Lüfer

Lüfer

Son dakika lüfer haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan lüfer ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını lüfer haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Lüfer

haberleri sayfasında son dakika yaşanan lüfer gelişmeleri de dahil olmak üzere 206 lüfer haberi bulunmuştur. Tüm lüfer haberleri aşağıda listelenmiştir.
Boğazda hamsi avı yasaklandı! Çanakkale'de lüferin kilosu 350 TL'ye düştü
Boğazda hamsi avı yasaklandı! Çanakkale'de lüferin kilosu 350 TL'ye düştüÇanakkale Boğazı'nda popülasyonun korunması için hamsi avı yasağı getirilirken, deniz suyunun soğumasıyla bollaşan lüferin kilo fiyatı, 500 TL'den 350 TL'ye düştü.
21.02.2023Ekonomi
'Denizin prensi' lüferin kilosu dudak uçuklatıyor
'Denizin prensi' lüferin kilosu dudak uçuklatıyorMarmara Denizi'nde geçen yıl yoğun olarak görülen ve 'denizin prensi' olarak bilinen lüfer, bu sezon beklenen bolluğa ulaşmadı. Tezgahlarda çok az rastlanılan lüferin kilo fiyatı ise dudak uçuklattı.
19.01.2023Ekonomi
Balık tezgahlarında hamsinin ardından istavrit bekleniyor
Balık tezgahlarında hamsinin ardından istavrit bekleniyorKaradeniz’de palamudun ardından bol miktarda avlanan hamsi sezonunun sonuna yaklaşılıyor. Balıkçılar, tezgahlarda istavrit ile birlikte dip balıklarının bereketlenmesini bekliyor.
17.01.2023Ekonomi
Havalar geç soğudu, az çıkan lüfer ve çinekopun fiyatı arttı
Havalar geç soğudu, az çıkan lüfer ve çinekopun fiyatı arttıHavaların geç soğuması nedeniyle Çanakkale’de az çıkan lüfer ve çinekopun fiyatı arttı.
25.12.2022Ekonomi
Hamsi ve balık ile ilgili yasak çağrısı: Stoklar çökecek
Hamsi ve balık ile ilgili yasak çağrısı: Stoklar çökecekHamsi ve balık ile ilgili korkutan açıklama! Denizlerde hamsi stoklarının tükenme aşamasına geldiğini söyleyen Prof. Dr. Mehmet Aydın, "Stoklarımız küçük yaş gruplarında ve küçük boylardaki hamsiler. Bundan dolayı mutlak suretle bu stoku avlamamamız gerekmektedir, kesinlikle av yasağının getirilmesi gereklidir" dedi.
14.12.2022Ekonomi
Çanakkale'de palamut bolluğu; tek seferde 2 bin balık ağlarda
Çanakkale'de palamut bolluğu; tek seferde 2 bin balık ağlardaÇanakkale Boğazı'nda denize açılan balıkçılar, tek seferde yaklaşık 2 bin palamut yakaladı. Balıkçılar palamut dolu ağları tekneye çekerken zor anlar yaşadı.
19.11.2022Gündem
Tezgahlarda balık bolluğu devam ediyor! Kilo fiyatı dibi gördü
Tezgahlarda balık bolluğu devam ediyor! Kilo fiyatı dibi gördüBalık tezgahlarında bolluk devam ediyor. Tezgahlarda palamut ve hamsinin bol olduğu görülürken, balıkçılar havaların soğumasıyla palamudun yerini çinekop ve lüferin alacağını söyledi.
5.11.2022Ekonomi
Marmara Denizi için tehlike çanları çalıyor: "İstilacı türler kapıda"
Marmara Denizi için tehlike çanları çalıyor: "İstilacı türler kapıda"Doğu Akdeniz ve Ege Denizi’nde görülmeye başlanan istilacı türler Marmara Denizi’nde endişeye neden oldu. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadet Karakulak, önlemlerin alınmaması durumunda Marmara Denizi’ni büyük bir tehlikenin beklediğini söyleyerek, “Ekosisteme yabancı türler girerse Marmara Denizi’ndeki tüm biyoçeşitliliği kaybedebiliriz” dedi.
22.10.2022Yaşam
Balık fiyatlarında flaş gelişme! Kilosu 320 lira
Balık fiyatlarında flaş gelişme! Kilosu 320 liraÇanakkale’de 1 Eylül’de av yasağının sona ermesinin ardından olta ile tutulan denizlerin prensi lüfer kilosu 320 liradan balıkçı tezgahlarında yerini almaya başladı.
12.10.2022Ekonomi
Hamsi, istavrit, kalkan, lüfer, palamut fiyatlarında son dakika! Önümüzdeki günlerde ucuzlayacak
Hamsi, istavrit, kalkan, lüfer, palamut fiyatlarında son dakika! Önümüzdeki günlerde ucuzlayacakBalıkta av sezonunun başlamasıyla tezgahlarda balık çeşitliliği arttı. Balığın bollaşmasıyla önümüzdeki günlerde fiyatların düşeceği tahmin ediliyor.
9.09.2022Ekonomi
Tekirdağlı balıkçılara 'rüzgar' engeli
Tekirdağlı balıkçılara 'rüzgar' engeliTekirdağ'da balıkçılar, Marmara Denizi'ndeki rüzgar nedeniyle 3 gündür denize açılamıyor.
6.09.2022Gündem
Balık fiyatları ne kadar? İstavrit, palamut, çipura ve barbun fiyatları ne kadar oldu? Eylül ayında hangi balık yenir?
Balık fiyatları ne kadar? İstavrit, palamut, çipura ve barbun fiyatları ne kadar oldu? Eylül ayında hangi balık yenir? Av yasağı Karadeniz’de 1 Eylül itibariyle sona erdi. Balıkçılar, ilk gün ağlarını denize saldı. Denize açılan balıkçılar, ağlarını istavritle doldurdu. Yeni balık sezonunda balık fiyatları pek çok kişi tarafından merak edilirken eylül ayında yenilecek balık çeşitleri de araştırılıyor. Peki, Balık fiyatları ne kadar? İstavrit, palamut, çipura ve barbun fiyatları ne kadar oldu? Eylül ayında hangi balık yenir? İşte 2022 eylül balık fiyatları!
2.09.2022Ekonomi
Balık sezonu başladı! Hamsi, palamut, tekir, kefal, lüfer ve istavritin fiyatları belli oldu...
Balık sezonu başladı! Hamsi, palamut, tekir, kefal, lüfer ve istavritin fiyatları belli oldu...Av yasağının 1 Eylül'den itibaren sona ermesi ile birlikte balıkçılar, denize açılarak mavi sulara ağ attı. Sabah saatlerinde avdan dönen balıkçılar, yakaladıkları balıkları satmak için Gürpınar Balık Hali'ne geldi. Kasalarla hale alınan balıklar mezat usulü satışa çıkartıldı. Av sezonunun ilk gecesinde palamut balıkçıların yüzünü güldürürken, halde en çok satılan balıklardan biri oldu.
1.09.2022Ekonomi
Balık fiyatları ile ilgili flaş açıklama: ‘Yüzde 30 düşme olur’
Balık fiyatları ile ilgili flaş açıklama: ‘Yüzde 30 düşme olur’Yeni balık av sezonu Akdeniz’de 15 Eylül, diğer tüm denizlerde ise 1 Eylül’de başlayacak. Denizlerdeki av yasağının bitmesine sayılı günler kala açıklamalarda bulunan Balıkçılık Teknolojisi ve Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Saadet Karakulak hem balıkçıların hem de tüketicilerin bilinçli olması gerektiği uyarısında bulunarak balık boyutlarına dikkat edilmesi yönünde çağrıda bulundu. Karakulak, “Hamsi 9, sardalya 1, istavrit 13, palamut ise 25 santim ve üstündeyse satın alınmalıdır. Bu sayede yasa dışı avcılık önlenebilir” dedi.
29.08.2022Ekonomi
Tezgahlarda lüfer ve çinekop bolluğu! Kilosu...
Tezgahlarda lüfer ve çinekop bolluğu! Kilosu...Düzce'de tezgahlarda lüfer ve çinekop bolluğu yaşanıyor. Lüfer tanesi 75 liradan, çinekop ise kilosu 120 liradan alıcı buluyor.
7.06.2022Ekonomi
Geçen sene kilosu 70 lira olan sardalya, 50 liradan tezgahlarda
Geçen sene kilosu 70 lira olan sardalya, 50 liradan tezgahlardaÇanakkale’de geçen sene kilosu 70 liraya kadar ulaşan sardalyanın kilosu 50 liradan tezgahlarda alıcı buluyor.
31.05.2022Ekonomi
Balık tezgahlarında çeşit çok, balık az! Hamsi 50 liradan satılıyor
Balık tezgahlarında çeşit çok, balık az! Hamsi 50 liradan satılıyor15 Nisan’da başlayacak av yasağı öncesinde tezgahlarda balık çeşitliliğinin arttığı, miktarın ise azaldığı gözlendi.
23.03.2022Ekonomi
Balık yükselişe geçti! Hamsi, istavrit ve levrek...
Balık yükselişe geçti! Hamsi, istavrit ve levrek...Balıklar azaldı, fiyatlar yükselişe geçti. Hamsi, istavrit ve levrek fiyatları ile ilgili açıklama geldi. Denizlerde av yasağına az bir zaman kala tezgahlarda balık azaldı. Çeşit çok olmasına rağmen balıkların az olması nedeniyle de fiyatlarda yükseliş görülüyor.
12.02.2022Ekonomi
Hamsi, mezgit ve istavrit  tek fiyat!  Kilo fiyatı 30 lira...
Hamsi, mezgit ve istavrit tek fiyat! Kilo fiyatı 30 lira...İstanbul’da balık tezgahlarında hamsi bolluğu yaşanıyor, hamsi 30-35 liradan satılıyor.
4.02.2022Ekonomi
Balıkta tek fiyat! Hepsi aynı, hamsi, istavrit, uskumru, mezgit...
Balıkta tek fiyat! Hepsi aynı, hamsi, istavrit, uskumru, mezgit...Geçtiğimiz günlerde olumsuz hava şartları nedeniyle Eskişehir’de boş kalan balık tezgahlarında, hafta sonunun gelmesiyle birlikte bolluk yaşandı. Fiyatlar değişti. , hamsi, istavrit, uskumru, mezgit aynı fiyata satılıyor.
23.01.2022Ekonomi
Marmara Denizi öldü! Hastalıklı balıklar istavrit, lüfer, palamut...
Marmara Denizi öldü! Hastalıklı balıklar istavrit, lüfer, palamut...Marmara Denizi ile ilgili son dakika açıklaması! Hastalıklı balıkları açıkladı. Marmara Denizi’nde müsilaj sonrası artan yengeç, balık ölümlerine bir de kırmızı yosun eklendi! "Marmara Denizi öldü! İstavrit, lüfer, palamut hasta" diyen Hidrobiyolog M. Levent Artüz, korkutan açıklamalarda bulundu.
14.12.2021Yaşam
Kilosu 250 liraydı, 90 liraya kadar düştü!
Kilosu 250 liraydı, 90 liraya kadar düştü!Son günlerdeki hava şartlarına bağlı olarak denizlerde kofana balığında bolluk yaşandı. Geçtiğimiz günlerde kilosu 250 ile 300 TL arasında seyreden kofananın balık tezgahlarındaki fiyatı 90 TL’ye kadar düştü.
12.12.2021Ekonomi
Hamsi bu yıl erken tükendi! Fiyatlar tavan yaptı
Hamsi bu yıl erken tükendi! Fiyatlar tavan yaptıKaradeniz'de deniz suyu sıcaklığının mevsim normalinin üzerinde seyretmesi nedeniyle hamsi sürüleri, daha soğuk olan Gürcistan ve Rusya kıyılarına yöneldi. Sezon başında bolca avlanan ve balıkçıların yüzünü güldüren hamsi, bu sezon erken tükendi. Karadeniz’in güneyinde avcılığı dibe vuran hamsinin az miktarda avlanması ile kilo fiyatı 10 TL'den 40'TL'ye çıkarken, çoğu tezgahlarda ise hamsi kalmadı.
9.12.2021Ekonomi
Lodos balık fiyatlarını da vurdu! 200 liraya çıktı...
Lodos balık fiyatlarını da vurdu! 200 liraya çıktı...Çanakkale'de etkili olan fırtına, balık fiyatlarını da vurdu. Hem lodos hem de sezon sonu olması nedeniyle lüferde fiyatların arttığını belirten balık hali esnafı Engin Tunç "Tezgahlarda fiyatı 180 liradan 200 liraya yükseldi" dedi.
1.12.2021Ekonomi
Hamsi bolluğu yaşanıyor! Kilosu 10 liraya düştü
Hamsi bolluğu yaşanıyor! Kilosu 10 liraya düştüKaradeniz'de geçen yıl sınırlı miktarda avlanan hamside bu yıl bolluk yaşanıyor. Trabzon’da kilosu 10 ila 15 liradan satılan hamsi vatandaşlarca ilgi görüyor.
6.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Lüfer ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki lüfer haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.