı. Kayıtlarda Rus oligark Batılı iş ortağına, Putin'in kan kanseri olduğunu söylerken duyuldu. Bununla birlikte, Putin son zamanlarında çekilen fotoğraf ve videolarında kontrolsüz br şekilde titrerken ve sürekli olarak bir yere tutunma ihtiyacı duyarken görüldü.
17.05.2022Dünya
Rus Oligark Putin'in nasıl öleceğini açıkladı: Hepimiz bunu umuyoruz!
Rus Oligark Putin'in nasıl öleceğini açıkladı: Hepimiz bunu umuyoruz!Ukrayna ve Rusya arasında devam eden savaşın 80’inci gününe girildi. İşgalin ilk gününden beri verdiği kararlar ve açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bu kez de sağlığıyla ilgili olarak manşetlere taşındı. Basının eline geçen ses kayıtlarında söylenenler adeta duyanı şaşkına çevirdi…
14.05.2022Dünya
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in NATO hesabı tutmadı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in NATO hesabı tutmadıUkrayna-Rusya savaşı başlamasıyla Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyelik için resmen başvurup onay almaları halinde Rusya lideri Putin’in NATO’yu zayıflatma planı darbe yemiş olacak.
14.05.2022Dünya
ABD ve Rusya arasında kritik görüşme!
ABD ve Rusya arasında kritik görüşme!ABD Savunma Bakanı Llyoyd Austin ve Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu telefonda görüştü. İkilinin teması savaşın başladığı günden bu yana ilk görüşme olduğu belirtildi.
13.05.2022Dünya
Milli Savunma Bakanı Akar, Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile görüştü
Milli Savunma Bakanı Akar, Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü.
2.05.2022Gündem
Hastalık iddialarından sonra Rusya Devlet Başkanı Putin'den dikkat çeken hareketeler! Parkinson iddiası...
Hastalık iddialarından sonra Rusya Devlet Başkanı Putin'den dikkat çeken hareketeler! Parkinson iddiası...Ordusunu Ukraynaya sokarak savaş başlatan Putin'in son görüntüleri hastalık iddialarını güçlendirdi. Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Paskalya ayininde görüntülenen Rusya Devlet Başkanı Putin'in hareketleri hakkındaki hastalık iddialarını alevlendirdi.
25.04.2022Dünya
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den ‘Hasta değilim’ pozu! 24 saat içinde iki ayrı görüntü...
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den ‘Hasta değilim’ pozu! 24 saat içinde iki ayrı görüntü...Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşta yaşananlar tüm dünyanın dikkatini çekerken Rusya lideri Putinin son görüntüleri merak konusu oldu. Kremlin’in perşembe günü yayınladığı Putin-Şoygu videosunun ‘ikisi de hasta’ söylentilerine yol açmasının ardından dün yeni Putin görüntüleri yayınlandı. Önceki gün oturuşundan nefes alışına kadar fiziki durumu tartışma konusu olan Vladimir Putin, dün sağlıklı ve dinç bir görüntü sundu.
23.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Şoygu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki şoygu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.