Sınır Dışı

Sınır Dışı

Son dakika sınır dışı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sınır dışı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sınır dışı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sınır Dışı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sınır dışı gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.219 sınır dışı haberi bulunmuştur. Tüm sınır dışı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Göç İdaresi Başkanlığı: 10-16 Mart'ta 2 bin 227 düzensiz göçmen yakalandı
Göç İdaresi Başkanlığı: 10-16 Mart'ta 2 bin 227 düzensiz göçmen yakalandıGöç İdaresi Başkanlığı, 10- 16 Mart tarihleri arasında 2 bin 227 düzensiz göçmen yakalandığını, 1773 düzensiz göçmenin ise sınır dışı edildiğini duyurdu. 16 bin 359 yabancının da sınır dışı işlemlerinin devam ettiği belirtildi.
18.03.2023Gündem
Bakanlık çalışmaları tamamladı! Kira uyuşmazlığına arabuluculuk
Bakanlık çalışmaları tamamladı! Kira uyuşmazlığına arabuluculukAdalet Bakanlığı, deprem bölgesine yönelik düzenlemeleri de içeren kanun teklifi taslağını TBMM'ye gönderdi. Düzenlemeyle çocuğu hasta annelere infaz ertelemesi, kirada ara buluculuk zorunluluğu ve uyuşturucuyla mücadelede ağır cezalar öngörülüyor.
8.03.2023Gündem
5 OHAL kararnamesi Meclis'e sunuldu
5 OHAL kararnamesi Meclis'e sunulduOlağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 5 Cumhurbaşkanlığı kararnamesi daha Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunuldu.
7.03.2023Gündem
Ankara'da DEAŞ operasyonu: 18 gözaltı! Sınır dışı edilecekler
Ankara'da DEAŞ operasyonu: 18 gözaltı! Sınır dışı edileceklerAnkara'da, DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonda yabancı uyruklu 18 şüpheli gözaltına alındı.
7.03.2023Gündem
Almanya'dan depremzedeler için kolay vize: Tüm masrafları davet eden kişi karşılayacak
Almanya'dan depremzedeler için kolay vize: Tüm masrafları davet eden kişi karşılayacak Türkiye'de meydana gelen depremlerin ardından Alman hükümeti tarafından depremzedeler için sunulacak olan kolaylaştırılmış vize uygulaması kapsamında depremzede akrabalarını yanlarına almak isteyen kişilerin, ülkeye gelen yakınlarının tüm masraflarını karşılayacağını belirtildi.
1.03.2023Ekonomi
Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçisine: Pis ellerini Türkiye'nin üzerinden çek
Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçisine: Pis ellerini Türkiye'nin üzerinden çekİçişleri Bakanı Süleyman Bakan Soylu, son günlerde bazı ülkelerin konsolosluklarını kapatmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, ABD Büyükelçisi Jeffrey Lane Flake de tepki gösterdi.
3.02.2023Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de hala 3 milyon 506 bin 784 Suriyeli olduğunu belirterek, "2018’den beri bu sayıda yeni doğumlar dahil ciddi bir artış olmamıştır. 5 yıldır sayı 3 milyon 500 bin bandındadır. 850 bin toplam yeni doğum olmuştur.
3.02.2023Gündem
Göç İdaresi Başkanı Ünlü: Bu yıl 8 bin 571 düzensiz göçmen sınır dışı edildi
Göç İdaresi Başkanı Ünlü: Bu yıl 8 bin 571 düzensiz göçmen sınır dışı edildiİçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü, düzensiz göçle mücadelenin 2023 yılında da devam ettiğini bildirerek, “Bugünkü sefer 2023’ün Afganistan’a 9’uncu charter seferi. Bu yıl toplam 8 bin 571 düzensiz göçmenin ülkemizden sınır dışı işlemini gerçekleştirmiş durumdayız" dedi.
28.01.2023Gündem
Bakan Soylu: Terörün maliyeti 3 trilyon 722 milyar lira
Bakan Soylu: Terörün maliyeti 3 trilyon 722 milyar liraİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "1984-2019 tarihleri arası cari fiyatlarla, terörün hesaplanabilir toplam maliyeti yaklaşık 3 trilyon 722 milyar lira olarak hesaplanmıştır. PKK'dan kaynaklı hesaplanabilir yaklaşık maliyeti ise 3 trilyon 423 milyar liradır" dedi.
23.01.2023Yaşam
Rusya, Estonya'nın Moskova Büyükelçisi'nden ülkeyi terk etmesini istedi
Rusya, Estonya'nın Moskova Büyükelçisi'nden ülkeyi terk etmesini istediEstonya Dışişleri Bakanlığı'nın Rusya'nın Tallinn Büyükelçisi Lipayev'i çağırarak elçilikteki diplomat sayısının Şubat ayına kadar 8'e indirilmesini talep etmesine karşı Rusya'dan misilleme geldi. Rusya Dışişleri yetkilileri, Rusya karşıtı eylemleri yüzünden Estonya ile ilişkileri maslahatgüzar seviyesine indirme kararı aldıklarını belirtti. Moskova'daki Estonya Büyükelçisi’nden ise ülkeyi 7 Şubat’a kadar terk etmesi istendi.
23.01.2023Dünya
Schengen başvurularına ret oranı 4 kat arttı
Schengen başvurularına ret oranı 4 kat arttıTürkiye’nin geçtiğimiz dönemde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’ne (AKPM) sunduğu ve vize başvurularının haksız nedenlerle reddedilmemesini öngören karar tasarısı kabul edildi. AKPM nezdinde Türkiye temsilciliğini yürüten Ziya Altunyaldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Schengen vizelerine ret oranının 4 kat arttığı, son 8 yılda en fazla başvuruyu yapan 5 ülke arasında olan Türkiye’nin ret oranı en çok artan ülke olduğu dikkat çekti. Konsoloslukların sürekli olarak yeni bir vize türü ürettiğini ve yeni belgeler talep ettiğini belirten Çilek Vize ise başvurularda yapılması gerekenleri açıkladı.
19.01.2023Gündem
Kırmızı bültenle aranıyordu! Uyuşturucu baronu Duax Ngakuru İstanbul'da yakalandı
Kırmızı bültenle aranıyordu! Uyuşturucu baronu Duax Ngakuru İstanbul'da yakalandıAvustralya'nın en büyük uyuşturucu kaçakçılarından biri olan ve hakkında kırmızı bültenle arama kararı bulunan Duax Ngakuru İstanbul’da yakalandı. Ngakuru işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edilecek.
17.01.2023Gündem
Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu kaçakçısı İstanbul’da yakalandı
Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu kaçakçısı İstanbul’da yakalandıHakkında uluslararası düzeyde kırmızı bültenle arama kararı bulunan Avusturalya’nın önde gelen uyuşturucu çetelerinden Comanchero’nun lideri Duax Ngakuru, İstanbul’da yakalandı. Küresel bir uyuşturucu imparatorluğunun beyni olduğu iddia edilen Yeni Zelanda doğumlu Ngakuru, sınırdışı edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi.
16.01.2023Gündem
Taksim bombacısının işbirlikçisi itiraf etti! 7 bin 500 liraya hepsini halletmiş
Taksim bombacısının işbirlikçisi itiraf etti! 7 bin 500 liraya hepsini halletmişTaksim İstiklal Caddesi’nde altı kişinin hayatını kaybetmesine, 81 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırıyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Terör örgütü PKK/KCK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG üyesi Bilal Hassan'ın yurt dışına kaçmasına yardım eden ve Bulgaristan'da yakalanarak Edirne'de Türk yetkililere teslim edilen Hazni Gölge’nin emniyete verdiği ifadelere ulaşıldı. Öte yandan bombalı saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashir, patlayıcıyı da kaçak yollarla Suriye’den geçerken kendisinin taşıdığını itiraf etmişti. İşte haberin detayları...
14.01.2023Gündem
Taksim bombacısından kan donduran itiraflar! Bombayı nasıl geçirdiği ortaya çıktı
Taksim bombacısından kan donduran itiraflar! Bombayı nasıl geçirdiği ortaya çıktı13 Kasım'da İstiklal Caddesi’nde altı kişinin hayatını kaybetmesine, 81 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashir, patlayıcıyı da kaçak yollarla Suriye’den geçerken kendisinin taşıdığını itiraf etti. Albashir, saldırı ve sonrasına ilişkin anlattıkları kan dondurdu.
12.01.2023Gündem
Beyoğlu’ndaki hain saldırının kilit ismini Bulgaristan’a götüren hücre üyesi İstanbul’a getiriliyor
Beyoğlu’ndaki hain saldırının kilit ismini Bulgaristan’a götüren hücre üyesi İstanbul’a getiriliyorGeçtiğimiz Kasım ayında İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırıyı gerçekleştiren PKK/YPG’li hücrenin kilit isimlerinden Bilal Hassan’ı kanlı eylemin ardından yurt dışına kaçmasına yardım eden Hazni Gölge, Bulgaristan güvenlik birimleri tarafından yakalandıktan sonra Türk polisine teslim edildi. Gölge, gece geç saatlerde İstanbul’a getirilerek Terörle Mücadele Müdürlüğü birimlerine teslim edilecek.
10.01.2023Gündem
İstanbul'da nefes kesen terör operasyonu! Bağlılık yemini ortaya çıktı
İstanbul'da nefes kesen terör operasyonu! Bağlılık yemini ortaya çıktıTürkiye'de eylem arayışında olduğu belirtilen ve özellikle turistlerin yoğun olduğu bölgelerde saldırı olacağı yönünde sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak DEAŞ propagandasında bulunan M.A.'nın ardından beraber örgütü bağlılık yemini ettiği tespit edilen F.M. de gözaltına alındı. Operasyonun detayları ve örgütün yöntemleri ise şoke etti.
7.01.2023Gündem
Biden'ın yasa dışı göç ile mücadelede yeni planı
Biden'ın yasa dışı göç ile mücadelede yeni planıABD Başkanı Joe Biden, Güney ve Orta Amerika ülkelerinden ABD'ye yasa dışı yollarla yapılan göçmenliği önlemek üzere, belirli 4 ülkeden her ay en fazla 30 bine kadar göçmen kabul edileceğini duyurdu.
5.01.2023Dünya
7. Yargı Paketi'nde taslak hazır! Konutta haciz uygulaması bitiyor
7. Yargı Paketi'nde taslak hazır! Konutta haciz uygulaması bitiyorAdalet Bakanlığı 7. Yargı Paketi üzerindeki çalışmalarını tamamladı. Kira ilişkisinden kaynaklanan uyuşmazlıklar, ortaklığın giderilmesine ilişkin uyuşmazlıklar, kat mülkiyetinden kaynaklanan uyuşmazlıklar ve komşu hakkıyla ilgili uyuşmazlıklar, zorunlu arabuluculuk kapsamına alınacak. Konutlarda hakim kararı olmaksızın haciz işlemi yapılamayacak.
2.01.2023Gündem
2022'de 119 bin 817 göçmen sınır dışı edildi
2022'de 119 bin 817 göçmen sınır dışı edildiGöç İdaresi Başkanlığı, 2022 yılında 274 bin 311 düzensiz göçmenin Türkiye'ye girişinin engellendiğini ve sınır dışı edilen düzensiz göçmen sayısının 119 bin 817'ye ulaştığını duyurdu.
25.12.2022Gündem
Çiftlik Bank davasında yeni gelişme! ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın'ın 'kayınpeder' detayı ortaya çıktı
Çiftlik Bank davasında yeni gelişme! ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın'ın 'kayınpeder' detayı ortaya çıktı‘Çiftlik Bank’ adıyla kurduğu şirketle yüksek gelir getirme vaadiyle çok sayıda vatandaşın mağdur olmasına yol açan sistemin kurucusu Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, Türkiye'nin talebi üzerine Brezilya tarafından sınır dışı edildikten sonra tutuklanmıştı. Davada tutuklu yargılanan Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın’ın da aralarında bulunduğu 20 sanığın yargılanmasına devam edilirken ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.
24.12.2022Yaşam
1994'te kaybolan çocuk 3 yıl sonra başkası olarak geri döndü! Dünyayı sallayan olay
1994'te kaybolan çocuk 3 yıl sonra başkası olarak geri döndü! Dünyayı sallayan olayNicholas'ın Frederic'e dönüşümü dünyada büyük yankı uyandırdı. 13 yaşındaki çocuk kayboldu, 3 yıl sonra ortaya çıktı. Ama o gerçekten Nicholas mıydı? Medyanın da yakından takip ettiği olayda, gerçekleri öğrendiklerinde herkesin ağzı açık kaldı. İşte filmlere, kitaplara konu olan hikaye...
24.12.2022Dünya
Burkina Faso, BM Koordinatörü Manzi'yi "istenmeyen kişi" ilan etti
Burkina Faso, BM Koordinatörü Manzi'yi "istenmeyen kişi" ilan ettiBurkina Faso, Birleşmiş Milletler (BM) Koordinatörü Barbara Manzi'yi "istenmeyen kişi" ilan etti.
23.12.2022Dünya
Kars’ta 14 düzensiz göçmen bir otomobilden çıktı
Kars’ta 14 düzensiz göçmen bir otomobilden çıktıKars’ta bir otomobile balık gibi istiflenen 14 düzensiz göçmen, jandarmaya takıldı. Araç içerisinden ve bagajdan çıkarılan düzensiz göçmenler kameralara yansıdı.
22.12.2022Yaşam
Kasiyere laf eden mülteci sınır dışı edildi!
Kasiyere laf eden mülteci sınır dışı edildi!Girdiği bir markette kasiyer kadına, “Markette alkol ve sigara satıyorlar. Normalde saçını göstermeye gerek yok. Günah. Sen niye gösteriyorsun?” diyen Faslı Marouane El Alagui gözaltına alındı. El Alagui, serbest kalmasının ardından sınır dışı işlemleri için Göç İdaresi’ne teslim edildi.
22.12.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Sınır Dışı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sınır dışı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.