Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Son dakika Sürdürülebilirlik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Sürdürülebilirlik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Sürdürülebilirlik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sürdürülebilirlik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sürdürülebilirlik gelişmeleri de dahil olmak üzere 868 sürdürülebilirlik haberi bulunmuştur. Tüm sürdürülebilirlik haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gaziantep'te ödüllü çevre dostu yeşil projenin etkileri sürüyor
Gaziantep'te ödüllü çevre dostu yeşil projenin etkileri sürüyorGaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Oğuzeli ilçesinde hizmete açılan Biyogaz Enerji Santrali’nde atıklar geri kazandırılarak, milli ekonomiye katma değer sağlanıyor, zararlı çevresel etkiler ortadan kaldırıyor.
22.07.2024Gaziantep
MIXX Awards Europe’da Türkiye’ye 12 ödül
MIXX Awards Europe’da Türkiye’ye 12 ödülEn başarılı dijital reklamların ödüllendirildiği MIXX Awards Europe 2024’te Türkiye üçü altın toplamda 12 ödülün sahibi oldu.
19.07.2024Yaşam
Emekliye ek zamda yeni gelişme: 'Rakamlar ortaya çıktı' dedi ve açıkladı
Emekliye ek zamda yeni gelişme: 'Rakamlar ortaya çıktı' dedi ve açıkladıAK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, en düşük emekli maaşının bu akşam belli olacağını söyledi. Güler "Bu akşam itibarıyla Cumhurbaşkanımıza sunacağız, yarın Meclis Başkanlığı'na bunun vereceğiz. Bu akşam netleşecek. Şu an rakam söylemem doğru olmaz. Alternatifler var onlara bakıyoruz" dedi
15.07.2024Ekonomi
İş dünyasından '15 Temmuz' mesajı: Türk milleti dünyaya demokrasiyi savunma iradesini gösterdi
İş dünyasından '15 Temmuz' mesajı: Türk milleti dünyaya demokrasiyi savunma iradesini gösterdiİş dünyası temsilcileri, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.
14.07.2024Ekonomi
Bilinçsiz gübre, ilaç ve hormon kullanımının tarımsal ürünlerin kalitesini bozuyor
Bilinçsiz gübre, ilaç ve hormon kullanımının tarımsal ürünlerin kalitesini bozuyorOrganik Tarım Danışmanı Soner Taştan, bilinçsiz gübre, ilaç ve hormon kullanımının tarımsal ürünlerin kalitesini bozduğunu ve insan sağlığına zarar verdiğini belirtti. Tarımda sürdürülebilirlik için kontrol mekanizmalarının hızla devreye girmesi gerektiğini vurguladı.
13.07.2024Gündem
Akademide Türk üniversiteleri damgası: 21 Üniversite ilk 500'ün içinde
Akademide Türk üniversiteleri damgası: 21 Üniversite ilk 500'ün içindeİngiltere merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Quacquarelli Symond (QS), 2025 Dünya Üniversiteleri Avrupa Sıralaması yayınlandı. Avrupa Konseyi ülkeleri üniversitelerinin sıralandığı listeye Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 114’üncü sıradan girdi. Bu yıl ikincisi yayınlanan sıralamada ilk 500’de Türkiye’den 21 yükseköğretim kurumu yer aldı.
11.07.2024Gündem
Bakan Bayraktar, Dünya Bankası ile enerji iş birliğini artırmayı hedeflediklerini bildirdi
Bakan Bayraktar, Dünya Bankası ile enerji iş birliğini artırmayı hedeflediklerini bildirdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, enerji dönüşümü ve temiz enerji konularında Dünya Bankası ile iş birliğinin geliştirilmesi ve ortak projelerin artırılmasının hedeflendiğini bildirdi.
10.07.2024Ekonomi
Equal-Salary Foundation’dan Kibar Holding’e ‘Eşit Ücret’ sertifikası
Equal-Salary Foundation’dan Kibar Holding’e ‘Eşit Ücret’ sertifikasıKibar Holding, kurumlardaki ücret eşitsizliğini bağımsız şekilde değerlendiren İsviçreli Equal-Salary Foundation’ın (Eşit Ücret Derneği) verdiği ‘Eşit Ücret Sertifikası’nı (Equal-Salary Certification) alan ilk holding olduğunu duyurdu.
Binbin halka arz ne zaman? Binbin halka arz kaç lot verir, katılım endeksine uygun mu, hangi bankalarda var?
Binbin halka arz ne zaman? Binbin halka arz kaç lot verir, katılım endeksine uygun mu, hangi bankalarda var?BinBin, halka arz başvurusunda bulundu. Şirket, başvuruda bulunduğunu Kamuyu Aydınlatma Platformu'ndan (KAP) yaptığı açıklama ile duyurdu. Peki, Binbin ne zaman halka arz olacak, Binbin halka arz kaç lot verir, katılım endeksine uygun mu?
10.07.2024Ekonomi
Türk şirket dünyanın en sürdürülebilir 50 şirketi arasında
Türk şirket dünyanın en sürdürülebilir 50 şirketi arasındaEv teknolojileri şirketi Beko, Time dergisinin ilk kez yayımladığı 'Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri' listesinde 44'üncü sırada yer aldı. Arçelik CEO'su Hakan Bulgurlu knu hakkında, "Sürdürülebilirlik alanındaki kararlılığımızın dünyanın önde gelen kurumları tarafından takdir edilmesi de doğru yolda olduğumuzun önemli bir göstergesi" diye konuştu.
4.07.2024Ekonomi
Adnan Bali kimdir, nereli, İş Bankası’nda mı görevliydi? İşte Şişecam Yönetim Kuruşu Başkanı Adnan Bali’nin biyografisi…
Adnan Bali kimdir, nereli, İş Bankası’nda mı görevliydi? İşte Şişecam Yönetim Kuruşu Başkanı Adnan Bali’nin biyografisi…Şişecam'da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Adnan Bali'nin getirildiği duyuruldu.  Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, bugün yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, 1 Temmuz'dan itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Adnan Bali'nin üstlenmesine karar verildiği bildirildi. Peki, Adnan Bali kimdir, nereli, İş Bankası’nda mı görevliydi?
29.06.2024Gündem
Süper Lig'de 2024-2025 sezonu harcama limitleri açıklandı!
Süper Lig'de 2024-2025 sezonu harcama limitleri açıklandı!Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'de 2024-25 sezonu harcama limitlerini açıkladı.
19.06.2024Süper Lig
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Doğan: "Açıklanan buğday fiyatı beklentileri karşılamadı"
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Doğan: "Açıklanan buğday fiyatı beklentileri karşılamadı"Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, Türkiye'nin tarım sektöründe stratejik öneme sahip olan buğdayın alım fiyatının ton başına 9 bin 250 TL olarak açıklandığını ancak bu fiyatın çiftçilerin beklentilerini karşılamadığını söyledi.
9.06.2024Adana
Merkez Bankası Başkanı Karahan: Rezervlerdeki artış TL'ye olan güveni pekiştirecek
Merkez Bankası Başkanı Karahan: Rezervlerdeki artış TL'ye olan güveni pekiştirecekTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, İstanbul Finans Merkezi’nde düzenlenecek İklim Ekonomisi-Sürdürülebilirlik Finansmanı Zirvesi'nde konuşuyor. Karahan "Merkez Bankamızın net döviz pozisyonu son iki ayda yaklaşık 70 milyar dolar iyileşti, bu durum TL varlıklara yönelik pozitif bir döngünün başladığını göstermektedir" dedi.
7.06.2024Ekonomi
Türk Telekom birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı
Türk Telekom birinci çeyrek sonuçlarını açıkladıTelekomünikasyon şirketi Türk Telekom 2024 yılı birinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı.
6.06.2024Ekonomi
Su ürünleri üretiminde Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı
Su ürünleri üretiminde Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldıTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, su ürünlerinde 2023 yılı toplam üretim miktarının bir önceki yıla göre yüzde 18,6’lık artışla 1 milyon 7 bin .921 ton olarak gerçekleştiğini bildirdi.
4.06.2024Ekonomi
Horoz Lojistik halka arz oluyor
Horoz Lojistik halka arz oluyorLojistik şirketi Horoz Lojistik’in halka arzı SPK tarafından onaylandı. Planlanan halka arz ile şirketin ek satış dahil yüzde 27,19’nun halka açık paylardan oluşmasının beklendiği açıklandı. Talep toplama tarihlerinin ise 29-30-31 Mayıs 2024 olarak belirlendiği duyuruldu.
29.05.2024Ekonomi
TÜBİSAD: Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün büyüklüğü 785 milyar TL'ye ulaştı
TÜBİSAD: Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün büyüklüğü 785 milyar TL'ye ulaştıTÜBİSAD, “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü 2023 Yılı Pazar Verileri ve Trendleri”ni açıkladı. Rapora göre sektör, TL bazında bir önceki yıla kıyasla yüzde 83 oranında büyüyerek 784,6 milyar TL'lik hacme ulaştı. İhracatını 57 milyar 590 milyon TL olarak gerçekleştiren sektörün istihdamı da 237 bin kişiye yükseldi.
28.05.2024Yaşam
Yeni mezunlara iş fırsatı! Eylül'de başlıyor, 81 ilde geçerli
Yeni mezunlara iş fırsatı! Eylül'de başlıyor, 81 ilde geçerliÜniversitelerde verilen eğitim, işe başlamak için tek başına yeterli olmuyor. Bu nedenle bazı şirketler, işe alacakları gençlere hem teorik hem de pratik programlarla adeta üniversite gibi eğitim vermeye başladı.
OYAK’ın nema oranı altını, dövizi, borsayı geçti: Yüzde 77,1 Zor yılda hedeflere ulaştı, üyelerinin birikimlerini korudu
OYAK’ın nema oranı altını, dövizi, borsayı geçti: Yüzde 77,1 Zor yılda hedeflere ulaştı, üyelerinin birikimlerini koruduÜyelerinin birikimlerini verimlilik, sürdürülebilirlik ve sorumlu yatırım ilkeleri doğrultusunda yöneten OYAK, açıkladığı yüzde 77,1 nema oranı ile sürdürülebilir getiri sağladı. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, 470 binden fazla üyesine sağladığı değeri geliştirme ve güçlendirme sorumluluğuyla çalışan OYAK’ın, 2023’ün istisnai piyasa koşullarında planlanan ve bütçelenen tüm stratejik, operasyonel ve ticari hedeflere ulaştığını kaydetti.
26.05.2024Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen kimse pişman olmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen kimse pişman olmadıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda Albaraka İslami Finans Zirvesi'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kaos dünyanın rengi haline geldi. Uluslararası sistemde denge kaybolmuştur" ifadelerini kullandı. Dünyada gelir adaletinin bozulduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyadaki en zengin yüzde 1’lik kesimi toplam küresel servetin neredeyse yarısına sahip" tepkisinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul’u küresel finans ve katılım finans merkezi yapacağız.Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı" dedi.
24.05.2024Gündem
Bakan Yumaklı'dan Yapay Zeka açıklaması!
Bakan Yumaklı'dan Yapay Zeka açıklaması!Ankara'da Yapay Zeka Politikaları Derneği'nce düzenlenen 'AI Tomorrrow Summit' etkinliğine katılan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, arım alanında teknolojik olarak hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşandığını belirtti. Bakan Yumaklı, "Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar ve uygulamalar kullanılmaya başlandı" dedi.
24.05.2024Gündem
Bakan Kacır: TSE, 'Türk Malı' damgasının marka değerini güçlendirdi
Bakan Kacır: TSE, 'Türk Malı' damgasının marka değerini güçlendirdiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin en büyük laboratuvar hizmet altyapısına sahip Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) yetkinlikleri için güç çarpanı olacak Ankara Kalite Kampüsü'nün inşasının hızla tamamlanacağını belirterek, "Ulaşım, enerji, elektroteknik, yapı malzemeleri, kimya ve gıda gibi pek çok sektörün ihtiyaç duyduğu test altyapılarını bünyesinde barındıracak bu tesis ile sanayicilerimiz ileri düzeyde test ve sertifikasyon hizmetlerini güvenle alabilecek" dedi.
22.05.2024Ekonomi
Adana Demirspor'da deprem! UEFA'dan men cezası!
Adana Demirspor'da deprem! UEFA'dan men cezası!Adana Demirspor, vadesi geçmiş borçları nedeniyle UEFA turnuvalarından 1 yıl men edildi.
18.05.2024Süper Lig
AOSB’den Ar-Ge ve inovasyona büyük destek! Ödüller sahiplerini buldu
AOSB’den Ar-Ge ve inovasyona büyük destek! Ödüller sahiplerini bulduDeğişimi ve sürekli yenilenmeyi destekleyen, yaşanabilir bir çevre, sürdürülebilir ekonomik gelişme ve Türkiye'nin rekabetçi gücüne katkı için AR-GE ve inovasyonu teşvik eden Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nin 4. Ulusal Sanayi Odaklı AR-GE ve İnovasyon Proje Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.
17.05.2024Adana

Benzer Haber Etiketleri

Sürdürülebilirlik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sürdürülebilirlik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.