Müzayede

Müzayede

Son dakika müzayede haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan müzayede ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını müzayede haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Müzayede

haberleri sayfasında son dakika yaşanan müzayede gelişmeleri de dahil olmak üzere 742 müzayede haberi bulunmuştur. Tüm müzayede haberleri aşağıda listelenmiştir.
Atıktan Sanat’a projesi çocuklara umut olacak
Atıktan Sanat’a projesi çocuklara umut olacakİstanbul Havalimanı’nın yürüttüğü Artwist Artıktan Sanata projesinde hayat bulan eserler sahiplerini buldu. Emine Erdoğan’ın da son dokunuşlarını yaptığı eserlerden elde edilen 1 milyon 20 bin lira çocuklar için KAÇUV, TESYEV ve ENEV’e bağışlanacak.
21.01.2022Gündem
İngiltere'de Osmanlı padişahlarına ait tablolar 1 milyon 346 bine sterline alıcı buldu
İngiltere'de Osmanlı padişahlarına ait tablolar 1 milyon 346 bine sterline alıcı bulduİskoçya'da nesillerdir aynı ailede olan bir evin çatı katında bulunan beş Osmanlı padişahına ait yağlı boya tablolar, beklenenin çok üzerinde, 1 milyon 346 bin sterline (24.5 milyon TL) alıcı buldu.
20.01.2022Dünya
Osmanlı padişahlarının resmedildiği 6 tablo, açık arttırmaya çıkartıldı
Osmanlı padişahlarının resmedildiği 6 tablo, açık arttırmaya çıkartıldıMüzayede evi Sotheby’s, aralarında Osmanlı padişahları ve Timur İmparatorluğu’nun kurucusu Timur’un bulunduğu 17. yüzyıl porteleri açık arttırmaya çıkartıldı. Müzayede evi, 20 Ocak’ta satılacak portrelerin Giovio Serisi’ndeki tablolara dayanarak yapıldığını belirtti.
13.01.2022Dünya
Ünlü iş adamının çalıntı tarihi eserlerine iade kararı!
Ünlü iş adamının çalıntı tarihi eserlerine iade kararı!Kültür ve Turizm Bakanlığı Kaçakçılıkla Mücadele Daire Başkanlığı'nın 2 yıl süren çalışması sonucu, dünyanın en büyük antik sanat eseri koleksiyoncularından Michael Steinhardt'a ait, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 11 ayrı ülkeden çalındığı tespit edilen toplam 70 milyon dolar değerinde 180 kültür varlığına ABD’de Manhattan Bölge Savcılığı tarafından el konuldu. Kaçak kazılara ilişkin binlerce doküman incelenerek Anadolu kökenli olduğu saptanan eserlerden 14'ü, 2022'nin ilk çeyreğinde Türkiye'ye iade edilecek.
7.12.2021Yaşam
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Ermenistan'a tepki: Azerbaycan yalnız değildir
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Ermenistan'a tepki: Azerbaycan yalnız değildirDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan'ın ateşkes ihlali ile ilgili "Türkiye, can Azerbaycan'ı yalnız bırakmaycaktır" dedi. Çavuşoğlu, Ermenistan'ın yaptıklarının terör saldırısı olduğunu söyledi.
17.11.2021Gündem
Frida Kahlo’nun son otoportresi rekor fiyata satıldı!
Frida Kahlo’nun son otoportresi rekor fiyata satıldı!Meksikalı sanatçı Frida Kahlo’nun en son yaptığı otoportresi, ABD’nin New York kentinde düzenlenen açık artırmada 34,9 milyon dolara satıldı. Sotheby’dan yapılan açıklamada, Kahlo’nun daha önce 8 milyon dolara satılan eserinin ardından, 1949’da yaptığı bu eserin, 34,9 milyon dolar satışla rekor kırdığı ifade edildi.
17.11.2021Dünya
Bugün borsa açık mı? Borsa bugün kaçta kapanıyor, borsa bugün kaça kadar açık 28 Ekim?
Bugün borsa açık mı? Borsa bugün kaçta kapanıyor, borsa bugün kaça kadar açık 28 Ekim?28 Ekim borsa açık mı, borsa bugün kaça kadar açık? 29 Ekim arifesi nedeniyle kamu kurumların bugün öğleden sonra tatil olması borsanın bugün işlem yapıp yapılmayacağının sorgulanmasına neden oldu. Peki, bugün borsa açık mı? Borsa bugün kaçta kapanıyor?
28.10.2021Gündem
Yıllarca otelde sergilenen Picasso tabloları 100 milyon dolara satıldı!
Yıllarca otelde sergilenen Picasso tabloları 100 milyon dolara satıldı!Las Vegas'ın en tanınmış otellerinden biri olan Bellagio'da yıllarca sergilenen Picasso tabloları açık artırmada 100 milyon dolardan da yüksek bir rakama alıcı buldu.
24.10.2021Kültür Sanat
Ev sahibi olmak isteyenlere müjde! TOKİ duyurdu, ayda 1683 TL taksitle...
Ev sahibi olmak isteyenlere müjde! TOKİ duyurdu, ayda 1683 TL taksitle...Ev sahibi olmak isteyenlere müjde! Kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Taksitler 1683 TL'den başlıyor. TOKİ'den açıklama geldi. Yüzde 40 peşinat, 120 ay vadeli ödeme planıyla fırsat duyuruldu. Ev sahibi olmak isteyen alıcılar 134 bin 705 TL peşinat ödeyecek. Taksit ödemeleri ise bin 683 TL'den (KDV hariç) başlıyor. İzmir Yenitepe'deki 141 konut için 2 Kasım tarihinde açık artırma yapılacak. Açık artırmaya internetten de katılım sağlanabilecek. Başvuru yapacak vatandaşlar, gerekli işlemleri Türkiye Halk Bankası aracılığıyla gerçekleştirecek.
22.10.2021Ekonomi
Türkiye harekete geçti! İngiltere'de satışı durduruldu
Türkiye harekete geçti! İngiltere'de satışı durdurulduİngiltere'nin başkenti Londra'da bugün müzayedede satışa çıkarılacağı duyurulan, Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet Han'ın tuğrası bulunan Zağanos Paşa Vakfı'nın vakfiyesi, Türkiye'nin girişimleriyle satıştan çekildi.
21.10.2021Gündem
Banksy'nin parçalanan eseri 18,5 milyon  sterline satıldı
Banksy'nin parçalanan eseri 18,5 milyon sterline satıldıİngiliz sokak sanatçısı Banksy'nin 2018'de satıldıktan sonra parçalanan "Kırmızı Balonlu Kız" adlı eseri, 18,5 milyon sterline alıcı buldu.
14.10.2021Dünya
Fatih'in Fermanı satışa çıkıyor! Değeri dudak uçuklattı
Fatih'in Fermanı satışa çıkıyor! Değeri dudak uçuklattıOsmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmed Han tarafından Vezir-i Azam Zağanos Paşa’nın imaretleri için verdiği Hicri 866 tarihli (1462) ferman, İngiltere’nin başkenti Londra’da müzayedeye çıkıyor. “Exceptional Islamic Ottoman & Indian Art Sale” adlı müzayede, 21 Ekim’de Londra’da yapılacak. Fatih Sultan Mehmed Han’a ait tuğralı olağanüstü eser olan fermanın satışı merakla bekleniyor.
12.10.2021Dünya
TOKİ'den 19 ilde satış! 444 arsa açık artırmayla satılacak!
TOKİ'den 19 ilde satış! 444 arsa açık artırmayla satılacak!Çevre ve Şehircilik Bakanlığı duyurdu! Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 19 ildeki 444 arsayı açık artırmayla satacak. Satış Emlak Müzeyede sitesi üzerinden yapılacak. Peki, TOKİ açık artırma ne zaman? TOKİ arsa satış teklifi nereden verilecek? Emlak müzayede teklif ekranı!
29.09.2021Ekonomi
Elvis Presley’e ait saç rekor fiyata satıldı
Elvis Presley’e ait saç rekor fiyata satıldıABD’nin California eyaletinde Elvis Presley’e ait bir kavanoz saçın, açık arttırma ile 605 bin TL’ye (72,500 dolar) satıldığı ortaya çıktı. Presley’in sahnede giydiği tulum ve pelerin de dudak uçuklatan fiyattan alıcı buldu.
7.09.2021Dünya
Visa'dan flaş karar! 150 bin dolar...
Visa'dan flaş karar! 150 bin dolar...Ödeme teknolojisi devi Visa bugün yaptığı açıklamada bir CryptoPunk satın alarak NFT dünyasına girdiğini duyurdu.
24.08.2021Ekonomi
Ucuz ev! Yüzde 40 peşinat, 120 ay vade...
Ucuz ev! Yüzde 40 peşinat, 120 ay vade...Ev almak isteyenler için fırsat! Başvurular 25 Ağustos'ta yapılıyor. Yüzde 40 peşin kalanı 120 vadeli olarak ödenebiliyor. TOKİ, İzmir'de 285 konutu açık artıma ile satışa sundu. İşte detaylar...
23.08.2021Ekonomi
Atatürk'e ait olduğu öne sürülen baston kayıtlarda çıkmadı
Atatürk'e ait olduğu öne sürülen baston kayıtlarda çıkmadıMustafa Kemal Atatürk'e ait olduğu belirtilerek satışa sunulacağı açıklanan baston kayıtlarda çıkmadı. Kültür ve Turizm Bakanlığı inceleme başlatırken müzayedeyi düzenleyecek şirket, bastonun Atatürk'e ait olduğu yönündeki ifadeleri internet sitesindeki duyurudan kaldırdı.
13.08.2021Gündem
"Anadolu Operasyonu"nda gözaltı sayısı 82'ye çıktı
"Anadolu Operasyonu"nda gözaltı sayısı 82'ye çıktıCumhuriyet tarihinin "suçtan elde edilen gelire" yönelik ilk tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda, haklarında gözaltı kararı verilen 93 şüpheliden 82'si yakalandı.
12.08.2021Gündem
Abdulsamet operasyonu! Eşi benzeri görülmemiş kaçakçılık şebekesi...
Abdulsamet operasyonu! Eşi benzeri görülmemiş kaçakçılık şebekesi...29 ile eşzamanlı operasyonlar ‘Anadolu’ isimli operasyon düzenlendi. Türkiye’deki tarihi eserleri yasadışı yollardan yurtdışına çıkarıp, Avrupa ve ABD’nin önemli müzayede evlerinde satılmasını sağlayan çete elebaşının görevinden ihraç edilen eski edebiyat öğretmeni Abdulsamet Kavran olduğu tespit edildi. Müzayede evlerinden örgütün banka hesaplarına 26 milyon lira gönderildiği de belirlendi. 29 ilde eşzamanlı yapılan operasyonlarda 78 kişi gözaltına alındı.
11.08.2021Gündem
'Cumhuriyet tarihinin suçtan elde edilen gelire yönelik ilk tarihi eser kaçakçılığı' operasyonu 30 ilde başlatıldı
'Cumhuriyet tarihinin suçtan elde edilen gelire yönelik ilk tarihi eser kaçakçılığı' operasyonu 30 ilde başlatıldı"Cumhuriyet tarihinin suçtan elde edilen gelire yönelik ilk tarihi eser kaçakçılığı" operasyonu 30 ilde başlatıldı, hakkında gözaltı kararı verilen 92 şüpheliden 76'sı yakalandı.
10.08.2021Gündem
KİPTAŞ 5. Gayrimenkul Müzayedesi başlıyor! İşte satılık arsaların fiyatı!
KİPTAŞ 5. Gayrimenkul Müzayedesi başlıyor! İşte satılık arsaların fiyatı!KİPTAŞ, İstanbul’da muhtelif bölgelerde bulunan 26 dükkan ve 6 arsa ile İGDAŞ’a ait taşınmazları “5. Gayrimenkul Müzayedesi”nde açık artırma yöntemi ile satışa sunuyor. Müzayede KİPTAŞ Genel Müdürlüğü’nde Konferans Salonu’nda yapılacak. Katılımcılar ayrıca, KİPTAŞ internet sitesi üzerinden de canlı yayınlanacak açık artırmaya teklif verebilecek. Peki, KİPTAŞ müzayede ne zaman? KİPTAŞ müzayede katılım şartları ne? KİPTAŞ müzayede arsa fiyatları ne? İşte KİPTAŞ 5. Gayrimenkul Müzayedesi detayları...
22.06.2021Ekonomi
AK Parti'li Çelik: Sanat ve kültür varlıklarımızın çalınması büyük suç
AK Parti'li Çelik: Sanat ve kültür varlıklarımızın çalınması büyük suçAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) gündeme getirdiği, Adana Ulu Camii'nden 19 yıl önce çalınan çinilerin Hollanda'da bulunup, Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili, "Sanat ve kültür varlıklarımızın çalınması çok büyük bir suç ve ahlaksızlıktır" dedi.
10.06.2021Gündem
Hacı Bektaş-ı Veli'nin portesi Hollanda'da satıldı: Alıcı Türkiye'den çıktı
Hacı Bektaş-ı Veli'nin portesi Hollanda'da satıldı: Alıcı Türkiye'den çıktıTürk ve Arap Dünyası Araştırma Merkezi (SOTA) Başkanı Mehmet Tütüncü’ye ait Hacı Bektaş-ı Veli ve Sarı Saltuk’un resmedildiği 371 yıllık portre, Hollanda’da satıldı. Tütüncü, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, portrenin Türkiye’den satın alındığını belirtti.
8.06.2021Dünya
35 ili kapsıyor! Resmen duyuruldu, 16 Haziran'da...
35 ili kapsıyor! Resmen duyuruldu, 16 Haziran'da...35 ili ilgilendiren flaş açıklama! Tarih belli oldu. Detaylar paylaşıldı. 16 Haziran'da başlıyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin başvuru yapması gerekiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, 35 ilde 149 konut ile 21 ilde 111 iş yerini 16-17 Haziran'da açık artırma yöntemiyle satışa sunacak.
1.06.2021Ekonomi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan satılık arsa! 8 ildeki 181 arsanın satışı yapılacak!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan satılık arsa! 8 ildeki 181 arsanın satışı yapılacak!Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan arsa satışı! 8 ildeki 181 arsa satışa sunulacak. Arsaların satışı için arsa müzayedesi düzenlenecek. Arsa müzayedesi 3 Haziran'da Ankara ve Hakkari'de yapılacak. Alıcılar, arsalara yüzde 25'i peşin ve kalan tutarı 24 ay vade imkanıyla sahip olabilecek. Elde edilecek gelirin tamamı kentsel dönüşüme kaynak oluşturacak.
24.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

TOKİsanattarihi esertoki evleritoki açık artırma

Müzayede ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki müzayede haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.