Maymun

Maymun

Son dakika maymun haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan maymun ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını maymun haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Maymun

haberleri sayfasında son dakika yaşanan maymun gelişmeleri de dahil olmak üzere 735 maymun haberi bulunmuştur. Tüm maymun haberleri aşağıda listelenmiştir.
DSÖ duyurdu! İlk kez oluyor
DSÖ duyurdu! İlk kez oluyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Fransa’da aynı evde yaşayan iki erkeğe maymun çiçeği teşhisi konmasının ardından evde bulunan köpeğe de maymun çiçeği virüsünün bulaştığının tespit edildiğini aktardı. Söz konusu vakanın insandan köpeğe bilinen ilk bulaş olduğuna inanılıyor.
17.08.2022Dünya
Maymun çiçeği virüsü 92 ülkede görüldü: Dünya genelindeki vaka sayısı 35 bini aştı
Maymun çiçeği virüsü 92 ülkede görüldü: Dünya genelindeki vaka sayısı 35 bini aştıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus yaptığı açıklamada, maymun çiçeği virüsünün 92 ülkede görüldüğü ve dünya genelindeki vaka sayısının 35 bini aştığını belirterek, 12 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini aktardı.
17.08.2022Gündem
Komşuda ilk vaka geldi! Hemen alarm verildi
Komşuda ilk vaka geldi! Hemen alarm verildiİran’ın Ahvaz kentinde bir kadında maymun çiçeği tespit edilmesi ile ülkedeki ilk vaka kayıtlara geçti.
16.08.2022Dünya
Bugün Kabine toplantısı var mı? Kabine toplanacak mı?
Bugün Kabine toplantısı var mı? Kabine toplanacak mı? İki haftada bir yapılan Kabine toplantısının bu hafta yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenli olarak yapılan Kabine toplantısında gündem, dış ve iç siyaset ile hükümetin çalışmaları değerlendiriliyor. Peki, Bugün Kabine toplantısı var mı? Kabine toplanacak mı? Kabine toplantısı ne zaman? İşte detaylar…
16.08.2022Gündem
Konya’da sıcaktan bunalan hayvanlara buzlu meyveler verildi
Konya’da sıcaktan bunalan hayvanlara buzlu meyveler verildiKonya'daki Karatay Şehir Parkı ve Hayvanat Bahçesi’nde termometreler 41 dereceyi gösterince hayvanlar, buzlu meyvelerle serinletildi.
16.08.2022Yaşam
Maymun çiçeği ilk kez insanlardan köpeklere bulaştı
Maymun çiçeği ilk kez insanlardan köpeklere bulaştıDünya genelinde aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 89 ülkede görülen maymun çiçeği hastalığı endişelendirmeye devam ediyor. Fransa'da ilk kez insanlardan köpeklere maymun çiçeği hastalığı bulaştığı duyuruldu. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) veABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nden (CDC) yapılan açıklamalarda konuyla ilgli yeni tavsiyeler verildi.
16.08.2022Dünya
Çiçek aşısı, maymun çiçeğine karşı yüzde 85 koruyor
Çiçek aşısı, maymun çiçeğine karşı yüzde 85 koruyorKorona pandemisinin etkileri bitmeden ortaya çıkan maymun çiçeği virüsü, tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. İnsandan insana kolay bulaşmayan hastalığın yeni belirtilerinin tespit edildiğini kaydeden Doç. Dr. Tuğba Sarı, “Çiçek aşısı maymun çiçeği hastalığına karşı koruma sağlıyor. Özellikle 1980 yılından önce bu çiçek aşısıyla aşılananların yüzde 85’nin bu hastalığa karşı korunduğunu biliyoruz” dedi.
13.08.2022Sağlık
Koronavirüs ve maymun çiçeği virüsünden sonra yeni salgın paniği! Kabusun adresi yine Çin: Korkunun adı Langya henipavirüsü...
Koronavirüs ve maymun çiçeği virüsünden sonra yeni salgın paniği! Kabusun adresi yine Çin: Korkunun adı Langya henipavirüsü...Çin koronavirüs salgının dünyaya yayıldığı merkez olarak düşünülürken ülkede ortaya çıkan yeni virüs paniğe neden oldu. Koronavirüs salgınının başlangıç noktası olan Çin, salgın tüm dünyada unutulmaya yüz tutmuşken bile sıkı tedbirlerden vazgeçmiyor. Ülkede uygulanan ‘0 vaka’ politikası tartışmaya yaratırken bu kez de ‘yeni tanımlanmış’ bir virüsün ortaya çıkması herkesi bir kez daha paniğe sürükledi…
10.08.2022Dünya
Sivrisinek ısırığı sonrası görülen ateşe dikkat!
Sivrisinek ısırığı sonrası görülen ateşe dikkat!Artan sıcaklarla birlikte sivrisinek kâbusunun yeniden başladığını belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Süleyman İzzet Karahan, “Sivrisinek ısırığı sonrası ateş, halsizlik gibi bulgular görülürse, sivrisinek ile bulaşan hastalıklar akla getirilerek en yakın sağlık kurumuna başvurulmalıdır” dedi.
9.08.2022Sağlık
Maymun Çiçeği PCR Tanı Kiti geliştirildi! 1 saat içinde tanı konulabiliyor
Maymun Çiçeği PCR Tanı Kiti geliştirildi! 1 saat içinde tanı konulabiliyorYakın Doğu Üniversitesi araştırmacıları, COVID-19’dan sonra, Maymun Çiçeği hastalığını 1 saatte saptayabilen PCR Tanı Kiti geliştirdi.
8.08.2022Sağlık
Maymun çiçeği virüsü tehlikesinde yeni boyut! Acil durum ilan edilecek
Maymun çiçeği virüsü tehlikesinde yeni boyut! Acil durum ilan edilecekABD Başkanı Joe Biden yönetiminin maymun çiçeği vakalarının 6 bin 600’ü aşmasının ardından virüs nedeniyle halk sağlığı acil durumu ilan edeceği öne sürüldü.
4.08.2022Dünya
Türkiye'de maymun çiçeği vaka sayısı kaç oldu, Maymun çiçeği için pandemi ilan edilir mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı!
Türkiye'de maymun çiçeği vaka sayısı kaç oldu, Maymun çiçeği için pandemi ilan edilir mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de maymun çiçeği vakasını açıkladı. Peki, Türkiye'de maymun çiçeği vaka sayısı kaç oldu? Maymun çiçeği için pandemi ilan edilir mi?
2.08.2022Sağlık
Maymun çiçeği virüsü ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Koca duyurdu
Maymun çiçeği virüsü ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Koca duyurduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ana kadar Türkiye’de 5 maymun çiçeği hastası tespit edildiğini belirterek, “Ülkemiz açısından bir endemi ya da küresel anlamda bir pandemi riski taşımamaktadır” dedi.
2.08.2022Sağlık
Yeni salgında korkutan senaryo: Maymun Çiçeği hastalığı sonsuza kadar bizimle kalabilir
Yeni salgında korkutan senaryo: Maymun Çiçeği hastalığı sonsuza kadar bizimle kalabilirCovid-19 salgını bitmeyen başlayan Maymun Çiçeği hastalığı yayılıyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün 'Acil durum' ilan ettiği Maymun Çiçeği hastalığı 78 ülkede 20 binden fazla insana bulaştı. Bilim insanları hastalık için korkutan bir senaryonun gerçek olması durumunda Maymun Çiçeği'nin sonsuza kadar bizimle kalabileceğini belirtiyor. Peki bu korkutan senaryo ne? İşte dikkat çeken detaylar...
2.08.2022Dünya
Maymun çiçeği virüsü kapınca dünyanın gündemine oturmuştu! O sürece anlattı
Maymun çiçeği virüsü kapınca dünyanın gündemine oturmuştu! O sürece anlattıÖnce HIV ile mücadele etti, ardından pandemi döneminde Kovid geçirdi. Geçtiğimiz Haziran ayında ise maymun çiçeği virüsü nedeniyle 11 günü hastanede olmak üzere yaklaşık 3 hafta karantinada kaldı. İngiltere'de yaşayan Harun Tulunay (35), maymun çiçeği ile ilgili tecrübelerini paylaşınca, bir anda dünyanın gündemine oturdu. İngiltere'den Çin'e, Kanada'dan Hindistan'a kadar dünyanın her yerinde onun hikayesi yer aldı. Avrupa'da maymun çiçeği olduğunu açıklayan ilk hasta olduğu için Dünya Sağlık Örgütü onu, hastalığın farkındalık yüzü olarak tanıttı. Tulunay, Demirören Haber Ajansı'na yaşadıklarını anlattı. Harun Tulunay, "Ne HIV, ne maymun çiçeği, damgalanmak çok daha kötü etkiliyor" dedi.
31.07.2022Yaşam
Biden'ın koruması İsrailli genç kadına dehşeti yaşattı! ‘Suratıma ve göğsüme...’
Biden'ın koruması İsrailli genç kadına dehşeti yaşattı! ‘Suratıma ve göğsüme...’Tamar Ben-Haim, bir günü daha bitirmiş olmanın verdiği rahatlıkla evine doğru ilerliyordu. Arkadaşlarıyla biraz vakit geçirdikten sonra evine yönelen kadın, her şeyden habersiz şekilde yürürken uğradığı saldırı sonucunda dehşete düştü. Ancak asıl şaşkınlığı ise kendisine saldıranın kim olduğunu öğrendiğinde yaşadı.
30.07.2022Dünya
Dehşet evinde 17 yıl işkence! Polis gördüklerine inanamadı: Biri 19 diğeri 22 yaşlarında...
Dehşet evinde 17 yıl işkence! Polis gördüklerine inanamadı: Biri 19 diğeri 22 yaşlarında...Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde ortaya çıkan korkunç olay dünya medyasında kendine yer buldu. Bir ihbar üzerine girdikleri evde 17 yıldır hapis tutulan bir kadın ve çocuklarını bulan polis şaşkına döndü. Yaşananların inanılmaz detayları ise adeta duyanı şoke etti…
30.07.2022Dünya
Dünya tarihinin en tuhaf hsiteri krizleri! Ölüm dansından maymun adamlara 7 şok edici olay...
Dünya tarihinin en tuhaf hsiteri krizleri! Ölüm dansından maymun adamlara 7 şok edici olay...Dünya tarihi boyunca salgınlar ve hastalıklar insanların hayatlarını hep etkilemiştir ancak bazı olaylar günümüzde bile gizemini korumakta. Histeri, kabaca psişik ve motor reaksiyonlarda bozukluk ve duygusal reaksiyonlarda taşkınlık durumu ifade eden hastalık olarak tanımlanıyor. Bu psikolojik rahatsızlığın semptomları ise davranışlarda ortaya çıkıyor. Histeri hastalığına yakalanan insanlar gerçekten son derece ilginç davranışlar sergileyebiliyorlar. Histeri, aşırı hayal gücü, stres ve korku durumlarında ortaya çıkabiliyor. Korku ve stresin kitlesel olarak hissedildiği durumlarda kitlesel histeri krizleri ortaya çıkıyor! Öte yandan bu ilginç histeri krizleri bazen belirli bir ülkede veya toplulukta görülürken, bazen de bir coğrafyanın tamamına yayılabiliyor!
30.07.2022Dünya
Dünya şokta! Korkulan oldu, Avrupa'da ilk ölüm vakası...
Dünya şokta! Korkulan oldu, Avrupa'da ilk ölüm vakası...Ajanslar son dakika duyurdu. Korkulan oldu. İspanya, Avrupa'nın mevcut maymun çiçeği salgınından kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiğini açıkladı. İspanya Sağlık Bakanlığı ölümü doğruladı ancak ölen kişi hakkında ayrıntı vermedi. İşte son dakika haberinin detayları...
29.07.2022Dünya
Japonya’da maymunlar 58 kişiye daha saldırdı! Hedef çocuk ve yaşlılar
Japonya’da maymunlar 58 kişiye daha saldırdı! Hedef çocuk ve yaşlılarJaponya'nın Yamaguchi eyaletinde geçtiğimiz pazartesi 8 kişiye saldıran maymunların, 58 kişiye daha saldırarak yaraladığı açıklandı. Yetkililer maymunların genelde çocuk ve yaşlılara saldırdığını belirtti.
28.07.2022Dünya
Dünya bu Türk'ü konuşuyor! DSÖ Maymun Çiçeği hastalığında örnek olarak onu gösterdi
Dünya bu Türk'ü konuşuyor! DSÖ Maymun Çiçeği hastalığında örnek olarak onu gösterdiKoronavirüs salgınından sonra dünyayı tedirgin eden Maymun Çiçeği vakalarında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak İngiltere’de yaşayan ve maymun çiçeği virüsüne yakalanan 35 yaşındaki Türk Harun Tulunay'ın tedavi süreci dünya gündeminde geniş yer buldu. Dünya Sağlık Örgütü’nün Tulunay'ın tedavi sürecini sitesinden paylaştı. DSÖ, dünyada virüsü en ağır geçirenlerin başında geldiği belirtilen Tulunay’ın iyileşmesi haberini 'Maymun Çiçeği durdurulabilir' başlığıyla paylaştı
27.07.2022Dünya
Sağlık Bakanlığı Maymun Çiçeği rehberi! Nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir, kuluçka süresi kaç gün?
Sağlık Bakanlığı Maymun Çiçeği rehberi! Nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir, kuluçka süresi kaç gün?Sağlık Bakanlığı, 'Maymun Çiçeği' için bir rehber hazırladı. Rehberde bu virüsle temas halinde ne yapılması gerektiğinden, karantina şartlarına kadar bilgilere yer verildi. DSÖ, geçtiğimiz günlerde bu hastalık için 'küresel acil durum' ilan etmişti. Peki, Maymun Çiçeği belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır, maymun çiçeği hastalığının kuluçka süresi kaç gün?
27.07.2022Sağlık
Sağlık Bakanlığı 'Maymun Çiçeği' için rehber yayınladı! Tek tek açıklandı, hastalık bu belirtilerle başlıyor, çiğ etteki risk...
Sağlık Bakanlığı 'Maymun Çiçeği' için rehber yayınladı! Tek tek açıklandı, hastalık bu belirtilerle başlıyor, çiğ etteki risk...DSÖ’nün maymun çiçeğini ‘küresel acil durum’ ilan etmesinin ardından Sağlık Bakanlığı da bir rehber hazırladı. Rehberde virüslülerle temas halinde ne yapılması gerektiğinden karantina şartlarına kadar detaylı bilgiler yer aldı...
27.07.2022Gündem
Maymun Çiçeği Japonya'ya sıçradı
Maymun Çiçeği Japonya'ya sıçradıJaponya'da ilk Maymun Çiçeği vakasının tespit edildiği bildirildi.
25.07.2022Dünya
Maymun çiçeğinde DSÖ kararı tartışılıyor: Ne değişti de ‘kırmızı alarm’ verildi
Maymun çiçeğinde DSÖ kararı tartışılıyor: Ne değişti de ‘kırmızı alarm’ verildiİngiltere’de geçen mayıs ayında ilk vakayla başlayan maymun virüsü çiçeği için DSÖ ‘kırmızı alarm’ verdi. Bugüne kadar ‘salgın beklenmiyor ve çok yakın temasla bulaşıyor’ açıklamaları yapılırken şimdi neden bu uyarının verildiği ise tartışma konusu oldu.
25.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Maymun ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki maymun haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.