Pilot

Pilot

Son dakika pilot haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan pilot ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını pilot haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Pilot

haberleri sayfasında son dakika yaşanan pilot gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.671 pilot haberi bulunmuştur. Tüm pilot haberleri aşağıda listelenmiştir.
Aksaray'da eğitim uçağı düştü! Vali Aydoğdu'dan ilk açıklama geldi
Aksaray'da eğitim uçağı düştü! Vali Aydoğdu'dan ilk açıklama geldiNevşehir'den kalkan eğitim uçağının Aksaray'ın Ortaköy ilçesinin Kirli Köyü yakınlarında boş araziye düştüğü, kazadan 2 pilotun yara almadan kurtulduğu bildirildi.
7.06.2023Gündem
SMA ve Diş hekimliği uygulaması! Bakan Koca: Yakında uygulamaya geçecek
SMA ve Diş hekimliği uygulaması! Bakan Koca: Yakında uygulamaya geçecekSağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Bilim Kurulu’nun gen terapisini kimlere uygulanabileceğini belirlediğini ifade ederek, “Hangi hasta grubunda kullanılabileceğini tespit etti. Etkili olduğu bir hasta grubu var. Uygulanmak üzere planımızı yaptık. Yakında uygulamaya geçecek” dedi. Bakan Koca ayrıca, İstanbul’da nadir hastalıkların tedavisi için yeni bir hastanenin kurulduğunu da açıkladı.
7.06.2023Gündem
Apex Nedir, Ne İşe Yarar? Virajda Apex Ne İşe Yarar?
Apex Nedir, Ne İşe Yarar? Virajda Apex Ne İşe Yarar?Apex, virajlarda yapılan profesyonel dönüş sistemine verilen addır. Bu dönüş biçimi yarış pilotlarına hız kazandırmak için tasarlanmıştır. Pilotlar için en mükemmel dönüş yapacakları rotanın belirlenmesi ve bu doğrultuda ilerlemeleri sonucu kazandıkları avantajın apex sayesinde olduğu bilinmektedir.
3.06.2023Gündem
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan British Airways ile Londra uçuşları başladı
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan British Airways ile Londra uçuşları başladı51 ülkede 154 noktayı İstanbul’a bağlayan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan, Londra Heathrow Havalimanı’na uçuşlar dün başladı. Sabiha Gökçen anısına, ilk seferin tüm uçuş ekibi kadınlardan oluştu. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı CEO'su Berk Albayrak bu iş birliğinden çok memnun olduklarını belirterek “British Airways gibi güçlü, bölgesel ve küresel havayollarının havalimanımıza gelmesini memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.
2.06.2023Ekonomi
MIXX Awards Europe’tan Türkiye’ye 5 ödül
MIXX Awards Europe’tan Türkiye’ye 5 ödülDünyanın en büyük dijital pazarlama ve reklamcılık sektör derneği olan Interactive Advertising Bureau (IAB)’nin Avrupa bölgesel kuruluşu IAB Europe tarafından düzenlenen MIXX Awards Europe 2023'te en başarılı dijital reklamlar ödüllerini aldı.
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posteri asıldı
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posteri asıldıCumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından bir araya gelen grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astı.
29.05.2023Gündem
Türk Hava Yolları ile TUSAŞ arasında 20 uçaklık anlaşma yapıldı
Türk Hava Yolları ile TUSAŞ arasında 20 uçaklık anlaşma yapıldıTürk Hava Yolları'nın yüzde 100 iştiraki Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim ve Havalimanı İşletme A.Ş. (TAFA- Turkish Airlines Flight Academy) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) arasında 20 adet tek motorlu pilot eğitim uçağı için anlaşma imzalandı.
23.05.2023Gündem
Yapı denetimine ‘iki yaka’ formülü! Pilot il İstanbul, ayrı havuzlar oluşturulacak
Yapı denetimine ‘iki yaka’ formülü! Pilot il İstanbul, ayrı havuzlar oluşturulacakYapı denetim sisteminin etkin şekilde yürütülmesi için yeni düzenlemeye gidiliyor. Denetim için atanan firma ile şantiyelerin birbirine uzak kalması aksaklıklara neden oluyordu. Bu yönde gelen talepleri değerlendirdiklerini belirten Bakan Murat Kurum, “İstanbul özelinde pilot uygulama gerçekleştiriyoruz. Anadolu ve Avrupa yakası olarak iki ayrı havuz oluşacak. Anadolu yakasındaki yapı denetim firmaları Anadolu yakasına, Avrupa yakasındaki yapı denetim firmaları da Avrupa yakasında hizmet verecek” dedi.
19.05.2023Ekonomi
3 çocuk, 1 bebek düşen uçaktan sağ kurtuldu
3 çocuk, 1 bebek düşen uçaktan sağ kurtuldu1 Mayıs'ta Kolombiya'daki Amazon yağmur ormanlarına düşen küçük uçağın enkazı günlerdir aranıyordu. İçin 11 aylık bebek ve 3 çocuğun da bulunduğu uçağa dair tüm ümitler tükenmişken, yetkililerden gelen haber tüm dünyada yankılandı.
18.05.2023Gündem
Bakan Kurum, Yarısı Bizden kampanyasına başvuran kişi sayısını açıkladı
Bakan Kurum, Yarısı Bizden kampanyasına başvuran kişi sayısını açıkladıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Yarısı Bizden” kampanyamıza 162 bin başvuru oldu ve toplamda 728 bin bağımsız bölümü içeren bir başvuru sayısı söz konusu. 31 Mayıs itibariyle anlaşan vatandaşlarımıza projesi çizilen yerlerde de hızlı bir şekilde inşaat sürecini TOKİ Başkanlığımızla birlikte yürütüyor olacağız.” dedi.
17.05.2023Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı: Yapı denetim sistemi düzenlemesinde pilot il İstanbul
Bakan Kurum açıkladı: Yapı denetim sistemi düzenlemesinde pilot il İstanbulYapı denetim sisteminin etkin şekilde yürütülmesi için yeni bir düzenlemeyi hayata geçireceklerini açıklayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Sahadan gelen talepler doğrultusunda yapı denetim sisteminde önemli bir düzenlemeye gidiyoruz. İlk pilot bölgeyi İstanbul olarak seçtik. İstanbul’u Anadolu ve Avrupa Yakası olmak üzere iki bölgeye ayırıyoruz. Uygulamamızı önümüzdeki hafta itibariyle hayata geçiriyoruz” dedi.
17.05.2023Gündem
Petrol keşfinin fiyatlara katkısı olacak mı? Bakan Dönmez'den açıklama
Petrol keşfinin fiyatlara katkısı olacak mı? Bakan Dönmez'den açıklamaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CNN Türk canlı yayınında 'Gabar petrolünün fiyatlara katkısı olur mu?' sorusuna cevap verdi.
12.05.2023Ekonomi
Türkiye'de ilk defa bu büyüklükte silah sistemleri geliştirildi! Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na “Boran Obüsü”
Türkiye'de ilk defa bu büyüklükte silah sistemleri geliştirildi! Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na “Boran Obüsü”Makine ve Kimya Endüstrisi AŞ tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen ve pilot test eğitimlerini aşamasını başarıyla tamamlayan“105 mm Boran Obüsü" Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın envanterine girdi. Makine Kimya Endüstrisi (MKE) Genel Müdürü İlhami Keleş, "Boran Obüsümüz klasik tip ve eski nesil sistemlerinin yerini alarak ordumuza büyük bir hareket yeteneği ve etkili ateş desteği sağlayacak.5 adet mürettebat ile hedefe dakikada 6 atım yapabilmektedir" dedi.
Asgari ücrete zam açıklaması! Bakan Bilgin: 500 doların altında olmamalı
Asgari ücrete zam açıklaması! Bakan Bilgin: 500 doların altında olmamalıAsgari ücret, emeklilik, maaş zamları ve gündeme ilişkin önemli konularla ilgili CNN Türk canlı yayında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Dolar bazında baktığımızda ilk defa AK Parti döneminde en üst düzeye çıktı. Ben görevim gereği bunları sayın cumhurbaşkanımıza götürdüğümde anlattığımda kabul etti. Asgari ücret 500 doların altında olmamalı." dedi
KADEM'den 14 Mayıs açıklaması: Kazanımlarımızı sandıkta çoğaltacağız
KADEM'den 14 Mayıs açıklaması: Kazanımlarımızı sandıkta çoğaltacağızKADEM'den 14 Mayıs seçimleriyle ilgili yapılan açıklamada, "Geçmişe değil geleceğe bakmak, kayıp yıllarımızı telafi etmek, kazanımlarımızı korumak ve daha da ileri götürmek için sandığa gidiyoruz." denildi.
10.05.2023Gündem
Motokuryeler için yeni karar! Bakanlık duyurdu, yasal düzenleme geliyor
Motokuryeler için yeni karar! Bakanlık duyurdu, yasal düzenleme geliyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, motokuryeler için yasal bir düzenlemeye gidiyor. Pandemi süreci ve sonrasında önemi ortaya çıkan motokurye hizmetini yerine getiren kuryelere ait araçlar için parklanma ve dinlenme alanları oluşturulması için Bakanlıkça, Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği'nde değişiklik yapılıyor.
5.05.2023Ekonomi
Uzaya çıkacak ilk Türk Alper Gezeravcı oldu! Annesi oğlunun hayalini açıkladı
Uzaya çıkacak ilk Türk Alper Gezeravcı oldu! Annesi oğlunun hayalini açıkladıTürkiye'nin uzaya göndereceği ilk astronot olan, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli F-16 pilotu Alper Gezeravcı'nın (43) annesi Sıddıka Gezeravcı, (63) "Sağ salim gidip gelsin. Daha 6 yaşında anneannesine, 'Büyüyünce uçak şoförü olacağım' derdi. Küçüklüğünden beri pilotluk hayali vardı" dedi.
4.05.2023Yaşam
Gökyüzünün 3 hayaleti: Kaan, Anka-3, Kızılelma
Gökyüzünün 3 hayaleti: Kaan, Anka-3, Kızılelma2028’den itibaren sadece Türk Hava Kuvvetleri’nin envanterinde yer alacak milli muharip uçak Kaan, göreve insansız savaş uçakları Anka-3 ve Kızılelma ile kol halinde çıkacak. Kaan, 16 bin 764 metre yükseklik ile saatte 2 bin 200 kilometre hıza çıkabilecek.
3.05.2023Gündem
Milli Muharip Uçak dış basında böyle yankılandı: Büyük bir güç gösterisi
Milli Muharip Uçak dış basında böyle yankılandı: Büyük bir güç gösterisiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Muharip Uçağın adının KAAN olduğunu açıkladı. Erdoğan'ın açıklamaları dünya basınında geniş yer bulurken düzenlenen tören için 'büyük bir güç gösterisi' yorumu yapıldı.
2.05.2023Gündem
İlk yerli savaş uçağının adı belli oldu! Erdoğan: İsim babası Devlet Bey'dir
İlk yerli savaş uçağının adı belli oldu! Erdoğan: İsim babası Devlet Bey'dirCumhurbaşkanı Erdoğan, İstikbalin Yüzyılı Tanıtım programında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Muharip Uçak'ın (MMU) adını "KAAN" olarak açıkladı. 'KAAN'ın ismini Devlet Bahçeli'nin koyduğunu ifade eden Erdoğan, "Suyun öte tarafındakileri rahatsız etmeye KAAN ve Hürjet yeter" dedi. Erdoğan, ANKA-3 muharip insansız savaş uçağının önümüzdeki günlerde ilk uçuşunu yapacağını söyledi.
1.05.2023Gündem
TEKNOFEST neden erkene alındı? Bakan Yardımcısı Fatih Kacır merak edilen soruya cevap verdi
TEKNOFEST neden erkene alındı? Bakan Yardımcısı Fatih Kacır merak edilen soruya cevap verdiTEKNOFEST, beşinci gününde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda devam ediyor. Peki TEKNOFEST bu yıl neden erkene alındı? İşte detaylar...
1.05.2023Gündem
Denizdeki en zorlu yolculuğu 234 günde tamamladı
Denizdeki en zorlu yolculuğu 234 günde tamamladıGüney Afrikalı yelkenci Kirsten Neuschäfer, Altın Küre Yarışı'nı (Golden Globe Race) kazanan ilk kadın olmayı başardı. Dünyanın çevresini otomatik pilot kullanmadan dolaşan Neuschäfer, hepsi erkek olan diğer 15 yarışmacıyı geride bıraktı. Yarışmayı 12 sporcu farklı noktalarda tamamlayamadan bırakmak zorunda kalırken Neuschäfer, en yakın rakibine 1 gün süreyle fark attı. Başarılı sporcu, yarışmayı 234 günde tamamladı.
30.04.2023Dünya
Jandarma envanterine yeni katılan 'Cayrokopter' ilk kez TEKNOFEST'te sergilendi
Jandarma envanterine yeni katılan 'Cayrokopter' ilk kez TEKNOFEST'te sergilendiJandarma Genel Komutanlığı, envanterine yeni katılan hava aracı "Cayrokopter" ilk kez TEKNOFEST 2023'te sergilendi. Cayrokopter'in maliyetinin oldukça düşük olduğunu söyleyen Jandarma Pilot Üsteğmen Batuhan Yavuz, "Uçulan irtifa ve sıcaklık değerlerine bağlı olarak 4 ila 6 saat arasında havada kalabilmektedir. Havadan trafik denetimi, havadan asayiş denetimi, göçmen kaçakçılığı ile mücadele, doğal afetlerde hayatın normale döndürülmesi çalışmalarında, yasadışı ekim alanlarının tespit edilmesi gibi görevlerde kullanılacaktır. Envanterimizde 3 adet Cayrokopter bulunmakta olup, ilerleyen dönemde sayının 8 adede çıkarılması planlanmaktadır" dedi.
Tuva Cihangir Atasever kimdir, kaç yaşında, nereli? Yedek uzay yolcusu Tuva Cihangir Atasever'in mesleği ne?
Tuva Cihangir Atasever kimdir, kaç yaşında, nereli? Yedek uzay yolcusu Tuva Cihangir Atasever'in mesleği ne?Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ilk uzay yolcularını açıkladı. Hava Pilot Alper Gezeravcı ve Tuva Cihangir Atasever uzaya çıkacak ilk Türk olacaklar.  İlk uzay yolcusu Alper Gezer olarak belirlenirken yedek isim ise Tuva Cihangir Atasever olarak belirlendi.  Peki, Tuva Cihangir Atasever kimdir, kaç yaşında, nereli, görevi ne?
29.04.2023Gündem
THY Yönetim Kurulu Başkanı Bolat CNN TÜRK'te açıkladı! Yeni personel alımı olacak mı?
THY Yönetim Kurulu Başkanı Bolat CNN TÜRK'te açıkladı! Yeni personel alımı olacak mı? Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bolat, "Pilot alım programı devam ediyor. Başka alanlara da alıyoruz. Deprem bölgesine pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Özellikle son sınıfta olan arkadaşlarımız Take Off programımıza başvursunlar, her yıl 300 öğrenci alıyoruz. Web sitemizi takip etsinler" dedi.
29.04.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Pilot ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki pilot haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.