Müdürlük

Müdürlük

Son dakika müdürlük haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan müdürlük ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını müdürlük haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Müdürlük

haberleri sayfasında son dakika yaşanan müdürlük gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.115 müdürlük haberi bulunmuştur. Tüm müdürlük haberleri aşağıda listelenmiştir.
Karayolları son dakika duyurdu! Birçok noktada ulaşım tamamen durdu
Karayolları son dakika duyurdu! Birçok noktada ulaşım tamamen durduKarayolları Genel Müdürlüğü, ülkenin bazı bölgelerinde etkili olan kar yağışı sonrası yol durumuna yeni ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada 12 noktada ulaşımın durduğu belirtildi. Öte yandan Tarsus - Adana - Gaziantep Otoyolu ve İstanbul - Ankara Otoyolu her iki yönde kontrollü olarak ulaşıma açıldı.
19.01.2022Gündem
Van'da terör operasyonu! 5 kişi yakalandı
Van'da terör operasyonu! 5 kişi yakalandıVan’da FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda 5 kişi yakalandı.
17.01.2022 Gündem
Özel okul zammı ne kadar olacak? İşte 2022 özel okul zam oranları!
Özel okul zammı ne kadar olacak? İşte 2022 özel okul zam oranları!Özel okulların 2022-2023 eğitim-öğretim yılı erken kayıt dönemi fahiş fiyatlar tartışmalara neden olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) özel okullardaki yapılan zam oranına ilişkin yeni bir karar aldı. Bakanlık özel okullarda yapılacak zam oranını açıkladı. Öte yandan Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), geçen hafta yaptığı 2022- 2023 yılına ait okul ücretleri için azami artış açıklamasını, gelen tepkiler üzerine geri çekti. Peki, Özel okul zammı ne kadar olacak? Özel okul zam oranları 2022 ne kadar? İşte detaylar…
12.01.2022Eğitim
Düzce merkezli 5 ilde torbacı operasyonu; 98 gözaltı
Düzce merkezli 5 ilde torbacı operasyonu; 98 gözaltıDüzce merkezli 5 ilde polisin ‘torbacı’ diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlediği operasyonda 98 kişi gözaltına alındı.
11.01.2022Yaşam
Altın ile ilgili flaş karar! Merkez Bankası duyurdu
Altın ile ilgili flaş karar! Merkez Bankası duyurduGram altın ile ilgili son dakika açıklaması! Bankalardaki altın hesapları da döviz hesaplarının kur korumalı TL mevduata dönüştürülmesi gibi, TL hesabına dönüştürülebilecek. Vade sonunda hesabın getirisi, altının getirisinden düşük kalırsa fark hesap sahibine ödenecek. Banka tarafından 3 ay, 6 ay veya 1 yıl vadeli TL mevduat veya katılma hesabı açılacak. Bankanın mevduat hesabına uygulayacağı faiz oranı Merkez Bankası'nca belirlenen bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının altında olamayacak.
30.12.2021Ekonomi
Bankacılıkta yeni dönem! Tamamen değişiyor, 1 Ocak'ta başlıyor, kredi, kredi kartı, mevduat, elektronik para...
Bankacılıkta yeni dönem! Tamamen değişiyor, 1 Ocak'ta başlıyor, kredi, kredi kartı, mevduat, elektronik para...Bankacılıkta bir dönem sonra erdi. Bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Dijital bankacılıkta yeni dönem resmen başladı. Banka müşterilerini yakından ilgilendiren gelişmeyi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tek tek açıkladı. Şubesiz bankacılıkta büyük değişiklik olacak. 1 Ocak tarihi itibarı ile dijital bankalar, mevduat ya da katılım bankası olmalarına göre kredi kuruluşlarının gerçekleştirebileceği tüm faaliyetleri yerine getirebilecek. Dijital bankaların kredi müşterileri, yalnızca finansal tüketicilerden ve KOBİ'lerden oluşabilecek.
29.12.2021Ekonomi
Oyak Renault üst yönetiminde bayrak değişimi!
Oyak Renault üst yönetiminde bayrak değişimi!Hakan Doğu, Oyak Renault’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atandı.
21.12.2021Otomobil
İstanbul'da mezar fiyatlarına zam yapıldı! 41 bin 140 liraya yükseltildi
İstanbul'da mezar fiyatlarına zam yapıldı! 41 bin 140 liraya yükseltildiİstanbul'da İBB Meclisi'nde alınan kararla Karacaahmet, Nakkaştepe, Zincirlikuyu, Aşiyan, Çengelköy gibi birinci grupta yer alan mezarlıklarda boş mezar yeri bedeli 37 bin 400 liradan 41 bin 140 liraya yükseltildi.
16.12.2021Ekonomi
Kelebekler Vadisi'nde hamile eşini kayalıklardan itmişti! İmza detayı dikkat çekti
Kelebekler Vadisi'nde hamile eşini kayalıklardan itmişti! İmza detayı dikkat çektiMuğla’nın Fethiye ilçesine tatil için gelen ve Kelebekler Vadisi'nde fotoğraf çektirirken kayalıklardan düşerek yaşamını yitiren 7 aylık hamile eşini iterek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.
9.12.2021Yaşam
Dünyaya örnek olacak! Ve başladı
Dünyaya örnek olacak! Ve başladıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç, koronavirüs salgını sürecine değinerek, "Huzurevlerimizde çalışanlarımızla tedbirleri hayata geçirerek, dünyaya örnek olan çok güzel bir uygulamayı başarabildik" dedi.
3.12.2021Sağlık
1 milyon liralık dükkanı sahte vekaletname ile satmak isterken yakalandı
1 milyon liralık dükkanı sahte vekaletname ile satmak isterken yakalandıTekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde sahte kimlik ve düzenlenen vekaletname ile yaklaşık 1 milyon lira değerindeki gayrimenkulü satmak isteyen S.C., tapu müdürlüğü personelinin dikkati sayesinde polis tarafından yakalandı.
2.12.2021Gündem
Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Kanun ne getirecek, ne zaman çıkacak?
Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Kanun ne getirecek, ne zaman çıkacak?Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 yıl sonra düzenlenen Milli Eğitim Şurası'nın açılışında, çalışmaları tamamlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu kısa sürede Meclis'e sunacağını aktararak, “Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımı ortadan kalkacak. 10 yıllık uzman öğretmenler, eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde başöğretmen unvanıyla görev yapacaklardır'' dedi. Yapılan açıklamanın ardından öğretmenlik meslek kanununun detayları sorgulanmaya başlandı. Öğretmenleri, Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Öğretmenlik meslek kanunu ne getirecek, öğretmenlik meslek kanunu ne zaman çıkacak? gibi soruların yanıtlarını sorguluyor.
2.12.2021Eğitim
Uzman öğretmen nasıl olunur, Başöğretmen nedir? Uzman öğretmen maaşları ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!
Uzman öğretmen nasıl olunur, Başöğretmen nedir? Uzman öğretmen maaşları ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!Öğretmenlere müjde! Maaşlar artıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Öğretmenlik Meslek Kanunu Meclis’e geliyor! Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımı kalkıyor. Uzman öğretmen ve başöğretmen unvanı geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 yıl sonra ilk kez düzenlenen Milli Eğitim Şurası'nın açılışında müjdeyi peş peşe sıraladı. Düzenleme Meclis’ten geçerse uzman öğretmenlerin maaşlarında bin lira, başöğretmenlerin maaşlarında da 2 bin lira artış olacak. Peki, Öğretmen maaşları ne kadar olacak? Uzman öğretmen nasıl olunur? Başöğretmen nasıl olunur? Öğretmenlikte adaylık kaldırma sınavı kalktı mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’in açıklamaları…
1.12.2021Eğitim
Dolar, euro, Türk lirası ile ilgili flaş karar! Kapsama giriyor! Son tarih 31 Aralık
Dolar, euro, Türk lirası ile ilgili flaş karar! Kapsama giriyor! Son tarih 31 AralıkYurt dışı kaynaklı dolar, euro ve Türk lirası ile ilgili flaş karar! Vergi ödemeksizin ve incelenmeme güvencesi edinilerek yurt dışından getirilecek varlıklar için; öncelikle 31 Aralık 2021’e kadar bildirim yapılması, bildirimden sonraki üç ay içinde de varlıkların Türkiye’ye getirilmesi gerekiyor. Türkiye’deki banka veya aracı kuruma varlıklarını bildiren ve ardından ülkeye getiren kişinin (veya şirketin) varlıkları serbestçe tasarruf hakkı mevcut. Yurtiçi varlıklar içinse vergi dairesine bildirim yapılması gerekiyor. Bu bildirim için de 31 Aralık 2021 son tarih. Gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerinin sahip olduğu ancak yasal defterlerinde görünmeyen para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları varlık barışı kapsamına giriyor. İşte varlık satışı ve varlık barışı ile ilgili önemli gelişmeler...
30.11.2021Ekonomi
Telefonla 2 milyonluk vurgun!
Telefonla 2 milyonluk vurgun!Ümraniye'de telefonla arayıp kendilerini polis olarak tanıtarak, 69 yaşındaki emekli S.İ.'nin farklı tarihlerde toplam 2 milyon lira değerinde ziynet ve parasını çaldıkları iddia edilen biri kadın 3 şüpheli polis tarafından yakalandı. Şüphelilerle birlikte 389 bin lira para ele geçirildi. 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
25.11.2021Yaşam
Resmen duyuruldu! Maaşın en az iki katı ödeniyor, bugünden itibaren...
Resmen duyuruldu! Maaşın en az iki katı ödeniyor, bugünden itibaren...Resmi açıklama yapıldı. Maaşın en az iki, en fazla beş katı ödeme yapılacak. Bugünden itibaren geçerli olacak. Bakanlık harekete geçti. Usul ve esaslar belirlendi. Ödül sisteminin detayları Resmi Gazete'de yayımlandı. Bazı personeller için nakdi ödül sistemi devreye alındı. Ticaret Bakanlığı tarafından Gümrük hizmetleri ve kaçakçılıkla mücadele görevlerinde yer alan bazı personele verilecek nakdi ödülde usul ve esaslar belirlendi.
25.11.2021Memur
Siyasetçiye ait kişisel verileri paylaştığı için görevden uzaklaştırıldı!
Siyasetçiye ait kişisel verileri paylaştığı için görevden uzaklaştırıldı!Antalya'da bir siyasetçiye ait kişisel verileri paylaşan polis memuru görevden uzaklaştırıldı.
22.11.2021Gündem
TCDD'den kumanda merkezine yönelik habere ilişkin açıklama
TCDD'den kumanda merkezine yönelik habere ilişkin açıklamaTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünce, kumanda merkezinin "trenlerin seyir güvenliğini etkileyen" yüksek hızlı tren (YHT) trafiğinin yönetildiği sinyalizasyon sistemi olmadığı bildirildi.
20.11.2021Gündem
Orlando Bloom: Annemin bu ay 80 yaşına gireceğine inanamıyorum
Orlando Bloom: Annemin bu ay 80 yaşına gireceğine inanamıyorumOrlando Bloom, annesi Sonia Constance Josephine Copeland'ın dans ettiği anları paylaştı. İngiliz oyuncu, takipçilerine, "Onun bu ay 80 yaşına gireceğine inanmayan tek kişi ben miyim?" sorusunu yöneltti.
20.11.2021Magazin
VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Ortaöğrenim-Yükseköğrenim VGM burs başvurusu 2021 sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir?
VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Ortaöğrenim-Yükseköğrenim VGM burs başvurusu 2021 sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir?VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM burs başvurusu bulunan öğrenciler gözlerini sonuçların açıklanacağı tarihe çevirdi. Ortaöğrenim bursu için başvurular 31 Ekim'de tamamlandı. 1 Kasım'da başlayan yükseköğrenim başvuruları ise 15 Kasım'da sona erecek. Peki, Ortaöğrenim-Yükseköğrenim VGM burs başvurusu 2021 sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir?
5.11.2021Eğitim
KYK kredi alırken burs başvurusu yapılabilir mi? KYK kredi alan burs alabilir mi, kredi alıyorum tekrar başvurabilir miyim?
KYK kredi alırken burs başvurusu yapılabilir mi? KYK kredi alan burs alabilir mi, kredi alıyorum tekrar başvurabilir miyim?Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021-2022 eğitim öğretim dönemi burs ve kredi başvurularının başladığını açıkladı. Söz konusu açıklamanın ardından “KYK kredi alırken burs başvurusu yapılabilir mi? KYK kredi alan burs alabilir mi, kredi alıyorum tekrar başvurabilir miyim?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte detaylar…
5.11.2021Eğitim
Ak Parti'den 54 maddelik kanun teklifi! Meclis'e sunuldu
Ak Parti'den 54 maddelik kanun teklifi! Meclis'e sunulduAK Parti milletvekilleri, 5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifini, TBMM Başkanlığına sundu. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “54 maddelik teklifimizi Meclis Başkanlığı'na sunuyoruz. Teklifte icra iflas kanunu ve çocuk teslimi ile ilgili değişiklikler var" dedi.
2.11.2021Siyaset
VGM burs başvurusu nasıl yapılır? VGM burs başvuru şartları ne? VGM burs başvurusu ekranı
VGM burs başvurusu nasıl yapılır? VGM burs başvuru şartları ne? VGM burs başvurusu ekranıVakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuruları başladı. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine bur imkanı sağlayan Vakıflar Genel Müdürlüğü, üniversite öğrencileri için burs başvurularının başladığını duyurdu. Başvurular 15 Kasım’da sona erecek. Peki, VGM burs başvurusu nasıl yapılır? VGM burs başvuru şartları ne? VGM’ye başvuran KYK’ya başvuru yapabilir mi? VGM burs başvurusu ekranı
2.11.2021Eğitim
Ankara-İstanbul YHT hattında hafta sonları ilave sefer  düzenlenecek
Ankara-İstanbul YHT hattında hafta sonları ilave sefer düzenlenecekUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen yüksek hızlı trenlere (YHT) artan talebi karşılamak amacıyla Ankara-İstanbul arasında cuma, cumartesi ve pazar günleri karşılıklı birer ilave sefer düzenlenecek. Böylece 822 ilave koltuk kapasitesi sağlanmış olacak.
21.10.2021Gündem
VGM ortaöğrenim burs başvurusu nasıl yapılır, kimlere verilir? VGM ortaöğretim burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
VGM ortaöğrenim burs başvurusu nasıl yapılır, kimlere verilir? VGM ortaöğretim burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?15 Ekim’de başlayan VGM ortaöğrenim burs başvuruları, 30 Ekim 2021 tarihlerinde sona erecek. Online yapılan başvurular ile ilgili aramalar ise devam ediliyor. Peki VGM ortaöğrenim burs başvurusu nasıl yapılır? VGM ortaöğretim burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM ortaöğretim bursu ne zaman verilecek?
19.10.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

müdürlükemniyetistanbulmilli eğitim şurasıVGM burs başvurusu

Müdürlük ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki müdürlük haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.