Malezya

Malezya

Son dakika Malezya haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Malezya ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Malezya haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Malezya

haberleri sayfasında son dakika yaşanan malezya gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.496 malezya haberi bulunmuştur. Tüm malezya haberleri aşağıda listelenmiştir.
Diplomasi trafiği! Bakan Çavuşoğlu'ndan peş peşe kritik görüşmeler
Diplomasi trafiği! Bakan Çavuşoğlu'ndan peş peşe kritik görüşmelerDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin New York kentindeki temasları kapsamında İrlanda Dışişleri ve Savunma Bakanı Simon Coveney, Estonya Dışişleri Bakanı Urmas Reinsalu, Malezya Dışişleri Bakanı Saifiddun Abdullah ve Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ile görüştü.
22.09.2022Siyaset
Bakan Akar'dan Yunanistan'a sert tepki: 'Aynı şeyi tekrarlatmayın, akıllı olun'
Bakan Akar'dan Yunanistan'a sert tepki: 'Aynı şeyi tekrarlatmayın, akıllı olun'Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan'ın son dönemde artan provokasyonlarına yönelik, "Tarihten ders alın diyoruz. Yeni maceralara girmeyin. Bazıları sizin kulağınıza bir şeyler söyleyebilirler. Bunların geçerli olmadığını tarihte gördünüz. Aynı şeyi tekrarlatmayın. Bu konuda akıllı olun" dedi.
13.09.2022Siyaset
Bakan Akar: Türkiye ve Malezya, stratejik önemi haiz iki ülkedir
Bakan Akar: Türkiye ve Malezya, stratejik önemi haiz iki ülkedirMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye ve Malezya, Asya'nın batı ve doğu kanatlarında yer alan stratejik önemi haiz iki ülkedir. Bu açıdan, ülkelerimiz arasındaki iş birliğini küresel barış ve istikrara katkı için daha da güçlendirmeye kararlıyız" dedi.
13.09.2022Siyaset
Bakan Akar, Malezya Milli Günü Resepsiyonu’na katıldı
Bakan Akar, Malezya Milli Günü Resepsiyonu’na katıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye ile Malezya arasındaki ilişkileri en üst seviyeye çıkarmak için gereken ne varsa yapmayı ve buna yönelik gayretlerimizi sürdüreceğiz" dedi.
12.09.2022Gündem
Doğal gaz ve elektrik fiyatlarıyla ilgili son dakika! Bakan Dönmez duyurdu
Doğal gaz ve elektrik fiyatlarıyla ilgili son dakika! Bakan Dönmez duyurduDoğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Şu anda hükümetimiz doğal gazda yüzde 80, elektrikte ise birinci kademede yüzde 50 sübvansiyon yapıyor. Yılın başında ne ise aynı şekilde devam ediyor. Geçen yıl 100 milyar lira civarında bir sübvansiyon bedeli ortaya çıkmıştı. Bu sene bu rakam neredeyse ikiye katlanabilir. Küresel anlamda yaşanan fiyat artışlarından vatandaşımızın en az etkilenmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bildiğiniz gibi gaz fiyatları 20 kat artmıştı" ifadelerini kullandı.
6.09.2022Ekonomi
Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tam 12 ülkenin spor temsilcileriyle görüştü!
Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tam 12 ülkenin spor temsilcileriyle görüştü!Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya’da düzenlenen 5'inci İslami Dayanışma Oyunları sırasında yoğun spor diplomasi trafiğini sürdürdü.
28.08.2022Diğer Sporlar
Cemal Kalyoncu'dan İstanbul Havalimanı açıklaması: Yabancı yatırımcılar sıraya girdi
Cemal Kalyoncu'dan İstanbul Havalimanı açıklaması: Yabancı yatırımcılar sıraya girdiHavacılık sektörü hem Türkiye'nin hem de Kalyon Holding’in stratejik sektörlerinin başında geliyor. Holding, geçtiğimiz nisanda İGA İstanbul Havalimanı'ndaki ortaklık payını yüzde 35'ten yüzde 55 seviyesine yükselterek İGA İstanbul Havalimanı'nın en büyük hissedarı olmuştu. Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, havalimanının devletten tek kuruş almadan hayata geçirildiğine dikkat çekerek "Orada, 10 milyar 250 milyon Euro harcıyoruz. 7 milyar Euro'sunu kredi ve özkaynaklar ile yaptık. 25 yılda devlete 22 milyar Euro kira ödeyeceğiz. Dünya Bankası, bu tutarı devletten alınan ihale olarak belirtmişti. Bu hatayı sonra düzelttiler" açıklamasında bulundu. Öte yandan Kalyoncu, uçuş ağında çok stratejik konumda bulunan İstanbul Havalimanı'na yabancıların ilgisinin olduğunun da altını çizdi.
23.08.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon için tedbirler alıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon için tedbirler alıyoruzKabine toplantısı sona erdi. Beştepe'deki toplantıda, Rusya-Ukrayna Savaşı ve 'tahıl koridoru' görüşüldü. Ekonomideki gelişmeler ile terörle mücadele operasyonlarındaki son durum da ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni kararları canlı yayında açıkladı. Erdoğan, "Gaziantep ve Mardin'de meydan gelen kazalarda hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Kazalar tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Soruşturmalar neticesinde, failler hakkındaki işlemler yapılacaktır." dedi. "Vatandaşlarımızı TL mevduatına dönmeye davet ediyorum" diyen Erdoğan, "Enflasyon için tedbirler alıyoruz" ifadelerini kullandı.
22.08.2022Gündem
Lviv'deki tarihi üçlü zirvede Erdoğan'dan 'Zaporijya' vurgusu! Zelenski'nin isteğini açıkladı
Lviv'deki tarihi üçlü zirvede Erdoğan'dan 'Zaporijya' vurgusu! Zelenski'nin isteğini açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyareti dönüşünde gazetecilerle söyleşi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zaporijya konusu gerçekten rastgele bir konu değil. Ama birinci derecede Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun bu işin yakın takibinde olması ve neler yapılması gerektiği hususunda belli bir yükü üstlenmesi lazım. Zelenski bizden şunu özellikle istedi; Rusya’nın buradaki bütün mayın ve benzeri döşemeleri söküp alması ve bu hususun süratle ürkütücü olmaktan çıkması. Çünkü bir tehdit unsuru. ‘Çernobil’i yaşamak istemiyoruz’ derken biraz da onu kastettim" ifadelerini kullandı.
19.08.2022Siyaset
Bakan Akar ve Malezya Kralı Şah'tan savunma sanayisi şirketine ziyaret
Bakan Akar ve Malezya Kralı Şah'tan savunma sanayisi şirketine ziyaretMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri'ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah, Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki savunma sanayisi şirketini ziyaret etti.
17.08.2022Siyaset
Malezya kralı Ankara’da! Malezya Müslüman mı, Malezya’nın dini ne? Malezya’nın nüfusu, para birimi, ekonomisi…
Malezya kralı Ankara’da! Malezya Müslüman mı, Malezya’nın dini ne? Malezya’nın nüfusu, para birimi, ekonomisi…Malezya Kralı Abdullah Ri'ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah, Başkan Erdoğan'ın davetine icabetle bugün Türkiye'ye ziyaret gerçekleştirecek. Peki, Malezya Müslüman mı, Malezya’nın dini ne?
17.08.2022Gündem
Türkiye için tarihi aşama! Yerli çip 'Kırmık' yola çıktı...
Türkiye için tarihi aşama! Yerli çip 'Kırmık' yola çıktı...Çip krizi koronavirüs salgınından sonra Tayvan-Çin gerilimi ile artarak devam ediyor. Son dönemde savunma sanayi başta olmak üzere birçok alanda yerli ve milli ürün ortaya koymaya başlayan Türkiye yeni bir aşamaya geçmek üzere. Yerli çip çalışmalarıyla adından söz ettiren YongaTek'in tasarladığı ve şu an test aşamasında olan 'Kırmık'ın seri üretime geçmesiyle otomotiv ve savunma sanayinde büyük bir adım atılmış olacak.
17.08.2022Ekonomi
Emine Erdoğan ve Kraliçe Iskandariah Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'ni ziyaret etti
Emine Erdoğan ve Kraliçe Iskandariah Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'ni ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde Malezya Kraliçesi Azizah Aminah Maimunah Iskandariah'ı ağırladı.
16.08.2022Siyaset
30 yıl sonra kritik ziyaret! Malezya ile devlet nişanı töreni
30 yıl sonra kritik ziyaret! Malezya ile devlet nişanı töreniCumhurbaşkanı Erdoğan ve Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah ile Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Devlet Nişanı Tevcih Töreni’ne katıldı.
16.08.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Malezya Kralı Abdullah Şah'ı resmi törenle karşıladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Malezya Kralı Abdullah Şah'ı resmi törenle karşıladıMalezya Kralı Sultan Abdullah Ri'ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Kralı Abdullah Şah'ı resmi törenle karşıladı.
16.08.2022Gündem
Çin'den sonra Kuzey Kore'ye gözdağı! Kim Jong Un çok kızacak: Pelosi, sınırda böyle poz verdi
Çin'den sonra Kuzey Kore'ye gözdağı! Kim Jong Un çok kızacak: Pelosi, sınırda böyle poz verdiABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi beraberindeki kongre heyetiyle, Güney Kore-Kuzey Kore sınırı olan Kore Tarafsız Bölgesi’ni ziyaret etti. Pelosi, geçtiğimiz günlerde Tayvan'a ziyaret gerçekleştirerek Çin-Tayvan-ABD arasındaki krizi tırmandırmıştı.
4.08.2022Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kamboçya'nın ardından Malezya’ya geçti
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kamboçya'nın ardından Malezya’ya geçtiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kamboçya’daki temaslarının ardından Malezya’ya geldi.
3.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu bizzat açıkladı! Yatırım miktarı 10 milyar dolara yükseldi
Bakan Çavuşoğlu bizzat açıkladı! Yatırım miktarı 10 milyar dolara yükseldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kamboçya'daki temaslarının ardından yaptığı açıklamada, "Görüştüğümüz tüm muhataplar, Türkiye’nin tahıl konusunda Birleşmiş Milletlerle oynadığı rol konusunda teşekkürlerini ilettiler. Türkiye’ye yönelik güvenlerini, Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’ye güvendiklerini söylediler. Görüyorum ki gerçekten Türkiye'ye yönelik umut da artıyor. Türkiye küresel bir aktör oldu" dedi. Çavuşoğlu ayrıca, " Özellikle iş çevrelerimizin de ciddi artan ilgisi var, yatırımlar artıyor, ticaretimiz artıyor. ASEAN ülkelerinin Türkiye’deki yatırım miktarı 10.3 milyar dolarak çıktı. Türk şirketlerinin yatırım miktarı da 471 milyon dolar civarındaydı." ifadelerini kullandı.
3.08.2022Siyaset
ABD’nin Çin Büyükelçisi Burns, Çin Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı
ABD’nin Çin Büyükelçisi Burns, Çin Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldıABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan ziyaretiyle ilgili olarak ABD’nin Çin Büyükelçisi Nicholas Burns, Çin Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.
2.08.2022Dünya
Kripto paralara 'Pelosi' darbesi! Bir anda tepetaklak oldu: Bitcoin, Ethereum...
Kripto paralara 'Pelosi' darbesi! Bir anda tepetaklak oldu: Bitcoin, Ethereum...Kripto paralarda son dakika gelişmesi. Geçen hafta Fed Başkanı Powell'ın açıklamalarıyla yükselen Bitcoin'de, bu hafta ABD-Çin arasında Tayvan sebebiyle artan gerilim düşüşe yol açtı. ABD Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’ı ziyareti ile bölgede tansiyon yükseldi. Bitcoin günlük yüzde 1.6 değer kaybederek 23.000 doların altına geriledi. Ethereum da yüzde 6'yı aşkın değer kaybı yaşadı. İşte haberin tüm detayları...
2.08.2022Ekonomi
Bitcoin ve Ethereum ile ilgili son dakika gelişmesi! Yüzde 6.1 düşüş...
Bitcoin ve Ethereum ile ilgili son dakika gelişmesi! Yüzde 6.1 düşüş...Geçen hafta Fed Başkanı Powell'ın açıklamalarıyla yükselen Bitcoin'de, bu hafta ABD-Çin arasında Tayvan sebebiyle artan gerilim düşüşe yol açtı. Bitcoin günlük yüzde 1.6 değer kaybederek 23.000 doların altına geriledi. Ethereum da yüzde 6'yı aşkın değer kaybı yaşadı
2.08.2022Ekonomi
Pelosi kimdir, Pelosi uçağı canlı nasıl takip edilir? Tayvan uçağı canlı takip…
Pelosi kimdir, Pelosi uçağı canlı nasıl takip edilir? Tayvan uçağı canlı takip…Tayvan gazetesi China Times'ın haberinde, Pelosi'nin bugün yerel saatle 22.30'da (TSİ 17.30) Taipei'ye geleceği ve geceyi Ada'da geçireceği ileri sürüldü. Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Hint-Pasifik temasları çerçevesinde Çin'in giderek şiddetlenen uyarılarına rağmen Tayvan'ı ziyaret etme olasılığı Amerikan donanmasını hareketlendirdi. Peki, Pelosi kimdir, Pelosi uçağı canlı nasıl takip edilir? İşte Pelosi Tayvan uçağı canlı takip linki ve diğer gelişemeler…
2.08.2022Dünya
ABD ile Çin arasında savaş çıkartacak kriz! 'Uçağını düşürelim'
ABD ile Çin arasında savaş çıkartacak kriz! 'Uçağını düşürelim'Süper güçler arasında günlerdir süren restleşmede bir Twitter mesajı dünyayı dehşete sürükledi, uluslararası haber ajansları Washington'dan yapılan duyuruyu 'son dakika' koduyla servis etti. ABD ile Çin Tayvan meseli sebebiyle karşı karşıya geldi. İşte dünyayı tedirgin eden restleşmede tüm detaylar...
31.07.2022Dünya
Zelenskiy'den flaş karar! O isimleri görevden aldı
Zelenskiy'den flaş karar! O isimleri görevden aldıUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna Güvenlik Servisi Başkanı Ivan Bakanov ve Ukrayna Başsavcısı Irina Venediktova’yı yayınladığı kararname ile görevden aldığını duyurarak, “Vatana ihanet ve işbirliği faaliyetlerine ilişkin 651 ceza davası kaydedildi” dedi.
17.07.2022Dünya
TBMM Başkanı Şentop, 13 ülkenin meclis ve senato başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, 13 ülkenin meclis ve senato başkanı ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kurban Bayramı dolayısıyla 13 ülkenin meclis ve senato başkanları ile görüşerek bayramlarını tebrik etti.
12.07.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Malezya ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki malezya haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.