Mgk

Mgk

Son dakika mgk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan mgk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını mgk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Mgk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan mgk gelişmeleri de dahil olmak üzere 961 mgk haberi bulunmuştur. Tüm mgk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası resmen duyurdu! Enflasyonla ilgili flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası resmen duyurdu! Enflasyonla ilgili flaş açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası son dakika kararları açıkladı. Enflasyonla ilgili önemli mesajlar veren Erdoğan, "Aldığımız ve alacağımız tedbirlerle, bu istismarcıların kötü niyetlerini ellerinde patlatmakta kararlıyız. Fiyatlarda durulma eğilimi başlamıştır." dedi. Erdoğan ayrıca, ilk kez konut sahibi olacak vatandaşlara da müjde verdi.
1.08.2022Siyaset
Kritik MGK toplantısı sonrası son dakika kararları!
Kritik MGK toplantısı sonrası son dakika kararları!Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. 3 saat 10 dakika süren toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada "Operasyonlar hakkında kurula bilgi sunuldu, ilave tedbirler görüşüldü" denildi.
21.07.2022Gündem
MGK toplantısı başladı
MGK toplantısı başladıMilli Güvenlik Kurulu (MGK) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
21.07.2022Siyaset
MGK toplantısı ne zaman, Suriye’ye operasyon başladı mı? Milli Güvenlik Kurulu üyeleri saat kaçta toplanacak?
MGK toplantısı ne zaman, Suriye’ye operasyon başladı mı? Milli Güvenlik Kurulu üyeleri saat kaçta toplanacak?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tahran'da gerçekleştirilen Astana Formatında Yedinci Üçlü Zirve Toplantısı'nda terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulunmuş ve Suriye’ye operasyon sinyalini vermişti. Zirve Toplantısı'nda Erdoğan Tel Rıfat ve Münbiç'in terör yatağı haline dönüştüğünü belirterek, "Terör örgütünün sığındığı bu limanları temizlemenin vakti esasen çoktan gelmiştir." İfadelerini kullandı. Suriye’ye operasyon sinyalinin ardından bugün yapılacak Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısında alınacak kararlar merakla bekleniyor.
21.07.2022Gündem
Suriye operasyonu başladı mı? Suriye operasyonu nereye yapılacak, ne zaman başlayacak? Gözler MGK toplantısına çevrildi!
Suriye operasyonu başladı mı? Suriye operasyonu nereye yapılacak, ne zaman başlayacak? Gözler MGK toplantısına çevrildi!Milli Güvenlik Kurulu toplantısı bugün gerçekleşecek. Aylık toplanan MGK'nın bugün ki ana gündem maddesi; terörle mücadele kapsamında Suriye'nin kuzeyine düzenlenmesi beklenen harekat olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan en son dün İran dönüşü gazetecilerin sorularına yanıt verirken Suriye’ye operasyon konusunda da beklenen sinyali vermişti. Terörle mücadele ve yeni operasyon sinyali verilirken sıcak bölgede PKK/YPG ve rejim askerlerinin yığınak yaptığı görüntüler dikkat çekti. Söz konusu gelişmelerin ardından Suriye operasyonu ne zaman başlayacak, Suriye operasyonu nereye yapılacak? Sorularına da yanıt armaya başlandı. İşte Suriye operasyonunda son durum…
21.07.2022Gündem
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ne zaman toplanıyor? MGK üyeleri kimler? İşte MGK gündemi!
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ne zaman toplanıyor? MGK üyeleri kimler? İşte MGK gündemi!Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak MGK’da bölgesel ve uluslararası güvenlik konuları ele alınacak. Peki, MGK toplantısı ne zaman? Milli Güvenlik Kurulu ne zaman toplanıyor? MGK üyeleri kimlerden oluşuyor? İşte detaylar…
20.07.2022Gündem
Türkiye'de 31 bin kişi uzaya gitmek için başvurdu
Türkiye'de 31 bin kişi uzaya gitmek için başvurduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Uzaya gitmek için 31 bin vatandaşımız başvuru yaptı" dedi.
Suriye'nin kuzeyine yeni operasyon sinyali! MGK toplantısı sonrası flaş kararlar
Suriye'nin kuzeyine yeni operasyon sinyali! MGK toplantısı sonrası flaş kararlarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) sonrası yapılan açıklamada, "Güney sınırlarımızın terör tehdidinden arındırılması için halihazırda icra edilen ve edilecek olan harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini hiçbir surette hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyaçlarımızın gereği olduğu belirtilmiş; bu harekatların, komşularımızın da huzur ve güvenliğine ciddi katkı sağlayacağının altı çizilmiştir" denildi
26.05.2022Gündem
Suriye operasyonu başladı mı, Suriye'ye operasyon ne zaman? MGK toplantısı bitti mi?
Suriye operasyonu başladı mı, Suriye'ye operasyon ne zaman? MGK toplantısı bitti mi?Suriye operasyonu başladı mı, Suriye'ye operasyon ne zaman? Milli Güvenlik Kurulu toplantısında karara bağlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplantıda bölgesel ve uluslararası güvenlik konuları ele alınacak. Peki, MGK toplantısı bitti mi?
26.05.2022Gündem
Suriye'nin kuzeyine olası operasyon masada! Kritik MGK toplantısı başladı
Suriye'nin kuzeyine olası operasyon masada! Kritik MGK toplantısı başladıMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Masada Suriye’nin kuzeyine yönelik olası yeni bir operasyon başta olmak üzere, NATO’nun genişleme süreci, Rusya-Ukrayna savaşı ve diğer güvenlik konuları var. 2 ay aranın ardından toplanan MGK’da PKK, FETÖ ve DEAŞ gibi diğer terör örgütleriyle mücadelede atılacak adımlar da konuşulacak.
26.05.2022Gündem
Türkiye'den Suriye'ye yeni askeri operasyon! Detaylar ortaya çıktı
Türkiye'den Suriye'ye yeni askeri operasyon! Detaylar ortaya çıktıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın '30 km derinliğinde güvenli bölge oluşturacağız' sözleriyle sinyalini verdiği Suriye'ye yeni askeri operasyonun detayları ortaya çıkmaya başladı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek olan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısından çıkacak kararın ardından harekât için düğmeye basılacak.
26.05.2022Gündem
MGK toplantısı sonrası son dakika kararları! Rusya ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi...
MGK toplantısı sonrası son dakika kararları! Rusya ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi...Milli Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisinde, Rusya ile Ukrayna arasındaki son gelişmelerin tüm boyutlarıyla ele alındığı belirtilerek, "Türkiye'nin, Karadeniz'de barış ve istikrarın idamesi için Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin titizlikle uygulanması da dahil olmak üzere sorumluluklarının gereğini yerine getirmesinin yanında arabuluculuk ve kolaylaştırıcılık çabalarını sürdüreceği belirtilmiştir" denildi. İşte son dakika haberinin detayları...
23.03.2022Gündem
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı başladı
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı başladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı başladı.
23.03.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Güvenlik zirvesinde diğer parti genel başkanları neden yok
Kılıçdaroğlu: Güvenlik zirvesinde diğer parti genel başkanları neden yokCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalesinin ardından güvenlik zirvesinin yapıldığını belirterek "AK Parti Genel Başkanı orada, diğer parti genel başkanları neden yok? Böylesine olağanüstü bir olayla karşılaştığınızda devletin toplaması gereken ilk kurum, Milli Güvenlik Kurulu'dur" dedi.
1.03.2022Siyaset
28 Şubat’ta ne oldu, 28 Şubat darbesi hangi yıl oldu? 28 Şubat darbesi nedir, dönemin hükümeti ve komutanları kimdi?
28 Şubat’ta ne oldu, 28 Şubat darbesi hangi yıl oldu? 28 Şubat darbesi nedir, dönemin hükümeti ve komutanları kimdi?28 Şubat’ta ne oldu, 28 Şubat darbesi hangi yıl yapıldı? "Postmodern darbe" ifadesiyle Türk siyaset tarihine geçen 28 Şubat darbesinin üzerinden tam 25 yıl geçti. Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alınan kararlarla, Refah Partisi ve Doğru Yol Partisi’nin kurduğu koalisyon hükümeti dağılmıştı. Ardından Refah Partisi kapatılmış, Necmettin Erbakan'a siyaset yasağı konulmuştu. Peki, 28 Şubat darbesi hangi yıl yapıldı, 28 Şubat darbesi nedir?
28.02.2022Gündem
Kritik MGK toplantısı sonrası son dakika kararları alındı!
Kritik MGK toplantısı sonrası son dakika kararları alındı!Yılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı Beştepe'de yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantı 4 saat 45 dakika sürdü. MGK toplantısında son dönemde artan Rusya-Ukrayna gerilimi de ele alındı. Taraflara sağduyu çağrısı yapıldı.
27.01.2022Gündem
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladı
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladıYılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı Beştepe'de başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıda iç ve dış tehditler değerlendirilecek. O tehditler karşısında alınacak tedbirler üzerinde durulacak.
27.01.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve faizlerle ilgili son dakika açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve faizlerle ilgili son dakika açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında, Türkiye’nin bölgesel ve küresel konumu, kurucu denge gücü, ekonomideki gelişmeler ve güncel konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan istihdam konusunda yeni destek paketleri hazırladıklarını belirterek, "Biri ilave istihdama destek paketidir, diğeri de imalata dayalı ithal ikamesi destek paketidir. Amacımız 50 bin yeni istihdamın önünü açmak. Bu paketle de uzun vadeli kredi imkanı oluşturarak üretime ve ihracata öncelik veren yatırımları destekliyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, düşük faizle yeni yatırımları destekleyeceklerini belirterek, "Türkiye'ye uzun vadeli yatırım yapanlar her zaman kazanmıştır, bundan sonra da kazanacaktır" dedi.
30.11.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanımızdır'
AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanımızdır'AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın tekrar aday olup olmayacağı konusu bizim için tartışma konusu değil. Cumhur İttifakı'nın adayı tabiki Cumhurbaşkanımızdır." ifadelerini kullandı. Asgari ücrete ilişkin de konuşan Çelik, "Bakanlığın bir yetki alanı var, asgari ücret tespit komisyonu var. Hakkaniyetli bir asgari ücret tutarının ortaya çıkması için bu konuyu değerlendirdik. Belli görüşler olgunlaşıyor. Biz şu rakam olmalı demem benim doğru değil, orada bir komisyon var. Ama hakkaniyetli ve çözüm üretici bir sonuç olmasını istiyoruz. Bize iletilen mesajları değerlendiriyoruz." dedi.
30.11.2021Siyaset
Kritik MGK toplantısı sonrası son dakika kararı: Tavizsiz şekilde sürecek
Kritik MGK toplantısı sonrası son dakika kararı: Tavizsiz şekilde sürecekCumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. MGK bildirisinde terör örgütleriyle gerekli her türlü mücadelenin tavizsiz bir şekilde sürdürüleceğinin altı çizildi. Ekonomideki konular da ele alındı. Açıklamada "İhracat odaklı politikalar ve tehditler değerlendirildi" denildi.
25.11.2021Siyaset
Milli Güvenlik Kurulu toplandı
Milli Güvenlik Kurulu toplandıMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
30.09.2021Siyaset
İlhan  Kılıç ve Aydan Erol, İstanbul'da gözaltına alındı
İlhan Kılıç ve Aydan Erol, İstanbul'da gözaltına alındı28 Şubat davasında haklarında verilen müebbet hapis cezaları kesinleşen dönemin Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreteri emekli Orgeneral İlhan Kılıç ve dönemin Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı emekli Koramiral Aydan Erol, İstanbul'da gözaltına alındı.
20.08.2021Gündem
Kritik MGK toplantısı sona erdi! Yangınlarla ilgili dikkat çeken mesaj
Kritik MGK toplantısı sona erdi! Yangınlarla ilgili dikkat çeken mesajCumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sonra erdi. Üç buçuk saat süren toplantının ardından yazılı açıklama yayınlandı. Yapılan açıklamada yangınlarla ilgili sürdürülen mücadelenin gözden geçirildiği ve ilave tedbirlerin görüşüldüğü kaydedildi.
5.08.2021Gündem
Milli Güvenlik Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı
Milli Güvenlik Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandıMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
5.08.2021Gündem
İşte FETÖ'nün siyasi ayağı
İşte FETÖ'nün siyasi ayağıFETÖ'nün siyasi ayağı ile ilgili tartışmalar yeniden gündeme geldi. Konuyla ilgili dikkat çeken bir yorum yapıldı. Türkiye'nin gündemine oturan tartışmayla ilgili, "Her kim FETÖ’yü sadece 2003-2016 döneminde arıyorsa bilin ki, ya zır cahildir. Ya da gizlemeye, üzerini örtmeye çalıştığı bir şeyler vardır." ifadeleri kullanıldı.
20.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Mgk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki mgk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.