Seyahat Uyarısı

Seyahat Uyarısı

Son dakika seyahat uyarısı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan seyahat uyarısı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını seyahat uyarısı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Seyahat Uyarısı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan seyahat uyarısı gelişmeleri de dahil olmak üzere 282 seyahat uyarısı haberi bulunmuştur. Tüm seyahat uyarısı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fransa'da tahliye planı var mı? Paris Büyükelçisi CNN TÜRK'e konuştu
Fransa'da tahliye planı var mı? Paris Büyükelçisi CNN TÜRK'e konuştuParis Büyükelçisi Ali Onaner, Fransa'daki olaylara ilişkin CNN TÜRK'e özel konuştu. Şu ana kadar hiçbir türkün gözaltına alınmadığını ya da olaylara karışmadığını vurguladı. Durumun kötüleşmesi durumunda "En süratli tahliyeyi yapacak durumdayız" dedi.
1.07.2023Dünya
Paris Büyükelçiliğinden Fransa için seyahat uyarısı
Paris Büyükelçiliğinden Fransa için seyahat uyarısıTürkiye'nin Paris Büyükelçiliği, Fransa'da bulunan Türk vatandaşları veya buraya seyahat edeceklerin, ülke geneline yayılan şiddet eylemlerine karşı dikkatli olmalarını istedi.
1.07.2023Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan Avrupa ülkelerine seyahat uyarısı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Avrupa ülkelerine seyahat uyarısıDışişleri Bakanlığı, bazı Avrupa ülkelerinde İslam karşıtı, yabancı düşmanı ve ırkçı nitelikteki eylemler ve terör örgütü iltisaklı gruplarca Türkiye karşıtı propaganda gösterilerinde artış meydana gelmesi nedeniyle Avrupa ülkeleri için seyahat uyarısı yaptı.
28.01.2023Gündem
Dışişleri'nden Myanmar'a 'seyahat' uyarısı
Dışişleri'nden Myanmar'a 'seyahat' uyarısıDışişleri Bakanlığı, Myanmar'a ilişkin seyahat ve güvenlik duyurusu yayımladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, devam eden olağanüstü hal, çatışmalar ve protestolar sebebiyle vatandaşların zorunlu haller dışında Myanmar'a seyahat etmekten kaçınmaları gerektiği ifade edildi.
20.01.2023Gündem
Dışişleri Bakanlığı'ndan son dakika Irak uyarısı!
Dışişleri Bakanlığı'ndan son dakika Irak uyarısı!Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın başkenti Bağdat'a seyahat edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.
29.08.2022Dünya
Dışişleri Bakanlığı açıkladı! O ülke için seyahat uyarısı yapıldı
Dışişleri Bakanlığı açıkladı! O ülke için seyahat uyarısı yapıldıDışişleri Bakanlığı, Ekvator'a seyahat uyarısı yayımlandı. Yayımlanan uyarıda "Ekvator’da yaşayan ve/veya bu ülkeye seyahat edecek olan vatandaşlarımızın Bakanlığımız ve Kito Büyükelçiliğimizce yapılabilecek ilave uyarı ve duyuruları takip etmeleri, kitlesel gösterilerin gerçekleştirildiği mahallerden uzak durmaları, şahsi güvenlikleri bakımından gerekli tedbirleri almaları ve müteyakkız bulunmaları önem taşımaktadır." denildi.
26.06.2022Gündem
ABD Türkiye dahil 90 ülkeye seyahat uyarısını kaldırdı
ABD Türkiye dahil 90 ülkeye seyahat uyarısını kaldırdıABD, aralarında Türkiye'nin de olduğu 90 ülkeyi corona virüs nedeniyle seyahat edilmesi tehlikeli uçuş noktaları listesinden çıkardı.
19.04.2022Gündem
Ukrayna'dan tahliye edilen Türk vatandaşlarının sayısı belli oldu
Ukrayna'dan tahliye edilen Türk vatandaşlarının sayısı belli olduUkrayna'da yaşanan saldırıların ardından Türklerin yurda dönüşü devam ediyor. Bugüne kadar 14 bine yakın kişi Dışişleri Bakanlığı'nın çabalarıyla Türkiye'ye getirildi.
11.03.2022Gündem
Güney Kore'den Rusya ve Belarus'a seyahat yasağı
Güney Kore'den Rusya ve Belarus'a seyahat yasağıGüney Kore hükümeti, vatandaşlarının Rusya ve Belarus'un Ukrayna sınırındaki bölgelerine seyahat etmesini yasaklama kararı aldığını ve kararın yarın itibariyle yürürlüğe gireceğini duyurdu.
7.03.2022Dünya
Japonya, vatandaşlarını Rusya'ya seyahatlerden kaçınmaya çağırdı
Japonya, vatandaşlarını Rusya'ya seyahatlerden kaçınmaya çağırdıJaponya Dışişleri Bakanlığı, Rusya'ya yönelik seyahat risk uyarı seviyesini 3'e yükselterek, vatandaşlarını Rusya'ya seyahat etmekten kaçınmaya çağırdı.
7.03.2022Dünya
Japonya, vatandaşlarını Rusya'ya seyahatlerden kaçınmaya çağırdı
Japonya, vatandaşlarını Rusya'ya seyahatlerden kaçınmaya çağırdıJaponya Dışişleri Bakanlığı, Rusya'ya yönelik seyahat risk uyarı seviyesini 3'e yükselterek, vatandaşlarını Rusya'ya seyahat etmekten kaçınmaya çağırdı.
7.03.2022Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen uyarısı: Zorunlu haller dışında seyahat etmeyin!
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen uyarısı: Zorunlu haller dışında seyahat etmeyin!Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen'e ilişkin seyahat uyarısı yayımlandı. Yapılan açıklamada, "Yemen’de halihazırda olumsuz seyreden güvenlik koşulları muvacehesinde, vatandaşlarımızın zorunlu haller dışında bu ülkeye seyahat etmekten kaçınmaları tavsiye olunmaktadır." ifadelerine yer verildi.
14.02.2022Ekonomi
Almanya'dan flaş Türkiye adımı! Bugün başladı
Almanya'dan flaş Türkiye adımı! Bugün başladıAlmanya, 11 Haziran'da Türkiye dahil 80 ülkeye genel seyahat uyarısını kaldıracağını duyurmuştu. Karar bugün uygulanmaya başladı.
1.07.2021Dünya
Almanya'dan flaş Türkiye kararı! Yeni dönem 1 Temmuz'da başlıyor
Almanya'dan flaş Türkiye kararı! Yeni dönem 1 Temmuz'da başlıyorSon dakika haberine göre; Almanya seyahat uyarısını 1 Temmuz'da kaldırıyor! Almanya'ya 'karantinasız' uçuş Türkiye'deki rezervasyonları artırdı. SunExpress Üst Yöneticisi Max Kownatzki, 'Bu tabloda Türk hükümetinin aldığı çok doğru ve cesur kararlarla ve her iki tarafta da seyahat kısıtlamalarının gevşetmesiyle seyahat etmeninin önündeki engellerin aşılabileceğine inanıyoruz. Şu anda aldığımız rezervasyonlarımız da bunu kanıtlıyor.' dedi.
11.06.2021Ekonomi
SunExpress duyurdu! Ücretsiz, 15 gün...
SunExpress duyurdu! Ücretsiz, 15 gün...Bilet tarifelerinde yaptığı değişikliklerle pandemi döneminde beklenmedik nedenlerle seyahatlerini ertelemek isteyen misafirlerine esneklik sağlayan SunExpress, “Korona Garanti Paketi”ni kullanıma sunduğunu açıkladı.
3.03.2021Ekonomi
İngiltere’de mutasyon kuyruğu!
İngiltere’de mutasyon kuyruğu!İngiltere'de ortaya çıkan ve daha sonra Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'da da görülen koronavirüsün mutasyon nedeniyle ülkeyle ulaşım durdurdu. Fransa'nın İngiltere ile olan sınırları kapatma kararının ardından otoyollarda kilometrelerce TIR kuyrukları oluştu.
22.12.2020Dünya
Yılbaşı ile ilgili kritik uyarı! 4 gün boyunca...
Yılbaşı ile ilgili kritik uyarı! 4 gün boyunca...Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan, yılbaşı sürecinde 4 günlük kısıtlama olacağını hatırlatarak, "Burada önerim lütfen küçük aile formatında yılbaşımızı kutlayalım. Büyük mekanlara girmeyelim. Evlerde bile olunsa kalabalık yapmayalım. Yoksa sonuçları çok kötü olur" dedi.
20.12.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan alçak karikatüre sert tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan alçak karikatüre sert tepkiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan, Fransız Charlie Hebdo dergisinin çirkin karikatürüne de "Maalesef islam ve müslüman düşmanlığının, Efendimizle ilgili saldırıların edep ve ahlaktan yoksun karikatürlerin şimdi de şahsımı hedef aldığını duydum. Ben karikatüre bakmadım." diye konuştu.
28.10.2020Siyaset
ABD, 12 ile yönelik uyarı  notunu kaldırdı
ABD, 12 ile yönelik uyarı notunu kaldırdıABD Dışişleri Bakanlığı, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaptığı Türkiye'ye seyahat uyarısını 3'üncü seviyede tutarken, daha önce terör olayları nedeniyle 12 il için yayımladığı "seyahatinizi gözden geçirin" uyarısını kaldırdı.
26.08.2020Dünya
ABD, 4. seviye global seyahat uyarısını  kaldırdı
ABD, 4. seviye global seyahat uyarısını kaldırdıABD Dışişleri Bakanlığı, mart ayında ilan ettiği ve vatandaşlarına uluslararası seyahat yapmama çağrısını içeren 4. seviye global seyahat uyarısını kaldırdı.
6.08.2020Dünya
Talep arttı! Alman turistler güvenli tatil için Türkiye'ye geliyor
Talep arttı! Alman turistler güvenli tatil için Türkiye'ye geliyorAlmanya’nın en çok turist gönderdiği ülkelerden Türkiye, ‘güvenli tatil’ ile tüm turistlere hazır. Almanya’dan turist getiren tur operatörleri artan sayıda talep olduğunu belirtiyor.
6.08.2020Ekonomi
Almanya seyahat kısıtlaması ne zaman bitiyor? Almanya seyahat yasağı ne zaman kalkacak?
Almanya seyahat kısıtlaması ne zaman bitiyor? Almanya seyahat yasağı ne zaman kalkacak?Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Josef Maas ile ortak basın toplantısı düzenledi. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını yönelik, "Seyahat kısıtlamalarının kaldırılması açısından önemli bir adım atıldı. Bir liste hazırlandı. Başka adımlar da atılacak" dedi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Gemilerimizin (Fransız gemilerine) kilit attığı iddiası doğru değildir. Fransa'nın bizden özür dilemesi gerekir" ifadelerini kullandı. Peki, Almanya Türkiye seyahat kısıtlaması ne zaman kalkacak?
2.07.2020Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Fransa bizden özür dilemelidir
Bakan Çavuşoğlu: Fransa bizden özür dilemelidirDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Almanya'nın başkenti Berlin'de Alman mevkidaşı Heiko Maas ile görüştü. Bakan Çavuşoğlu, "Almanya'nın seyahat uyarısını gözden geçirmesi gerekiyor. Alman dostlarımız da Türkiye'ye tatile gelmek istiyor. Almanya turizm sektörü için de çok önemli. Gemilerimizin Fransız gemilerine kilit attığı iddiası doğru değildir. Fransa'nın bizden özür dilemesi gerekir." ifadelerini kullandı.
2.07.2020Siyaset
Avusturya, Batı Balkan ülkelerine seyahat uyarısını en yüksek seviyeye  çıkardı
Avusturya, Batı Balkan ülkelerine seyahat uyarısını en yüksek seviyeye çıkardıAvusturya, yeni tip corona virüs (Kovid-19) vaka sayılarının Batı Balkan ülkelerinde yeniden artış göstermesi üzerine seyahat uyarısını en yüksek seviyeye çıkardı.
1.07.2020Dünya
Almanya Dışişleri Bakanı Maas: "Türkiye ile yakın diyalog  içindeyiz"
Almanya Dışişleri Bakanı Maas: "Türkiye ile yakın diyalog içindeyiz"Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, seyahat uyarısının kaldırılıp kaldırılmaması konusunda Türk hükümeti ve ilgili makamlarla yakın diyalog içinde olduklarını söyledi.
11.06.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Seyahat Uyarısı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki seyahat uyarısı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.