Lüfer

Lüfer

Son dakika lüfer haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan lüfer ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını lüfer haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Lüfer

haberleri sayfasında son dakika yaşanan lüfer gelişmeleri de dahil olmak üzere 190 lüfer haberi bulunmuştur. Tüm lüfer haberleri aşağıda listelenmiştir.
Balık tezgahlarında çeşit çok, balık az! Hamsi 50 liradan satılıyor
Balık tezgahlarında çeşit çok, balık az! Hamsi 50 liradan satılıyor15 Nisan’da başlayacak av yasağı öncesinde tezgahlarda balık çeşitliliğinin arttığı, miktarın ise azaldığı gözlendi.
23.03.2022Ekonomi
Balık yükselişe geçti! Hamsi, istavrit ve levrek...
Balık yükselişe geçti! Hamsi, istavrit ve levrek...Balıklar azaldı, fiyatlar yükselişe geçti. Hamsi, istavrit ve levrek fiyatları ile ilgili açıklama geldi. Denizlerde av yasağına az bir zaman kala tezgahlarda balık azaldı. Çeşit çok olmasına rağmen balıkların az olması nedeniyle de fiyatlarda yükseliş görülüyor.
12.02.2022Ekonomi
Hamsi, mezgit ve istavrit  tek fiyat!  Kilo fiyatı 30 lira...
Hamsi, mezgit ve istavrit tek fiyat! Kilo fiyatı 30 lira...İstanbul’da balık tezgahlarında hamsi bolluğu yaşanıyor, hamsi 30-35 liradan satılıyor.
4.02.2022Ekonomi
Balıkta tek fiyat! Hepsi aynı, hamsi, istavrit, uskumru, mezgit...
Balıkta tek fiyat! Hepsi aynı, hamsi, istavrit, uskumru, mezgit...Geçtiğimiz günlerde olumsuz hava şartları nedeniyle Eskişehir’de boş kalan balık tezgahlarında, hafta sonunun gelmesiyle birlikte bolluk yaşandı. Fiyatlar değişti. , hamsi, istavrit, uskumru, mezgit aynı fiyata satılıyor.
23.01.2022Ekonomi
Marmara Denizi öldü! Hastalıklı balıklar istavrit, lüfer, palamut...
Marmara Denizi öldü! Hastalıklı balıklar istavrit, lüfer, palamut...Marmara Denizi ile ilgili son dakika açıklaması! Hastalıklı balıkları açıkladı. Marmara Denizi’nde müsilaj sonrası artan yengeç, balık ölümlerine bir de kırmızı yosun eklendi! "Marmara Denizi öldü! İstavrit, lüfer, palamut hasta" diyen Hidrobiyolog M. Levent Artüz, korkutan açıklamalarda bulundu.
14.12.2021Yaşam
Kilosu 250 liraydı, 90 liraya kadar düştü!
Kilosu 250 liraydı, 90 liraya kadar düştü!Son günlerdeki hava şartlarına bağlı olarak denizlerde kofana balığında bolluk yaşandı. Geçtiğimiz günlerde kilosu 250 ile 300 TL arasında seyreden kofananın balık tezgahlarındaki fiyatı 90 TL’ye kadar düştü.
12.12.2021Ekonomi
Hamsi bu yıl erken tükendi! Fiyatlar tavan yaptı
Hamsi bu yıl erken tükendi! Fiyatlar tavan yaptıKaradeniz'de deniz suyu sıcaklığının mevsim normalinin üzerinde seyretmesi nedeniyle hamsi sürüleri, daha soğuk olan Gürcistan ve Rusya kıyılarına yöneldi. Sezon başında bolca avlanan ve balıkçıların yüzünü güldüren hamsi, bu sezon erken tükendi. Karadeniz’in güneyinde avcılığı dibe vuran hamsinin az miktarda avlanması ile kilo fiyatı 10 TL'den 40'TL'ye çıkarken, çoğu tezgahlarda ise hamsi kalmadı.
9.12.2021Ekonomi
Lodos balık fiyatlarını da vurdu! 200 liraya çıktı...
Lodos balık fiyatlarını da vurdu! 200 liraya çıktı...Çanakkale'de etkili olan fırtına, balık fiyatlarını da vurdu. Hem lodos hem de sezon sonu olması nedeniyle lüferde fiyatların arttığını belirten balık hali esnafı Engin Tunç "Tezgahlarda fiyatı 180 liradan 200 liraya yükseldi" dedi.
1.12.2021Ekonomi
Hamsi bolluğu yaşanıyor! Kilosu 10 liraya düştü
Hamsi bolluğu yaşanıyor! Kilosu 10 liraya düştüKaradeniz'de geçen yıl sınırlı miktarda avlanan hamside bu yıl bolluk yaşanıyor. Trabzon’da kilosu 10 ila 15 liradan satılan hamsi vatandaşlarca ilgi görüyor.
6.11.2021Ekonomi
Fiyatlar düşüyor! Hamsi, lüfer, istavrit...
Fiyatlar düşüyor! Hamsi, lüfer, istavrit...Hamsi fiyatları vatandaşın yüzünü güldürdü. Tonlarca hamsi tezgahlara ve balık işleme tesislerine nakledilmek üzere kamyonlara yükleniyor. Karadeniz'e serdikleri ağları tonlarla hamsiyle çeken tekneler, Kastamonu'daki balıkçı barınağında yoğunluk oluşturdu. Balıkesir’de de yaşanan bolluk balık fiyatların düşmesine neden oldu. Erdek'te hamsinin kilosu 30 lira, istavrit ise 25 liradan satılıyor.
5.11.2021Gündem
Mevsim geçişlerinde 'zengin balık’ tüketimi önerisi
Mevsim geçişlerinde 'zengin balık’ tüketimi önerisiMevsim geçişlerinde bağışıklık sistemini güçlendiren besinlerin tüketiminin önemli olduğunu kaydeden Öğr. Gör. Kübra Şahin, A, C ve E vitaminlerinden zengin besin kaynaklarına günlük beslenmede yer vermek gerektiğini söyledi. Omega-3 yağ asitlerinden zengin balık tüketiminin de bağışıklık sistemini güçlendirdiğini aktaran Şahin, “Bağışıklık sisteminiz üzerinde etkili olan n-3 yağ asiti açısından zengin olan hamsi, lüfer, somon, ton balığı, mezgit gibi balıkların tüketimi; haftada 2 kez toplamda 300 gram olarak önerilmektedir” diye konuştu.
2.11.2021Sağlık
Hamsinin kilosu 10 liraya düştü! Karadeniz'de fırtına dinince...
Hamsinin kilosu 10 liraya düştü! Karadeniz'de fırtına dinince...Karadeniz'de olumsuz hava koşullarının etkisiyle hamsinin yükselen fiyatı, fırtınanın dinmesinin ardından bolca avlanınca düştü. Geçen hafta 20 TL’ye satılan hamsinin fiyatı 10 TL’ye geriledi.
2.11.2021Gündem
Hamsi  fiyatı 10 liraya düştü!
Hamsi fiyatı 10 liraya düştü!Karadeniz'de olumsuz hava koşullarının etkisiyle hamsinin yükselen fiyatı, fırtınanın dinmesinin ardından bolca avlanınca düştü. Geçen hafta 20 TLye satılan hamsinin fiyatı 10 TLye geriledi.
30.10.2021Ekonomi
Hamsi ve istavrit bolluğu! Kilosu 10 lira
Hamsi ve istavrit bolluğu! Kilosu 10 liraDenizlerdeki yasağın sona erdiği 1 Eylül'den itibaren avlanmayı sürdüren Doğu Karadenizli balıkçılar, son günlerdeki olumsuz hava koşullarına rağmen bol miktarda avladıkları hamsi ve istavritle kıyıya dönüyor.
25.10.2021Ekonomi
İstanbul'da balıkçıların ağına takıldı! Şaşkına döndüler, 60 yıl sonra...
İstanbul'da balıkçıların ağına takıldı! Şaşkına döndüler, 60 yıl sonra...İstanbul Sarıyer'de lüfer avlamak için boğaza açılan balıkçı Şaban Şengül ve arkadaşları, ağlarına takılan kılıç balığını görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Şaban Şengül, İstanbul Boğazı'nda 60 yıl önce kılıç balığı tutulduğunu, kendilerinin hiç görmediğini belirtti. Balıkçılar yakaladıkları kılıç balığı ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
15.10.2021Yaşam
Fiyatlar düştükçe düştü! 10 liradan satışta
Fiyatlar düştükçe düştü! 10 liradan satıştaFiyatlar indi! 40 liradan satılıyordu. 10 TL'ye tezgahlarda yerini aldı. Karadeniz'de balık avı sezonu bereketli geçerken Sinop'ta hamsinin kilogramı 10 liraya geriledi.
13.10.2021Ekonomi
Fiyatlar yarıya düştü! 15 TL'den satışta
Fiyatlar yarıya düştü! 15 TL'den satıştaFiyatlar 15 liraya düştü.AV sezonuna istavrit ve palamut ile başlayan balıkçılar, Karadeniz'in soğumasıyla kendini gösteren hamsiye yöneldi. Böylece kilosu 30 liradan satılan hamsinin fiyatı, yarıya düştü.
10.10.2021Ekonomi
Fiyatı 25 liraya düştü! Daha da ucuzlayacak, son 10 yılda böylesi görülmedi
Fiyatı 25 liraya düştü! Daha da ucuzlayacak, son 10 yılda böylesi görülmediMarmara Denizi'nde lüferde son yılların en bol dönemi yaşanıyor ve bu durumun Ekim ayının sonuna kadar devam etmesi bekleniyor. Balıkçılar 10 yıldır görmedikleri bir bolluk yaşandığını belirterek lüfer fiyatının 20 liraya kadar inebileceğini söyledi. Ancak boyları yasal sınırın altında kalan istavrit ve palamutta ciddi bir sıkıntı bekleniyor. İstavritte sıkıntının aşılması için bir süre avcılığın yasaklanması öneriliyor.
8.10.2021Ekonomi
Lüferin kilosu ne kadar? Boğaz'da lüfer akını başladı!
Lüferin kilosu ne kadar? Boğaz'da lüfer akını başladı!Boğaz'da lüfer akını tezgahları şenlendirdi! Hem İstanbul'da hem de Karadeniz'de balıkçılar tarafından avlanan lüferdeki bolluk hem fiyatlara hem de tezgaha yansıdı. Peki, Lüferin kilosu ne kadar? Ekim'de hangi balıklar yenir? İşte detaylar...
6.10.2021Gündem
Fiyatlar düştü! Geçen yıl 120 TL satılıyordu, şu anda 35 TL
Fiyatlar düştü! Geçen yıl 120 TL satılıyordu, şu anda 35 TLBirçok gıda maddesine gelen zamlar gündemdeki yerini korurken bu kez indirim haberi geldi. Geçen yıl 120 lira iken bu sene 35 liradan satılıyor. İstanbul’da geçen yıl yaşanan Palamut bolluğundan sonra şimdi de Lüfer bolluğu yaşanıyor. Olta balıkçılarının daki bol tuttuğu Çinekopların büyümesi ve Lüfere dönüşmesi nedeniyle balık tezgahları lüferle şenlendi. Geçen yıl 120 lira olan lüferin fiyatı bu yıl tanesi 35- ile 50 TL arasında satılıyor.
3.10.2021Ekonomi
Tezgahlar doldu taştı! Kilosu 10 lira
Tezgahlar doldu taştı! Kilosu 10 liraDenizlerde av yasağının kalkmasının ardından Karadeniz'e açılan balıkçıların yüzü, özellikle istavrit, mezgit ve kınalı barbun ile gülüyor. Bolca avlanan istavrit, kilosu 8-10 liradan satılırken, balıkçılar ve müşteriler de ara ara tezgahlara gelen 'Karadenizin incisi' hamsiyi bekliyor.
5.10.2021Ekonomi
Tezgahlar lüfer ile doldu taştı!
Tezgahlar lüfer ile doldu taştı!Marmara Denizi'ne açılan balıkçılar, son günlerde ağlarına takılan lüfer ile limana dönüyor. Lüferin kilosu 40-50 lira arasında satılıyor.
28.09.2021Ekonomi
Balık fiyatları ne kadar, av yasağı sonrası balık fiyatları düştü mü? İşte güncel balık fiyatları 2021 ve haldeki balık fiyatları
Balık fiyatları ne kadar, av yasağı sonrası balık fiyatları düştü mü? İşte güncel balık fiyatları 2021 ve haldeki balık fiyatlarıBalık avı yasağı 1 Eylül’de sona erdi. Hazırlıklarını günler öncesinden tamamlayan balıkçılar da "Vira Bismillah" diyerek denize açıldı. Peki, Balık fiyatları ne kadar, av yasağı sonrası balık fiyatları düştü mü? İşte güncel balık fiyatları 2021…
2.09.2021Gündem
Kilosu 15 lira! 'Fiyatlar kesinlikle düşecek'
Kilosu 15 lira! 'Fiyatlar kesinlikle düşecek'Yasak bugün itibarı ile sona erdi. Fiyatlar belli oldu. Kilosu 15 liradan satışta. Önümüzdeki günlerde fiyatların düşmesi bekleniyor. Denizlerde 15 Nisan'da başlayan av yasağı 1 Eylül itibarıyla sona erdi. Balıkçılar gece yarısı 'Vira Bismillah' diyerek ilk ağlarını suya attı. Saatler sonra avdan dönen balıkçılar Gürpınar Balık Hali'ne geldi. Teknelerin dönüşüyle birlikte Gürpınar Balık Hali'nde de hareketlilik yaşandı. Kasalarla hale alınan balıklar mezat usulü satışa çıkarıldı.
1.09.2021Ekonomi
Av yasağı 1 Eylül itibarıyle kalkıyor!
Av yasağı 1 Eylül itibarıyle kalkıyor!Tekirdağlı balıkçılar, denizlerde av yasağının sona ermesine kısa süre kala "Vira bismillah" demek için 1 Eylül'ü bekliyor.
21.08.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Lüfer ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki lüfer haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.