Müfredat

Müfredat

Son dakika müfredat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan müfredat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını müfredat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Müfredat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan müfredat gelişmeleri de dahil olmak üzere 691 müfredat haberi bulunmuştur. Tüm müfredat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Özer, New York'ta 'Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi'ne katılacak
Bakan Özer, New York'ta 'Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi'ne katılacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Birleşmiş Milletler (BM) 77'nci Genel Kurulu yüksek düzeyli toplantıları kapsamında, New York'ta düzenlenecek 'Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi'ne katılacak.
16.09.2022Eğitim
İkinci öğretim KYK yurdunda kalabilir mi? İkinci öğretim KYK yurt başvurusu yapabilir mi, KYK yurtlarına yerleşebiliyor mu?
İkinci öğretim KYK yurdunda kalabilir mi? İkinci öğretim KYK yurt başvurusu yapabilir mi, KYK yurtlarına yerleşebiliyor mu?İkinci öğretim KYK yurdunda kalabilir mi, KYK yurtlarına yerleşebiliyor mu? KYK yurt başvurularının açıklanmasının ardından yurtlara yönelik araştırmalar da hızlandı. İkinci öğretim öğrencileri ise kendilerine yurt çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. Peki, İkinci öğretim öğrencileri KYK yurtlarına yerleşebiliyor mu?
24.08.2022Eğitim
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladı
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ürünü ihraç ettiğimiz ülke sayısı 170'i geçti. Savunma sanayiinde ihraç edilen ürün çeşidi 230'u aşmış durumda. Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladılar" dedi.
9.08.2022Ekonomi
MEB'den flaş karar! Resmen değişiyor, artık derslerde...
MEB'den flaş karar! Resmen değişiyor, artık derslerde...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika açıkladı. Resmen harekete geçildi. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Müfredata yeni ders ekleniyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ilk kez duyurdu. Bakan Özer müfredata yeni eklenecek ders ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bunu ilk defa açıklıyorum. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var. Önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere." dedi. Öte yandan MEB 2022-2023 eğitim takvimi ve okulların ne zaman açılacağı belli oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
6.08.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu! Müfredata yeni ders ekleniyor, Bakan Özer ilk defa açıkladı...
MEB resmen duyurdu! Müfredata yeni ders ekleniyor, Bakan Özer ilk defa açıkladı...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen açıkladı. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ilk duyurdu. Hazırlıkları tamamlanmak üzere olduğu belirtildi. Müfredata yeni ders ekleniyor. Bakan Özer müfredata yeni eklenecek ders ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bunu ilk defa açıklıyorum. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var. Önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere." dedi. İşte o açıklama...
5.08.2022Eğitim
YKS tercih hakkı 24 mü, en az ve en çok kaç tercih yapabiliyorsun? Üniversitede kaç tercih hakkı var?
YKS tercih hakkı 24 mü, en az ve en çok kaç tercih yapabiliyorsun? Üniversitede kaç tercih hakkı var?YKS en az kaç tercih hakkı var? ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabından merakla beklenen 2022 YKS sonuçlarının açıklandığını duyurdu. 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde üç oturumda yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarına adaylar sonuc.osym.gov.tr adresinden ulaşabiliyor. Peki, Üniversite tercih hakkı kaç tane 2022?
19.07.2022Eğitim
Geleceğin habercileri burada yetişecek
Geleceğin habercileri burada yetişecekTürkiye’nin ilk ve tek medya lisesi Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni eğitim-öğretim yılına hazır. Demirören Medya Center bünyesinde açılan okulda öğrenciler ‘geleneksel’ ve ‘yeni’ medyayı sektörün en başarılı ve tanınmış profesyonellerinden, yerinde öğrenecek. LGS’de bu devlet okulunu seçen öğrencileri neler beklediğini okul müdürü Atila Ertoğan anlattı: “Okulumuzu tercih eden öğrenciler ilk günden medya tecrübesi kazanmaya başlayacak. Demirören Medya Center’ın içinde, Hürriyet, Milliyet, DHA, Kanal D, CNN Türk gibi kuruluşlarla yan yanayız. Öğrencilerimiz sınıftan çıkıp stüdyoya girecek ya da gazeteci abla-abilerinin yanına geçecek.”
3.07.2022Eğitim
Fatih Erbakan: Bu topraklarda LGBT sapkınlığına geçit vermeyeceğiz
Fatih Erbakan: Bu topraklarda LGBT sapkınlığına geçit vermeyeceğizYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Aile toplumun sigortasıdır. LGBT sapkınlığı dış güçler eliyle toplumumuzun dibine bir dinamit olarak yerleştirilmek isteniyor. Cinsiyetsiz ailesiz bir toplum isteniyor. Bu LGBT sapkınlığına bu topraklarda geçit vermeyeceğimizi bununla mücadele edeceğimizi bütün Türkiye’ye ilan ediyoruz” dedi.
27.06.2022Siyaset
YKS OBP hesaplama! 2022 YKS TYT Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) puan hesaplama nasıl yapılır, YKS’de OBP nedir?
YKS OBP hesaplama! 2022 YKS TYT Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) puan hesaplama nasıl yapılır, YKS’de OBP nedir?YKS OBP hesaplama nasıl yapılır? YKS'nin ilk oturumu TYT bugün yapıldı. Yarın da AYT ve YDT oturumları gerçekleşecek. YKS süreci devam ederken puan hesaplama işlemleri ile ilgili aramalar da arttı. OBP de merak edilen konular arasındaki yerini aldı. Peki, YKS OBP puan hesaplama nasıl yapılır?
18.06.2022Eğitim
YKS puan hesaplama 2022! TYT YKS puan hesaplama nasıl yapılır? TYT puan sıralama hesaplama 2022 ve TYT - AYT- YDT değerlendirmesi!
YKS puan hesaplama 2022! TYT YKS puan hesaplama nasıl yapılır? TYT puan sıralama hesaplama 2022 ve TYT - AYT- YDT değerlendirmesi!YKS puan hesaplama 2022 nasıl yapılır? TYT YKS sıralama hesaplama 2022 için yapılan aramalar arttı.  YKS sınavının ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) 18 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 10.15'te başladı. YKS'nin ikinci oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile Yabancı Dil Testi (YDT) ise 19 Haziran 2022 Pazar günü yapılacak. 3 Milyon adayın katılım sağlayacağı YKS ardından puan hesaplama ve sıralama hesaplama araştırmaları artacak. Peki, TYT YKS puan hesaplama nasıl yapılır? TYT puan sıralama hesaplama 2022 ve TYT - AYT- YDT değerlendirmesi…
18.06.2022Eğitim
YKS kaçta başlayıp, kaçta bitecek? YKS soru dağılımı nasıl olacak? YKS giriş belgesi nasıl alınır? YKS puanı nasıl hesaplanır?
YKS kaçta başlayıp, kaçta bitecek? YKS soru dağılımı nasıl olacak? YKS giriş belgesi nasıl alınır? YKS puanı nasıl hesaplanır? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 81 ilde ve Lefkoşa'da düzenlenecek 3.2 milyon adayın katılacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bu hafta sonu yapılacak. Adaylar YKS ile bilgileri araştırıyor. Peki, YKS kaçta başlayıp, kaçta bitecek? YKS soru dağılımı nasıl olacak? YKS giriş belgesi nasıl alınır? İşte 2022 YKS ile ilgili bilmeniz gerekenler…
15.06.2022Eğitim
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Hindistan açıklaması: Asla kabul edilemez!
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Hindistan açıklaması: Asla kabul edilemez!Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Son zamanlarda özellikle Hindistan coğrafyasında İslam'a ve Müslümanlara yönelik ırkçı yaklaşımlar ve tavırlar endişe vericidir. Rahmet dini İslam'a ve herkes için adalet, merhamet ve özgürlükleri savunmayı inançlarının gereği kabul eden Müslümanlara yönelik düşmanca yaklaşımlar asla kabul edilemez. Esasında ibadethanelere saldırılardan başörtüsü yasağına kadar yaşanan menfur hadiseler, Hindistanlı Müslümanlara uygulanan ayrımcı ve yasakçı politikaların bir sonucudur. Hindistan makamlarını ülkede artan İslam düşmanlığı karşısında politikalarını yeniden gözden geçirmeye ve Müslümanlara dini özgürlüklerini temin edecek bir duruş sergilemeye davet ediyoruz” dedi.
8.06.2022Gündem
LGS sonrası veliler ne yapmalı? 2022 LGS’de hangi branşlar öne çıktı? LGS tercih dönemi nasıl olacak?
LGS sonrası veliler ne yapmalı? 2022 LGS’de hangi branşlar öne çıktı? LGS tercih dönemi nasıl olacak? 2022 LGS’yi geride kaldı. Eğitimciler LGS’de tüm dersleri ayrı ayrı değerlendirirken sınavın genel bir değerlendirmesini de yaptı. Uzmanlara göre, LGS’de öğrencilerin sınava geçen yıl olduğu gibi kendi okullarında girmesi motivasyonlarını olumlu yönde etkiledi. Sözel ve sayısal alandan oluşan LGS’nin soru tarzlarının; öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte olduğu gözlemlendi. Peki, 2022 LGS’de hangi branşlar öne çıktı? LGS tercih dönemi nasıl olacak? LGS sonrası veliler ne yapmalı? İşte LGS ile ilgili uzman görüşleri ve LGS ile ilgili bilmeniz gerekenler!
5.06.2022Eğitim
2022 LGS’de matematik yine belirleyici oldu, fen bilimleri zorladı!
2022 LGS’de matematik yine belirleyici oldu, fen bilimleri zorladı!Uzmanlar, 2022 LGS sorularını değerlendirdi. Detaylı olarak analiz edilen 2022 LGS’de ortaya sınavla ilgili ilginç veriler çıktı. Peki, Eğitimciler LGS’yi nasıl değerlendiriyor? LGS matematik kolay mıydı? LGS’de fen bilimleri zorladı mı? Yaklaşık 1,3 milyon öğrencinin katılım sağladığı 2022 LGS ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ortaokul bölüm Koordinatörü ve eğitimci Mert Kaldırım sınav ile ilgili dikkat çeken bilgiler verdi.
5.06.2022Eğitim
Ukrayna’nın en zor kararı! Bu ihanet cezasız kalmayacak...
Ukrayna’nın en zor kararı! Bu ihanet cezasız kalmayacak...Ukrayna ile Rusya savaşında dört ay geride kaldı ve kritik bir eşik aşıldı. 100 günün sonunda şehirleri harabeye dönen, binlerce asker ve sayısız sivil ölümüyle sarsılan Ukrayna’nın karşısında şimdi cevaplaması çok zor bir soru daha belirdi…
4.06.2022Dünya
Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu! 'İki hafta içerisinde kurmuş olacağız'
Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu! 'İki hafta içerisinde kurmuş olacağız'Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Özer, “18 yaş üstü engelli kardeşlerimizin devam edebilecekleri bir eğitim mekanizması yoktu. Nasıl yardımcı olabiliriz diye çaba sarf ediyorduk. İnşallah 2 hafta içerisinde tüm süreç tamamlanmış olacak. İstanbul, Ankara ve İzmir’de ilk pilot uygulaması olmak üzere sadece engelli vatandaşlarımızın hizmetinde olan ve onlara hizmet veren Halk Eğitim Merkezlerini kurmuş olacağız” dedi.
1.06.2022Eğitim
MEB'den son dakika meslek lisesi kararı! Kökünden değişecek, müfredat ve...
MEB'den son dakika meslek lisesi kararı! Kökünden değişecek, müfredat ve...MEB harekete geçti ve resmen duyurdu. Meslek liseleri ile ilgili son dakika kararı! Tamamen değişiyor. Yeni yönetim modeli devreye alınıyor. Protokol imzalandı. Çok sayıda öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Tarım alanında eğitim veren Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri'nin hepsinde değişiklik yapılacak. Alınan yeni karar itibarıyla bu meslek liseleri, Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte yönetilecek. Okul yöneticileri, öğretmenler ve müfredat birlikte belirlenecek. Öğrencilerin işletmedeki beceri eğitimleri birlikte planlanacak. İşte son dakika haberinin detayları...
1.06.2022Eğitim
Gençlere iş fırsatı! Flaş hamle geldi
Gençlere iş fırsatı! Flaş hamle geldiGençlere yeni iş fırsatı yaratacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) işbirliği ile hazırlanan, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM) akademik katkı sunduğu Eğitim ve İstihdam Programı’nın tanıtımı geçen hafta gerçekleştirildi. Programa amacı üniversitelerin fen, teknoloji, mühendislik ve matematik bölümlerinden mezun olmuş ya da üniversite son sınıfta olan ve mezun olacak gençlere, bilişim ve yazılım konularında Türkiye ve dünyadan önde gelen kurumlarla yapılan iş birlikleri ve MEXT uzmanlığı ile ücretsiz eğitim programı sunmak, mezun olan gençlere, MESS üyelerinde ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde uzun dönemli staj ve çalışma imkânı sunmak.
23.05.2022Ekonomi
Öğretmenler kurslarda kaç saat ek derse girebilir? MEB ek ders ile ilgili sorulara açıklık getirdi!
Öğretmenler kurslarda kaç saat ek derse girebilir? MEB ek ders ile ilgili sorulara açıklık getirdi!Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin rutin görevleri ve yetiştirme kursları dışında halk eğitim merkezlerinde ek ders görevi alıp alamayacağı ile ilgili soruyu cevapladı. Bilindiği üzere, öğretmenler bir eğitim kurumunda görev yapmakta olan ve rutin müfredat kapsamında 30 saat, destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında ise 10 saat olmak üzere haftada toplam 40 saat ders okutabiliyor. Bunun dışında kalan zamanlarda ayrıca ek ders görevi verilip verilemeyeceği merak ediliyor. Peki, Öğretmenler kurslarda kaç saat ek derse girebilir? İşte Milli Eğitim Bakanlığı’nın konu ile ilgili verdiği cevap…
5.04.2022Memur
Müfredat ne demek, tdk sözlük anlamı nedir? Müfredat nasıl hazırlanır?
Müfredat ne demek, tdk sözlük anlamı nedir? Müfredat nasıl hazırlanır?Okullarda uygulanacak olan öğretim programları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulurken öğrenim planları yani müfredatlar öğretmenler tarafından hazırlanıyor. Her öğretmen kendine bir müfredat hazırlar ve bu müfredat eşliğinde öğrencilerine ders verir. Peki, Müfredat ne demek, tdk sözlük anlamı nedir? Müfredat nasıl hazırlanır? İşte detaylar…
6.02.2022Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni karar! MEB son dakika olarak duyurdu, 6 ay içinde...
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni karar! MEB son dakika olarak duyurdu, 6 ay içinde...MEB harekete geçti ve Milli Eğitim Bakanlığı yeni alınan kararı resmen duyurdu. Milyonları ilgilendiriyor. Önemli bir değişiklik hayata geçirildi. Kararın detaylarını Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kamuoyu ile paylaştı.81 ili kapsıyor. Lise mezunları için geçerli. 6 ayda tamamlanıyor. Her ay bir milyon vatandaşa ulaşılma hedefi bulunuyor. Bakan Özer, bu ay itibarıyla lise ve üniversite mezunu gençlerin istedikleri bir alandaki mesleki eğitim merkezi programını 6-8 ay gibi kısa sürede tamamlama ve istihdam garantili iş gücü piyasasına geçme imkânı getiren programı başlatacaklarını açıkladı. Ayrıca bakanlık bir ilki daha hayata geçirdi.
3.02.2022Eğitim
Anaokulu seçerken nelere dikkat edilmelidir?
Anaokulu seçerken nelere dikkat edilmelidir?Okulöncesi eğitimi, önemi ve gerekliliği günden güne daha iyi anlaşılan bir eğitim devresi haline geldi. Geçmiş yıllarda okulöncesi döneme atfedilen anlam sadece ilkokula hazırlık ile sınırlıyken, günümüzde bu anlayış önemli ölçüde değişmeye başladı. Ata Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, çocuklarını anaokuluna göndermeye karar veren aileler için anaokulu seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
1.02.2022Eğitim
15 bin öğretmen ataması gerçekleşti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim mesajı
15 bin öğretmen ataması gerçekleşti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim mesajıBeştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 15 Bin Öğretmen Atama Töreni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. Törende konuşan Erdoğan, "Eğitim-öğretim senemizin ikinci dönemini de kesintisiz bir şekilde tamamlayacağımıza inancım sonsuz." ifadelerini kullandı.
31.01.2022Gündem
15 bin öğretmen ataması! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülke Türkiye'dir
15 bin öğretmen ataması! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülke Türkiye'dirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 15 bin öğretmenin atama töreninde konuştu. Erdoğan, "Öğretmenlerimizin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesinde de önemli mesafe kaydettik. Avrupa'da son 19 yılda öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülke Türkiye'dir." dedi
31.01.2022Siyaset
MSÜ puan hesaplama nasıl yapılır? MSÜ sınavında 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu?
MSÜ puan hesaplama nasıl yapılır? MSÜ sınavında 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu?MSÜ puan hesaplama 2022 detayları, MSÜ başvuru kılavuzunun açıklanmasıyla merak edilmeye başlandı. MSÜ başvuru ekranı açıldı. Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuru kılavuzunun yayımlanması ile başvuru detaylarına ilişkin detaylar da belli oldu. Merak edilen konulardan biri de puan hesaplama oldu. Peki, MSÜ puan hesaplama nasıl yapılır? MSÜ sınavında 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu?
13.01.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Müfredat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki müfredat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.