Kombi

Kombi

Son dakika kombi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kombi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kombi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kombi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kombi gelişmeleri de dahil olmak üzere 351 kombi haberi bulunmuştur. Tüm kombi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ev sahibi - kiracı herkes için geçerli! Yasak, cezası var
Ev sahibi - kiracı herkes için geçerli! Yasak, cezası varApartman ve sitede oturanları yakından ilgilendiriyor. Birçok kişi fakında olmadan yapıyor. Ancak hepsi yasak. Yasal yollara başvurulması durumunda kişi para cezası ödemek zorunda kalıyor. Günlük hayat içerisinde kimi zaman balkondan silkelenen sosfra bezi, kimi zaman geç saatlere kadar açık bırakılan ışık nedeni ile komşular rahatsız edilebiliyor. Bu eylemlerin süreklilik taşıması, çevredeki komşuları olumsuz etkilemesi ve çözüm bulamaması durumunda yasal yollara başvurmak mümkün.
27.06.2022Ekonomi
Yüksek fatura ödemeleri ile ilgili flaş açıklama! Düşüyor
Yüksek fatura ödemeleri ile ilgili flaş açıklama! DüşüyorTüm aboneleri çok yakından ilgilendiriyor. Elektrik, doğal gaz ve su giderlerini kapsıyor. Faturalara ödenen tutar düşüyor. Yaz aylarının gelmesi ile pek çok kişi tatil planı yapmaya başladı. Tatil dönüşü fatura şoku yaşamammak için bazı önlemler almak gerekiyor. Yapılacak basit değişiklikler faturaya ödenecek miktarın düşmesini sağlıyor. Öte yandan tatil sürecine ayrılan bütçeyi de düşürmek mümkün. Alışveriş planı yapmak, tatile çıkılacak günlere yakın mutfak alışverişne dikkat etmek ve gereksiz alışveriş yapmamak tasarruf açısından önemli. İşte tatile çıkmadan bilinmesi gerekenler...
10.06.2022Ekonomi
Kiracı milyonları ilgilendiriyor! Yargıtay'dan flaş karar
Kiracı milyonları ilgilendiriyor! Yargıtay'dan flaş kararYargıtay, eşyalı kiralık evden ayrılırken, evden eşya alınmasının 'Güveni kötüye kullanma' suçunu oluşturduğuna hükmetti. Yüksek mahkeme; suçun cezasının 6 aydan 2 yıla kadar hapis ve adli para cezası olduğuna dikkat çekti.
19.05.2022Gündem
Ford Otosan 575 milyon euroya fabrika satın aldı
Ford Otosan 575 milyon euroya fabrika satın aldıFord Otosan, Ford’un Romanya’daki Craiova fabrikasını bünyesine katmak üzere Ford ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Satınalmanın ardından üretim kapasitesini 900 bin aracın üzerine çıkarmayı hedefliyor.
14.03.2022Otomobil
Evi olan milyonları ilgilendiriyor! Zorunlu, mart ayı sonuna kadar süresi var, en az 7 bin TL...
Evi olan milyonları ilgilendiriyor! Zorunlu, mart ayı sonuna kadar süresi var, en az 7 bin TL...Milyonlarca ev sahibi için geçerli. Ödenmesi zorunlu. Mart ayı sonuna kadar süresi bulunuyor. Kira geliri 7 bin lirayı geçen mülk sahipleri vergi ödeyecek. Geçen yıl (2021’de) elde ettiği konut kira geliri 7 bin lirayı aşmayanlar beyanname vermeyecek. Beyanname vermeyen ev sahipleri kira gelirleri için vergi de ödemeyecek. 7 bin liranın üzerinde konut kira geliri olanlar, mart ayı içinde beyanname verecek. Hissedarlar için de aynı tutar geçerli. Kişi başı elde edilen konut kira geliri 7 bin lirayı geçmiyorsa beyanname verilmeyecek. Konut kira geliri; hissedar başına 7 bin lirayı geçtiği andan itibaren, her bir hissedar ayrı ayrı 7 bin liralık istisnayı vergi hesabında gelirinden düşebiliyor. Bir kişi, birden fazla konuttan kira geliri elde etmesi halinde, kira gelirleri toplamına bir defa (7 bin lira) istisna uygulanabilecek. Peki kira beyannamesi verirken daha az ödeme yapmak mümkün mü? İşte merak edilen tüm ayrıntılar...
4.03.2022Ekonomi
Ev ve iş yeri sahibi herkesi yakından ilgilendiriyor! Hepsi vergiyi düşürüyor, son 5 yılda ev alanlar...
Ev ve iş yeri sahibi herkesi yakından ilgilendiriyor! Hepsi vergiyi düşürüyor, son 5 yılda ev alanlar...Ev ve iş yeri sahibi milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. Ödenecek vergi tutarını azaltıyor... Mülk sahiplerinin yıllık konut kira geliri 7 bin lirayı aşıyorsa beyanname vermesi gerekiyor. Beyanname verenler 7 bin lira olan istisnayı beyannameden düşebiliyor. Bu istisnanın dışında yüzde 15 götürü gider veya belgeli gerçek giderler de kira gelirinden düşebiliyor. Belgeli gerçek giderde yüzde 15’lik sınır yok. Belgeli gerçek giderler, ödenecek vergiyi de azaltıyor. Kiraya verilen gayrimenkul için borçlanılan kredinin faizleri, evin sigorta giderleri de gelirden düşülebilir. Peki kira gelirinden düşülen giderler neler? İşte detaylar...
2.03.2022Ekonomi
Doğal gaz yakmayanlar da fatura ödüyor! Doğal gaz faturasıyla ilgili flaş açıklama! Para cezası var
Doğal gaz yakmayanlar da fatura ödüyor! Doğal gaz faturasıyla ilgili flaş açıklama! Para cezası varDoğal gaz yakmayanlar da fatura ödeyecek! Doğal gaz faturasıyla ilgili flaş açıklama! Para cezası var. Pay ölçerli merkezi ısıtma sisteminin bulunduğu sitelerde, bazı daire sahiplerinin kullanmadıkları halde yüksek 'ısınma faturası' ödemesi, tartışmaları da beraberinde getirdi. Doğal gaz faturasıyla ilgili flaş gelişme! Doğal gaz yakmayanlar da doğal gaz faturası ödüyor. Üstelik para cezası kesiliyor. Doğalgazı yakmayan, peteklerini kapatan kat malikleri, emsal uygulandığı için yakanlar kadar fatura ödemekle yükümlü oluyorlar. Yakmaları, hem hakkaniyet açısından hem de kendilerine, yaksalar daha az fatura geleceği için yakmazlarsa zararlı çıkabilirler. Merkezi ısıtma sistemi olmayan ana gayrimenkullerde yakmayabilirler. Sitelerde bu uygulamanın faturalandırılması da, metrekare oranındaki dairelerin tüketim oranı kadar yakmayana fatura edilir.
26.02.2022Ekonomi
Elektrik faturasına alternatif! 20 yıl bedava kullanma ve gelir elde etme fırsatı!
Elektrik faturasına alternatif! 20 yıl bedava kullanma ve gelir elde etme fırsatı!Gün geçtikçe artan elektrik ve doğal gaz maliyetleri pek çok kişiyi enerjide alternatif arayışlara yöneltti. Son yıllarda popüler olan güneş panelleri de oldukça ilgi görüyor. Enerji sistemi kurulurken dikkat edilmesi gereken noktaları anlatan mühendis Kerem Çilli, "Ev almak gibi düşünün. Bir kere ödüyorsunuz ve sonra faturadan inanılmaz kâr ediyorsunuz" dedi. Karavanında güneş paneli kullanan Serdar Bilal de, "Bir villa kadar elektrik tüketiyoruz. Buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi gibi tüm aletleri kullanıyoruz" diyerek deneyimlerini paylaştı.
20.02.2022Ekonomi
Isınma giderleriyle ilgili flaş açıklama! Bakan duyurdu: Yüzde 30 düşecek
Isınma giderleriyle ilgili flaş açıklama! Bakan duyurdu: Yüzde 30 düşecekYüksek doğal gaz faturası ödeyen milyonlarca vatandaşı ilgilendiren flaş açıklama! Bakan duyurdu, yüzde 30 düşüyor. Resmen açıklandı, konutlar artık bu yöntemle ısınacak. Proje hayata geçti, 25 bin personel göreve başladı. Bu sayede yeni iş fırsatları da ortaya çıkıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sanayi tesislerinden çıkan atık ısıyı geri kazanıp ev ve işyerlerinde ısıtma kaynağı olarak yeniden kullanılabileceğine işaret eden Bakan Kurum, "Bu yeni uygulamamızla, vatandaşlarımızın ısıtma giderlerini yüzde 30 oranında düşüreceğiz. Ülkemizdeki tüm termik santrallerin atık ısı potansiyelini hesapladığımızda, 4 milyon konutu ısıtabilecek atık ısıyla karşılaşıyoruz. Biz termik santrallerdeki atık ısı potansiyelinin tamamını kullanarak, yaklaşık 16 milyon vatandaşımızın ısıtma giderlerini yüzde 30 daha aşağı çekeceğiz" dedi.
6.02.2022Ekonomi
Kademeli tarifede yeni dönem başlıyor! Elektrik faturası ile ilgili flaş değişiklik
Kademeli tarifede yeni dönem başlıyor! Elektrik faturası ile ilgili flaş değişiklikElektrik faturası ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Tüm aboneleri çok yakından ilgilendiriyor. Kademeli tarifede değişikliğe gidildi. Vatandaşın talepleri dikkate alınarak limitler yükseltildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, 'Elektrikte aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıyoruz.' diye konuştu.
31.01.2022Ekonomi
Afyonkarahisar'da doğal gazdan etkilenen 9 kişi hastanelik oldu
Afyonkarahisar'da doğal gazdan etkilenen 9 kişi hastanelik olduAfyonkarahisar'da bir dairede kombinin baca borusunun çıkması nedeniyle doğal gazdan zehirlenen 3'ü çocuk 9 kişi hastaneye kaldırıldı.
28.01.2022Yaşam
Kademeli elektrik tarifesi ile ilgili flaş gelişme! Limitler değişiyor mu? Fatura tutarı...
Kademeli elektrik tarifesi ile ilgili flaş gelişme! Limitler değişiyor mu? Fatura tutarı...Elektrik faturalarında kademeli tarifeye geçilmesi ile birlikte yeni bir dönem başladı. Az tüketenin düşük fatura ödemesi prensibiyle yolla çıkılan değişiklikte vatandaşlar yüksek gelen faturalardan şikayetçi. Kademeli tarife sonrası pek çok tüketicinin elektrik faturası yükseldi. Yeni yıl ile birlikte elektrik fiyatlarına yapılan zam kademeli şekilde abonelere yansıtılıyor. 150 kilovatsaatten daha az tüketim yapanların elektrik faturasının düşük gelmesi gerekiyor. Ancak uzmanlarına göre kademeli tarifedeki 150 kilovatsaatlik baraj küçük bir evin sadece beyaz eşya kullanımı ile aşılıyor ve bu durumda vatandaş kabarık bir fatura ile karşılaşıyor. Bu nedenle kademeli tarifede limit değişikliği gündeme geldi. Bakan Dönmez konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Limit değişikliğine gidebiliriz. 150 kilovatsaat kalacak diye bir kaidemiz yok" diye konuştu. Öte yandan isteyen tüketiciler kademeli tarifen çıkabiliyor. Bunun için öncelikle elektronik sayaç gerekiyor. Eğer elektronik sayaç mevcutsa, elektrik temin edilen şirkete başvuruluyor. Çoklu tarifede, 06.00-17.00, 17.00-22.00, 22.00-06.00 saatleri arasında farklı birim fiyatlar üzerinden elektrik harcaması hesaplanıyor. Çoklu tarife, gündüz saatlerinde tek zamanlı tarifeye göre daha pahalı. Ancak özellikle 22.00’den sabaha kadarki harcamalarda önemli avantaj sağlıyor. Bu yüzden, elektrik harcamasının önemli bölümünü gecenin geç saatlerine kaydırabilenler için bir alternatif olabilir.
26.01.2022Ekonomi
Elektrik faturalarıyla ilgili flaş açıklama! Fiyatlar düşüyor, sınır belli oldu! Kademeli tarifede...
Elektrik faturalarıyla ilgili flaş açıklama! Fiyatlar düşüyor, sınır belli oldu! Kademeli tarifede...Elektrik faturalarıyla ilgili flaş açıklama. Milyonlarca aboneyi yakından ilgilendiriyor. Fiyatlar düşüyor. Kademeli tarifeyle faturalarda fiyatlar değişti. Ev içinde tasarruf faturanıza ciddi oranda etki yapıyor. Açıklanan yeni tarifelerle birlikte mesken abone grubundaki müşteriler için kademeli tarife uygulamasına geçildi. Ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere devreye alınan kademeli tarifede, tarife uygulama dönemi ve günlük tüketim sınırı aboneler için dikkat edilmesi gereken noktaların başında geliyor. İşte son dakika haberinin detayları...
22.01.2022Ekonomi
Kombi hırsızlığından yakalandı, 17 yıl hapis cezası çıktı
Kombi hırsızlığından yakalandı, 17 yıl hapis cezası çıktıTekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde 3 daireden kombi çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan Mehmet Karaduman'ın (29) aynı zamanda 3 farklı suçtan 17 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıktı.
16.01.2022Yaşam
Doğal gaz faturasıyla ilgili flaş açıklama! Yüzde 50 oranında...
Doğal gaz faturasıyla ilgili flaş açıklama! Yüzde 50 oranında...Doğal gaz ve kombi bakımıyla ilgili flaş açıklama! Milyonlarca vatandaş, 'Doğal gaz faturası nasıl düşürülür?, Doğal gaz faturasından nasıl tasarruf edilir? sorularının cevabını arıyor. Havaların soğumasıyla birlikte kombiler açılmaya başlandı. Vatandaşın aklı ise ay sonunda gelecek olan faturaya takıldı. İyi haberse doğal faturasından tasarruf etmenin birçok yolu var. Doğal gaz faturasını düşürecek yolları sizin için derledik. Öte yandan kombi bakımı dolandırıcılığı ile ilgili birçok insan mağdur olmuş durumda. Konuyla ilgili peş peşe uyarılar geldi. İşte doğal gaz faturası ve kombi bakımı ile ilgili tüm detaylar...
23.11.2021Ekonomi
Faizsiz kredi imkanı! Sadece kasımda geçerli, 90 bin TL 0 faiz ile...
Faizsiz kredi imkanı! Sadece kasımda geçerli, 90 bin TL 0 faiz ile...Faizsiz kredi kullanımı sağlanıyor. 90 bin TL kredi 0 faiz ile 12 ayda ödeniyor. Kampanyanın detayları açıklandı. Nakit indirimi de bulunuyor. Citroen, kasım ayında otomobil model yelpazesine yönelik faizsiz krediler ve indirimli nakit alım seçenekleriyle uygun satın alma koşulları sunuyor.
4.11.2021Ekonomi
Doğal gaz faturaları ile ilgili flaş açıklama! Düşüyor, hemen...
Doğal gaz faturaları ile ilgili flaş açıklama! Düşüyor, hemen...Havaların soğumaya başlaması ile vatandaşlar doğal gaz faturalarının yüksek gelmesinden endişe etmeye başladı. Dünya genelinde yaşanan enerji krizi faturalara da yansıyor. Hükümet tarafından yapılan açıklamalarda enerjide yaşanan krizin etkisinin en az şekilde vatandaşlara yansıtılacağı açıklansa da doğal gaz ödemeleri kasım ayı ile birlikte artmaya başlayacak. Ancak tüketiciler küçük önlemler ile faturalarının bir miktarı düşürebiliyorlar. İşte doğal gaz faturasını düşürmek için yapmanız gerekenler...
31.10.2021Ekonomi
Elektrik, su, doğal gaz... Tüm faturalar düşüyor, değişiklik ile...
Elektrik, su, doğal gaz... Tüm faturalar düşüyor, değişiklik ile...Faturalar düşüyor! Elektrik, su, doğalgaz, benzin, telefon... Tüm faturalar için geçerli. Kış aylarının yaklaşması ile faturalara ödenecek tutarlar da yükseliyor. Soğuyan havalar ile birlikte doğal gaz kullanımı başladı. Elektrik, su, doğal gaz faturalar kış aylarında daha yüksek geliyor. Özellikle enerji krizinin yaşandığı bir dönem de fiyat artışlarının olması da muhtemel. Peki vatandaşlar zamlardan daha az nasıl etkilenir? Kışın olabilecek elektrik ya da doğal gaz zammından bazı önlemleri alarak zammın faturalara yansımasını bir miktar engelleyebilirsiniz. Birçok kişi küçük önlemlerin faturaları çok fazla etkilemeyeceğini düşünür. Ancak bu düşünce tamamen yanlış. Bu püf noktalarını uygulayarak ciddi miktarda tasarruf sağlayabilirsiniz.
29.10.2021Ekonomi
Elektrik, doğalgaz faturaları ile ilgili flaş açıklama! Yüzde 30 daha düşük...
Elektrik, doğalgaz faturaları ile ilgili flaş açıklama! Yüzde 30 daha düşük...Kış geliyor herkes doğalgaz elektrik faturamı nasıl düşürürüm diye düşünüyor. Yüzde 30'a kadar tasarruf mümkün... Yağmurla birlikte hava sıcaklıklarının düşmesi ve kış mevsiminin yaklaşması konutlardaki en ekonomik ısınma yönteminin hangisi olduğu sorusunu da akıllara getirdi. Prof. Dr. Arif Hepbaşlı, doğalgaz, elektrik gibi kaynakların hangisinin kullanılması gerektiğinden önce yalıtımın, bilinçli tüketim ile enerji verimliliğinin ısıtma harcamalarında en büyük tasarruf etme yöntemi ve güvenilir bir kaynak olduğunu vurguladı.
18.10.2021Ekonomi
Kimlik ve kredi kartlarıyla ilgili flaş açıklama! Pandemide patladı
Kimlik ve kredi kartlarıyla ilgili flaş açıklama! Pandemide patladıKimlik ve kredi kartlarıyla ilgili flaş gelişme. Daha ucuz ve hızlı internet bağlantısı, mevsimlik kombi bakımı, geri alınacak kredi kart ücretleri ya da en kötüsü "Kimlik bilgileriniz teröristlerin eline geçti!" Her gün milyonlarca insan bu tür sahte gerekçelerle aranıyor, dolandırılıyor. Üstelik bu sorun sadece ülkemizde değil tüm dünyada hızla büyüyor. Birçok insan kaybını telafi etmek için hukuk kanallarına başvuruyor.
9.10.2021Ekonomi
Doğal gaz faturasıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 30...
Doğal gaz faturasıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 30...Doğal gaz faturasıyla ilgili flaş açıklama! Yüzde 30 oranında tasarruf sağlıyor. Faturaya yansıyor. Havaların serinlemesiyle birlikte kombi sezonu açıldı açılacak. Uzmanlara göre, aç-kapa yapmak yerine kombiyi kısık ayarda sürekli çalıştırmak yöntemi, daha fazla tasarruf sağlıyor.
17.09.2021Ekonomi
Mercedes’in ticarisi “Citan”ın örtüsü açıldı!
Mercedes’in ticarisi “Citan”ın örtüsü açıldı!Mercedes-Benz’in küçük boyutlu hafif ticari araç segmentindeki modeli Citan, tamamen yenilenmesiyle beraber bir de eCitan isminde tamamen elektrikli bir versiyona kavuşacak.
26.08.2021Otomobil
Madde bağımlısı annesini rehin aldı sonrası kabus!
Madde bağımlısı annesini rehin aldı sonrası kabus!Esenyurt'ta madde bağımlısı olduğu iddia edilen Okan Y. annesi Gülsüm Y.'den madde almak için para istedi, annesinin olumsuz cevap vermesi üzerine sinirlenen kişi, annesini rehin alarak evde bulunan eşyaları sokağa fırlattı. Özel Harekat Polisi'nin müdahalesiyle Okan Y. gözaltına alındı.
19.08.2021Yaşam
Elektrik faturaları düşüyor! Tüm aboneler için geçerli
Elektrik faturaları düşüyor! Tüm aboneler için geçerliTüm aboneleri çok yakından ilgilendiriyor. Elektrik faturaları düşüyor. Tüketiciler yüzde 11 daha az elektrik faturası ödeyebilir. Elektrik tüketicileri istedikleri takdirde elektrik tedarikçisini değiştirebilir böylece daha az fatura ödeyebilirler. Yaz aylarında artan elektrik faturaları tasarruf önlemleri ile de düşürülebilir. Temmuz ayı hesaplamalarına göre duvar tipi klima, bir evde günde 12 saat kullanıldığında yaklaşık 602 TL olarak faturalara yansıyor. Peki klima başta olmak üzere elektrik faturasının artmasına neden olan cihazlar nasıl doğru şekilde kullanılır? İşte elektrik faturanızı düşürecek tasarruf önlemleri...
9.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kombi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kombi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.