Milli Güvenlik Kurulu

Milli Güvenlik Kurulu

Son dakika Milli Güvenlik Kurulu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Milli Güvenlik Kurulu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Milli Güvenlik Kurulu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Milli Güvenlik Kurulu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan milli güvenlik kurulu gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.176 milli güvenlik kurulu haberi bulunmuştur. Tüm milli güvenlik kurulu haberleri aşağıda listelenmiştir.
İlk MGK'da Türkiye Yüzyılı vurgusu! Alınan kararlar paylaşıldı
İlk MGK'da Türkiye Yüzyılı vurgusu! Alınan kararlar paylaşıldıCumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin açıklanmasının ardından yeni dönemin ilk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplantı. 3 saat süren toplantı sonrası yazılı açıklama geldi.
9.06.2023Gündem
Kritik atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Kritik atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandıAtama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlandı. Buna göre; Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü'ne Doç. Dr. Hasan Doğan yeniden atandı. Prof. Dr. Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na yeniden atandı.
9.06.2023Ekonomi
MGK toplantısı sona erdi
MGK toplantısı sona erdiMilli Güvenlik Kurulu, seçimin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yeni üyeleriyle ilk kez toplandı. 3 saat süren kritik toplantı sona ererken kısa süre içinde yazılı açıklama bekleniyor.
8.06.2023Gündem
Yeni dönemin ilk MGK'sı toplanıyor
Yeni dönemin ilk MGK'sı toplanıyorMilli Güvenlik Kurulu (MGK), seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yeni üyeleriyle ilk kez bugün toplanacak. Beştepe’deki toplantı, aynı zamanda yeni kabinenin ilk MGK toplantısı da olacak.
8.06.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sinan Bey ile pazarlık yapmadık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sinan Bey ile pazarlık yapmadıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündemin merak edilen başlıklarını değerlendirdi. Sinan Oğan'ın ikinci tur desteğini de yorumlayan Erdoğan, "Sinan Bey ile aramızda pazarlık olmadı. Muhalefet bu tür şeyler üzerinde spekülatif arayışlara girerler. Böyle bir talep olmadı." ifadelerini kullandı. "2. turda da milletim bu oyuna gelmeyecek gerekeni yapacaktır." diyen Erdoğan "Kılıçdaroğlu, iş 2. tura kalınca milliyetçiliğin önemini anladı. Milliyetçilerin adresi bellidir, Cumhur İttifakı'dır." diye konuştu.
22.05.2023Gündem
Megan Fox ve Machine Gun Kelly'den flaş hamle!
Megan Fox ve Machine Gun Kelly'den flaş hamle!Özel hayatlarına dair yaptıkları açıklamalarla sık sık gündeme gelen oyuncu Megan Fox ile şarkıcı Machine Gun Kelly, geçtiğimiz aylarda ilişkilerinde kriz yaşamaya başlamıştı. Çift terapisine giderken görüntülenen ikilinin ihanet yüzünden ayrıldığı iddiaları ortaya atılırken, çiftten güzel haber geldi.
9.04.2023Magazin
Kritik MGK bildirisinde deprem vurgusu
Kritik MGK bildirisinde deprem vurgusuCumhurbaşkanı Erdoğan, liderliğinde toplanan Milli Güvenlik Kurulu zirvesi sona erdi. Zirvenin ardından bildiri yayınlandı. Bildiride, "6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerin ardından ortaya çıkan durum değerlendirilerek bölgedeki hayatın bir an evvel normale döndürülmesinin önemi üzerinde durulmuştur." denildi.
30.03.2023 Gündem
MGK, Erdoğan başkanlığında toplandı
MGK, Erdoğan başkanlığında toplandıMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 15.35'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
30.03.2023Gündem
MGK bugün toplanıyor: Seçim güvenliği gündemde
MGK bugün toplanıyor: Seçim güvenliği gündemdeMilli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak toplantıda seçim güvenliği, terörle mücadele operasyonları ile bölgesel ve küresel gelişmelerin ele alınması bekleniyor.
30.03.2023Gündem
Evlenmeleri beklenen ünlü isimlerden ayrılık haberi! İhanet iddiası
Evlenmeleri beklenen ünlü isimlerden ayrılık haberi! İhanet iddiasıÖzel hayatlarına dair yaptıkları açıklamalarla sık sık gündeme gelen oyuncu Megan Fox ile şarkıcı Machine Gun Kelly, geçtiğimiz aylarda ilişkilerinde kriz yaşamaya başlamıştı. Çift terapisine giderken görüntülenen ikilinin ihanet yüzünden ayrıldığı iddiaları ortaya atılırken, konuyla ilgili açıklama yapan Fox'tan yeni bir hamle geldi.
14.03.2023Magazin
28 Şubat darbesi nedir, hangi yıl oldu, komutanları kim? 28 Şubat darbesini kim yaptı, neden, o yıl neler oldu? Postmodern şubat darbesinde neler oldu?
28 Şubat darbesi nedir, hangi yıl oldu, komutanları kim? 28 Şubat darbesini kim yaptı, neden, o yıl neler oldu? Postmodern şubat darbesinde neler oldu?"Postmodern darbe" ifadesiyle Türk siyaset tarihine geçen 28 Şubat darbesinin üzerinden tam 26 yıl geçti. Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alınan kararlarla, Refah Partisi ve Doğru Yol Partisi’nin kurduğu koalisyon hükümeti dağılmıştı. Ardından Refah Partisi kapatılmış, Necmettin Erbakan'a siyaset yasağı konulmuştu. Peki, 28 Şubat darbesi nedir, hangi yıl ve neden oldu? 28 Şubat olayı ne zaman oldu, 28 Şubat davasında kimler tutuklandı? 28 Şubat darbesini kim yaptı? 28 Şubat olayı nedir?
28.02.2023Gündem
MGK bildirisi yayımlandı! İsveç'e çok net NATO mesajı
MGK bildirisi yayımlandı! İsveç'e çok net NATO mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. Yayımlanan bildiride İsveç'e mesaj verilerek, 'NATO'ya katılmak isteyenler yükümlülüğünü yerine getirmeli' açıklaması yapıldı.
25.01.2023Gündem
MGK, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı
MGK, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandıMilli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı.
25.01.2023Gündem
MGK toplantısı ne zaman? Milli Güvenlik Kurulu yılın ilk toplantısı saat kaçta, hangi konular görüşülecek?
MGK toplantısı ne zaman? Milli Güvenlik Kurulu yılın ilk toplantısı saat kaçta, hangi konular görüşülecek?Milli Güvenlik Kurulu, yılın ilk toplantısı yapılıyor. İsveç'te, Türkiye aleyhinde gerçekleştirilen provokatif eylemler en önemli gündem maddesi olacakken, bölgesel ve uluslararası güvenlik konuları da MGK toplantısında masaya yatırılacak. Peki, MGK toplantısı ne zaman? Milli Güvenlik Kurulu yılın ilk toplantısı saat kaçta, toplantıda hangi konular konuşulacak?
24.01.2023Gündem
Kamu borçlarına yapılandırma müjdesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, paketin ayrıntılarını madde madde sıraladı
Kamu borçlarına yapılandırma müjdesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, paketin ayrıntılarını madde madde sıraladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından alınan kararları açıkladı. Kamu borçlarına yapılandırma müjdesi veren Erdoğan, "Vergi, gümrük, SGK, belediye, il özel idareleri gibi kamu alacaklarını düzenleyecek bir kanun teklifi hazırlıyoruz. Borçların cezalarını kaldırıyoruz, düzenleme ile borçları taksitle ödeme imkanı getiriyoruz. Artık üniversite okuyan gençlerimiz ne kadar kredi aldıysa o kadar geri ödeyecekler. Endeks borçlarının da taksitle ödemesi kolaylığını getiriyoruz. Kamu alacaklarını yapılandıran teklifi hazırlıyoruz. 31 aralık 2022 tarihinden önce kamuya olan ve 2 bin TL'yi geçmeyen vergi borçlarından vazgeçiyoruz." dedi.
23.01.2023Gündem
BAYKAR Teknoloji Genel Müdürü Bayraktar: Böyle iftiralar ile karşılaşacağımızı beklemezdik
BAYKAR Teknoloji Genel Müdürü Bayraktar: Böyle iftiralar ile karşılaşacağımızı beklemezdikBAYKAR Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın devletin sadece BAYKAR’a destek verdiği ve BAYKAR’ın rekabetten korktuğu iddialarına bir canlı yayın programında cevap verdi. Bayraktar, konuya ilişkin, “11 yıl bakanlık yapmış bir insan ‘rekabet yok’ diyebilir mi? Şunu mu istiyorlar İsrail’e bağımlı mı olalım? Tamam, duyarsız olabilir, ilgisiz olabilir ama böyle iftiralar ile karşılaşacağımızı beklemezdik” ifadelerini kullandı.
16.01.2023Ekonomi
Milli Güvenlik Kurulu’na (MGK) personel alınacak! İşte başvuru şartları!
Milli Güvenlik Kurulu’na (MGK) personel alınacak! İşte başvuru şartları!Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği duyurdu! Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Adaylarda, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri, İktisat ve işletme fakülteleri ile hukuk fakülteleri mezuniyeti şartı aranıyor. Peki, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği personel alımı başvurusu nasıl yapılır? MGK personel alımı şartları ne? MGK uzman yardımcısı alımı şartları!
Meclis TV canlı yayın ekranı ve frekans bilgisi! Bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek, TBMM bütçe görüşmeleri canlı nasıl izlenir? TBMM TV canlı yayın
Meclis TV canlı yayın ekranı ve frekans bilgisi! Bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek, TBMM bütçe görüşmeleri canlı nasıl izlenir? TBMM TV canlı yayınTBMM bütçe görüşmeleri devam ediyor. 9 Aralık günü Kültür Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri Genel Kurul'da yapıldı. Peki, Bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek, TBMM bütçe görüşmeleri canlı nasıl izlenir? İşte Meclis TV canlı yayın ekranı ve TBMM TV canlı yayın frekans bilgileri…
9.12.2022Gündem
6 Aralık ne günü, tarihte bugün ne oldu? 6 Aralık dünya ne günü, bugün doğanlar ve ölenler kim, tarihte bugün neler olmuş?
6 Aralık ne günü, tarihte bugün ne oldu? 6 Aralık dünya ne günü, bugün doğanlar ve ölenler kim, tarihte bugün neler olmuş?6 Aralık ne günü diye araştırmalar başladı. Tarihte hangi önemli olayların yaşandığı, kimlerin öldüğü ve doğduğu merak ediliyor. Peki, 6 Aralık dünya ne günü, bugün doğanlar ve ölenler kim, tarihte bugün neler olmuş?
6.12.2022Gündem
Stoltenberg: Ukraynalılar bunun bedelini canlarıyla öderken biz parayla ödüyoruz
Stoltenberg: Ukraynalılar bunun bedelini canlarıyla öderken biz parayla ödüyoruzNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle artan gıda ve enerji fiyatlarına dikkat çekerek, “Ukraynalılar bunun bedelini canlarıyla öderken biz parayla ödüyoruz” dedi.
1.12.2022Dünya
MGK sonrası flaş mesaj: Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade edilmeyecek
MGK sonrası flaş mesaj: Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade edilmeyecekCumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Millî Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yayımlanan bildiride "Bölgemizde hiçbir terör örgütünün varlığına ve etkinliğine müsaade edilmeyeceği, bunun için gereken her adımın kararlılıkla atılacağı hususu vurgulanmıştır." ifadeleri yer aldı.
1.12.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Adalet Bakanı'nın yargıya talimat verme yetkisi yok
Bakan Bozdağ: Adalet Bakanı'nın yargıya talimat verme yetkisi yokAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, milletvekillerinin eleştiri ve sorularına yanıt verdi. Bakan Bozdağ, muhalefet milletvekillerinin, 'yargı yetkisi' ve 'yargıya müdehale' yapıldığına ilişkin eleştirilerine cevap verdi. Yargı yetkisi konusunun önemine dikkat çeken Bakan Bozdağ, "Yargı bağımsızlığı tarafsızlığı son derece önemli. Anayasa'nın 138'inci maddesi 'görülmekte olan dava hakkında soru sorulamaz, beyanda bulunamaz' diyor. Anayasamızın açık hükmüdür. Adalet Bakanı'nın yargıya yetki ve talimat verme yetkisi yoktur. Anayasa ve yasalar bana böyle bir yetki vermiyor. Vermemesi de gerekir" açıklamasında bulundu.
16.11.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Madem tırmanma istiyorsunuz, gereğini yapacağız
Bakan Çavuşoğlu: Madem tırmanma istiyorsunuz, gereğini yapacağızDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) silah ambargosunu kaldırması ile ilgili, "Madem tırmanma istiyorsunuz Ada'da biz de gereğini yapacağız. KKTC ve Kıbrıs Türkü'nü korumak için her türlü adımı atacağız" dedi.
30.09.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Elimiz kolumuz bağlı kalmayız
Bakan Çavuşoğlu: Elimiz kolumuz bağlı kalmayızDenizli'de basın toplantısı gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ın uluslararası hukuka aykırı şekilde silahsızlandırılmış adaların statüsünü ihlal etmesiyle ilgili, "Biz de elimiz kolumuz bağlı kalmayız, tedbirleri alacağız. ABD tarafsızlık politikasını bozarak Yunanistan lehine adımlar atıyor. Gerek Ege'de, gerek Kıbrıs'ta biz de kendi güvenliğimizi tesis etmek için ve Kıbrıs Türkü'nün güvenliğini korumak için gerekli adımları kararlılıkla atacağız" dedi.
29.09.2022Siyaset
MGK'dan Yunanistan'ın provokasyonlarına tepki: Her türlü meşru karşılık verilecek
MGK'dan Yunanistan'ın provokasyonlarına tepki: Her türlü meşru karşılık verilecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısının ardından yayımlanan bildiride, "NATO çerçevesinde icra edilen faaliyetleri dahi sabote edecek ve uluslararası sularda seyreden sivil gemilere ateş açtıracak kadar akıl ve mantıktan uzaklaşan Yunanistan yönetiminin beyhude çabalarına karşı milletimizin hak ve menfaatlerinin muhafazası için uluslararası hukuk çerçevesindeki her türlü meşru yöntem ve aracı kullanmaktan imtina etmeyeceğimiz kuvvetle vurgulanmıştır. Gayriaskeri statüdeki adaların silahlandırılması konusunda Yunanistan'ı teşvik eden çevreler aklıselime davet edilmiştir" denildi.
28.09.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Milli Güvenlik Kurulu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki milli güvenlik kurulu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.