Lokanta

Lokanta

Son dakika lokanta haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan lokanta ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını lokanta haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Lokanta

haberleri sayfasında son dakika yaşanan lokanta gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.541 lokanta haberi bulunmuştur. Tüm lokanta haberleri aşağıda listelenmiştir.
Merkez Bankası'ndan flaş enflasyon açıklaması!
Merkez Bankası'ndan flaş enflasyon açıklaması!Merkez Bankası’nın aylık fiyat gelişmeleri raporunda enflasyondaki artışa en belirgin katkının enerji ve hizmet gruplarından geldiği belirtildi.
4.10.2022Ekonomi
Yemek kartları ne zaman kalkıyor? Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme nasıl olacak? Yemek bedeli vergi istisnası nedir?
Yemek kartları ne zaman kalkıyor? Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme nasıl olacak? Yemek bedeli vergi istisnası nedir?Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı! Yemek ödemelerinde restoran, lokanta ve yemek kartı kullanma zorunluluğunu kaldıracaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışanlara nakden ödenen yemek bedeli tutarlarının da vergi istisnası kapsamına gireceğini açıkladı. Yemek kartları ile ilgili yeni düzenlemenin ne zaman uygulamaya konulacağı merak ediliyor. Peki, Yemek kartları ne zaman kalkıyor? Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme nasıl olacak? Yemek bedeli vergi istisnası nedir? İşte detaylar…
Haberlerde gördü, "heimlich manevrası" ile hayat kurtardı
Haberlerde gördü, "heimlich manevrası" ile hayat kurtardı Sultangazi'de lokantada boğazına yemek parçası kaçan müşteriyi, lokanta çalışanı Heimlich manevrasıyla kurtardı. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansırken, Heimlich manevrası yapan çalışan "İlk defa uyguladım. Daha önce haberlerde benzer görüntüler görmüştüm. İşe yaradı" dedi.  
2.10.2022Yaşam
Yurt yemek parası ne kadar oldu, yurt yemek ücreti arttı mı? Aylık KYK yemek yardımı 1800 TL mi? KYK yurt beslenme yardımı…
Yurt yemek parası ne kadar oldu, yurt yemek ücreti arttı mı? Aylık KYK yemek yardımı 1800 TL mi? KYK yurt beslenme yardımı…Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK öğrencileri için müjdeli haberi vererek KYK beslenme ücretlerinin arttırıldığını duyurmuştu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da son yaptığı açıklamada, "Bu yıl her ay 1800 lirayı beslenme desteği olarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz" açıklamasında bulundu.
29.09.2022Eğitim
Bakan Kirişci: Gıdanı koru, sofrana sahip çık
Bakan Kirişci: Gıdanı koru, sofrana sahip çıkTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "'Uluslararası Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü' vesilesiyle vatandaşlarımıza gıda üretiminde ve gıdanın topraktan sofraya serüveninde, ne emekler harcandığını bilerek, gıdaların asla israf edilmemesi çağrısında bulunuyor ve bir kez daha tekrarlıyorum; gıdanı koru, sofrana sahip çık" dedi.
29.09.2022Ekonomi
Yemek kartları kalkıyor mu, yemek yardımı istisnası nedir? Yemek ücreti istisnası 2022!
Yemek kartları kalkıyor mu, yemek yardımı istisnası nedir? Yemek ücreti istisnası 2022!Cumhurbaşkanı Erdoğan yemek kartlarına yönelik açıklama yaptı. Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yemek ödemelerinde restoran, lokanta ve yemek kartı kullanma zorunluluğunu kaldırıyoruz. Çalışanlara nakden ödenen yemek bedeli tutarları da vergi istisnası kapsamına girecektir" dedi. Peki, Yemek kartları kalkıyor mu, yemek yardımı istisnası nedir?
Yemek bedeli vergi istisnası! Yemek bedeli istisnası ne demek, istisna tutarı nedir?
Yemek bedeli vergi istisnası! Yemek bedeli istisnası ne demek, istisna tutarı nedir?Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemek kartı zorunluluğunun kaldırılacağını ve nakit yemek bedeli tutarlarının vergi istisnası kapsamına alınacağını açıkladı. Peki, Yemek bedeli istisnası ne demek, Yemek bedeli vergi istisnası nedir? İşte Yemek bedeli vergi istisnası hakkında merak edilenler…
26.09.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük faiz açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük faiz açıklaması!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri programına katıldı. Erdoğan "Başta kamu bankaları olmak üzere düşük faizle sizi yatırıma davet ediyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca çalışanlara verilen yemek ücretinin nakit olarak da verilebileceğini ve bunun vergiden istisna edilebileceğini söyledi. Erdoğan "2023 Nisan ayı sonuna kadar çalışanlara yapılacak elektrik doğalgaz ve ısınma giderinin 1000 liraya kadar olan kısmı gelir vergisi ve sigorta kesintisinden muaf tutuyoruz. Küçük esnaflarımızla ilgili de onlara destek vermede adımlarımızı inşallah atacağız. Onları da güçlendirmeye gayret edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
25.09.2022Siyaset
Bu lokantada müşterilere sunulan haşlamanın suyu hiç bitmiyor
Bu lokantada müşterilere sunulan haşlamanın suyu hiç bitmiyorTrabzon’un Sürmene ilçesinde 75 yaşındaki lokanta işletmecisi İzzet Aydın, müşterilerine sunduğu sıra dışı uygulamayla dikkat çekiyor. 75 yaşındaki Aydın, haşlama suyu siparişi veren ve yemeye başlayan müşterilerin tabağına bir müddet sonra kepçeyle takviye yapıyor.
4.09.2022Yaşam
Asgari ücretten fazla maaşı var ama çalışacak eleman yok!
Asgari ücretten fazla maaşı var ama çalışacak eleman yok!Adana’da kebapçılar, aylık asgari ücretten yüksek maaş verip, sigortasını da yaparak çalıştıracak eleman bulamıyor. Usta yetişmediğini belirten kebapçılar, gelecek dönemlerde daha fazla sıkıntı çekmemek için çözüm bekliyor.
1.09.2022Ekonomi
Türkiye genelinde yapıldı: 46 bin personelle 'Huzurlu Sokaklar' uygulaması
Türkiye genelinde yapıldı: 46 bin personelle 'Huzurlu Sokaklar' uygulamasıTürkiye genelinde emniyet ve jandarma birimleri eş zamanlı olarak “Huzurlu Sokaklar” uygulaması yaptı. Gerçekleştirilen operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alınırken birçok silah ve uyuşturucu madde de ele geçirildi.
15.08.2022Gündem
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklaması! Aylık fiyat artışları...
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklaması! Aylık fiyat artışları...Merkez Bankası son dakika açıkladı. Resmen değişti. Dün açıklanan temmuz ayı enflasyon rakamları sonrası bugün TCMB, Fiyat Gelişmeleri Raporu'nu yayımladı. Rapora göre, gıda ve alkolsüz içecek fiyatları Temmuz ayında yüzde 3,15 oranında arttı. Enerji fiyatları Temmuz ayında yüzde 3,13 oranında geriledi. İşte son dakika haberinin detayları...
4.08.2022Ekonomi
Piyasaya sahte para süren 2 kişi tutuklandı
Piyasaya sahte para süren 2 kişi tutuklandıİzmir'in Çiğli ilçesinde, lokanta ve restoranlara farklı günlerde telefonla sipariş vererek gelen motokuryelere sahte para veren 2 şüpheli yakalanıp, tutuklandı.
30.07.2022VtLab
Son 6 aylık enflasyon farkı yüzde kaç, 6 aylık enflasyon ne kadar oldu 2022? Haziran, mayıs, nisan, mart, şubat ve ocak ayı enflasyon oranları!
Son 6 aylık enflasyon farkı yüzde kaç, 6 aylık enflasyon ne kadar oldu 2022? Haziran, mayıs, nisan, mart, şubat ve ocak ayı enflasyon oranları!6 aylık enflasyon farkı ne kadar oldu, 6 aylık enflasyon farkı nasıl hesaplanır? Ekonominin en önemli gündem konusu olan enflasyon rakamları TÜİK tarafından açıklanacak. TÜİK’in açıklayacağı haziran ayı enflasyon oranlarıyla 6 aylık enflasyon farkı belli olacak, dolayısıyla memur ve memur emeklisinin alacağı maaş netlik kazanacak. Gözler, haziran ayı enflasyon oranlarına çevrilmişken 6 aylık enflasyon farkını hesaplamak için mayıs, nisan, mart, şubat ve ocak ayı enflasyon rakamları da sorgulanıyor. Peki, 6 aylık enflasyon farkı nasıl hesaplanır, 6 aylık enflasyon farkı ne kadar oldu? İşte son 6 aylık enflasyon farkı...
4.07.2022Ekonomi
Son dakika... Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı!
Son dakika... Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı!Enflasyon rakamları son dakika... TÜİK, haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici Fiyat Endeksi haziranda yüzde 4,95 artarken, yıllık bazda 78,62 yüzde oldu.
4.07.2022Ekonomi
Sultanbeyli'de parasını ödemeyen müşteri ile lokanta çalışanları arasında kavga
Sultanbeyli'de parasını ödemeyen müşteri ile lokanta çalışanları arasında kavgaSultanbeyli’de iddiaya göre bir müşteri, girdiği lokantada yediğinin parasını ödemeyince lokanta çalışanları ile arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma yumruklu, sopalı kavgaya dönüştü. O anlar vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.
24.06.2022Yaşam
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!Merkez Bankası'ndan flaş dolar açıklaması. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Mayıs ayına ilişkin aylık fiyat gelişmeleri değerlendirmesini yayımladı. Yapılan değerlendirmede, "Uluslararası emtia fiyatları, döviz kuru gelişmeleri ve tedarik zincirinde süregelen aksamalarla üretici fiyatlarındaki artışlar sürmüştür. Bu görünüm altında, B ve C göstergelerinin yıllık enflasyonlarındaki yükseliş devam etmiştir." ifadeleri kullanıldı.
6.06.2022Ekonomi
5 aylık enflasyon farkı kaç oldu, son 5 aylık enflasyon ne kadar oldu? Aylara göre enflasyon oranları 2022
5 aylık enflasyon farkı kaç oldu, son 5 aylık enflasyon ne kadar oldu? Aylara göre enflasyon oranları 2022Son 5 aylık enflasyon ne kadar oldu? 2022 Aylara göre enflasyon oranları, Mayıs ayı enflasyon oranlarının açıklanmasıyla araştırılmaya başlandı. TÜİK Mayıs ayı enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK'e göre yıllık enflasyon yüzde 73,5 oldu. TÜİK Mayıs ayında tüketici fiyatlarının yüzde 2,98 arttığını açıkladı. Peki, 5 aylık enflasyon farkı ne kadar oldu, kaç? 2022 Aylara göre enflasyon oranları ve 5 aylık enflasyon rakamları…
4.06.2022Ekonomi
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandıEnflasyon rakamlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Enflasyon rakamları açıklandı. Enflasyon mayısta yüzde 2,98 artarken yıllık bazda yüzde 73,50 oldu. TÜFE'de 2022 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre %2,98, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 35,64, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 73,50 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 39,33 artış gerçekleşti. Mayıs ayı enflasyonu için en düşük beklenti aylık yüzde 2,4, en yüksek beklenti ise yüzde 8,15'ti.
3.06.2022Ekonomi
Lokantada yemek yedi dakikalar sonrası korkunç!
Lokantada yemek yedi dakikalar sonrası korkunç! Manisa'nın Kula ilçesinde, lokantada yemek yedikten sonra aracının yanına giderken otomobilin çarptığı Ali Elmas (69), yaşamını yitirdi.
25.05.2022Yaşam
Gelir vergisi ile ilgili büyük fırsat! İlk defa vergi mükellefi olanlar yararlanıyor
Gelir vergisi ile ilgili büyük fırsat! İlk defa vergi mükellefi olanlar yararlanıyorGelir vergisi ile ilgili flaş açıklama. İlk defa vergi mükellefi olanlar büyük avantajlardan faydalanıyor. Genç moto kuryeler, ilk defa vergi mükellefi olup iş kurduklarında üç yıl boyunca 75’er bin liralık kazançlarına gelir vergisi istisnası tanınıyor. Eğer yıllık 75 bin lirayı aşan kazançları (gelirler- giderler) varsa aşan kısım üzerinden gelir vergisi ödüyorlar. Kendi adına iş yeri açan mükelleflerin aynı zamanda SGK (Bağ Kur) primi ödeme zorunlulukları da var. 2022 yılı için BAĞ-KUR priminin aylık tutarı 1.726,38 lira. Genç moto kuryeler, teşvikten yararlandıklarında bir yıl boyunca bağ kur primi ödememe hakkına da kavuşuyorlar.
24.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklaması
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklamasıTCMB enflasyon değerlendirmesinde tüketici yıllık enflasyonundaki artışın alt gruplar geneline yayılırken bu gelişmeye en belirgin katkının başta gıda olmak üzere enerji ve hizmet gruplarından geldiği belirtildi.
6.05.2022Ekonomi
Nisan ayı enflasyon rakamları açıklandı mı, enflasyon oranı 2022 saat kaçta açıklanıyor? Enflasyon oranı ne zaman açıklanacak?
Nisan ayı enflasyon rakamları açıklandı mı, enflasyon oranı 2022 saat kaçta açıklanıyor? Enflasyon oranı ne zaman açıklanacak?Enflasyon saat kaçta açıklanacak, Nisan 2022 enflasyon oranı belli oldu mu? Enflasyon oranı için yapılan aramalar arttı. Nisan ayı enflasyon oranı Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklıyor. Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla kira artış oranı ve memur enflasyon farkı da belli oluyor. Peki, Enflasyon oranı ne zaman açıklanıyor?
4.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika enflasyon açıklaması!Enflasyon ile ilgili son dakika gelişmesi. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantı özetinde enflasyonda yakın dönemde gözlenen yükselişte; jeopolitik gelişmelerin yol açtığı enerji maliyeti artışları, ekonomik temellerden uzak fiyatlama oluşumlarının geçici etkileri, küresel enerji, gıda ve tarımsal emtia fiyatlarındaki artışların oluşturduğu güçlü negatif arz şoklarının etkili olmaya devam ettiği belirtildi.
21.04.2022Ekonomi
Michelin Rehberi nedir? Michelin Yıldızı nedir? Michelin yıldızı değerlendirmesinde İstanbul’da olacak!
Michelin Rehberi nedir? Michelin Yıldızı nedir? Michelin yıldızı değerlendirmesinde İstanbul’da olacak!Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Michelin Rehberi toplantısına katıldı. AKM’de düzenlenen toplantıda Michelin Rehberi Uluslararası Direktörü Gwendal Poullennec, İstanbul’da restoranların Michelin yıldız değerlendirmesine gireceğini açıkladı. Turizmin en önemli bileşenlerinden biri olan gastronomi, tüm turizm destinasyonların üzerinde titizlikle çalıştığı konulardan biri haline geldi. Bir turizm destinasyonunda Michelin Yıldızı almış restoranlarının bulunması rekabet gücünü artırıyor. Peki, Michelin Rehberi nedir? Michelin Yıldızı nedir? Michelin yıldızı nasıl alınıyor? Michelin yıldız değerlendirmesine İstanbul’daki restoranlar girecek mi? İşte detaylar…
21.04.2022Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Lokanta ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki lokanta haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.